• Ново
Обичај DE papel parede infantil, цртан филм апстракт жена мурали за деца соба дневна соба ТВ ѕид водоотпорен позадина

Обичај DE papel parede infantil, цртан филм апстракт жена мурали за деца соба дневна соба ТВ ѕид водоотпорен позадина

DEN 1435.20
DEN 1435.00 -0 %

Износот
Во форма достапна за нарачката


Обичај DE papel parede infantil, цртан филм апстракт жена мурали за деца соба дневна соба ТВ ѕид водоотпорен позадина
Опис На позадината е прилагодена според вашите ѕид големина (Висина и Ширина).Нашата позадина продажба по квадратен метар. ве молиме место на цел се однесуваат на следниве caculation метод : 1 единица=1 метар квадратен.Нарачката единица=висина*ширина.На пример, големина : висина од 2.5 метри, широчина од 3 метри. Површина : 2.5 m*3.0 m=7.5 метри квадратни. Ви треба за да купите 8 квадратни метри (8 парчиња). Потоа,целата шема направени од 7.5 метри квадратни. Ако ви се допаѓа нашите производи, ве молиме да ни остави порака или да ја испратите e-mail, која ги вклучува позадина висина и ширина ви се случува да ред и превозот адреса, а потоа ние ќе ви испратиме понуда, во прв пат. Имате било какви прашања, добредојдовте да контактирате со услуга за клиентите. Ви благодариме.

Особините

боја:
Врежана, Свила ткаенина, Памук платно
Употреба:
Децата' Соба
Полнење Единица:
Јуани/Ролна
Винил Тапет Тип:
Хартија Назад Винил Позадини
Тип:
Винил Позадини
Материјал:
ЕП
Стил:
за деца
Функција:
Водоотпорен,Влага-Доказ,Мувла Доказ,Soundproof,Звук-Апсорбирање
Употреба:
Трговија,Забава,Апарати За Домаќинство
Површински Третман:
Врежана
Број На Модел На:
KK06250231
Шема:
цртан филм апстракт жена

Купувачите избираат и

beibehang Кинески Гроздобер Имитација Стерео Лажни Тули Позадина со Црвени Тули Сива Тула во ЖИВО Позадина Ѕид Студија Спалната соба Позадина

Материјал : пвцМетрички големина : 10m*0.53 m=5.3 квадратни метриИмпериал големина : 32.8 ft*1.738 ft=57.05 квадратни метрибоја : 3 бојаWallpaper лепак не е вклучена, но може да се купат од хардвер вашата локална продавница.Ве МОЛИМЕ ИМАЈТЕ во предвид : Боја на Ѕвонење може да варира, поради различни осветлување во просторијата.183162 ↓↓183161 ↓↓183160 ↓↓Испорака : Ние ќе брод предмети во рок од 5 работни дена по исплата потврда.Времето за испорака зависи од дестинацијата и друг фактор...

DEN 1432.00 1962.24

Ви благодариме Смајли Среќни Лице Налепници 2 Лепило Labels пренослив и Отпорен на вода декоративни налепница

Ви благодариме Смајли Среќни Лице Налепници 2" Лепило Labels пренослив и Отпорен на вода декоративниналепницаСпецификацијаТочка имеВи благодариме Смајли Среќни Лице Налепници 2" Лепило Labels пренослив и Отпорен на вода декоративни налепницаМатеријалПолу Сјајна ХартијаГолемина2" или ПрилагодениЖолта бојаДизајнКорисничкиФункцијасамолепливи, екопријателскиУпотребамал подарок за ДекорацијаПрименалаптоп,компјутер,мобилен телефон,ѕид,прозорецотФункција : Смешковците се Соочуваат Ви Благодариме Налепници со жолта Печатење2" Дијаметар | 500 Лепило Етикети на РолнаЛесно Кора и се Применуваат Благодарение на етикетатаСтандард Постојан ЛепилоЕкопријателски Вода Базирани Мастило се Користи За ПечатењеПредностСамолепливи налепница.Лесна апликацијасамо кора и се држи, лесно пренослив и се остава без дамки.Стап многу цврсто, избегнување на парче одам.Флексибилни се произведуваат, сите производи може да се прилагоди по по клиенти барања.Екопријателски материјал и нетоксичен.Моден декорација за секое место што би сакале да се држиме заКако да се Користи?1...

