• Ново
Гроздобер Овална 8x10mm 14Kt Бело Злато Природни Tanzanite Прстен Добар Квалитет скапоцен камен Накит за Нова Година на Подарок G090795

Гроздобер Овална 8x10mm 14Kt Бело Злато Природни Tanzanite Прстен Добар Квалитет скапоцен камен Накит за Нова Година на Подарок G090795

DEN 34992.00
DEN 33242.00 -5 %

Износот
Во форма достапна за нарачката


3.34 Кт 14kt Бело Злато Дијамант & ААА Tanzanite Прстен
Дијамантите : Природни Дијаманти
Карат Тежина : 0.32 кт
Намалување : Тркалезна/Baguette
Јасност : SI
Боја : G-H
Tanzanite : Вистински Природен
Карат Тежина : 3.02 кт
Намалување на : Овална (8x10mm)
Јасност : ААА
Метал Тип : Цврсти 14kt Злато-Бела
Злато Тежина (грами) : 3.71 g
Стил : Дијамантски Прстен Tanzanite
Прстен Големина : 6.5
Услуги На Клиентите :
Ние нудиме широк спектар на услуги за секоја ставка. Ве молиме наведете вашите потреби по купување или крајот на аукција, а ние ќе ви испратиме обновено фактура.
1) Прстен Ре-size : ве молиме наведете било која големина помеѓу големината 5 до 9 . Доплата од $ 10 ќе бидат додадени.
2) Дизајн Измена : Сите полу-држачи може да се прилагоди за да одговара на една специфична големина/форма центар камен. Ве молам да ми испрати големината/обликот што го барате и ќе ни биде мило да ви даде понуда. Имајте предвид сите дизајн модификација ќе бара дополнителна недела за да се заврши.
3) Дијамант & Метал Надградба : Сите дијаманти кои се користат во прилагодувањата може да се надгради за да се целосно отсечени, VS/VVS јасност. Метал надградба на 18 K Бела/Жолта/Розово злато, исто така, е на располагање по барање. Ние исто така нудиме две-тон дизајн за повеќето settings. Ве молиме да се чувствуваат слободни да ме контактирате доколку сте заинтересирани за оваа услуга.
4) Дизајн Репродукција : Ако сакате дизајн кој моментално не е достапна во мојата продавница, јас ќе бидам среќен да работат со вас за да се репродуцира. Ние гарантираме за изработка ќе биде еднаков за сите предмети што ги видите во нашата продавница.
5) Монтажа Услуги : Ние нудиме бесплатна монтажа услуги за сите предмети купени во мојата продавница. Ве молиме контактирајте ме за да се организира безбеден транспорт на вашиот gem камен. Мојот jeweler има над 10 години искуство во справување со дијамант камења.
Превозот
Превозот на САД, CA, АУ, ЕВРОТО е бесплатно преку Експрес Пошта (ЕМС), и обично трае 5-7days од испраќање за да стигнат до повеќето дестинации.
Ако ви треба објектот порано, ние можеме да брод преку "ФЕДЕКС". Дополнителни превозот бесплатно ќе се применуваат.
Политика за НАПЛАТА
Ние нудиме 30 ден Парите Назад за сите производи што се продаваат. Ако не сте задоволни со вашиот објект за било која причина, ние ќе издаде целосна наплата минус цената на превозот објект за вас. Ние НЕ се наплаќа restocking такса! Сите следниве услови мора да бидат исполнети, со цел за да добие целосна наплата : Точка мора да биде во неговата оригинална состојба покажува никакви знаци на истрошеност, оштетување, или промена. Сите оригинални додатоци испраќаат мора да се врати. Во случај на дефекти најде, само фабрички дефекти се прифатени како причина да се вратат. Нема враќање е дадена ако дефект е предизвикан од злоупотреба на купувачи. Објектот се врати мора да биде предаден во рок од 30 дена од добивањето на тоа. Купувачот е одговорно за цената на превозот до нас.

