• Ново
2% црвено совет WT20 Thorium Волфрам electrode 10PCS 1.6 m +10PCS 2.0 mm должина 150mm, за TIG заварување

2% црвено совет WT20 Thorium Волфрам electrode 10PCS 1.6 m +10PCS 2.0 mm должина 150mm, за TIG заварување

DEN 1536.00
DEN 1459.00 -5 %

Износот
Во форма достапна за нарачката

Преглед На Нашите Продажба на Политики Плаќање ве Молиме имајте во предвид ние, исто така, го прифати преведување, western union, Paypal и други. Превозот САД, 7 да 13 дена Канада, 15 до 20 работни дена Austrralia, Западна Европа се 20 до 45 дена
Друга Земја : 30-60 дена
- Објектот ќе биде испратена во 3-5days по примена на плаќање на вообичаениот, ако било
посебен случај, ние ќе ве информира & добиете вашата потврда. За цената на превозот во комбинација, ве молиме контактирајте не за понатамошни преговори. Ако немате следење на број во 5 работни дена по вашата исплата, ве молиме контактирајте со нас.
Ве молиме да не контактирате доколку имате било какви тешкотии во добивање на вашиот предмети по вети работни дена.
Увозни давачки
Увозни давачки, даноци и други давачки што не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија.
Овие трошоци се купувачот'responsibility. Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе
биде пред купување. Политика на враќање Враќање е достапна само во рок од 7 дена по примен објект.
Во случај дека враќањето е побарано, ве молиме контактирајте со нас
пред да го испратите објектот назад.
Сите се враќа мора да ги содржи сите оригинални предмети неоштетени, во ре-saleable состојба, сите оригинални
пакување вклучувајќи прирачници, гаранција форми,итн. Превозот и ракувањето со такси не се враќа.
Купувачот е одговорен за безбедноста и превозот на трошоците на врати производот.
- Контактирајте со нас, Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите!
Повратни информации е многу важно за нас!!Ве молиме вас, контактирајте со нас веднаш ПРЕД
ќе ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми.
Тоа е невозможно да се третираат прашања, ако не знаеме за нив!
2% црвено совет WT20 Thorium Волфрам electrode 10 PCS 1.6 m +10 PCS 2.0 mm должина 150mm, за TIG заварување

Особините

Број На Модел На:
1.6 mm,2.0 mm
Бренд Име:
JINSLU
Примена:
tig заварување
Должина:
150mm
Материјал:
Thorium
Дијаметар:
1.6-2.0 mm

Купувачите избираат и

10Pcs TIG Заварување Волфрам Електроди Род Mayitr 2% Thoriated Волфрам Electrode 1.6x150mm WT20 Црвена за Заварување Јаглероден Челик

HW0000343Спецификација : Сосема нов и висок квалитетГолемина : Прибл 1 / 16"x6"(1.6mmx150mm)Количина : 10pcs / setКарактеристики : Тоа е широко се користат како додаток на оксид electrodeТоа е многу повеќе напредни сеопфатна заварување имотот од својствата на чист волфрам electrode и други адитивот оксид електродиТоа не е заменети со други оксид електроди во текот на долгата употреба процесТоа може да биде работат лесно и електрична струја на оптоварување е голема, тоа може да произведе лак лесно и полека, јазот на кршење лак е голема загуба помалку и долг живот, ако е многу повисока recrystallizing температура, многу подобро спроводливост и подобри механички сечење на имот, што се користи за заварување јаглероден челик, нерѓосувачки челик, од никел алуминиум и титаниум метал, тоа е првиот избор на материјал за висок квалитет на заварување.Пакет се вклучени : 1 X TIG Заварување Волфрам ElectrodeEMS, DHL, FEDEX, UPSот се достапни со попуст.Вашата цел ќе биде предаден надвор преку Продавачот за Испорака Метод Без Следење на Број и ќе ја добиете вашатастоки во рамките 3960 дена, ве молиме почекајте за вашиот пакет трпеливо.Ако сакате следење на број, ве молиме љубезно плати Кина се Регистрирате Воздух Пост Mail цена.Moveover, брза испорака EMS, DHL, FEDEX ќе потроши 515 работни денови за вас да ја добиете вашата предмети, ви благодарам.Ако шпедиција не бродот на iterms во вашата земја .Контактирајте со нас преку емаил или Али Trade Manager...

DEN 361.00 555.36