DEN 767.52

Beibehang Модерна имитација лен чиста боја обичен Позадина дневна соба студија спалната соба чај продавница продавница клуб 3d позадина се тркалаат mural

Материјал : Неплетени Метрички големина : 10 m (должина) * 0 : 53 m (ширина) = 5.3 квадратни метри Кралскиот големина : 32.8 ft (Должина) * 1.738 ft (ширина) = 57.05 квадратни метри позадина лепак не е вклучена, но може да се купат од локалните хардвер продавница...

DEN 1518.00 1785.60

Обичај Било која Големина 3D Ѕид Mural Позадина За Дневна Соба и Спалната соба на Таванот Позадина Ѕид Оркестарот Универзумот Планета Ѕвезда Таванот Фреско

Предмет Бр : MU943Стил : Модерна едноставен стилБоја : Како на сликата5 Материјал достапни : Водоотпорен Платно (Основен материјал) / 3 D Врежана / Кожа Шема / Слама текстура / Водоотпорен Свила ПлатноУпотреба : Livingroom / постелнина соба / Студија / Свадба Куќа / Детска соба / КТВ / ЛентаЗемете На Гласачките Места : Тоа е еден вид на Обичај mural позадина, Ние мора да произведуваат според вашиот ѕид точна големина (Висина и Ширина)...

DEN 459.00 899.52

Beibehang Сопствени 3D фото позадина mural навечер небото универзумот 3d дневна соба и спалната соба позадина тапети за ѕидови 3 d

Купувачот мора да ги прочитате : mural позадина цена : $ / метар квадратен Не ролни.1 s quare метар = 1pcs 2 s quare метар =2 парчиња...

DEN 726.00 1008.00

beibehang Личност едноставна моден стил мастило цртањето графити позадина зелена lotus шема врежана зелена позадина

Материјал : Неплетени ткаенини Империја Големина : 32.8 метри * 1.738 нозете = 57.05 квадратни метри Големина : 10m × 0.53 m = 5.3 квадратни.m (м) Користи : дневна соба, спална соба, студија, децата соба, ТВ позадина answer : ___________________________ note : не вклучува позадина лепак, но може да се купат од локалните хардвер продавница...

DEN 2196.00 3600.00

beibehang фото позадина 3d слика HD море спалната соба mural лето дневна соба 3d тротоарите голем ѕид mural ѕид хартија дома декор

Купувачот мора да ги прочитате : mural позадина цена : $ / метар квадратен Не ролни.1 s quare метар = 1pcs 2 s quare метар =2 парчиња...

DEN 734.00 1440.00

3d таванот мурали позадина Ангел сино небо и бели небото позадина фото mural позадина Дома Декорација

Должина x Ширина = квадратни метри = Цел Количество На прилагодите големина е : во Моментов, неговата цена е 1 метар квадратен,што може да се измери декорација на простор за првиот, тогаш знаете колку квадратни метри mural дали би сакале да се шминка, конечно ве молиме забелешки вашите детали за големината Должина__ __ __ м, Ширина __ __ __м, пред да плаќаат за тоа...

DEN 734.00 1440.00

3d позадина водоотпорен Цвет бања спалната соба 3D кат пвц самолепливи позадина кат 3d позадина

Здраво! Ви благодариме за посетата на продавница!1 Производи Ефект2 Производ Мерење големина3 Купувачи мора да се прочитаЗабелешка : ве Молиме да се биде внимателен за цел 1m 2 , Бидејќи многу мали димензии,1 квадратен метар големина е 125cm(W) X 80см(H) (4'1" X 2'7")нозеДолги x Широк = Квадратни метриКако да се одвива со цел : На пример : треба да се подотДолго=2.8 m Широк=1.7 m 2.8 m x 1.7 m = 4.76 m 2 заокружување...

DEN 1224.00 2400.00

beibehang de papel parede Солидна боја сребрена жолто бела хартија позадина обичен свила хотел коридор aisle декорација позадина

Материјал : пвцМетрички големина : 10m*0.53 m=5.3 квадратни метриИмпериал големина : 32.8 ft*1.738 ft=57.05 квадратни метрибоја : 3 бојаWallpaper лепак не е вклучена, но може да се купат од хардвер вашата локална продавница.Ве МОЛИМЕ ИМАЈТЕ во предвид : Боја на Ѕвонење може да варира, поради различни осветлување во просторијата.1206 сребро ↓↓1201 кремасто бела ↓↓1207 крем боја ↓↓Испорака : Ние ќе брод предмети во рок од 5 работни дена по исплата потврда.Времето за испорака зависи од дестинацијата и друг фактор...

