• Ново
20pcs/многу 10cm*10cmadhesive hydrocolloid рана облекување со пена подлога за притисок чир на Дијабетична нога кревет

20pcs/многу 10cm*10cmadhesive hydrocolloid рана облекување со пена подлога за притисок чир на Дијабетична нога кревет

DEN 4656.00
DEN 3725.00 -20 %

Износот
Во форма достапна за нарачката


Пена за облекување е добар во апсорбирање на exudation. Се држи на рана во влажна средина и управување со exudation одлично. Специјални мали дупки на неа може да се апсорбира многу exudation, секреција, и мобилен фрагменти ефикасно. Тоа може да управува со exudation и леснотијата на пациентите тензија.
Fuction и Перформанси
1. Висок absorbency, апсорбира exudation од рана во изобилство.
2. Покриени од страна на СТП филм кој е водоотпорен и може да се спречи бактерии инфекција.
3. Не се држи на рана при промена на облекување, без болка.
4. Меки, удобни, тоа исто така може да се користи како подлога.
5. Со карактеристика на autolysis да се чисти раната, тоа исто така да ги подобри одгледување на гранулација
6, Посебна структура со многу мали дупки, кои може да го апсорбира exudation вертикално и заштита на рана работ од мацерација.
7, и Покрај сите погоре предности, сребрени јони пена облекување, исто така, има одлични антибактериски функција.
Карактеристики
1, Апсорбира exudation масовно во брзо расте.
2, Додека апсорбирање на exudation, тоа исто така може да се контролира и да се спречи рана од exuding силно (имено, "држи вода" ), водење на влажна средина и забрзување на исцелување.
3, Постојат ултра-тенок hydrocolloid или СТП филмот на површината на само-лепило пена облекување. На површината се пропустливи и водоотпорен дека обезбеди стерилна средина и да се спречи вкрстена инфекција. Понатаму, тоа е лесно да се користи.
4, Тоа гелови кога мешање со exudation и не се држи до рана. Лесен пилинг, нема да предизвика средно оштетување.
5, Меки, удобни, олеснување на притисокот.
Апликации :
Висок exudation рани, на пр. Чиреви, bedsores, донирани од кожата области, горат повреди итн.
Пена за облекување е нова високо-крај медицински облекување, кој е полиуретан, содржат СМС, обработени со најновите пена технологија.
Instrucion :
1, Пред да го користите пена облекување, чистење на раната со нормален солена вода, сува околната кожа нежно.
2, Пена облекување(без лепак) мора да се користат заедно со лепило облекување. Промена нов кога exudation е 2cm се приближува на работ на облекување.
3, Еден дел може да остане не повеќе од 7 дена, утврдени од страна на количеството на exudation и апсорбирање степен.
4, Пена облекување (со/без лепак) може да се користи заедно со alginate рана облекување или сребрени јони рана облекување, така што autolytic некротични ткиво може да debride себе.
Answer : ___________________________ Note :
1, Не се применливи за сува рана површината.
2, Чистење на раната и сува околната кожа пред да го користите.
3, облекување на големината треба да го надмине рана предност за 2cm.
4, облекување може да остане на раната не подолго од 7 дена.
5, Кога exudation станува помалку, престанете да го користите и промените да се користат и други спектар на облекување.

Особините

Големина:
10X10CM
Тип На Објект:
Протези & Поддржува
Број На Модел На:
G3102
Бренд Име:
MADIMED
Ефект:
Ослободување На Болка Од Болест
Материјал:
СТП Пена
Големина:
10cm*10cm
is_customized:
Yes

Купувачите избираат и

Медицински Одделение Прилагодливи Магнетни Држење Поддршка Назад Подготвуваат Ублажува Вратот и во Грбот и ' Рбетот Болка Подобрува држењето на Телото Бесплатен ?