Особините

Прстен Големина:
4, 4.25, 4.5, 4.75, 5, 5.25, 5.5, 5.75, 6, 6.25, 6.5, 6.75, 7, 7.25, 7.5, 7.75, 8, 8.25, 8.5, 8.75, 9, 9.25, 9.5, 9.75
Тип На Објект:
Прстени
Парична казна или Моден:
Парична казна
Главниот Камен:
Tanzanite
Метал Печат:
14k
Пол:
Жените
Обликотшема:
Лице
CertificateType:
NGSTC
Страна Камен:
дијамант
Повод:
Партија
Бренд Име:
LANMI
Стил:
Класичен
Број На Модел На:
G090795
Поставување Тип:
Prong поставување
Метали Тип:
Бело Злато
Прстени Тип:
Свадба Бендови
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Метал Печат:
14k
Метали Тип:
Бело Злато
is_customized:
Yes
Главниот Камен:
Tanzanite
исечете:
Овална 8x10mm
CertificateType:
Никој

Купувачите избираат и

7x9mm Овална Виолетова Сина Tanzanite .33ct Дијаманти 14k Злато Ангажман Свадба Прстен

Центар Камен Информации Гем Тип : Природни Tanzanite Облик : Овална Карат Тежина : 2.30 кт Боја : Сина Јасност : VS Мерење : 7.0 x9.0mm Страна Камења Информации Камен Тип : Дијамант Облик : Тркалезна / Еден Карат : 0.33 кт Јасност : SI1 Третман : Не се Подобрува Прилагодувањето Тип Отвори Метал Информации Метал Тип 14 K Жолто Злато / 585 Злато Тежина Прибл...

DEN 27120.00

Трговија на големо Масовно Многу 20Pcs Fahion Жените Сребро галвански се Меша Стил Цвет прстени Жените Enagagement партија Накит

1.Материјал : Алуминиумски2.Износ : 20pcs(кутија е не се вклучуваат)3.Големина : 1720mm Случаен избор4.Боја : се погледне на слика5.Облик : прстен,да се погледне на слика6.Тип : Трговија На Големо7.Состојба : НоваЗабелешка : Можеби слика боја има малку поинаков од различни компјутерски Монитор, се надевам, ќе може да се разбере...

DEN 239.52

НОВА рачно изработени 925 Сребрен Черепот Прстен Машки Прстен Гроздобер Тајланд Сребро Черепот Човек Прстен од Чисто Сребро Машки Прстен Накит за Подарок

САД Големина 5 5.5 6 7 7 7.5 7 3 / 4 8 8.5 9 9.5 10 10 1 / 4 10.5 11 11.5 12 12.5 13 Дијаметар(mm) 16 16.1 17 17 17 18 18 18.2 19 19 19 20 20.02 20.3 21 21.08 21.5 21.9 22.3 Дебелина (mm) 49 50.3 52 53 55 56 56.7 57 59 60 61 62 63 63.8 65 66 67.8 68.9 70НОВА рачно изработени 925 Сребрен Черепот Прстен Машки Прстен Гроздобер Тајланд Сребро Черепот Човек Прстен од Чисто Сребро Машки Прстен Накит за ПодарокТежината е 19g.Ширина : 20 MM*26mm

DEN 3844.00 4224.00

CHIMDOU 2017 Нови Нерѓосувачки Челик Прстен Мажите Златен Накит Боја Сидро Прстен Подарок Пад на Превозот, AR403

Нов Стил : Мода Прстен Накит САД Големина 7,8,9,10,11,12,13 Тежина : 16g / pc, Материјал : 316 L не ' Рѓосувачки Челик Боја : Како на сликата покаже Повод : ангажирање / годишнината / партија / подарокЈас f, не можете да знаете вашата големина , ве молиме погледнете ја оваа слика ~~Мерка вашиот прст како овие чекор : ПЛАЌАЊЕ Ние прифаќаме сите плаќање преку Зачувам,Кредитна картичка,T / T,Western Union, итн се ОК ПРЕВОЗОТ Обработка На Време : Обработка на време за одредена цел варира во зависност од типот на производ и акции статус...