DEN 1436.00 1967.52

PAYSOTA Американски Пастирски Класичен Позадина Дијамант Имитација на Кожа Жито Тули Дневна Соба и Спалната соба ТВ Поставување на Ѕид Хартија во Ролна

Материјал : ПВЦ Метрички големина : 10m*0.53 m=5.3 квадратни метри Кралскиот големина : 32.8 ft*1.738 ft=57.05 квадратни метри Боја : MG646 MG645 MG644 Позадина лепак не е вклучена, но може да се купат од хардвер вашата локална продавница...

DEN 1795.00 2112.00

beibehang Позадина Mural Ѕид Налепници Треба Висока Дефиниција Сон Подводниот Свет тапети за ѕидови 3 d de papel parede

Купувачот мора да ги прочитате : mural позадина цена : $ / метар квадратен Не ролни.1 s quare метар = 1pcs 2 s quare метар =2 парчиња...

DEN 734.00 1440.00

Обичај носталгични позадина, апстракт мурали за дневна соба и спалната соба ресторан позадина ѕид водоотпорен позадина

Обичај носталгични позадина, апстракт мурали за дневна соба и спалната соба ресторан позадина ѕид водоотпорен позадинаОпис На позадината е прилагодена според вашите ѕид големина (Висина и Ширина).Нашата позадина продажба по квадратен метар...

DEN 1435.00 1435.20

beibehang позадина свежо и свежо 3d врежана розева роза 3D TV позадина ѕид de papel parede 3d papier peint фото позадина

Купувачот мора да ги прочитате : mural позадина цена : $ / метар квадратен Не ролни.1 s quare метар = 1pcs 2 s quare метар =2 парчиња...

DEN 739.00 1344.00

beibehang Обичај сликарство троседот во спалната соба позадина позадина тропска шума голема позадина изработка на 3D ѕид позадина

Купувачот треба да се прочита : Wallpaper цена : $ / метар квадратен Не том 1 s quare метри = 1 buc 2 S quare метри = 2 компјутери...

DEN 726.00 1344.00

beibehang Кат сликарство Море Делфин biota Водоотпорен Бања кујна, балкон Ѕид хартија Себе ѕид налепница 3D mural позадина

Купувачот мора да ги прочитате : mural позадина цена : $ / метар квадратен Не ролни.1 s quare метар = 1pcs 2 s quare метар =2 парчиња...

DEN 891.00 1536.00

личност ѕид mural позадина сликарство Цвет Песочник Олеснување сликарство Обичај Било која Големина Mural Позадина

Ширина x висина = квадратни метри = Цел Количество На прилагодите големина е : во Моментов, неговата цена е 1 метар квадратен,што може да се измери декорација на простор за првиот, тогаш знаете колку квадратни метри mural дали би сакале да се шминка, конечно ве молиме забелешки вашите детали за големината Ширина__ __ __ м, Heigh __ __ __м, пред да плаќаат за тоа...

DEN 814.00 1536.00

10M ПВЦ Позадина Врежана Гроздобер Романтична Европската Сјајни Стилски Модерна Damask Позадина Дневна Соба За Спалната соба WP16077

Материјал : ПВЦМетрички големина : 10m*0.53 m=5.3 квадратни метриWallpaper лепак не е вклучена, но може да се купат од хардвер вашата локална продавница.Ве МОЛИМЕ ИМАЈТЕ во предвид : Боја на Ѕвонење може да варира, поради различни осветлување во просторијата.Купат доволно ролни во време за да бидете сигурни дека тие доаѓаат од иста серија за да се избегне боја разлика...

DEN 2215.68

сопствени 3d фото позадина детска соба mural куче море песочна плажа мост сликарство троседот во ЖИВО позадина не-плетени позадина за 3d ѕид

Драги пријатели, добредојдовте на пребарување, изберете и да се купи Позадината е прилагоден Материјал : НеПлетени Цена : $ / метар квадратен...

DEN 739.00 1343.52

3d соба позадина обичај фото mural Зграда урбана фотографија декорација сликарство 3d ѕид мурали тапети за ѕидови 3 d

Драги мои пријатели Сакате мојата соба стане убава? Ве молиме да користите нашата позадина муралиКупувачот мора да ги прочитате : mural позадина цена : $ / метар квадратен...

DEN 810.00 1472.64