• Ново
2.42 кт Смарагд Намали 7x9mm Сина Аквамарин, Отворајќи Дијамант 14k Злато Ангажман Прстен

2.42 кт Смарагд Намали 7x9mm Сина Аквамарин, Отворајќи Дијамант 14k Злато Ангажман Прстен

DEN 27840.00

Износот
Во форма достапна за нарачката


Центар Камен Информации Гем Тип : Природни Аквамарин Облик : Смарагд Карат Тежина : 2.42 кт Боја : Сина Јасност : VS Мерење : 7.03x9.02mm Страна Камења Информации Камен Тип : Дијамант Облик : Тркалезна/ Full Намали Карат : 0.23 кт Јасност : SI1 Третман : Не се Подобрува Прилагодувањето Тип Отвори Метал Информации Метал Тип 14 K Бело Злато/585 Злато Тежина Околу 2.21 грама Врвот Ширина 10.00 mm, а Ширината на Дното 2.10 мм НИ Големина 6.5(Димензионирање на Располагање) Поставување Тип Prong

Особините

Прстен Големина:
4, 4.25, 4.5, 4.75, 5, 5.25, 5.5, 5.75, 6, 6.25, 6.5, 6.75, 7, 7.25, 7.5, 7.75, 8, 8.25, 8.5, 8.75, 9, 9.25, 9.5, 9.75
Бренд Име:
CAIMAO
Метали Тип:
Бело Злато
CertificateType:
Никој
Главниот Камен:
Аквамарин
Прстени Тип:
Свадба Поставува
Пол:
Унисекс
Стил:
Романтични
Страна Камен:
дијамант
Поставување Тип:
Отворајќи Поставување
Метал Печат:
14k
Повод:
Ангажирање
Број На Модел На:
N201308285
Тип На Објект:
Прстени
Парична казна или Моден:
Парична казна
Накит Тип:
Прстени
Прстени Тип:
Скапоцен Камен Прстени
Поставување Тип:
Отворајќи Поставување
Повод:
Годишнина, Ангажирање, Подароци, Партија, Свадба
Материјал Тип:
Бело Злато
Главниот Камен:
Аквамарин
Гем Боја:
Сина
Метал Печат:
14k
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)

Купувачите избираат и

HELON 10k Злато Дијамант Ангажман Свадба ПОСТАВИ Прстен ! Отворајќи 0.23 кт Природен Дијамант Бенд Полу Планината 6x4mm Перница Намали Прстен Поставување

Добредојдовте на за да погледнете повеќе накит во нашата продавница : Главниот ПрстенМетал : Цврсти 10 K Бело Злато & Розово ЗлатоПечат : 10 K / 417Вкупно Грам Тежина : 2.5 gПрстен Големина : 6.5 (променливи во големина)Поставување На Павер & Prong ПоставувањеШирина на Врв : 6.2 mmШирина во Дното : 2.2 mmЦентар Камен : Не Главниот КаменОблик : Перница , СмарагдГолемина : 6 X4mmСтрана Камења : 100% Вистински Природен ДијамантиБоја : HЈасност : SISI3Облик : Тркалезна Singe НамалиВкупно Карат Тежина : 0.4каратноНатпреварот БендМетал : Цврсти 10 K Бело ЗлатоПечат : 10 K / 417Вкупно Грам Тежина : 1.3 gПрстен Големина : 6.5Поставување На ПаверПоставувањеШирина на Врв : 1.8 mmШирина во Дното : 1.3 mmСтрана Камења : 100% Вистински Природен ДијамантиБоја : HЈасност : SISI3Облик : Тркалезна Singe НамалиКарат Тежина : 0.23 ктSKU : RV0033+RV0034Сертификат примерок на сопствен објект ќе испратите тука по производ од 1,Почитувани купувачот,ако ви треба било каква дополнителна услуга,ве молиме контактирајте со нас пред да плаќаат објектот и да ја напушти цел детал...