DEN 172.00 191.04

Фантастични Овална Зелена Маслиново Peridot Multigems Камења 925 Sterling Silver Jewelrys Solitaire Прстени НАС Големина 6 7 8 9 S1397

Контакт Со Нас На : Ако имате било какви прашања , ве молиме да се чувствуваат слободни да ме контактирате во "порака", бидејќи живееме во различни временски зони, па можеби и јас ќе ви возврати подоцна,но мора во рок од 24 часа.Топло Совети : Почитувани купувачот,Ако чекам доволно време, но не го примените вашиот производ, ве молиме известете ме и јас ќе бидам среќен да ви помогне!Ако не ви се допаѓа производот кога ќе го примени тоа,ве молиме контактирајте ме во првиот,и немојте да се отвори случај и остави лош повратни информации!!!Превозот : Тоа ќе капи за 3045 дена на адресата која ја оставам во Aliexpress,можете да ме контактирате ако не го добијат производот по истекот на овој рок,и се чувствуваат слободни да се задржи во допир со мене во секое време.Ние го цениме вашето разбирање и трпение!Плаќање : Ние го прифаќаме Само кредитни картички, како што се Visa или Mastercard, ве молиме да ја полните вашата сметка пред да изработка на плаќање, е многу побезбедно и побрзо.

DEN 262.00 429.60

Имплицитни Овална Зелена Кубни циркони Околу Бели Камења 925 Sterling Silver Jewelrys Solitaire Прстени НАС Големина 6 7 8 9 S1644

Контакт Со Нас На : Ако имате било какви прашања , ве молиме да се чувствуваат слободни да ме контактирате во "порака", бидејќи живееме во различни временски зони, па можеби и јас ќе ви возврати подоцна,но мора во рок од 24 часа.Топло Совети : Почитувани купувачот,Ако чекам доволно време, но не го примените вашиот производ, ве молиме известете ме и јас ќе бидам среќен да ви помогне!Ако не ви се допаѓа производот кога ќе го примени тоа,ве молиме контактирајте ме во првиот,и немојте да се отвори случај и остави лош повратни информации!!!Превозот : Тоа ќе капи за 3045 дена на адресата која ја оставам во Aliexpress,можете да ме контактирате ако не го добијат производот по истекот на овој рок,и се чувствуваат слободни да се задржи во допир со мене во секое време.Ние го цениме вашето разбирање и трпение!Плаќање : Ние го прифаќаме Само кредитни картички, како што се Visa или Mastercard, ве молиме да ја полните вашата сметка пред да изработка на плаќање, е многу побезбедно и побрзо.

DEN 760.00 1245.60

CHENGXUN 925 Сребрен Хип Хоп Мода Отворен Бесконечен Крстот Јазол 3D Геометриски Прстени Гроздобер Класичен Накит

Над $200 може да се добие бесплатен превозот од DHL, или ЕМС.Директни фабрика цена, исклучителен квалитет, модерен стил Нашата продавница ПРИНЦИП : нека сите купувачи во нашата продавница имаат прекрасно шопинг искуство, ако не сте задоволни со нашата точка кога ќе се примени во рок од 3 дена, ние вети реконструкција или повторно да ја прати до вас, ви благодаримеНакит сет : Алка, Ѓердан и ПрстенМал Подарок : Ако навистина ви се допаѓа нашата продавница објектот, ве молиме да се соберат нашата продавница, и кликнете нашата продавница "Следбеници", а потоа оставете масажа за мене, кои вклучуваат сликата на следбеници, тоа ќе пакет мал подарок со вашиот објект заедно, ве молиме имајте на ум дека ние треба доверба едни за други, и ние не им следбеници во кратко времеПовеќе квантитет повеќе попуст1)ве Молиме контактирајте не преку порака,email или трговија менаџер, ако имате било какви други барања, и немојте да ја напушти negtive(12 ѕвезди) или netural коментари (3 ѕвезди) пред да контактирате со нас...

DEN 124.32

50Pcs EcooLin Моден Бренд Природни Школки Abalone Школка 316L не ' Рѓосувачки Челик Прстени За Жените Накит Многу Големо LR4029

Види мојата продавница страница, ќе има изненадувања Верувај миСостојба : Сосема Нов Тип На : Нерѓосувачки Челик ПрстениГолемина на : НИ ГОЛЕМИНА 711# Количина : 50pcs / многу Материјал : S tainless Челик со Висок квалитет Мазна, сјајна Забелешка : Ѕвони само, на екранот подлога и кутијата се исклучениМожете да одат на мојата продавница, постојат повеќе убави накит.Можете да одат на мојата продавница, постојат повеќе убави накит...

