• Ново
1.52 кт Виолетова Сина Tanzanite Дијаманти 14k Злато Ангажман Свадба Прстен

1.52 кт Виолетова Сина Tanzanite Дијаманти 14k Злато Ангажман Свадба Прстен

DEN 18960.00

Износот
Во форма достапна за нарачката


Центар Камен Информации Гем Тип : Природни Tanzanite Облик : Овална Карат Тежина : 1.52 кт Боја : Сина Јасност : VS Мерење : 6.0 x8.0mm Страна Камења Информации Камен Тип : Дијамант Облик : Тркалезна/Full Намали Карат : 0.12 кт Јасност : SI1 Третман : Не се Подобрува Прилагодувањето Тип Отвори Метал Информации Метал Тип 14 K Жолто Злато/585 Злато Тежина Прибл. 2.23 грама Врвот Ширина 9.00 mm, а Ширината на Дното 2.00 mm НИ Големина 6.5(Димензионирање на Располагање) Поставување Тип Prong

Особините

Прстен Големина:
4, 4.25, 4.5, 4.75, 5, 5.25, 5.5, 5.75, 6, 6.25, 6.5, 6.75, 7, 7.25, 7.5, 7.75, 8, 8.25, 8.5, 8.75, 9, 9.25, 9.5, 9.75
Бренд Име:
CAIMAO
Метали Тип:
Жолто Злато
CertificateType:
Никој
Обликотшема:
Круг
Главниот Камен:
Tanzanite
Прстени Тип:
Свадба Поставува
Пол:
Унисекс
Стил:
Романтични
Страна Камен:
дијамант
Поставување Тип:
Отворајќи Поставување
Метал Печат:
14k
Повод:
Ангажирање
Број На Модел На:
YWR00626DD
Тип На Објект:
Прстени
Парична казна или Моден:
Парична казна
Главниот Камен Третман:
Не Enhanced
Состојба:
Бренд Нови
Вкупно Карат Тежина (TCW):
2.30 кт
Главниот Камен Боја:
Сина
Накит Тип:
Прстени
Прстени Тип:
Скапоцен Камен Прстени
Повод:
Годишнина, Ангажирање, Подароци, Партија, Свадба
Главниот Камен:
Tanzanite
is_customized:
Yes

Купувачите избираат и

CiNily Создадени Белиот Оган Опал Сребро Позлатен Прстен трговија на Големо Топла Продаде Свадба Партија за Жените Накит Прстен Големина 5-10 OJ8002

Бренд : Ci NilyМетал : Сребро ПозлатенГлавниот Камен & Големина : Создадена Белиот Оган Опал 27x3mmДодаток Камен & Големина : НикојПрстен Големина : #5 #6 #7 #8 #9 #10Тежина : 3.34 gПрстен Врвот Димензија : 4mmКоличина : 1 buc ПрстенКонверзија : 1mm=0.039 инчен; 1 инч=25.41 mmВашата нарачка ќе биде предаден во рок од 48 часа по уплатата...

DEN 317.00 396.00

Фантастични Овална Зелена Маслиново Peridot Multigems Камења 925 Sterling Silver Jewelrys Solitaire Прстени НАС Големина 6 7 8 9 S1397

Контакт Со Нас На : Ако имате било какви прашања , ве молиме да се чувствуваат слободни да ме контактирате во "порака", бидејќи живееме во различни временски зони, па можеби и јас ќе ви возврати подоцна,но мора во рок од 24 часа.Топло Совети : Почитувани купувачот,Ако чекам доволно време, но не го примените вашиот производ, ве молиме известете ме и јас ќе бидам среќен да ви помогне!Ако не ви се допаѓа производот кога ќе го примени тоа,ве молиме контактирајте ме во првиот,и немојте да се отвори случај и остави лош повратни информации!!!Превозот : Тоа ќе капи за 3045 дена на адресата која ја оставам во Aliexpress,можете да ме контактирате ако не го добијат производот по истекот на овој рок,и се чувствуваат слободни да се задржи во допир со мене во секое време.Ние го цениме вашето разбирање и трпение!Плаќање : Ние го прифаќаме Само кредитни картички, како што се Visa или Mastercard, ве молиме да ја полните вашата сметка пред да изработка на плаќање, е многу побезбедно и побрзо.

