• Ново
Спа Циркулација на крвта се Пумпа 370W 0.5 HP JA50 50HZ 220-240V 2900r/Мин за Австралија 60HZ 220-240V 3450R/Мин за НАС Канада топла када

Спа Циркулација на крвта се Пумпа 370W 0.5 HP JA50 50HZ 220-240V 2900r/Мин за Австралија 60HZ 220-240V 3450R/Мин за НАС Канада топла када

DEN 9359.52
DEN 8424.00 -10 %

Износот
Во форма достапна за нарачката


Спа Циркулација на крвта се Пумпа 370 W 0.5 HP JA50 50 HZ 220-240 V 2900r/Мин за Австралија 60 HZ 220-240 V 3450 R/Мин за НАС Канада топла када
0.5 HP Циркулација на крвта се пумпа 220 V 50 hz за Европа,Австралија и така натаму 220 V 60hz за НАС,Канада

Особините

моќност:
Електричен
Структура:
Еден фаза Пумпа
Притисок:
Низок Притисок
Standard or Nonstandard:
Стандард
Употреба:
Вода
Теорија:
Џет Пумпа
Број На Модел На:
JA50
Примена:
СПА
Гориво:
моќност

Купувачите избираат и

Долг живот 15w MP-20RM 220V Кина производителот магнетни пумпа за вода со добар квалитет

Оперативен PricipleМагнетен диск циркулација на крвта се пумпа работи на вратило и impeller собранието на магнетни материјали и привлекуваат едни со други заедно, соодветно,не треба да се одговара со thetraditional mechancial вратило печат, па тоа е compeletly запечатени.Моторни ротација toque е преку активно магнетни и управувано магнетни гравитацијата вози сечилото работат работата.Тоа е најмногу идеален течни пумпа за indstrial опрема.Answer : ___________________________ Note : Под состојба на нормална температура и чиста вода, шеф на максималниот капацитет е 0; капацитет на највисоко главата е 0.Оперативен напон на еднофазен мотор е одвоена со 100 V,220 V,240 V; оперативен напон на трифаза мотор е 380 V.Нормална температура е 080°C...

DEN 3456.00

6l/m електрични дијафрагмата dc brushless зачувување пумпа

brushless зачувување пумпаОбјектотГолеминаммнапонDC / VМоќностWПроток на воздух(L / min) Вакуум(Kpa)Притисок(Kpa)Тежина(g)ZXW51250032900102.4*70*4012 V,24 V46500300Забелешка : Обично нашите пумпа има 2 вида на напон : 12 V или 24 V.Кога ќе изберете пумпа, можете да кажете ми пумпа напонот што треба.Инаку, јас ќе го избере една напон за вас.* Карактеристики на brushless зачувување пумпа1.Висока температура перформанси, добри конзистентност2.Масло отпор и лесна инсталација3.DC brushless мотор4.Долг животен век, ниска топлина.5.Тешки работи за 24 часа и Континуирано работење6.Клучните делови се увезуваат7.Може да се работи за долго часа*Белешки на brushless зачувување пумпа1.Не користите овој производ над ограничувањето утврдено во оваа спецификација.2.Кога го користите brushless мотор, се забележи дека влезот моќ треба да биде постојан притисок и филтрирање.3.Имајте на влезот и излезот на чиста и мазна , без цврсти честички.4.Може да содржат мало количество на вода, не солидна туѓи објекти во пумпа тело.5.Во влезот и излезот на нечиста,ве молам, инсталирајте воздухот филтри.6.Спецификација на производот е само за вашиот референца7.Специфичните детали треба да се провери вистинскиот производи.8.Производи треба да бидат направени во согласност со клиент ' s барање во дозволен опсег.9.Непрофесионалец не треба да ја размонтираат овој производ.10.Долг животен век на собна температура средина.11.Може да ги обезбеди голем број на сертификати во согласност со клиент ' s барања.*Примена на brushless зачувување пумпа1.Електронски производи,земјоделство,доработка,лесна индустрија производи2.Аналитичкидруги инструменти3.Хемиски и производство инженеринг4.Разни помошни опрема*Структурните дијаграм на brushless зачувување пумпа*Сликата на brushless зачувување пумпа*РАБОТИЛНИЦАПакување : CTN / ЕЕЗ : 60 PCSG...