DEN 1276.00 1823.04

HELON парична Казна Дијаманти Бенд Солидна 14K Розово Злато, Отворајќи Рамки Поставување на Природен Дијамант Свадба Прстен Арт Деко Антички Годишнината БЕНДОТ

Добредојдовте на за да погледнете повеќе накит во нашата продавница : Метал : Цврсти 14 K Розово ЗлатоПечат : 14 K / 585Вкупно Грам Тежина : 1.2 gПрстен Големина : 5.75Поставување На Павер & Флеш ПоставувањеШирина бенд : 1.9 mmСтрана Камења : Природен ДијамантБоја : HЈасност : SISI3Облик : Тркалезна Еден НамалиКарат Тежина : 0.2каратноSKU : R21161Сертификат примерок на сопствен објект ќе испратите тука по производ од 1,Почитувани купувачот,ако ви треба било каква дополнителна услуга,ве молиме контактирајте со нас пред да плаќаат објектот и да ја напушти цел детал...

DEN 10518.00 12672.00

Leige Накит Природна Розова Morganite Прстен Ангажман Прстен Смарагд Намали Розова Скапоцен Камен 925 Фунта Сребрен Прстен Романтични Подароци

Бренд : Leige Накит Главен Камен : Природни Morganite Акцент Камења : Природна, Бела Топаз Камен Големина : 6*8 mm Метал : sterling silver Главниот Камен Тежина : 1.48 carats Печат : s925 Камен Намалување на : Смарагд Намали Позлатен : родиум Прилагодено : достапно Време на Испорака : 6~13 денаИспорака1...

DEN 9850.00 16416.00

Продажба>jewerly Кристално Сребро 14MM Бела Школка Бисер Прстен големина: 7.8.9>бесплатен превозот

Shippment : Ние ќе испрати нарачката во рок од 12 дена по потврдување на уплатата.Ние брод на светот преку Кина поштенски или меѓународни воздухопловната.1 : во САД се : Нормално време на испорака е околу 1520 работни дена.;2 : Велика Британија...

DEN 436.00 623.04

НОВА рачно изработени 925 Сребрен Черепот Прстен Машки Прстен Гроздобер Сребро Скелет Човек Прстен од Чисто Сребро Машки Прстен Накит за Подарок

САД Големина 5 5.5 6 7 7 7.5 7 3 / 4 8 8.5 9 9.5 10 10 1 / 4 10.5 11 11.5 12 12.5 13 Дијаметар(mm) 16 16.1 17 17 17 18 18 18.2 19 19 19 20 20.02 20.3 21 21.08 21.5 21.9 22.3 Дебелина (mm) 49 50.3 52 53 55 56 56.7 57 59 60 61 62 63 63.8 65 66 67.8 68.9 70НОВА рачно изработени 925 Сребрен Черепот Прстен Машки Прстен Гроздобер Сребро Скелет Човек Прстен од Чисто Сребро Машки Прстен Накит за ПодарокТежината е 22g.Ширина : 21 MM*28mm

DEN 6028.00 6624.00

Кул Гроздобер Панк Прстен за Жените Персоналните Антички Златна Боја Ноктот Прстен Мода Евтини Прст Прибор трговија на Големо

Кул Гроздобер Панк Прстен за Жените Персоналните Антички Златна Боја Ноктот Прстен Мода Евтини Прст Прибор трговија на Големо е неодамна дизајн, носат Shijie мода накит за да бидат убави жени.Тема : ( Кул Гроздобер Панк Прстен за Жените Персоналните Антички Златна Боја Ноктот Прстен Мода Евтини Прст Прибор трговија на Големо )* Сите производот да се доведе, nickle, cadminum слободни* Синџирот е доволно силна да се носат* На lenght и големина одговара за повеќето луѓе* Цената е доволно добро за луѓето кои сакаат да се добие* Носете го со себе за подарокДетали Фотографии : р oduct Име : Кул Гроздобер Панк Прстен за Жените Персоналните Антички Златна Боја Ноктот Прстен Мода Евтини Прст Прибор трговија на ГолемоГлавен Материјал : Зависи од дизајни,челик материјал може да биде цинк, алуминиум, железо, месинг.И камен може да се стакло, смоли, пластични, акрилик,природата камен и така натаму...