DEN 29800.00 35904.00

CiNily Создадени Белиот Оган Опал Сребро Позлатен Прстен трговија на Големо Топла Продаде Свадба Партија за Жените Накит Прстен Големина 5-10 OJ8002

Бренд : Ci NilyМетал : Сребро ПозлатенГлавниот Камен & Големина : Создадена Белиот Оган Опал 27x3mmДодаток Камен & Големина : НикојПрстен Големина : #5 #6 #7 #8 #9 #10Тежина : 3.34 gПрстен Врвот Димензија : 4mmКоличина : 1 buc ПрстенКонверзија : 1mm=0.039 инчен; 1 инч=25.41 mmВашата нарачка ќе биде предаден во рок од 48 часа по уплатата...

DEN 317.00 396.00

100Pcs Расположение Температура Промена Емоции Чувство Боја Променливо Расположение Прстени Многу за Мажи Жени Накит најголемиот Дел DropShipping LR4026

Види мојата продавница страница, ќе има изненадувања Верувај миСостојба : Сосема Нов Тип : Легури ПрстениГолемина на : НИ ГОЛЕМИНА 610# Количина : 100pcs / Boxs Вклучуваат приказ кутија...

DEN 1344.00 1919.04

10pcs/set Сребро Злато Стрелките на Месечината Midi Прст Зглоб Прстен Мода Мешани Големина Жените Прстени Гроздобер Ретро Стил

Материјал : Алуминиумски+Кристал Големина : 56.5 инчен Конверзија : 1cm=0.3937 инчен 1inch=2.54 см Точка Бр : H0149 Објект Боја : Како на сликата покажува Количеството : 10pcs / set Состојба : 100% Сосема НовJ EWELRY ОДРЖУВАЊЕ answer : ___________________________ Note : Сите накит ќе слабее, како што минува времето, добра одржување може да помогне да се задржи подолго

DEN 89.28

1.52 кт Виолетова Сина Tanzanite Дијаманти 14k Злато Ангажман Свадба Прстен

Центар Камен Информации Гем Тип : Природни Tanzanite Облик : Овална Карат Тежина : 1.52 кт Боја : Сина Јасност : VS Мерење : 6.0 x8.0mm Страна Камења Информации Камен Тип : Дијамант Облик : Тркалезна / Full Намали Карат : 0.12 кт Јасност : SI1 Третман : Не се Подобрува Прилагодувањето Тип Отвори Метал Информации Метал Тип 14 K Жолто Злато / 585 Злато Тежина Прибл...

DEN 18960.00

7x9mm Овална Виолетова Сина Tanzanite .33ct Дијаманти 14k Злато Ангажман Свадба Прстен

Центар Камен Информации Гем Тип : Природни Tanzanite Облик : Овална Карат Тежина : 2.30 кт Боја : Сина Јасност : VS Мерење : 7.0 x9.0mm Страна Камења Информации Камен Тип : Дијамант Облик : Тркалезна / Еден Карат : 0.33 кт Јасност : SI1 Третман : Не се Подобрува Прилагодувањето Тип Отвори Метал Информации Метал Тип 14 K Жолто Злато / 585 Злато Тежина Прибл...

DEN 27120.00

Leige Накит Природни Smoky Кварц Прстен Коктел Партија Прстен Перница Намали Браун Скапоцен Камен Солидна 925 Sterling Silver Solitaire Прстен

Бренд : Leige Накит Главен Камен : Природни Smoky Кварц Акцент Камења : Ниту еден Камен Големина : 7*7 mm Метал : sterling silver Главниот Камен Тежина : 1.5 carats Печат : s925 Камен Намалување на : Перница Намали Позлатен : родиум Прилагодено : достапно Време на Испорака : 6~13 денаИспорака1...

DEN 2304.00 3840.00

Leige Накит Природна Розова Morganite Прстен Ангажман Прстен Смарагд Намали Розова Скапоцен Камен 925 Фунта Сребрен Прстен Романтични Подароци

Бренд : Leige Накит Главен Камен : Природни Morganite Акцент Камења : Природна, Бела Топаз Камен Големина : 6*8 mm Метал : sterling silver Главниот Камен Тежина : 1.48 carats Печат : s925 Камен Намалување на : Смарагд Намали Позлатен : родиум Прилагодено : достапно Време на Испорака : 6~13 денаИспорака1...

