• Ново
Caimao Vinage 6.5 mm Круг Milgrain Природни, Отворајќи го Поставите 0.19 кт Дијамант Ангажман Полу Планината Прстен

Caimao Vinage 6.5 mm Круг Milgrain Природни, Отворајќи го Поставите 0.19 кт Дијамант Ангажман Полу Планината Прстен

DEN 15360.00

Износот
Во форма достапна за нарачката


Бренд Cai Mao Накит Име Полу Планината Златен Прстен Поставка Поставка Може да се одржи 6.5 mm Круг Намали Центар Камен Страна Камења
Природни Круг Намали Дијамант
Вкупно Карат Тежина : 0.19 кт, Боја : G-H, Јасност : SI1 Поставување Тип Отвори, Prong Метал 14 KT/Au585 Жолто Злато Прибл. 2.98 g Прилагодување на Големината на Врвот Ширина : 11.00 mm, а Ширината на Дното : 2.10 mm Забелешка
Направени да Нарачате
Може да се прилагоди за да одговара на вашиот сопствен камен.
Поддршка Тестиратесите на Камен и Метал

Особините

Прстен Големина:
4, 4.25, 4.5, 4.75, 5, 5.25, 5.5, 5.75, 6, 6.25, 6.5, 6.75, 7, 7.25, 7.5, 7.75, 8, 8.25, 8.5, 8.75, 9, 9.25, 9.5, 9.75
Бренд Име:
CAIMAO
Повод:
Ангажирање
Поставување Тип:
Отворајќи Поставување
Метали Тип:
Жолто Злато
Метал Печат:
14k
Стил:
Романтични
Прстени Тип:
Свадба Поставува
CertificateType:
NGSTC
Страна Камен:
дијамант
Пол:
Унисекс
Број На Модел На:
N201308281
Главниот Камен:
Никој
Тип На Објект:
Прстени
Парична казна или Моден:
Парична казна
Накит Тип:
Прстени
Главниот Камен Форма:
Круг
Поставување Тип:
Отворајќи Поставување
Повод:
Годишнина, Ангажирање, Подароци, Партија, Свадба
Парична казна или Моден:
Парична казна
Метали Тип:
Жолто Злато
Метал Печат:
14k
is_customized:
Yes

Купувачите избираат и

HELON парична Казна Дијаманти Бенд Солидна 14K Розово Злато, Отворајќи Рамки Поставување на Природен Дијамант Свадба Прстен Арт Деко Антички Годишнината БЕНДОТ

Добредојдовте на за да погледнете повеќе накит во нашата продавница : Метал : Цврсти 14 K Розово ЗлатоПечат : 14 K / 585Вкупно Грам Тежина : 1.2 gПрстен Големина : 5.75Поставување На Павер & Флеш ПоставувањеШирина бенд : 1.9 mmСтрана Камења : Природен ДијамантБоја : HЈасност : SISI3Облик : Тркалезна Еден НамалиКарат Тежина : 0.2каратноSKU : R21161Сертификат примерок на сопствен објект ќе испратите тука по производ од 1,Почитувани купувачот,ако ви треба било каква дополнителна услуга,ве молиме контактирајте со нас пред да плаќаат објектот и да ја напушти цел детал...

DEN 10518.00 12672.00

Прекрасна Гроздобер Круг 8мм Солидна 14Kt Жолто Злато Ангажман Прстен BAB1417

Држете 8x8mm Круг Камен(Може да биде изменета)Дијамантите : Природни ДијамантиКарат Тежина : 0.36каратноНамалување На : КругЈасност : SIБоја : GHМетал Тип : Полиран Солидна 14kt ЗлатноЖолтаЗлато Тежина (грами) : 4.63 gСтил : Дијамант Полу планината ПрстенПрстен Големина : 6.5 НАСУслуги На Клиентите : Ние нудиме широк спектар на услуги за секоја ставка...