DEN 76.00 95.52

Sinya 925 Sterling Silver бисер Свадба Прстен За Жени, девојки бисер Љубовник кол 8мм моден дизајн накит Ангажман прстен

Sinya 925 фунта сребрен Прстен со 8мм AAAA одделение слатководни бисер свадба бендови Прстени парична казна сребрена бисер накит TZ4178 RФабриката за директна продажба Под цена промоција!100% Реално слатководни бисер и 925 Фунта сребро .Спецификација & Фото : материјал : чиста 925 sterling silver + природните слатководни бисер Позлатен : platinum позлатен бисер количина : 1pcs бисер дијаметар : 7.58мм Pls answer : ___________________________ note : сите наши накит се NGTC Стандард со Идентификација на сертификатот,но превозот пакет не се вклучуваат идентификација на сертификатот,ако ви треба NGTC идентификација на сертификатот,Pls додадете 8за тоа ,тоа е за да Национален скапоцен камен центар за тестирање.Ви благодариме...

DEN 477.00 1084.32

2017 Гроздобер Златна Боја Прстени За Жени, Модата, Уникатен Зелена Глеѓ Чакал Прстен Евтини Бесплатен Превозот

ПРОИЗВОД НАСТАВА2017 Гроздобер Златна Боја Прстени За Жени, Модата, Уникатен Зелена Глеѓ Чакал Прстен Евтини Бесплатен ПревозотБренд : Kinel Гроздобер Накит Објект Tyle : Емајл ПРСТЕН Главниот Камен : ААА Глеѓ + Врвот Одделение Микро Намали Јасно Кубни Циркони Друг Камен : ААА CZ Позлата : Бела Сребро Позлатен Meterial : Бакар / Месинг Прилики : Запознавање / Партија / Матурска / Подарок / денот на Вљубените Совети : Тоа е бел Сребро позлатен...

DEN 383.00 479.04

2.42 кт Смарагд Намали 7x9mm Сина Аквамарин, Отворајќи Дијамант 14k Злато Ангажман Прстен

Центар Камен Информации Гем Тип : Природни Аквамарин Облик : Смарагд Карат Тежина : 2.42 кт Боја : Сина Јасност : VS Мерење : 7.03x9.02mm Страна Камења Информации Камен Тип : Дијамант Облик : Тркалезна / Full Намали Карат : 0.23 кт Јасност : SI1 Третман : Не се Подобрува Прилагодувањето Тип Отвори Метал Информации Метал Тип 14 K Бело Злато / 585 Злато Тежина Околу 2.21 грама Врвот Ширина 10.00 mm, а Ширината на Дното 2.10 мм НИ Големина 6.5(Димензионирање на Располагање) Поставување Тип Prong

DEN 27840.00

Трговија на големо Персоналните Фото Изработен Прстен Sterling Silver Семејство Прстен за Мајка Спомен Подарок

ИМАЈТЕ на ум!~ Почитувани Купувачи добредојдовте на нашата продавница : Професионален custom накит фабрика !~ Нашата продавница Мин цел е 15 Парчиња (да може да се меша со различни обичај накит ) 1...

DEN 1403.52

Моден 50pcs Микс Стил Прилагодливи Прстени или Пети Прстени трговија на Големо Накит Многу Голем-003