DEN 262.00 429.60

10pcs/set Сребро Злато Стрелките на Месечината Midi Прст Зглоб Прстен Мода Мешани Големина Жените Прстени Гроздобер Ретро Стил

Материјал : Алуминиумски+Кристал Големина : 56.5 инчен Конверзија : 1cm=0.3937 инчен 1inch=2.54 см Точка Бр : H0149 Објект Боја : Како на сликата покажува Количеството : 10pcs / set Состојба : 100% Сосема НовJ EWELRY ОДРЖУВАЊЕ answer : ___________________________ Note : Сите накит ќе слабее, како што минува времето, добра одржување може да помогне да се задржи подолго

DEN 89.28

4 Парчиња/set Бохемија Ретро Сребро Злато Браун Мода Нокти Заеднички Прстен Гем Врежан Цвет Прст Прстени За Жените Накит Бесплатен Превозот

добредојдовте на нашата продавницаНапомена : 1 Ние обезбедуваме мешани нарачка од кина пост воздухопловната(не мин.цел)2.Ние нудиме бесплатен превозот страна на курирската служба DHL.EMS итн...

DEN 130.00 145.92

20sets 25x15mm Стакло свет со 15mm бронзена круна прстен поставено стаклено шише DIY стакло шишенцето прстен накит

Нашата продавница вебсајт : Големина на топка : За 25x15mm Материјал : стакло топката со бакар метален прстен наоди По собата : Една чаша свет , еден прстен Белешки : Тие се полуготови производи ,ќе треба лепак glassed и метални наоди заедно со себе

DEN 856.00 1044.00

НОВА рачно изработени 925 Сребрен Черепот Прстен Машки Прстен Гроздобер Тајланд Сребро Черепот Човек Прстен од Чисто Сребро Машки Прстен Накит за Подарок

САД Големина 5 5.5 6 7 7 7.5 7 3 / 4 8 8.5 9 9.5 10 10 1 / 4 10.5 11 11.5 12 12.5 13 Дијаметар(mm) 16 16.1 17 17 17 18 18 18.2 19 19 19 20 20.02 20.3 21 21.08 21.5 21.9 22.3 Дебелина (mm) 49 50.3 52 53 55 56 56.7 57 59 60 61 62 63 63.8 65 66 67.8 68.9 70НОВА рачно изработени 925 Сребрен Черепот Прстен Машки Прстен Гроздобер Тајланд Сребро Черепот Човек Прстен од Чисто Сребро Машки Прстен Накит за ПодарокТежината е 19g.Ширина : 20 MM*26mm

DEN 3844.00 4224.00

Сребрени прстени година Нови модни Божиќ elk 925 sterling silver прилагодлива големина прстени за жените накит за подарок трговија на големо Топла