DEN 16428.00 17664.00

Промет на големо со 10pcs/Многу Смешни Љубов Гест Прстен I Love U Жените Партија Подарок се Меша Бои Едноставен Прстен

1 Материјал : Цинк легура2.Големина : Прилагодлив3 Метална Боја : Сребро ,Злато ,Злато се Зголеми позлатен,ако треба други бои,ве молиме контактирајте со продавачот4...

DEN 360.00 383.52

Leige Накит Природни Smoky Кварц Прстен Коктел Партија Прстен Перница Намали Браун Скапоцен Камен Солидна 925 Sterling Silver Solitaire Прстен

Бренд : Leige Накит Главен Камен : Природни Smoky Кварц Акцент Камења : Ниту еден Камен Големина : 7*7 mm Метал : sterling silver Главниот Камен Тежина : 1.5 carats Печат : s925 Камен Намалување на : Перница Намали Позлатен : родиум Прилагодено : достапно Време на Испорака : 6~13 денаИспорака1...

DEN 2304.00 3840.00

Авганистан Lapis Инкрустирани Sterling Silver Ring Ring Национален Правец На Враќање На Античките Начини Е Склучено

Наслов Авганистан Lapis Инкрустирани Sterling Silver Ring Ring Национален Правец на Враќање на Античките Начини Е Договорена Кристал и класификација на полуprec Lapis lazuli Боја класификација се Земе предвид број се однесува на кругот Стил Национален Стил е Применливо Родова Жена

DEN 3602.00 4740.00

Leige Накит Природна Розова Morganite Прстен Ангажман Прстен Смарагд Намали Розова Скапоцен Камен 925 Фунта Сребрен Прстен Романтични Подароци

Бренд : Leige Накит Главен Камен : Природни Morganite Акцент Камења : Природна, Бела Топаз Камен Големина : 6*8 mm Метал : sterling silver Главниот Камен Тежина : 1.48 carats Печат : s925 Камен Намалување на : Смарагд Намали Позлатен : родиум Прилагодено : достапно Време на Испорака : 6~13 денаИспорака1...

DEN 9850.00 16416.00

Едно Парче Boho Панк Стил На Единствена Етничка Гроздобер Антички Сребрен Позлатен Слон Зглоб Прстени За Жените Midi Прст Прстен

Едно Парче Boho Панк Стил На Единствена Етничка Гроздобер Антички Сребрен Позлатен Слон Зглоб Прстени За Жените Midi Прст Прстен

DEN 47.00 54.72

Resplendent Овална Зелена Кубни циркони Камења 925 Sterling Silver Jewelrys Solitaire Прстени НАС Големина 6 7 8 9 S1450

Контакт Со Нас На : Ако имате било какви прашања , ве молиме да се чувствуваат слободни да ме контактирате во "порака", бидејќи живееме во различни временски зони, па можеби и јас ќе ви возврати подоцна,но мора во рок од 24 часа.Топло Совети : Почитувани купувачот,Ако чекам доволно време, но не го примените вашиот производ, ве молиме известете ме и јас ќе бидам среќен да ви помогне!Ако не ви се допаѓа производот кога ќе го примени тоа,ве молиме контактирајте ме во првиот,и немојте да се отвори случај и остави лош повратни информации!!!Превозот : Тоа ќе капи за 3045 дена на адресата која ја оставам во Aliexpress,можете да ме контактирате ако не го добијат производот по истекот на овој рок,и се чувствуваат слободни да се задржи во допир со мене во секое време.Ние го цениме вашето разбирање и трпение!Плаќање : Ние го прифаќаме Само кредитни картички, како што се Visa или Mastercard, ве молиме да ја полните вашата сметка пред да изработка на плаќање, е многу побезбедно и побрзо.