Aibokang Магнетни Назад Рамо Држење Пенкалата Поддршка Исправи од Подготвуваат Појас Ортопедски Прилагодливи Унисекс Бесплатен ПревозотОпис на врвен квалитет на телото во пенкалата / болки во грбот lumbar подготвуваат понуда и компресија и поддршка на долниот и горниот дел од грбот...

DEN 561.00 863.52

150Pcs Бенд Помош Рана Преливи Стерилни Hemostasis Налепници за Прва Помош Завој Медицински Леплив Фластер Ленти Z721

На рокот на траење е 2 годиниПакет : 150 КомпјутериТОПЛА Продажба Фабрика цена Семејството Гипс Здравствена Заштита Бенд Помош на Стерилни Haemostasis Налепници за Прва Помош Комплет лепило ранаСемејството мора да PlasteredОвој производ е монолитна стерилни за еднократна употреба пакување, со абсорбента, дише, нестап рана, hemostatic ефект на значајни функции...

DEN 192.00 324.96

50Pcs/Многу Итни Tourniquet Розова Боја Со Тока Прва Помош Брзо Бавно Ослободување на Компресија Завој Tourniquet За Опстанок

100% Сосема нов и висок квалитет на еластичен појас Направени од висока еластичност појас, може да се користи за контрола на крварење или други затегнување контрола на Лесен и брз за употреба,повредени лица може да го користат за себе затегнување сила може да се прилагоди Мека и удобна, може да се користи од страна на една личност Погоден за медицински нерешено крв и итен крварење контролер не одеднаш треба применуваат голема сила за тоа Ослободување на појас полека, а потоа флип отвори Големина : Прибл.40cm*2.5 cm(L*W) Материјал : висока еластичност појас + пластични Боја : Розова Применливи делови на телото се Користи за да се врзуваат екстремитетите, не се врзуваат главата, вратот или торзото...

DEN 3312.00

Турмалин појас авто греење коленото подлога Магнетна Терапија коленото поддршка турмалин греење Појас коленото Massager

Функција 1 третман колку што е можно, да се релаксираат вашиот коленото, полека се зголеми притисокот 2 нов и висок квалитет 3...

DEN 490.00 576.00

50Pcs Бенд Помош Рана Преливи Стерилни Hemostasis Налепници за Прва Помош Завој Медицински Леплив Фластер Ленти Здравствена заштита Z719

Напомена : Почитувани руски клиенти , поради надградба на логистика политика, кога ќе се зголеми количината на купените производи , ќе најдете вие треба да се обрне на товар.Па ние ви препорачуваме да може да се подели ги во повеќе наредби, на овој начин ќе уживаат во бесплатен превозот.На рокот на траење е 2 годиниПакет : 50 КомпјутериТОПЛА Продажба Фабрика цена Семејството Гипс Здравствена Заштита Бенд Помош на Стерилни Haemostasis Налепници за Прва Помош Комплет лепило ранаСемејството мора да PlasteredОвој производ е монолитна стерилни за еднократна употреба пакување, со абсорбента, дише, нестап рана, hemostatic ефект на значајни функции...

DEN 88.00 135.36

медицински Мали животни ВЕТЕРИНАР ортопедски инструмент deepth мерач на длабочина мерење владетел по вежба коска завртка мерење на длабочината на алатка

детали за производот1.5 2.0 2.4 2.7 сите завртки користите synthes тип 50 mm deepth мерач1.5 2.0 2.4 2.7 стандардни завртки ви препорачуваме употреба 30мм deepth мерач2.4 2.5 2.7 2.8 stardrive завртка ви препорачуваме употреба 50mm deepth мерач3.5 4.0 стандардни завртки ви препорачуваме употреба 60mm deepth мерач 4.5 6.5 или поголеми завртка ви препорачуваме употреба 100mm deepth мерач'рбетниот систем го користите тркалезна глава 50mm deepth мерач