Нашата големо продавница во YiwuПревозот : 1.Нарачки нормално ќе биде предаден во рок од 48 часа по вашата исплата!2.Ве молиме да ми кажете на вашата моментална адреса по вашата исплата во рок од 24 часа,инаку,ние ќе брод вашата предмети врз основа на вашиот Зачувам адреса,така бидете сигурни дека тоа е точно.3.Пред ставање нарачате ве молиме контактирајте со нас за да потврдите вашиот склопот на испорака метод.Нормално,тоа ќе трае 1020 дена да пристигнување со авион Mail,и трае 310 дена од Express.4.Понекогаш тоа ќе биде подолго поради лошите временски услови,губење на време во царина или други евентуално одложување.На тој начин ве молиме почекајте трпеливо кога не го добиете вашиот објекти на време.Ако не го добиете вашиот предмети во рок од 30 дена откако ќе се испраќаат,ве молиме контактирајте со нас,а потоа ние ќе ви помогнат да ги пратите на тоа.Превозот Метод Листа За Референца : Превозот МетодЦенаПревозот ВремеВреме На ИспоракаМаркаКина Пост Воздух MailНајевтиниот1020 работни дена13 денаНормално ќе чини 25 дена целосноEMSНормално510 работни дена24 часа денаUPSотВисок23 работни дена24 часа денаDHL(HKDHL)Нормално58 работни дена24 часа денаОбично во Јужна Америка земји превозот време ќе биде неколку дена подолго од листата.1.За Воздух Пошта,ако не се примени предмети во рок од 30 дена откако ќе се испраќаат надвор вашата нарачка,ве молиме контактирајте со нас,ние може да ви помогне да ги пратите на тоа.2.За Express(EMS,UPSот,DHL),ако не се примени предмети во рок од 15 дена откако ќе се испраќаат вашата нарачка,ве молиме контактирајте со нас,ние може да ви помогне да ги пратите на тоа.Политика На Враќање : 1.Само неисправни производи ќе бидат понудени за враќање и замена.2.Ако сакате да се вратите или размена на производи,ве молиме контактирајте со нас во рок од 3 дена по добивање на пакет,и контакт со неисправни предмети квантитетот и јасни слики.Ние ќе обработиме вашето враќање во рок од 13 работни дена,а ние сме одговорни за сите дополнителни такси превозот.Повратни информации : 1.Ве молиме да го потврдите приемот на производи по што ги доби.2.Ако имате било какви прашања за производите што сте го добиле,ве молиме контактирајте со нас во времето и ние ќе се обидеме потрудиме да ги реши сите проблеми.3.Ако сте задоволни со производи,среќни со договорот,ве молиме да ни даде позитивни повратни информации,тоа е многу важно за нас,ви благодарам многу!Ви благодариме за вашето време! Добредојдовте на нашата продавница!

DEN 231.00 278.40

Трговија на големо Масовно Многу 20Pcs Fahion Жените Сребро галвански се Меша Стил Цвет прстени Жените Enagagement партија Накит

1.Материјал : Алуминиумски2.Износ : 20pcs(кутија е не се вклучуваат)3.Големина : 1720mm Случаен избор4.Боја : се погледне на слика5.Облик : прстен,да се погледне на слика6.Тип : Трговија На Големо7.Состојба : НоваЗабелешка : Можеби слика боја има малку поинаков од различни компјутерски Монитор, се надевам, ќе може да се разбере...

DEN 239.52

Беспрекорна Светло Сина Кубни Циркони 925 Sterling Silver Жените Партија Накит Solitaire Прстени НАС Големина 6 7 8 9 S1579

Контакт Со Нас На : Ако имате било какви прашања , ве молиме да се чувствуваат слободни да ме контактирате во "порака", бидејќи живееме во различни временски зони, па можеби и јас ќе ви возврати подоцна,но мора во рок од 24 часа.Топло Совети : Почитувани купувачот,Ако чекам доволно време, но не го примените вашиот производ, ве молиме известете ме и јас ќе бидам среќен да ви помогне!Ако не ви се допаѓа производот кога ќе го примени тоа,ве молиме контактирајте ме во првиот,и немојте да се отвори случај и остави лош повратни информации!!!Превозот : Тоа ќе капи за 3045 дена на адресата која ја оставам во Aliexpress,можете да ме контактирате ако не го добијат производот по истекот на овој рок,и се чувствуваат слободни да се задржи во допир со мене во секое време.Ние го цениме вашето разбирање и трпение!Плаќање : Ние го прифаќаме Само кредитни картички, како што се Visa или Mastercard, ве молиме да ја полните вашата сметка пред да изработка на плаќање, е многу побезбедно и побрзо.