DEN 613.00 1005.60

Leige Накит Morganite Ангажман Прстен Природна Розова Morganite Прстен Овална Намали Розова Скапоцен Камен 925 Фунта Сребрена Свадба Поставува Прстени

Бренд : Leige Накит Главен Камен : Природни Morganite Акцент Камења : CZ Камен Големина : 6*8 mm Метал : sterling silver Главниот Камен Тежина : 1.13 carats Печат : s925 Камен Намалување на : Овална Намали Позлатен : родиум Прилагодено : достапно Време на Испорака : 6~13 денаИспорака1...

DEN 9648.00 16080.00

НОВО Сребро 925 Леопард Прстен Машки Прстен Гроздобер Тајланд Сребро Леопард Човек Прстен Животински Отпадоци Прстен

САД Големина 5 5.5 6 7 7 7.5 7 3 / 4 8 8.5 9 9.5 10 10 1 / 4 10.5 11 11.5 12 12.5 13 Дијаметар(mm) 16 16.1 17 17 17 18 18 18.2 19 19 19 20 20.02 20.3 21 21.08 21.5 21.9 22.3 Дебелина (mm) 49 50.3 52 53 55 56 56.7 57 59 60 61 62 63 63.8 65 66 67.8 68.9 70НОВО Сребро 925 Леопард Прстен Машки Прстен Гроздобер Тајланд Сребро Леопард Човек Прстен Животински Отпадоци ПрстенТежината е 11.3 g.Ширина : 15 MM

DEN 2184.00 2400.00

Кул Гроздобер Панк Прстен за Жените Персоналните Антички Златна Боја Ноктот Прстен Мода Евтини Прст Прибор трговија на Големо

Кул Гроздобер Панк Прстен за Жените Персоналните Антички Златна Боја Ноктот Прстен Мода Евтини Прст Прибор трговија на Големо е неодамна дизајн, носат Shijie мода накит за да бидат убави жени.Тема : ( Кул Гроздобер Панк Прстен за Жените Персоналните Антички Златна Боја Ноктот Прстен Мода Евтини Прст Прибор трговија на Големо )* Сите производот да се доведе, nickle, cadminum слободни* Синџирот е доволно силна да се носат* На lenght и големина одговара за повеќето луѓе* Цената е доволно добро за луѓето кои сакаат да се добие* Носете го со себе за подарокДетали Фотографии : р oduct Име : Кул Гроздобер Панк Прстен за Жените Персоналните Антички Златна Боја Ноктот Прстен Мода Евтини Прст Прибор трговија на ГолемоГлавен Материјал : Зависи од дизајни,челик материјал може да биде цинк, алуминиум, железо, месинг.И камен може да се стакло, смоли, пластични, акрилик,природата камен и така натаму...

DEN 76.00 95.52

Вистински Солидна 925 Sterling Silver Јасно CZ Лејди Бисер Прстен

Превозот : 1)Ние брод на сите наши објекти низ целиот свет од ЕМС или Хонгконг пост,превозот начин ќе зависи од вкупната цена.2)ЕМС објектот ќе бидат испратени по вебсајт vertify на плаќање во рок од 24 часа...

DEN 1142.00 1344.00

Leige Накит Blue Sapphire Прстен Годишнината Прстен Септември Birthstone Овална Намали Сина Скапоцен Камен 925 Фунта Сребрена Свадба Поставува

Бренд : Leige Накит Главен Камен : Лабораторија Sapphire Акцент Камења : CZ Камен Големина : 6*8 mm Метал : sterling silver Главниот Камен Тежина : 1.75 carats Печат : s925 Камен Намалување на : Овална Намали Позлатен : родиум Прилагодено : достапно Време на Испорака : 6~13 денаИспорака1...