DEN 9850.00 16416.00

Едно Парче Boho Панк Стил На Единствена Етничка Гроздобер Антички Сребрен Позлатен Слон Зглоб Прстени За Жените Midi Прст Прстен

Едно Парче Boho Панк Стил На Единствена Етничка Гроздобер Антички Сребрен Позлатен Слон Зглоб Прстени За Жените Midi Прст Прстен

DEN 47.00 54.72

Leige Накит Morganite Ангажман Прстен Природна Розова Morganite Прстен Marquise Намали Розова скапоцен камен 925 Фунта Сребрен Прстен за Неа

Бренд : Leige Накит Главен Камен : Природни Morganite Акцент Камења : CZ Камен Големина : 5*10 mm Метал : sterling silver Главниот Камен Тежина : 0.82 carats Печат : s925 Камен Намалување на : Marquise Намали Позлатен : родиум Прилагодено : достапно Време на Испорака : 6~13 денаИспорака1...

DEN 8640.00 14400.00

CaiMao 18KT/750 Жолто Злато 0.65 кт Смарагд & 0.28 кт Круг Намали Дијамант Ангажман скапоцен камен Прстен Накит

Бренд Cai Mao Накит Име 4x6mm Овална Намали Смарагд Дијамант Златен Прстен Главниот Камен0.65 кт Природни СмарагдБоја : Зелена / Јасност : SI Страна КамењаПриродни Круг Намали ДијамантВкупно Карат Тежина : 0.28 кт, Боја : GH, Јасност : SI1 Поставување Тип Отвори, Prong Метал 18 KT / Au750 Жолто Злато Прибл...

DEN 23405.00 25440.00

НОВО Сребро 925 Леопард Прстен Машки Прстен Гроздобер Тајланд Сребро Леопард Човек Прстен Животински Отпадоци Прстен

САД Големина 5 5.5 6 7 7 7.5 7 3 / 4 8 8.5 9 9.5 10 10 1 / 4 10.5 11 11.5 12 12.5 13 Дијаметар(mm) 16 16.1 17 17 17 18 18 18.2 19 19 19 20 20.02 20.3 21 21.08 21.5 21.9 22.3 Дебелина (mm) 49 50.3 52 53 55 56 56.7 57 59 60 61 62 63 63.8 65 66 67.8 68.9 70НОВО Сребро 925 Леопард Прстен Машки Прстен Гроздобер Тајланд Сребро Леопард Човек Прстен Животински Отпадоци ПрстенТежината е 11.3 g.Ширина : 15 MM

DEN 2184.00 2400.00

Сребрени прстени година Нови модни Божиќ elk 925 sterling silver прилагодлива големина прстени за жените накит за подарок трговија на големо Топла