DEN 1680.00

Висок притисок 30 MPA пумпа за вода за ладење на Воздухот Електрични Inflator мини ОПР На Воздушниот Компресор 220 V со аларм и филтер 1.8 KW

Висок притисок 30 MPA пумпа за вода за ладење на Воздухот Електрични Inflator мини ОПР На Воздушниот Компресор220 V со аларм и филтер 1.8 KWЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Спецификација : Име : висок притисок пумпаНапон : 220 VМоќност : 1.8 KWВоздушниот притисок : 30 MpaМатеријал : нерѓосувачки челикПроизвод големина : 450*400*390mmПакет големина : 40*20*42 CMТежина : 20 КГ

DEN 12757.00 13428.96

60w Голема Моќ Мотоцикл Масло за ладење, пумпа за Електрична Пумпа Опрема Пумпа

60w Голема Моќ Мотоцикл Масло за ладење, пумпа за Електрична Пумпа Опрема ПумпаУПОТРЕБА : 1 автомобил поправка : поправка продавница,4s продавница.Разни екстракција на нафта2.Приватните сопственици diy масло промена3.Машини За Масло Промена4.Масло кулер изменаПАРАМЕТАР ПОДАТОЦИ : Напон : DC 12 VМоќност : 60 WMax.притисок : 1.5 mpaГолемина : 125x63x75mmБучава : 52db Ако имате било какви прашања ве молиме не двоумете се да прашате.

DEN 9744.00

2017 најдобро продаваните 15w MP-20R 220V Магнетни Диск Прстен Хемиски пумпа во Прехранбената индустрија

Оперативен PricipleМагнетен диск циркулација на крвта се пумпа работи на вратило и impeller собранието на магнетни материјали и привлекуваат едни со други заедно, соодветно,не треба да се одговара со thetraditional mechancial вратило печат, па тоа е compeletly запечатени.Моторни ротација toque е преку активно магнетни и управувано магнетни гравитацијата вози сечилото работат работата.Тоа е најмногу идеален течни пумпа за indstrial опрема.Answer : ___________________________ Note : Под состојба на нормална температура и чиста вода, шеф на максималниот капацитет е 0; капацитет на највисоко главата е 0.Оперативен напон на еднофазен мотор е одвоена со 100 V,220 V,240 V; оперативен напон на трифаза мотор е 380 V.Нормална температура е 080°C...

DEN 4224.00

Нерѓосувачки Челик Преносни Подводните Дизел Електрични Вода Масло Пумпа 12V 24V 51mm Со Отстранлив Филтер Нето И Половина се Префрлите

Карактеристики100% Сосема нов и висок квалитетСтабилноста, мали, лесни , лесно да се носат и инсталирате;Одговара за комбајни, големи земјоделски машини, градежни машини, големите тркала трактори други возила, што е неповолно за горивоТоа е строго забрането транспорт на бензин, алкохол и други запаливи течности!Тоа не може да биде неоптоварување на работата и сува транспорт.Тоа не може да работи повеќе од 20 минути.По секоја работа време, тоа треба 1015 минути да се одмори.Бидете сигурни дека за напојување напонот се consistant со пумпа напон.Напонот толеранција е ± 5%, ве молиме да забележите позитивните и негативните.Одговара за вода, дизел гориво, keroseneНерѓосувачки челик филтри и завртка тема интерфејс, лесно да се размонтираат, поправка и заменаСпецификацијаНапон : DC 12 V 24vМоќност : 60 WРев : 8500r.стр.мПроток : 30 L / МинПодигнете : 3mПритисок Глава : 9.8 ftДијаметар на штекер : 19mmДијаметарот на пумпа : 51mmМатеријал : Нерѓосувачки ЧеликДолжина на кабел вклучуваат батеријата клипови : 3mПроизводот Се ПокажеПроизвод Детали1 : ве Молиме потврдете ја вашата АДРЕСА внимателно откако ќе се направи нарачка.Ние ќе ја испрати на производи за да можете веднаш по извршената уплата...

DEN 702.00 936.00

Нови Гориво Пумпа 4SV-13907-00-00 Одговара За Yamaha YZF R6 R1 FZ1 YZF1000 YZF1000R HFP-186

Нови Гориво Пумпа За Yamaha YZF R6 R1 FZ1 YZF1000 YZF1000 R HFP186 4 SV139070000 Спецификација •Директни акции замена •иста работа да OE •Дел Број : HFP186 Влезен Напон : 12 V •Притисок : 24 PSI •Проток : 5060 LPH •Тековна : 1.0 A •Штекер Големина : [1] 8мм (5 / 16"), [1] 10мм (3 / 8") Осветленост Дел Број •4 SV139070000 4 SV139070200 1 FK139070100 5 EB139070100 HFP186 Компатибилност •19992002 YZF R6 •19972005 YZF1000 R YZF1000 R1 FZ1 Пакет листата •1 x Гориво Пумпа

DEN 1391.52

ХГ-850 индустриски издувните пумпа апсорпција се зголемува кислород/воздух компресор пумпа

Висок Притисок КомпресориЗабелешка : Ако ви треба различни напон,pls дозволете ни да знаеме.ПРЕВОЗОТ : КУПУВАЧОТ Е ОДГОВОРЕН ЗА СИТЕ ПРЕВОЗОТ И РАКУВАЊЕТО СО ТРОШОЦИТЕ...