DEN 3254.00 5424.00

10pcs/set Сребро Злато Стрелките на Месечината Midi Прст Зглоб Прстен Мода Мешани Големина Жените Прстени Гроздобер Ретро Стил

Материјал : Алуминиумски+Кристал Големина : 56.5 инчен Конверзија : 1cm=0.3937 инчен 1inch=2.54 см Точка Бр : H0149 Објект Боја : Како на сликата покажува Количеството : 10pcs / set Состојба : 100% Сосема НовJ EWELRY ОДРЖУВАЊЕ answer : ___________________________ Note : Сите накит ќе слабее, како што минува времето, добра одржување може да помогне да се задржи подолго

DEN 89.28

Oly2u 2017 Нови Бранеа Симпатична Сребро Мачка Прстен Прилагодливи Животинско Прстени за Жени, Девојки Сакаат Прстен Накит Подароци -R140

start201543328312295end201543328312295Материјал : Месинг / ЛегураБоја : Сребрена (Другите бои може да се сопствени направени)Пакет : 1pc / Opp вреќаВреме На Испорака : 13 Работни ДенаВашиот Сопствени Дизајни и Wholesales се ДобредојдениПовеќе Квантитет Повеќе ПопустСите Продукции се Директно од Нашата Фабрика

DEN 40.00 47.52

100Pcs Расположение Температура Промена Емоции Чувство Боја Променливо Расположение Прстени Многу за Мажи Жени Накит најголемиот Дел DropShipping LR4026

Види мојата продавница страница, ќе има изненадувања Верувај миСостојба : Сосема Нов Тип : Легури ПрстениГолемина на : НИ ГОЛЕМИНА 610# Количина : 100pcs / Boxs Вклучуваат приказ кутија...

DEN 1344.00 1919.04

Брилијантен Зелена Кубни циркони Околу Бели Камења 925 Sterling Silver Jewelrys Solitaire Прстени НАС Големина 6 7 8 9 S1480

Контакт Со Нас На : Ако имате било какви прашања , ве молиме да се чувствуваат слободни да ме контактирате во "порака", бидејќи живееме во различни временски зони, па можеби и јас ќе ви возврати подоцна,но мора во рок од 24 часа.Топло Совети : Почитувани купувачот,Ако чекам доволно време, но не го примените вашиот производ, ве молиме известете ме и јас ќе бидам среќен да ви помогне!Ако не ви се допаѓа производот кога ќе го примени тоа,ве молиме контактирајте ме во првиот,и немојте да се отвори случај и остави лош повратни информации!!!Превозот : Тоа ќе капи за 3045 дена на адресата која ја оставам во Aliexpress,можете да ме контактирате ако не го добијат производот по истекот на овој рок,и се чувствуваат слободни да се задржи во допир со мене во секое време.Ние го цениме вашето разбирање и трпение!Плаќање : Ние го прифаќаме Само кредитни картички, како што се Visa или Mastercard, ве молиме да ја полните вашата сметка пред да изработка на плаќање, е многу побезбедно и побрзо.

DEN 379.00 621.60

Беспрекорна Светло Сина Кубни Циркони 925 Sterling Silver Жените Партија Накит Solitaire Прстени НАС Големина 6 7 8 9 S1579

Контакт Со Нас На : Ако имате било какви прашања , ве молиме да се чувствуваат слободни да ме контактирате во "порака", бидејќи живееме во различни временски зони, па можеби и јас ќе ви возврати подоцна,но мора во рок од 24 часа.Топло Совети : Почитувани купувачот,Ако чекам доволно време, но не го примените вашиот производ, ве молиме известете ме и јас ќе бидам среќен да ви помогне!Ако не ви се допаѓа производот кога ќе го примени тоа,ве молиме контактирајте ме во првиот,и немојте да се отвори случај и остави лош повратни информации!!!Превозот : Тоа ќе капи за 3045 дена на адресата која ја оставам во Aliexpress,можете да ме контактирате ако не го добијат производот по истекот на овој рок,и се чувствуваат слободни да се задржи во допир со мене во секое време.Ние го цениме вашето разбирање и трпение!Плаќање : Ние го прифаќаме Само кредитни картички, како што се Visa или Mastercard, ве молиме да ја полните вашата сметка пред да изработка на плаќање, е многу побезбедно и побрзо.

DEN 496.00 813.60