Нашата големо продавница во YiwuПревозот : 1.Нарачки нормално ќе биде предаден во рок од 48 часа по вашата исплата!2.Ве молиме да ми кажете на вашата моментална адреса по вашата исплата во рок од 24 часа,инаку,ние ќе брод вашата предмети врз основа на вашиот Зачувам адреса,така бидете сигурни дека тоа е точно.3.Пред ставање нарачате ве молиме контактирајте со нас за да потврдите вашиот склопот на испорака метод.Нормално,тоа ќе трае 1020 дена да пристигнување со авион Mail,и трае 310 дена од Express.4.Понекогаш тоа ќе биде подолго поради лошите временски услови,губење на време во царина или други евентуално одложување.На тој начин ве молиме почекајте трпеливо кога не го добиете вашиот објекти на време.Ако не го добиете вашиот предмети во рок од 30 дена откако ќе се испраќаат,ве молиме контактирајте со нас,а потоа ние ќе ви помогнат да ги пратите на тоа.Превозот Метод Листа За Референца : Превозот МетодЦенаПревозот ВремеВреме На ИспоракаМаркаКина Пост Воздух MailНајевтиниот1020 работни дена13 денаНормално ќе чини 25 дена целосноEMSНормално510 работни дена24 часа денаUPSотВисок23 работни дена24 часа денаDHL(HKDHL)Нормално58 работни дена24 часа денаОбично во Јужна Америка земји превозот време ќе биде неколку дена подолго од листата.1.За Воздух Пошта,ако не се примени предмети во рок од 30 дена откако ќе се испраќаат надвор вашата нарачка,ве молиме контактирајте со нас,ние може да ви помогне да ги пратите на тоа.2.За Express(EMS,UPSот,DHL),ако не се примени предмети во рок од 15 дена откако ќе се испраќаат вашата нарачка,ве молиме контактирајте со нас,ние може да ви помогне да ги пратите на тоа.Политика На Враќање : 1.Само неисправни производи ќе бидат понудени за враќање и замена.2.Ако сакате да се вратите или размена на производи,ве молиме контактирајте со нас во рок од 3 дена по добивање на пакет,и контакт со неисправни предмети квантитетот и јасни слики.Ние ќе обработиме вашето враќање во рок од 13 работни дена,а ние сме одговорни за сите дополнителни такси превозот.Повратни информации : 1.Ве молиме да го потврдите приемот на производи по што ги доби.2.Ако имате било какви прашања за производите што сте го добиле,ве молиме контактирајте со нас во времето и ние ќе се обидеме потрудиме да ги реши сите проблеми.3.Ако сте задоволни со производи,среќни со договорот,ве молиме да ни даде позитивни повратни информации,тоа е многу важно за нас,ви благодарам многу!Ви благодариме за вашето време! Добредојдовте на нашата продавница!

DEN 231.00 278.40

50Pcs EcooLin Моден Бренд Природни Школки Abalone Школка 316L не ' Рѓосувачки Челик Прстени За Жените Накит Многу Големо LR4029

Види мојата продавница страница, ќе има изненадувања Верувај миСостојба : Сосема Нов Тип На : Нерѓосувачки Челик ПрстениГолемина на : НИ ГОЛЕМИНА 711# Количина : 50pcs / многу Материјал : S tainless Челик со Висок квалитет Мазна, сјајна Забелешка : Ѕвони само, на екранот подлога и кутијата се исклучениМожете да одат на мојата продавница, постојат повеќе убави накит.Можете да одат на мојата продавница, постојат повеќе убави накит...

DEN 1276.00 1823.04

Моден 50pcs Микс Стил Прилагодливи Прстени или Пети Прстени трговија на Големо Накит Многу Голем-003