DEN 496.00 813.60

Вистински Солидна 925 Sterling Silver Јасно CZ Лејди Бисер Прстен

Превозот : 1)Ние брод на сите наши објекти низ целиот свет од ЕМС или Хонгконг пост,превозот начин ќе зависи од вкупната цена.2)ЕМС објектот ќе бидат испратени по вебсајт vertify на плаќање во рок од 24 часа...

DEN 1142.00 1344.00

Промет на големо со 10pcs/Многу Смешни Љубов Гест Прстен I Love U Жените Партија Подарок се Меша Бои Едноставен Прстен

1 Материјал : Цинк легура2.Големина : Прилагодлив3 Метална Боја : Сребро ,Злато ,Злато се Зголеми позлатен,ако треба други бои,ве молиме контактирајте со продавачот4...

DEN 360.00 383.52

Трговија на големо Персоналните Фото Изработен Прстен Sterling Silver Семејство Прстен за Мајка Спомен Подарок

ИМАЈТЕ на ум!~ Почитувани Купувачи добредојдовте на нашата продавница : Професионален custom накит фабрика !~ Нашата продавница Мин цел е 15 Парчиња (да може да се меша со различни обичај накит ) 1...

DEN 1403.52

Имплицитни Овална Зелена Кубни циркони Околу Бели Камења 925 Sterling Silver Jewelrys Solitaire Прстени НАС Големина 6 7 8 9 S1644

Контакт Со Нас На : Ако имате било какви прашања , ве молиме да се чувствуваат слободни да ме контактирате во "порака", бидејќи живееме во различни временски зони, па можеби и јас ќе ви возврати подоцна,но мора во рок од 24 часа.Топло Совети : Почитувани купувачот,Ако чекам доволно време, но не го примените вашиот производ, ве молиме известете ме и јас ќе бидам среќен да ви помогне!Ако не ви се допаѓа производот кога ќе го примени тоа,ве молиме контактирајте ме во првиот,и немојте да се отвори случај и остави лош повратни информации!!!Превозот : Тоа ќе капи за 3045 дена на адресата која ја оставам во Aliexpress,можете да ме контактирате ако не го добијат производот по истекот на овој рок,и се чувствуваат слободни да се задржи во допир со мене во секое време.Ние го цениме вашето разбирање и трпение!Плаќање : Ние го прифаќаме Само кредитни картички, како што се Visa или Mastercard, ве молиме да ја полните вашата сметка пред да изработка на плаќање, е многу побезбедно и побрзо.

DEN 760.00 1245.60

Leige Накит Природни Diopside Прстен Diopside Свадба Прстен Зелено Скапоцен Камен Булчински Поставува Прстени 925 Sterling Silver-Годишнината Подароци

Бренд : Leige Накит Главен Камен : Природни Diopside Акцент Камења : CZ Камен Големина : 6*8 mm Метал : sterling silver Главниот Камен Тежина : 1.17 carats Печат : s925 Камен Намалување на : Овална Намали Позлатен : родиум Прилагодено : достапно Време на Испорака : 6~13 денаИспорака1...

DEN 4176.00 6960.00

2017 Романтична Накит Пурпурна Кварцен Камен 925 Фунта Сребрен Прстен за Жените Коктел Матурска Додатоци најсветлиот ѕвезда R1409

Скапоцен камен ширина 6*8 mm; 0.24*0.31 ИнченПроизвод Тежина5 ГрамДолжинаN / AМетал925 Sterling SilverПоставувањеРачно изработени накит, Prong ПоставувањеБрој На ПроизводR1409Тие се многу поубав од фотографијата може да се покаже и ќе го САКАМ и овие сигурно! Овој стил е исто така достапен и на други боја камења...

