• Ново
Најниска Цена ! JA50 СПА Базен Пумпа Џакузи LX Топла Када, Monalisa БАЊАТА, хидра масажа бања ТОПЛА ПРОДАЖБА

Најниска Цена ! JA50 СПА Базен Пумпа Џакузи LX Топла Када, Monalisa БАЊАТА, хидра масажа бања ТОПЛА ПРОДАЖБА

DEN 9359.52
DEN 8424.00 -10 %

Износот
Во форма достапна за нарачката


ЈА пумпа е најзрела производ од LX Бренд. Таа има стабилна алуминиумско тело и база на најновите пластика делови затворен во вдп состојба, и воздушно ладење мотор, што го прави исклучително тивок пумпа во континуирана работна состојба. Тоа е широко користен во прометот или филтрација на базени, спа, масажа када. JA50 е, исто така, популарни во морска вода рибарството базен или други слаби корозивни течности.
Примена : пумпата е најсоодветен за хидра масажа бања и морска вода се пренесе. Слаби корозивна течност (слаба киселина и слаби алкално), без цврсти гранули.
Карактеристики : Електрична пумпа над-струја компоненти со користење на висока јачина на инженеринг пластика, со висок квалитет, носат-отпорни, механички печат. 63, 71 и 80 рамка, рамка со машина нозе conjoined силен и сигурен. Пумпа аплицираат за ниско ниво на бучава стандарден мотор. Еднофазен со топлинска заштитник од TI,САД. Мотор со висока температура лежишта, долго оперативни живот со сигурност и издржливост. Целосно одделување на водата и оската, безбеден и сигурен. Факултативна пневматски се префрлат, да се обезбеди лесна за употреба, безбедност. Изолација класа С, Заштита IPX5. Пумпата доби сертификација на CE, TUV, ССА.
Спецификација : H : 9-1m HMax : 10m П : 33-170 L/мин QMax : 180 L/мин 3.3 Моќ : 0.37 k W 3450r/мин PH1 Класа : 155(F) IPX5 Capacitor : 20µF/300 V AMB : 40°C, Макс температура на вода : 50°C Термички Заштитена CE/TUV/ССА 110 V за НАС/220 V-240 V за други земји
Целиот Пакет Вклучува : 1 X СПА Пумпа. 1 X прирачник за Корисникот. Идеален за :
Овие пумпи најчесто се наоѓаат на Кинески & САД кади

Особините

моќност:
Електричен
Структура:
Еден фаза Пумпа
Притисок:
Низок Притисок
Standard or Nonstandard:
Стандард
Употреба:
Вода
Теорија:
Центрифугални Пумпи
Број На Модел На:
JA50
Примена:
Промет
Гориво:
моќност

Купувачите избираат и

12vdc 14L/мин масло електрична пумпа за дизел пумпа 6A лесна школка дизајн за disel слатка течности

Sailflo HYFP12 12vdc 14lpm електрична пумпа за Масло опрема пумпа самоpriming пумпа дизел пумпа за масло за подмачкување на другипроизвод describtion Тело Материјали Бронза Impeller Neoprene Соединение Печат Усна Тип Пристаништа 3 / 8"Женски Навој,1 / 2"Бодликава Фитинзи Вклучени Напон 12 V DC Amp Нерешено Max.10.0 Засилувачи Осигурач Големина 15.0 Засилувачи Мотор ТипПостојан Магнет Тип Целосно Ограден Од Не ' Рѓосувачки ЧеликВратило Топката Тип Вратило Имајќи Реверзибилна СамоPriming 3.0 m вертикална лифт Притисок Може да генерира притисоци до 2 бар(30psi) Течности Масла и течности viscositeкарактеристики ● Со реверзибилна Постојани магнет тип на мотор ● Солиден Бронза Тело и нерѓосувачки челик Вратило ●Автоpriming опрема електрични пумпи погоден за мазива и слатка течности ●Пумпи се изградени во за intermitent ●Може да се качи на било која позицијаАпликацијата Дизел, Лубрикант, Слатка Течности...

DEN 2016.00

DC 36V 500w бесплатен превозот соларна пумпа за вода на површината Пумпа max.проток 5m3/h насловна & земјоделство Модел SCPJW5/38-D36/500

DC 36 V 500w бесплатен превозот соларна пумпа за вода на површината Пумпа max.проток 5m3 / h насловна & земјоделство Модел SCPJW5 / 38D36 / 500Внимание : 1...

DEN 45072.00

1.4 mm/1.7 мм 600ML HVLP Atomization Боја Воздухот Спреј Пиштол Пумпа За Автомобили Auto Поправка , Пневматски Алатка Мебел Завршувањето Сликарство

Овој професионален спреј пиштол е одличен за прскање basecoat или други висока вискозност облоги за автомобилската индустрија, опрема и мебел боја апликации...

