• Ново
Хидраулично масло пумпа клипот пумпа 40MCY14-1B висок притисок клипот пумпа

Хидраулично масло пумпа клипот пумпа 40MCY14-1B висок притисок клипот пумпа

DEN 7440.00

Износот
Во форма достапна за нарачката


Опис На Производот
1. Кинески патентиран пумпа
2. Многу конкурентна цена и брза испорака време
3. 1 година гаранција
4. Широко се применува за aerospace, брод, фалсификување, рудникот, нафта, хемиската индустрија, пластика,
металуршки, градежни и други индустрија итн.
Опис На Производот
Оваа серија на axial клипот пумпа ќе имаат 31.5 MPa притисок чиста хидраулично масло на текст за сите видови на хидраулични притиснете, хидраулични моторни и хидрауличниот систем, за да генерира голема мотивација.
Во исто време, оваа пумпа може да се користи како хидраулични моторни. Во зависност од потребите, оваа пумпа има различни променлива форма. На пумпа за масло, масло од моторот е широко се користат во брод, авијација, рударството, металургијата, леење, фалсификување, машинската на сите видови на машини, неговата карактеристика е мала зафатнина, висока ефикасност, долг животен век, напреден дизајн, компактна структура, лесен за одржување.

Особините

Бренд Име:
timeway
Структура:
Клипот Пумпа
моќност:
Електричен
Притисок:
Висок Притисок
Гориво:
Дизел
Теорија:
Axial Проток Пумпа
Употреба:
Масло
Број На Модел На:
40MCY14-1B
Standard or Nonstandard:
Стандард
Примена:
хидраулична пумпа

Купувачите избираат и

Висок притисок, воздушниот компресор џакузи ХГ-2200S 2.2 kw 380V 220m3/h aerator На Аквариум

Вител пумпа е широко се користат во хартија, машина, салфетка опрема, горење надолу на кислород машина, цигари филтер совет формирање на машина, позлата бања мешање, спреј фенови, вода, гас експлозија, печатење на екран, ласерски слика setters, автоматско хранење машина, течни, во прав пополнување на машина, флукс за обновување единица, филм машини, хемиско Чистење, индустриски прашина, суви шишиња, гас пренос, имајќи перење и сушење машини, кислород машини и други индустрии.Забелешка : ако имате било какви барања,можете да контактирате со нас!ПРЕВОЗОТ : КУПУВАЧОТ Е ОДГОВОРЕН ЗА СИТЕ ПРЕВОЗОТ И РАКУВАЊЕТО СО ТРОШОЦИТЕ...

DEN 15600.00

6l/m електрични дијафрагмата dc brushless зачувување пумпа

brushless зачувување пумпаОбјектотГолеминаммнапонDC / VМоќностWПроток на воздух(L / min) Вакуум(Kpa)Притисок(Kpa)Тежина(g)ZXW51250032900102.4*70*4012 V,24 V46500300Забелешка : Обично нашите пумпа има 2 вида на напон : 12 V или 24 V.Кога ќе изберете пумпа, можете да кажете ми пумпа напонот што треба.Инаку, јас ќе го избере една напон за вас.* Карактеристики на brushless зачувување пумпа1.Висока температура перформанси, добри конзистентност2.Масло отпор и лесна инсталација3.DC brushless мотор4.Долг животен век, ниска топлина.5.Тешки работи за 24 часа и Континуирано работење6.Клучните делови се увезуваат7.Може да се работи за долго часа*Белешки на brushless зачувување пумпа1.Не користите овој производ над ограничувањето утврдено во оваа спецификација.2.Кога го користите brushless мотор, се забележи дека влезот моќ треба да биде постојан притисок и филтрирање.3.Имајте на влезот и излезот на чиста и мазна , без цврсти честички.4.Може да содржат мало количество на вода, не солидна туѓи објекти во пумпа тело.5.Во влезот и излезот на нечиста,ве молам, инсталирајте воздухот филтри.6.Спецификација на производот е само за вашиот референца7.Специфичните детали треба да се провери вистинскиот производи.8.Производи треба да бидат направени во согласност со клиент ' s барање во дозволен опсег.9.Непрофесионалец не треба да ја размонтираат овој производ.10.Долг животен век на собна температура средина.11.Може да ги обезбеди голем број на сертификати во согласност со клиент ' s барања.*Примена на brushless зачувување пумпа1.Електронски производи,земјоделство,доработка,лесна индустрија производи2.Аналитичкидруги инструменти3.Хемиски и производство инженеринг4.Разни помошни опрема*Структурните дијаграм на brushless зачувување пумпа*Сликата на brushless зачувување пумпа*РАБОТИЛНИЦАПакување : CTN / ЕЕЗ : 60 PCSG...