96pcs Шарм Мешавина Боја Мода Зајакот Крзно Жените Леопард Студ Обетки трговија на Големо Накит Многу ГОЛЕМ651 многу96 парчиња / многуНови Пристигнување 50pcs Глазура Глеѓ Врвот 316 L не ' Рѓосувачки челик Жените Mens Прстени трговија на Големо Накит Многу ГОЛЕМ647 многу50 парчиња / многуТрговија на големо Накит Многу 48pcs 6mm Јасно Австрија Кубни Циркони Нерѓосувачки Челик Мода Студ Обетки за Женска Mens A634 многу48 парчиња / многуРезолуцијата 10pcs Нерѓосувачки челик Чиста Кубни Циркон Мажите Женска Ангажман свадба Прстени трговија на Големо Накит многу ГОЛЕМ565 многу10 парчиња / многуA094 12pcs Мешавина Боја Акрилик Еластичен Нараквици Накит за Жените 2013 трговија на Големо Мода Накит многу12 парчиња / многуA347 Целосна чешка Rhinestones 20pcs Нерѓосувачки челик 18 K Злато Позлатен Шарм Ангажман Свадба Прстени трговија на Големо Мода Накит многу20 парчиња / многуA051 30pcs трговија на Големо Мода Накит на чешка, Rhinestones Глеѓ Глазура Злато Позлатен Mens Прстени многу30 парчиња / многуA347 Целосна чешка Rhinestones 10pcs Нерѓосувачки челик 18 K Злато Позлатен Ангажман Свадба Прстени трговија на Големо Мода Накит многу10 парчиња / многуДоведе слободни и никел слободни Состојба : сосема нов Тип : Прстени или пети прстени .мали стил може да се носат како пети прстени ако ви се допаѓа Големина : прилагодлив Количина : 50pcs Материјал : цинк легура со позлатен сребрен Забелешка : Ѕвони само, на екранот подлога и кутијата се исклучени A017 Врвот 15pcs Бесплатен Превозот на Големо Накит Многу 100% Јасно Кубни Циркон Микс Жена Ангажман Прстени многу15 парчиња / многуA020 трговија на Големо Накит 15pcs Природни Камења Унисекс Микс Стил Мода Прстени Бесплатен Превозот САД$ 12.48 / многу15 парчиња / многуA111 50pcs трговија на Големо Мода Накит Многу Кубни Циркон Rhinestones Сребро Позлатен Свадба Прстени многу30 парчиња / многуA008 20pcs трговија на Големо Мода Jewerlry Жените Mens Микс Глеѓ Нерѓосувачки Stee Прстени Прилагодлива големина многу20 парчиња / многуA010 трговија на Големо Накит Многу 30pcs 100% Природни Камења Сребро Позлатен Мода Прстени Бесплатен Превозот САД$ 21.00 / многу30 парчиња / многуA009 100pcs трговија на Големо Мода Накит Кристал Смола Rhinestones Цвет Пеперутка Жените Прстени Бесплатен Превозот САД$ 44.40 / многу100 парчиња / многуУнисекс 30 PCS Бесплатен Превозот на Големо Накит Многу Малајски Jade Мода Прстени се меша големина Топла Продаде многу30 парчиња / многуБесплатен Превозот 100 PCS трговија на Големо Накит Многу Микс Акрилна Боја Сребрена Стр Мода Прстени многу100 парчиња / многуние прифаќаме alipay,запад унија,tt ...

DEN 575.00 820.80

Промет на големо со 10pcs/Многу Смешни Љубов Гест Прстен I Love U Жените Партија Подарок се Меша Бои Едноставен Прстен

1 Материјал : Цинк легура2.Големина : Прилагодлив3 Метална Боја : Сребро ,Злато ,Злато се Зголеми позлатен,ако треба други бои,ве молиме контактирајте со продавачот4...

DEN 360.00 383.52

Кул Гроздобер Панк Прстен за Жените Персоналните Антички Златна Боја Ноктот Прстен Мода Евтини Прст Прибор трговија на Големо

Кул Гроздобер Панк Прстен за Жените Персоналните Антички Златна Боја Ноктот Прстен Мода Евтини Прст Прибор трговија на Големо е неодамна дизајн, носат Shijie мода накит за да бидат убави жени.Тема : ( Кул Гроздобер Панк Прстен за Жените Персоналните Антички Златна Боја Ноктот Прстен Мода Евтини Прст Прибор трговија на Големо )* Сите производот да се доведе, nickle, cadminum слободни* Синџирот е доволно силна да се носат* На lenght и големина одговара за повеќето луѓе* Цената е доволно добро за луѓето кои сакаат да се добие* Носете го со себе за подарокДетали Фотографии : р oduct Име : Кул Гроздобер Панк Прстен за Жените Персоналните Антички Златна Боја Ноктот Прстен Мода Евтини Прст Прибор трговија на ГолемоГлавен Материјал : Зависи од дизајни,челик материјал може да биде цинк, алуминиум, железо, месинг.И камен може да се стакло, смоли, пластични, акрилик,природата камен и така натаму...

DEN 76.00 95.52

НОВА рачно изработени 925 Сребрен Черепот Прстен Машки Прстен Гроздобер Сребро Скелет Човек Прстен од Чисто Сребро Машки Прстен Накит за Подарок

САД Големина 5 5.5 6 7 7 7.5 7 3 / 4 8 8.5 9 9.5 10 10 1 / 4 10.5 11 11.5 12 12.5 13 Дијаметар(mm) 16 16.1 17 17 17 18 18 18.2 19 19 19 20 20.02 20.3 21 21.08 21.5 21.9 22.3 Дебелина (mm) 49 50.3 52 53 55 56 56.7 57 59 60 61 62 63 63.8 65 66 67.8 68.9 70НОВА рачно изработени 925 Сребрен Черепот Прстен Машки Прстен Гроздобер Сребро Скелет Човек Прстен од Чисто Сребро Машки Прстен Накит за ПодарокТежината е 22g.Ширина : 21 MM*28mm