DEN 1209.00 1439.04

Фабрика Цена ХГ-550 220v/380v50hz Висок Притисок мини воздушниот компресор Преносни Воздушниот Компресор

Фабрика Цена ХГ550 220v / 380v50hz Висок Притисок мини воздушниот компресор Преносни Воздушниот КомпресорЗабелешка : Ако ви треба различни напон,pls дозволете ни да знаеме.ПРЕВОЗОТ : КУПУВАЧОТ Е ОДГОВОРЕН ЗА СИТЕ ПРЕВОЗОТ И РАКУВАЊЕТО СО ТРОШОЦИТЕ...

DEN 6288.00

воздушна пумпа:микро/3v-6v/Настава експеримент/уред/кислород пополнување пумпа/транспарентен пумпа! lzx

име : воздушна пумпа тип : микро оценет напон : DC3v напон спектар : 1.5 v6v Неоптоварување тест параметри (не блокира воздух дупка) : 3 v, 130 мр, 300 MMHG тежина : 15g функција : Воздушна пумпа,голема бучава, DIY мали производство! Овој мал пумпа, се релативно ретки, пумпа главата е транспарентен, 36 v може да се користи, не припаѓаат да го исклучите пумпа, исто така не припаѓаат на голема јачина, така што е повеќе погоден за експериментално учење, бидејќи внатрешната структура е прилично јасно! Не се откаже од бучава, исто така може да се користи за мал аквариум кислород, но јачината на звукот не е голема...

DEN 384.00

8L/M 120kpa притисок електрични дијафрагмата 24v dc brushless пумпи

24v dc brushless пумпиОбјектотГолеминаммнапонDC / VМоќностWПроток на воздух(L / min) Вакуум(Kpa)Притисок(Kpa)Тежина(g)DXW52412042900102.4*70*4012 V,24 V4860120300Забелешка : Обично нашите пумпа има 2 вида на напон : 12 V и 24 V.Кога ќе изберете пумпа, можете да кажете ми пумпа напонот што треба.Инаку, јас ќе го избере една напон за вас.* Карактеристики на 24v dc brushless пумпи1.Висока температура перформанси, добри конзистентност2.Масло отпор и лесна инсталација3.DC brushless мотор4.Долг животен век, ниска топлина.5.Тешки работи за 24 часа и Континуирано работење6.Клучните делови се увезуваат7.Може да се работи за долго часа*Белешки од 24v dc brushless пумпи1.Не користите овој производ над ограничувањето утврдено во оваа спецификација.2.Кога го користите brushless мотор, се забележи дека влезот моќ треба да биде постојан притисок и филтрирање.3.Имајте на влезот и излезот на чиста и мазна , без цврсти честички.4.Може да содржат мало количество на вода, не солидна туѓи објекти во пумпа тело.5.Во влезот и излезот на нечиста,ве молам, инсталирајте воздухот филтри.6.Спецификација на производот е само за вашиот референца7.Специфичните детали треба да се провери вистинскиот производи.8.Производи треба да бидат направени во согласност со клиент ' s барање во дозволен опсег.9.Непрофесионалец не треба да ја размонтираат овој производ.10.Долг животен век на собна температура средина.11.Може да ги обезбеди голем број на сертификати во согласност со клиент ' s барања.*Примена на 24v dc brushless пумпи1.Електронски производи,земјоделство,доработка,лесна индустрија производи2.Аналитичкидруги инструменти3.Хемиски и производство инженеринг4.Разни помошни опрема*Структурните дијаграм на 24v dc brushless пумпи*Сликата на 24v dc brushless пумпи*РАБОТИЛНИЦАПакување : CTN / ЕЕЗ : 60 PCSG...

DEN 1728.00

Висок притисок, воздушниот компресор џакузи ХГ-2200S 2.2 kw 380V 220m3/h aerator На Аквариум

Вител пумпа е широко се користат во хартија, машина, салфетка опрема, горење надолу на кислород машина, цигари филтер совет формирање на машина, позлата бања мешање, спреј фенови, вода, гас експлозија, печатење на екран, ласерски слика setters, автоматско хранење машина, течни, во прав пополнување на машина, флукс за обновување единица, филм машини, хемиско Чистење, индустриски прашина, суви шишиња, гас пренос, имајќи перење и сушење машини, кислород машини и други индустрии.Забелешка : ако имате било какви барања,можете да контактирате со нас!ПРЕВОЗОТ : КУПУВАЧОТ Е ОДГОВОРЕН ЗА СИТЕ ПРЕВОЗОТ И РАКУВАЊЕТО СО ТРОШОЦИТЕ...