DEN 9168.00

Врвен Квалитет на Минијатурни магнетни диск отпорни на корозија за циркулација на вода пумпа MP-6R

Оперативен PricipleМагнетен диск циркулација на крвта се пумпа работи на вратило и impeller собранието на магнетни материјали и привлекуваат едни со други заедно, соодветно,не треба да се одговара со thetraditional mechancial вратило печат, па тоа е compeletly запечатени.Моторни ротација toque е преку активно магнетни и управувано магнетни гравитацијата вози сечилото работат работата.Тоа е најмногу идеален течни пумпа за indstrial опрема.Answer : ___________________________ Note : Под состојба на нормална температура и чиста вода, шеф на максималниот капацитет е 0; капацитет на највисоко главата е 0.Оперативен напон на еднофазен мотор е одвоена со 100 V,220 V,240 V; оперативен напон на трифаза мотор е 380 V.Нормална температура е 080°C...

DEN 2496.00

300kpa притисок 20L/M проток dc дијафрагмата мини компресор

мини компресор*Спецификација на мини компресорМодел Големина на(mm) Напон (DC / V) Моќност (W) Проток(L / M) во Вакуум (kpa) Притисок(Kpa) Тежина(G)DX51230015000102.4*70*40 12 V или 24 V 1520 85 / 0.85 300 300Типична Примена Електрони&електричен апарат; прехранбената индустрија(Морнар, vaccum зачувување итн) Средина следи Медицински (oxygenators ; спутум вшмукување уред; крвен притисок метар) Дигитално печатење опрема Лабораториска опрема, хемиски анализи) Убавина опрема (cupping) Автоматизација(делови адсорпција) Превозот Па кога ќе изберете пост воздух mail, ве молиме да забележите тоа За пост воздух пошта, тоа ќе треба долго време...

DEN 960.00

Мотоцикл Гас Petcock Гориво Допрете Вентил Вклучите Пумпа за Масло switch За АТВ Dirt Bike YKG003

Можете да платите преку Visa, Mastercard, QIWI, Маестро, Web Money, Boleto и банкарски трансфер.Можете да контактирате со нас за да ја врати стоката во рок од 7 дена и го испрати назад до нас во рок од 30 дена...

DEN 237.00 307.20

Висока Ефикасност 15w MP-20RXM Магнетни Диск Пумпа

Висока Ефикасност 15w MP20 RXM Магнетни Диск ПумпаОперативен PricipleМагнетен диск циркулација на крвта се пумпа работи на вратило и impeller собранието на магнетни материјали и привлекуваат едни со други заедно, соодветно,не треба да се одговара со thetraditional mechancial вратило печат, па тоа е compeletly запечатени.Моторни ротација toque е преку активно магнетни и управувано магнетни гравитацијата вози сечилото работат работата.Тоа е најмногу идеален течни пумпа за indstrial опрема.Answer : ___________________________ Note : Под состојба на нормална температура и чиста вода, шеф на максималниот капацитет е 0; капацитет на највисоко главата е 0.Оперативен напон на еднофазен мотор е одвоена со 100 V,220 V,240 V; оперативен напон на трифаза мотор е 380 V.Нормална температура е 080°C...

DEN 3456.00

6L Голем Капацитет на Масло за Ладење, Пумпа за 250W 220V 50 HZ Опрема Пумпа за Масло

6 L Голем Капацитет на Масло за Ладење, Пумпа за 250 W 220 V 50 HZ Опрема Пумпа за МаслоПогоден за течни : индустриски масла / опрема масло, моторното масло / дизел / силиконското масло / трансформатор масло, масло за готвење и така натаму. може да работи 24 часа континуирано (тест масло, хидраулично масло)Може да биде да содржи од 200 степени висока температура отпорни, отпорни на киселина и алкално (ТРЕБА ОБИЧАЈ)Погоден за сите видови на DIY модифицирани : моторот чад оди / големи камиони се земе оди / храна, предмети за секојдневна употреба пополнување на машина / опрема циркулираат снабдувањето со нафта, итн.;

DEN 6960.00

Висок Раководител MP-30RZ Интерфејс Цевка магнетни диск пумпа киселина индустриски пумпа

Висок Раководител MP30 RZ Интерфејс Цевка магнетни диск пумпа киселина индустриски пумпаОперативен PricipleМагнетен диск циркулација на крвта се пумпа работи на вратило и impeller собранието на магнетни материјали и привлекуваат едни со други заедно, соодветно,не треба да се одговара со thetraditional mechancial вратило печат, па тоа е compeletly запечатени.Моторни ротација toque е преку активно магнетни и управувано магнетни гравитацијата вози сечилото работат работата.Тоа е најмногу идеален течни пумпа за indstrial опрема.Answer : ___________________________ Note : Под состојба на нормална температура и чиста вода, шеф на максималниот капацитет е 0; капацитет на највисоко главата е 0.Оперативен напон на еднофазен мотор е одвоена со 100 V,220 V,240 V; оперативен напон на трифаза мотор е 380 V.Нормална температура е 080°C...