DEN 1680.00

300kpa притисок 20L/M проток dc дијафрагмата мини компресор

мини компресор*Спецификација на мини компресорМодел Големина на(mm) Напон (DC / V) Моќност (W) Проток(L / M) во Вакуум (kpa) Притисок(Kpa) Тежина(G)DX51230015000102.4*70*40 12 V или 24 V 1520 85 / 0.85 300 300Типична Примена Електрони&електричен апарат; прехранбената индустрија(Морнар, vaccum зачувување итн) Средина следи Медицински (oxygenators ; спутум вшмукување уред; крвен притисок метар) Дигитално печатење опрема Лабораториска опрема, хемиски анализи) Убавина опрема (cupping) Автоматизација(делови адсорпција) Превозот Па кога ќе изберете пост воздух mail, ве молиме да забележите тоа За пост воздух пошта, тоа ќе треба долго време...

DEN 960.00

Најниска Цена ! JA50 СПА Базен Пумпа Џакузи LX Топла Када, Monalisa БАЊАТА, хидра масажа бања ТОПЛА ПРОДАЖБА

ЈА пумпа е најзрела производ од LX Бренд Таа има стабилна алуминиумско тело и база на најновите пластика делови затворен во вдп состојба, и воздушно ладење мотор, што го прави исклучително тивок пумпа во континуирана работна состојба...

DEN 8424.00 9359.52

30L Преносни Воздушниот Компресор 0.7 MPa Притисок Масло Слободни Воздушниот Компресор за Воздух Пумпи

ДОБАР ДЕН ДРАГИ ПРИЈАТЕЛЗа Машина : Ова е масло слободни висок квалитет компресори, голем капацитет енергија, снабдување на чиста и сува воздушна извор за индустрија и други апликации.Сите делови се брендирани, тоа е многу висок квалитет, па тоа е широко прифатен во медицински, храна, дом, и области на животната средина...

DEN 7824.00

Нови Гориво Пумпа 4SV-13907-00-00 Одговара За Yamaha YZF R6 R1 FZ1 YZF1000 YZF1000R HFP-186

Нови Гориво Пумпа За Yamaha YZF R6 R1 FZ1 YZF1000 YZF1000 R HFP186 4 SV139070000 Спецификација •Директни акции замена •иста работа да OE •Дел Број : HFP186 Влезен Напон : 12 V •Притисок : 24 PSI •Проток : 5060 LPH •Тековна : 1.0 A •Штекер Големина : [1] 8мм (5 / 16"), [1] 10мм (3 / 8") Осветленост Дел Број •4 SV139070000 4 SV139070200 1 FK139070100 5 EB139070100 HFP186 Компатибилност •19992002 YZF R6 •19972005 YZF1000 R YZF1000 R1 FZ1 Пакет листата •1 x Гориво Пумпа

DEN 1391.52

568L/мин PP Двоен Начин Пневматски Flexo Мастило Пумпа за Вода BML-50P

568 L / мин PP Двоен Начин Пневматски Flexo Мастило Пумпа за Вода BML50 PМесто на Потекло : Guangdong Број на Модел : BML50 P Материјал : ПП Материјал на дијафрагмата : СП / PTFE Калибар дијаметар влезот или излезот : 2" Флукс : 568 L / Мин Цврсти честички лимит : 6.3 mm Max...

DEN 26880.00

пумпа за вода MKBP-G350-12/24 Impeller Пумпа Термо пластични 350GPH 12/24V правило bilge Подводни пумпи

MKBPG35012 / 24 350 GPH 12 / 24 V правило bilge пумпиПумпа и да се префрлате се застане сам производиКомпактен, ефикасност, долг живот моторсОпис на производот Модел Проток Volts Сегашниот Шеф Жица доведе Штекер Кол Н W / G...