DEN 6028.00 6624.00

Sinya 925 Sterling Silver бисер Свадба Прстен За Жени, девојки бисер Љубовник кол 8мм моден дизајн накит Ангажман прстен

Sinya 925 фунта сребрен Прстен со 8мм AAAA одделение слатководни бисер свадба бендови Прстени парична казна сребрена бисер накит TZ4178 RФабриката за директна продажба Под цена промоција!100% Реално слатководни бисер и 925 Фунта сребро .Спецификација & Фото : материјал : чиста 925 sterling silver + природните слатководни бисер Позлатен : platinum позлатен бисер количина : 1pcs бисер дијаметар : 7.58мм Pls answer : ___________________________ note : сите наши накит се NGTC Стандард со Идентификација на сертификатот,но превозот пакет не се вклучуваат идентификација на сертификатот,ако ви треба NGTC идентификација на сертификатот,Pls додадете 8за тоа ,тоа е за да Национален скапоцен камен центар за тестирање.Ви благодариме...

DEN 477.00 1084.32

НОВА рачно изработени 925 Сребрен Черепот Прстен Машки Прстен Гроздобер Тајланд Сребро Черепот Човек Прстен од Чисто Сребро Машки Прстен Накит за Подарок

САД Големина 5 5.5 6 7 7 7.5 7 3 / 4 8 8.5 9 9.5 10 10 1 / 4 10.5 11 11.5 12 12.5 13 Дијаметар(mm) 16 16.1 17 17 17 18 18 18.2 19 19 19 20 20.02 20.3 21 21.08 21.5 21.9 22.3 Дебелина (mm) 49 50.3 52 53 55 56 56.7 57 59 60 61 62 63 63.8 65 66 67.8 68.9 70НОВА рачно изработени 925 Сребрен Черепот Прстен Машки Прстен Гроздобер Тајланд Сребро Черепот Човек Прстен од Чисто Сребро Машки Прстен Накит за ПодарокТежината е 19g.Ширина : 20 MM*26mm

DEN 3844.00 4224.00

Leige Накит Morganite Ангажман Прстен Природна Розова Morganite Прстен Овална Намали Розова Скапоцен Камен 925 Фунта Сребрена Свадба Поставува Прстени

Бренд : Leige Накит Главен Камен : Природни Morganite Акцент Камења : CZ Камен Големина : 6*8 mm Метал : sterling silver Главниот Камен Тежина : 1.13 carats Печат : s925 Камен Намалување на : Овална Намали Позлатен : родиум Прилагодено : достапно Време на Испорака : 6~13 денаИспорака1...

DEN 9648.00 16080.00

Авганистан Lapis Инкрустирани Sterling Silver Ring Ring Национален Правец На Враќање На Античките Начини Е Склучено

Наслов Авганистан Lapis Инкрустирани Sterling Silver Ring Ring Национален Правец на Враќање на Античките Начини Е Договорена Кристал и класификација на полуprec Lapis lazuli Боја класификација се Земе предвид број се однесува на кругот Стил Национален Стил е Применливо Родова Жена

DEN 3602.00 4740.00

Прекрасна Гроздобер Круг 8мм Солидна 14Kt Жолто Злато Ангажман Прстен BAB1417

Држете 8x8mm Круг Камен(Може да биде изменета)Дијамантите : Природни ДијамантиКарат Тежина : 0.36каратноНамалување На : КругЈасност : SIБоја : GHМетал Тип : Полиран Солидна 14kt ЗлатноЖолтаЗлато Тежина (грами) : 4.63 gСтил : Дијамант Полу планината ПрстенПрстен Големина : 6.5 НАСУслуги На Клиентите : Ние нудиме широк спектар на услуги за секоја ставка...

DEN 16428.00 17664.00