DEN 15600.00

Нови Гориво Пумпа 4SV-13907-00-00 Одговара За Yamaha YZF R6 R1 FZ1 YZF1000 YZF1000R HFP-186

Нови Гориво Пумпа За Yamaha YZF R6 R1 FZ1 YZF1000 YZF1000 R HFP186 4 SV139070000 Спецификација •Директни акции замена •иста работа да OE •Дел Број : HFP186 Влезен Напон : 12 V •Притисок : 24 PSI •Проток : 5060 LPH •Тековна : 1.0 A •Штекер Големина : [1] 8мм (5 / 16"), [1] 10мм (3 / 8") Осветленост Дел Број •4 SV139070000 4 SV139070200 1 FK139070100 5 EB139070100 HFP186 Компатибилност •19992002 YZF R6 •19972005 YZF1000 R YZF1000 R1 FZ1 Пакет листата •1 x Гориво Пумпа

DEN 1391.52

JP300S 2xPL48 Серија Трансфер Интелигентни Индустриски Електрична Перисталтиката Пополнување Пумпа за Вода Течност Течни Пумпи 0-330 L/min

Серија Пренесување Пумпа JP300 S"Производ воведСерија Пренесување Пумпа е погодна за цевка со дебелина на ѕидот 4.8 мм,6.3 mm...

DEN 212688.00

90W мини домаќинство бустер за циркулација на вода пумпа за притисок за туш греење 3 години гаранција

вода притисок бустер пумпа извезуваат во 58 земји вода притисок бустер пумпа за тушдобредојдовте на нашата продавница!Продажниот тим на нашата вода притисок бустер пумпа за тушвода притисок бустер пумпа за капење се една фаза вода притисок бустер пумпа за туш, погоден за домашни и индустриски апликации за да се пренесе чисти течности и неагресивни хемиски fluide.На хидраулични карактеристика е со повисок степен на главата и поголем капацитет.Услови за работа на вода притисок бустер пумпа за туш1...

DEN 1872.00

Бесплатен Превозот V-i120SV Воздух Вакуум Пумпа Laminating Машина Дијафрагмата Вакуум Пумпа за Воздух Пумпа, Пумпа за Вшмукување, Вакуум Машина Моторни

Опис : 1,Вакуум пумпа се користи за да се печат на сад во вакуум транспорт на гас за да се добие основна опрема...

DEN 9166.00 9648.00

dc 24vhead 40m проток 3T/H 0.5 hp низок притисок соларна пумпа за вода за длабоко и со Kary

Име на производ : 320w 40m лифт 24v dc соларни загревачи на вода потопенпумпа за длабоко и Оперативен напон спектар : 1845v Управувано од: Соларен панел / батерија Штекер : 32милиметри Доза : 76mm Тело должина : 420mm Жица должина : 1m Операција живот : 67years Гаранција : 1yearЗавртка пумпа карактеристики : 1.DC влез, широк работен напон спектар(18v45v)...

DEN 10342.08

3DSY-25 Преносни Електрични Притисок Тест Пумпа PPR водовод Тест Притиснете Машина

Електрични И Хидраулични Клипот Тестирање ПумпаПроизвод Параметар Податоци : ПРЕВОЗОТ : КУПУВАЧОТ Е ОДГОВОРЕН ЗА СИТЕ ПРЕВОЗОТ И РАКУВАЊЕТО СО ТРОШОЦИТЕ...

DEN 32544.00

Долг живот 15w MP-20RM 220V Кина производителот магнетни пумпа за вода со добар квалитет

Оперативен PricipleМагнетен диск циркулација на крвта се пумпа работи на вратило и impeller собранието на магнетни материјали и привлекуваат едни со други заедно, соодветно,не треба да се одговара со thetraditional mechancial вратило печат, па тоа е compeletly запечатени.Моторни ротација toque е преку активно магнетни и управувано магнетни гравитацијата вози сечилото работат работата.Тоа е најмногу идеален течни пумпа за indstrial опрема.Answer : ___________________________ Note : Под состојба на нормална температура и чиста вода, шеф на максималниот капацитет е 0; капацитет на највисоко главата е 0.Оперативен напон на еднофазен мотор е одвоена со 100 V,220 V,240 V; оперативен напон на трифаза мотор е 380 V.Нормална температура е 080°C...