DEN 319.00 336.00

Висока Ефикасност 15w MP-20RXM Магнетни Диск Пумпа

Висока Ефикасност 15w MP20 RXM Магнетни Диск ПумпаОперативен PricipleМагнетен диск циркулација на крвта се пумпа работи на вратило и impeller собранието на магнетни материјали и привлекуваат едни со други заедно, соодветно,не треба да се одговара со thetraditional mechancial вратило печат, па тоа е compeletly запечатени.Моторни ротација toque е преку активно магнетни и управувано магнетни гравитацијата вози сечилото работат работата.Тоа е најмногу идеален течни пумпа за indstrial опрема.Answer : ___________________________ Note : Под состојба на нормална температура и чиста вода, шеф на максималниот капацитет е 0; капацитет на највисоко главата е 0.Оперативен напон на еднофазен мотор е одвоена со 100 V,220 V,240 V; оперативен напон на трифаза мотор е 380 V.Нормална температура е 080°C...

DEN 3456.00

100W Електронски Автоматски Домашни Туш Машина за Перење 220V Бустер Пумпа

100 W Електронски Автоматски Домашни Туш Машина за Перење 220 V Бустер ПумпаПумпата се направени од не ' рѓосувачки челик заштитен капак и серпентина ликвидација на вода целосно изолиран, без механички печат, на тој начин целосно да се реши пумпа истекување на проблеми, користење на керамички лежишта, подолг живот, како и решавање на бучава проблемот...

DEN 2976.00

dc 24vhead 40m проток 3T/H 0.5 hp низок притисок соларна пумпа за вода за длабоко и со Kary

Име на производ : 320w 40m лифт 24v dc соларни загревачи на вода потопенпумпа за длабоко и Оперативен напон спектар : 1845v Управувано од: Соларен панел / батерија Штекер : 32милиметри Доза : 76mm Тело должина : 420mm Жица должина : 1m Операција живот : 67years Гаранција : 1yearЗавртка пумпа карактеристики : 1.DC влез, широк работен напон спектар(18v45v)...

DEN 10342.08

Евтини Цена 10w MP-15R 220V Мали Хемиски Пумпа за Вода Киселина Флуор Пластични Магнетни Диск Пумпа Во Хемиската Индустрија

Оперативен PricipleМагнетен диск циркулација на крвта се пумпа работи на вратило и impeller собранието на магнетни материјали и привлекуваат едни со други заедно, соодветно,не треба да се одговара со thetraditional mechancial вратило печат, па тоа е compeletly запечатени.Моторни ротација toque е преку активно магнетни и управувано магнетни гравитацијата вози сечилото работат работата.Тоа е најмногу идеален течни пумпа за indstrial опрема.Answer : ___________________________ Note : Под состојба на нормална температура и чиста вода, шеф на максималниот капацитет е 0; капацитет на највисоко главата е 0.Оперативен напон на еднофазен мотор е одвоена со 100 V,220 V,240 V; оперативен напон на трифаза мотор е 380 V.Нормална температура е 080°C...

DEN 2160.00

1.4 mm/1.7 мм 600ML HVLP Atomization Боја Воздухот Спреј Пиштол Пумпа За Автомобили Auto Поправка , Пневматски Алатка Мебел Завршувањето Сликарство

Овој професионален спреј пиштол е одличен за прскање basecoat или други висока вискозност облоги за автомобилската индустрија, опрема и мебел боја апликации...