DEN 1872.00

2017 Удобно Болка ублажување на Гел Пета Лагер Перница Костец Чевли Чизми Пумпи Табани за Жени

Карактеристики : 1.Идеален за нови чевли кои може ефикасно да се спречи пета непријатно, мртвата или блистер од пета и чевли на триење2.Олеснување на замор, заштита на пета, остварување на вашите нозе секојдневна здрава3.Мора да се за оние луѓе кои уживаат отворено спорт, пешачење и шопинг4.Исто така, многу корисно ако чевли се малку премногу големи5.Специјално обликувани и поместена за екстремни удобност6.Одговара на сите типови на висока пета чевлиОбјектот Специфики : Состојба : 100% нов објектБоја : транспарентнаКоличина : 2 Пар(4 Парчиња)Дебелина : Околу 2 ммГолемина : Околу 10 x 2.4 cmПакетот Вклучува : 2 Пар( 4pcs )Силикони Чевли ПодлогаПроизводи На СликиПревозот : 1...

DEN 91.00 96.00

Moxibustion кутија со малку ладно палата еден лак moxa се тркалаат moxibustion апарат на одделот за гинекологија дрвени moxibusti

Придобивките од moxibustion : A : топло moxibustion третман и здравствена заштита во телото има шест функции : мускулна ветре јадев, студена температура; Топло t2dm, invigorate на циркулацијата на крвта стаза; Живее во топло, силна валкани силна внатрешна делови; Температура или недостаток на Јин, hui Јанг е исклучен; Линија чи и cremated, тиња; Биланс на Јин и Јанг, на здравствена заштита за превенција...

DEN 309.00 336.00

1Pc Дигање Спортски Wristband Салата врвка за околу Палецот Поддршка Ремени Обвива Завој Фитнес Тренинг за Безбедност на Рака Бендови Z15601

Напомена : Почитувани руски клиенти , поради надградба на логистика политика, кога ќе се зголеми количината на купените производи , ќе најдете вие треба да се обрне на товар.Па ние ви препорачуваме да може да се подели ги во повеќе наредби, на овој начин ќе уживаат во бесплатен превозот.1 Pc Дигање Спортски Wristband Салата врвка за околу Палецот Поддршка Ремени Обвива Завој Фитнес Тренинг за Безбедност на Рака Бендови Опис : Име : Професионални Спортски Wristband Материјал : 80% полиестер, 20% гума Боја : црна Карактеристики : 1...

DEN 101.00 155.04

Трговија на големо 100 парчиња памук завој само adhasive еластична газа 2.5 cm невидливи сина

Употреба : Ортопедски, Хирургија.Употреба : .се користи за рака, нога пакет ,и животните се врзуваат нагоре.Спецификација;Материјал : NonwovenОдлична за употреба како компресија завој.Одлична затегнувачка цврстина, чисти солзи и "несе лизга на зафат" се комбинираат.Големина : 2.5cmx4.5mКоличина : 100 РолниКарактеристики : 1...

DEN 6594.00 7757.28

Три слоеви на надувување сите сомот грлото на влечење апарат со вратот перница преносни грлото на вратот истегнување на вратот guard

[xlmodel][фото][0000] Фотографии ЛистаНачин на употреба : 1, според правилниот начин да се носат преносни грлото на влечење апарати, почетокот на корисникот прв Носи на себе во огледало, се приспособат на вратот обемот големина, фиксно на предниот дел во две Лепенка, се користи лицето на различни вратот турнеја...

DEN 746.00 811.20

Медицински Метал Зглоб Поддршка Подготвуваат Треска Заврши Guard Стабилизатор Saver Заштитник

Оваа Метална Шина Зглоб Поддршка е совршен за обезбедување на поддршка и за ослободување на болката кога вашиот зглоб страда од sprain, luxation и фрактури.Алуминиум splints : треска по должината на дланката е contoured на рачниот зглоб и се подредени на 25°...

DEN 623.52