DEN 3456.00

2017 најдобро продаваните 15w MP-20R 220V Магнетни Диск Прстен Хемиски пумпа во Прехранбената индустрија

Оперативен PricipleМагнетен диск циркулација на крвта се пумпа работи на вратило и impeller собранието на магнетни материјали и привлекуваат едни со други заедно, соодветно,не треба да се одговара со thetraditional mechancial вратило печат, па тоа е compeletly запечатени.Моторни ротација toque е преку активно магнетни и управувано магнетни гравитацијата вози сечилото работат работата.Тоа е најмногу идеален течни пумпа за indstrial опрема.Answer : ___________________________ Note : Под состојба на нормална температура и чиста вода, шеф на максималниот капацитет е 0; капацитет на највисоко главата е 0.Оперативен напон на еднофазен мотор е одвоена со 100 V,220 V,240 V; оперативен напон на трифаза мотор е 380 V.Нормална температура е 080°C...

DEN 4224.00

топла продажба на возила монтирани колекции клип тип авто-priming електрични дизел гориво пумпа 12v

Greensky Техника Снабдување DC12 V Електрични Масло Пумпа за Дизел Гориво и Масло моторното Масло Extractor Трансфер Пумпа Колекции Тоа може да пумпа дизел, kerosene,моторното масло и вода! Овој Модел Технички Податоци, како што Следува Модел : GSHB1245 Масло Колекции(клип тип) Напон : 12 V Струја : 3.5.Макс.Кренете Глава : 40m Вшмукување Глава : 2м Проток (МАКС) : Дизел(34 L / Min.);Моторното Масло(12 L / Мин.) Текст Црево OD : 6mm Излез Црево OD : 8mm Нето Тежина : Околу 0.85 Кг Пакување Големина : Прибл...

DEN 1919.52

FL-2202 12V DC Мини Подводните Пумпи за вода Дијафрагмата Пумпа Дијафрагмата Вакуум Пумпа за 20 милиони лифт Бесплатен Превозот

Карактеристики : Примена : Услови за користење на услугите ИспоракаПлаќање Ние прифаќаме Alipay, T / T, Western Union и Visa платежни...

DEN 1500.00 1596.00

BT102S DG10-2 Индустриски Медицински Лабораториски Основна Променлива Брзина на Вода Течност Пумпа за Дозирање Дозирање Перисталтиката Пумпа 0.00011-20ml/min

BT102 S Micrometeror Брзо Променлива Перисталтиката Пумпа " Производ воведBT102 S Micrometeror Брзо Променлива Перисталтиката Пумпа проток опсег е 0.00011380ml / мин...

DEN 18144.00

20L/M проток 85kpa вакуум dc електрични пумпи со висок притисок

висок притисок пумпи* Perfomance параметар на висок притисок пумпиМоделГолемина(мм)Напон(СТРУЈА,V)Моќност(W)Вакуум(Kpa)Проток(L / Min)Притисок(Kpa)Тежина(G)DX51225015000102.4*70*4012 V или 24 V148520250300Забелешка : Обично нашите пумпа има 2 вида на напон : 12 V и 24 V.Кога ќе изберете пумпа, можете да кажете ми пумпа напонот што треба.Инаку, јас ќе го избере една напон за вас.* Карактеристики на висок притисок пумпи1.Висока температура перформанси, добри конзистентност2.Масло отпор и лесна инсталација3.DC моторни четка4.Долг животен век, ниска топлина.5.Тешки работи за 24 часа и Континуирано работење6.Клучните делови се увезуваат7.Може да се работи за долго часа*Белешки на висок притисок пумпи1.Не користите овој производ над ограничувањето утврдено во оваа спецификација.2.Кога го користите brushless мотор, се забележи дека влезот моќ треба да биде постојан притисок и филтрирање.3.Имајте на влезот и излезот на чиста и мазна , без цврсти честички.4.Може да содржат мало количество на вода, не солидна туѓи објекти во пумпа тело.5.Во влезот и излезот на нечиста,ве молам, инсталирајте воздухот филтри.6.Спецификација на производот е само за вашиот референца7.Специфичните детали треба да се провери вистинскиот производи.8.Производи треба да бидат направени во согласност со клиент ' s барање во дозволен опсег.9.Непрофесионалец не треба да ја размонтираат овој производ.10.Долг животен век на собна температура средина.11.Може да ги обезбеди голем број на сертификати во согласност со клиент ' s барања.*Примена на висок притисок пумпи1.Електронски производи,земјоделство,доработка,лесна индустрија производи2.Аналитичкидруги инструменти3.Хемиски и производство инженеринг4.Разни помошни опрема*висок притисок пумпи 's слика*РАБОТИЛНИЦА*Configuration (конфигурација) дијаграм на висок притисок пумпиПакување : CTN / ЕЕЗ : 60 PCSG...

DEN 960.00