DEN 1209.00 1439.04

8L/M 120kpa притисок електрични дијафрагмата 24v dc brushless пумпи

24v dc brushless пумпиОбјектотГолеминаммнапонDC / VМоќностWПроток на воздух(L / min) Вакуум(Kpa)Притисок(Kpa)Тежина(g)DXW52412042900102.4*70*4012 V,24 V4860120300Забелешка : Обично нашите пумпа има 2 вида на напон : 12 V и 24 V.Кога ќе изберете пумпа, можете да кажете ми пумпа напонот што треба.Инаку, јас ќе го избере една напон за вас.* Карактеристики на 24v dc brushless пумпи1.Висока температура перформанси, добри конзистентност2.Масло отпор и лесна инсталација3.DC brushless мотор4.Долг животен век, ниска топлина.5.Тешки работи за 24 часа и Континуирано работење6.Клучните делови се увезуваат7.Може да се работи за долго часа*Белешки од 24v dc brushless пумпи1.Не користите овој производ над ограничувањето утврдено во оваа спецификација.2.Кога го користите brushless мотор, се забележи дека влезот моќ треба да биде постојан притисок и филтрирање.3.Имајте на влезот и излезот на чиста и мазна , без цврсти честички.4.Може да содржат мало количество на вода, не солидна туѓи објекти во пумпа тело.5.Во влезот и излезот на нечиста,ве молам, инсталирајте воздухот филтри.6.Спецификација на производот е само за вашиот референца7.Специфичните детали треба да се провери вистинскиот производи.8.Производи треба да бидат направени во согласност со клиент ' s барање во дозволен опсег.9.Непрофесионалец не треба да ја размонтираат овој производ.10.Долг животен век на собна температура средина.11.Може да ги обезбеди голем број на сертификати во согласност со клиент ' s барања.*Примена на 24v dc brushless пумпи1.Електронски производи,земјоделство,доработка,лесна индустрија производи2.Аналитичкидруги инструменти3.Хемиски и производство инженеринг4.Разни помошни опрема*Структурните дијаграм на 24v dc brushless пумпи*Сликата на 24v dc brushless пумпи*РАБОТИЛНИЦАПакување : CTN / ЕЕЗ : 60 PCSG...

DEN 1728.00

кина сончева енергија, соларна пумпа DC72v пумпа за вода бесплатен превозот 3 години гаранција Модел 3SPC3.2/106-D72/1000

кина сончева енергија, соларна пумпа DC72v пумпа за вода бесплатен превозот 3 години гаранција Модел 3 SPC3.2 / 106D72 / 1000Внимание : 1...

DEN 35280.00

бесплатен превозот 500w Соларни Базен градина пумпа 3 години гаранција JP17-15/500

бесплатен превозот 500w Соларни Базен градина пумпа 3 години гаранција JP1715 / 500Внимание : 1 Наведениот цена вклучувајќи : Пумпа+MPPT контролер+Accesories, БЕЗ СОЛАРНИ ПАНЕЛИ ;2...

DEN 30960.00

Фабрика Цена ХГ-550 220v/380v50hz Висок Притисок мини воздушниот компресор Преносни Воздушниот Компресор

Фабрика Цена ХГ550 220v / 380v50hz Висок Притисок мини воздушниот компресор Преносни Воздушниот КомпресорЗабелешка : Ако ви треба различни напон,pls дозволете ни да знаеме.ПРЕВОЗОТ : КУПУВАЧОТ Е ОДГОВОРЕН ЗА СИТЕ ПРЕВОЗОТ И РАКУВАЊЕТО СО ТРОШОЦИТЕ...

DEN 6288.00

90W мини домаќинство бустер за циркулација на вода пумпа за притисок за туш греење 3 години гаранција

вода притисок бустер пумпа извезуваат во 58 земји вода притисок бустер пумпа за тушдобредојдовте на нашата продавница!Продажниот тим на нашата вода притисок бустер пумпа за тушвода притисок бустер пумпа за капење се една фаза вода притисок бустер пумпа за туш, погоден за домашни и индустриски апликации за да се пренесе чисти течности и неагресивни хемиски fluide.На хидраулични карактеристика е со повисок степен на главата и поголем капацитет.Услови за работа на вода притисок бустер пумпа за туш1...

DEN 1872.00

ХГ-850 индустриски издувните пумпа апсорпција се зголемува кислород/воздух компресор пумпа

Висок Притисок КомпресориЗабелешка : Ако ви треба различни напон,pls дозволете ни да знаеме.ПРЕВОЗОТ : КУПУВАЧОТ Е ОДГОВОРЕН ЗА СИТЕ ПРЕВОЗОТ И РАКУВАЊЕТО СО ТРОШОЦИТЕ...

DEN 9168.00

Бесплатен Превозот V-i120SV Воздух Вакуум Пумпа Laminating Машина Дијафрагмата Вакуум Пумпа за Воздух Пумпа, Пумпа за Вшмукување, Вакуум Машина Моторни

Опис : 1,Вакуум пумпа се користи за да се печат на сад во вакуум транспорт на гас за да се добие основна опрема...

DEN 9166.00 9648.00