DEN 633.00 959.04

Leige Накит Morganite Ангажман Прстен Природна Розова Morganite Прстен Овална Намали Розова Скапоцен Камен 925 Фунта Сребрена Свадба Поставува Прстени

Бренд : Leige Накит Главен Камен : Природни Morganite Акцент Камења : CZ Камен Големина : 6*8 mm Метал : sterling silver Главниот Камен Тежина : 1.13 carats Печат : s925 Камен Намалување на : Овална Намали Позлатен : родиум Прилагодено : достапно Време на Испорака : 6~13 денаИспорака1...

DEN 9648.00 16080.00

Продажба>jewerly Кристално Сребро 14MM Бела Школка Бисер Прстен големина: 7.8.9>бесплатен превозот

Shippment : Ние ќе испрати нарачката во рок од 12 дена по потврдување на уплатата.Ние брод на светот преку Кина поштенски или меѓународни воздухопловната.1 : во САД се : Нормално време на испорака е околу 1520 работни дена.;2 : Велика Британија...

DEN 436.00 623.04

CaiMao 18KT/750 Жолто Злато 0.65 кт Смарагд & 0.28 кт Круг Намали Дијамант Ангажман скапоцен камен Прстен Накит

Бренд Cai Mao Накит Име 4x6mm Овална Намали Смарагд Дијамант Златен Прстен Главниот Камен0.65 кт Природни СмарагдБоја : Зелена / Јасност : SI Страна КамењаПриродни Круг Намали ДијамантВкупно Карат Тежина : 0.28 кт, Боја : GH, Јасност : SI1 Поставување Тип Отвори, Prong Метал 18 KT / Au750 Жолто Злато Прибл...

DEN 23405.00 25440.00

Кул Гроздобер Панк Прстен за Жените Персоналните Антички Златна Боја Ноктот Прстен Мода Евтини Прст Прибор трговија на Големо

Кул Гроздобер Панк Прстен за Жените Персоналните Антички Златна Боја Ноктот Прстен Мода Евтини Прст Прибор трговија на Големо е неодамна дизајн, носат Shijie мода накит за да бидат убави жени.Тема : ( Кул Гроздобер Панк Прстен за Жените Персоналните Антички Златна Боја Ноктот Прстен Мода Евтини Прст Прибор трговија на Големо )* Сите производот да се доведе, nickle, cadminum слободни* Синџирот е доволно силна да се носат* На lenght и големина одговара за повеќето луѓе* Цената е доволно добро за луѓето кои сакаат да се добие* Носете го со себе за подарокДетали Фотографии : р oduct Име : Кул Гроздобер Панк Прстен за Жените Персоналните Антички Златна Боја Ноктот Прстен Мода Евтини Прст Прибор трговија на ГолемоГлавен Материјал : Зависи од дизајни,челик материјал може да биде цинк, алуминиум, железо, месинг.И камен може да се стакло, смоли, пластични, акрилик,природата камен и така натаму...

DEN 76.00 95.52

2018 Топла Претерани Шарени Кристал Изјава Големи Прстени за Жени Мажи Мода Накит

Љубезно Купувачи, ве молиме проверете ја вашата адреса (на Државата и на Градот) и полно име пред да се направи нарачката.(E специјално руски Купувачот)2017 Топла Претерани Шарени Кристал Изјава Големи Прстени за Жени Мажи Злато Позлатен Мода Накит6005

DEN 76.32

50Pcs EcooLin Моден Бренд Природни Школки Abalone Школка 316L не ' Рѓосувачки Челик Прстени За Жените Накит Многу Големо LR4029

Види мојата продавница страница, ќе има изненадувања Верувај миСостојба : Сосема Нов Тип На : Нерѓосувачки Челик ПрстениГолемина на : НИ ГОЛЕМИНА 711# Количина : 50pcs / многу Материјал : S tainless Челик со Висок квалитет Мазна, сјајна Забелешка : Ѕвони само, на екранот подлога и кутијата се исклучениМожете да одат на мојата продавница, постојат повеќе убави накит.Можете да одат на мојата продавница, постојат повеќе убави накит...

DEN 1276.00 1823.04