DEN 4704.00

воздушна пумпа:микро/3v-6v/Настава експеримент/уред/кислород пополнување пумпа/транспарентен пумпа! lzx

име : воздушна пумпа тип : микро оценет напон : DC3v напон спектар : 1.5 v6v Неоптоварување тест параметри (не блокира воздух дупка) : 3 v, 130 мр, 300 MMHG тежина : 15g функција : Воздушна пумпа,голема бучава, DIY мали производство! Овој мал пумпа, се релативно ретки, пумпа главата е транспарентен, 36 v може да се користи, не припаѓаат да го исклучите пумпа, исто така не припаѓаат на голема јачина, така што е повеќе погоден за експериментално учење, бидејќи внатрешната структура е прилично јасно! Не се откаже од бучава, исто така може да се користи за мал аквариум кислород, но јачината на звукот не е голема...

DEN 384.00

MP-30RM 220V континуирано работи магнетни диск пумпа

Оперативен PricipleМагнетен диск циркулација на крвта се пумпа работи на вратило и impeller собранието на магнетни материјали и привлекуваат едни со други заедно, соодветно,не треба да се одговара со thetraditional mechancial вратило печат, па тоа е compeletly запечатени.Моторни ротација toque е преку активно магнетни и управувано магнетни гравитацијата вози сечилото работат работата.Тоа е најмногу идеален течни пумпа за indstrial опрема.Answer : ___________________________ Note : Под состојба на нормална температура и чиста вода, шеф на максималниот капацитет е 0; капацитет на највисоко главата е 0.Оперативен напон на еднофазен мотор е одвоена со 100 V,220 V,240 V; оперативен напон на трифаза мотор е 380 V.Нормална температура е 080°C...

DEN 4704.00

Фабрика Цена ХГ-550 220v/380v50hz Висок Притисок мини воздушниот компресор Преносни Воздушниот Компресор

Фабрика Цена ХГ550 220v / 380v50hz Висок Притисок мини воздушниот компресор Преносни Воздушниот КомпресорЗабелешка : Ако ви треба различни напон,pls дозволете ни да знаеме.ПРЕВОЗОТ : КУПУВАЧОТ Е ОДГОВОРЕН ЗА СИТЕ ПРЕВОЗОТ И РАКУВАЊЕТО СО ТРОШОЦИТЕ...

DEN 6288.00

8L/M 120kpa притисок електрични дијафрагмата 24v dc brushless пумпи

24v dc brushless пумпиОбјектотГолеминаммнапонDC / VМоќностWПроток на воздух(L / min) Вакуум(Kpa)Притисок(Kpa)Тежина(g)DXW52412042900102.4*70*4012 V,24 V4860120300Забелешка : Обично нашите пумпа има 2 вида на напон : 12 V и 24 V.Кога ќе изберете пумпа, можете да кажете ми пумпа напонот што треба.Инаку, јас ќе го избере една напон за вас.* Карактеристики на 24v dc brushless пумпи1.Висока температура перформанси, добри конзистентност2.Масло отпор и лесна инсталација3.DC brushless мотор4.Долг животен век, ниска топлина.5.Тешки работи за 24 часа и Континуирано работење6.Клучните делови се увезуваат7.Може да се работи за долго часа*Белешки од 24v dc brushless пумпи1.Не користите овој производ над ограничувањето утврдено во оваа спецификација.2.Кога го користите brushless мотор, се забележи дека влезот моќ треба да биде постојан притисок и филтрирање.3.Имајте на влезот и излезот на чиста и мазна , без цврсти честички.4.Може да содржат мало количество на вода, не солидна туѓи објекти во пумпа тело.5.Во влезот и излезот на нечиста,ве молам, инсталирајте воздухот филтри.6.Спецификација на производот е само за вашиот референца7.Специфичните детали треба да се провери вистинскиот производи.8.Производи треба да бидат направени во согласност со клиент ' s барање во дозволен опсег.9.Непрофесионалец не треба да ја размонтираат овој производ.10.Долг животен век на собна температура средина.11.Може да ги обезбеди голем број на сертификати во согласност со клиент ' s барања.*Примена на 24v dc brushless пумпи1.Електронски производи,земјоделство,доработка,лесна индустрија производи2.Аналитичкидруги инструменти3.Хемиски и производство инженеринг4.Разни помошни опрема*Структурните дијаграм на 24v dc brushless пумпи*Сликата на 24v dc brushless пумпи*РАБОТИЛНИЦАПакување : CTN / ЕЕЗ : 60 PCSG...

DEN 1728.00