96pcs Шарм Мешавина Боја Мода Зајакот Крзно Жените Леопард Студ Обетки трговија на Големо Накит Многу ГОЛЕМ651 многу96 парчиња / многуНови Пристигнување 50pcs Глазура Глеѓ Врвот 316 L не ' Рѓосувачки челик Жените Mens Прстени трговија на Големо Накит Многу ГОЛЕМ647 многу50 парчиња / многуТрговија на големо Накит Многу 48pcs 6mm Јасно Австрија Кубни Циркони Нерѓосувачки Челик Мода Студ Обетки за Женска Mens A634 многу48 парчиња / многуРезолуцијата 10pcs Нерѓосувачки челик Чиста Кубни Циркон Мажите Женска Ангажман свадба Прстени трговија на Големо Накит многу ГОЛЕМ565 многу10 парчиња / многуA094 12pcs Мешавина Боја Акрилик Еластичен Нараквици Накит за Жените 2013 трговија на Големо Мода Накит многу12 парчиња / многуA347 Целосна чешка Rhinestones 20pcs Нерѓосувачки челик 18 K Злато Позлатен Шарм Ангажман Свадба Прстени трговија на Големо Мода Накит многу20 парчиња / многуA051 30pcs трговија на Големо Мода Накит на чешка, Rhinestones Глеѓ Глазура Злато Позлатен Mens Прстени многу30 парчиња / многуA347 Целосна чешка Rhinestones 10pcs Нерѓосувачки челик 18 K Злато Позлатен Ангажман Свадба Прстени трговија на Големо Мода Накит многу10 парчиња / многуДоведе слободни и никел слободни Состојба : сосема нов Тип : Прстени или пети прстени .мали стил може да се носат како пети прстени ако ви се допаѓа Големина : прилагодлив Количина : 50pcs Материјал : цинк легура со позлатен сребрен Забелешка : Ѕвони само, на екранот подлога и кутијата се исклучени A017 Врвот 15pcs Бесплатен Превозот на Големо Накит Многу 100% Јасно Кубни Циркон Микс Жена Ангажман Прстени многу15 парчиња / многуA020 трговија на Големо Накит 15pcs Природни Камења Унисекс Микс Стил Мода Прстени Бесплатен Превозот САД$ 12.48 / многу15 парчиња / многуA111 50pcs трговија на Големо Мода Накит Многу Кубни Циркон Rhinestones Сребро Позлатен Свадба Прстени многу30 парчиња / многуA008 20pcs трговија на Големо Мода Jewerlry Жените Mens Микс Глеѓ Нерѓосувачки Stee Прстени Прилагодлива големина многу20 парчиња / многуA010 трговија на Големо Накит Многу 30pcs 100% Природни Камења Сребро Позлатен Мода Прстени Бесплатен Превозот САД$ 21.00 / многу30 парчиња / многуA009 100pcs трговија на Големо Мода Накит Кристал Смола Rhinestones Цвет Пеперутка Жените Прстени Бесплатен Превозот САД$ 44.40 / многу100 парчиња / многуУнисекс 30 PCS Бесплатен Превозот на Големо Накит Многу Малајски Jade Мода Прстени се меша големина Топла Продаде многу30 парчиња / многуБесплатен Превозот 100 PCS трговија на Големо Накит Многу Микс Акрилна Боја Сребрена Стр Мода Прстени многу100 парчиња / многуние прифаќаме alipay,запад унија,tt ...

DEN 575.00 820.80

Брилијантен Зелена Кубни циркони Околу Бели Камења 925 Sterling Silver Jewelrys Solitaire Прстени НАС Големина 6 7 8 9 S1480

Контакт Со Нас На : Ако имате било какви прашања , ве молиме да се чувствуваат слободни да ме контактирате во "порака", бидејќи живееме во различни временски зони, па можеби и јас ќе ви возврати подоцна,но мора во рок од 24 часа.Топло Совети : Почитувани купувачот,Ако чекам доволно време, но не го примените вашиот производ, ве молиме известете ме и јас ќе бидам среќен да ви помогне!Ако не ви се допаѓа производот кога ќе го примени тоа,ве молиме контактирајте ме во првиот,и немојте да се отвори случај и остави лош повратни информации!!!Превозот : Тоа ќе капи за 3045 дена на адресата која ја оставам во Aliexpress,можете да ме контактирате ако не го добијат производот по истекот на овој рок,и се чувствуваат слободни да се задржи во допир со мене во секое време.Ние го цениме вашето разбирање и трпение!Плаќање : Ние го прифаќаме Само кредитни картички, како што се Visa или Mastercard, ве молиме да ја полните вашата сметка пред да изработка на плаќање, е многу побезбедно и побрзо.

DEN 379.00 621.60