• Ново
сребро алуминиум контакти Серпентина напон 6V-DC напон 220V JQX-10F 2C Општа Намена Реле

сребро алуминиум контакти Серпентина напон 6V-DC напон 220V JQX-10F 2C Општа Намена Реле

DEN 1430.40

Износот
Во форма достапна за нарачката


****** ве молиме забелешка вашиот серпентина напон******
Електромагнетни штафета серија
JQX-10 F Контакт Форма 2 Z(2 C) Контакт Оптоварување 10 A/250 VA . 10 A/30 VDC Серпентина Моќ DC : Серпентина Напон DC : 6 V-220 V AC : 6 V-380 V Електрични Живот 10 5 OPS Механички Живот 10 7 OPS Терминал режим plug-тип На користење на животната средина -22 o C~+55 o C Преглед Димензии 35×35×53

Особините

is_customized:
Yes
Заштита На Функција:
Запечатени
Големина:
Subminiature
Употреба:
Општа Намена
Контакт Оптоварување:
Ниска Моќност
Теорија:
Електромагнетни Штафета
Број На Модел На:
JQX-10F
контакт форма:
2Z(2C)
Контакт Оптоварување:
10A/250V AC . 10A/30V DC
Серпентина Моќ:
DC
Серпентина Напон:
DC
Електрични живот:
10^5OPS
Механички Живот:
10^7OPS
Употребата на животната средина:
-25oC~+55oC
Преглед Димензии:
35*35*53

Купувачите избираат и

G8ND-2S-12VDC

Нашата компанија може да се купи други Електронски додаток и IC делови за вас Вие треба да му кажете ни е јасно за производот одделение, наставка,енкапсулација и така натаму.Да се избегне штета или загуба во преносот...

DEN 53.00 57.60

mager MGR-3 032 38100 Z 100A три-фаза цврста состојба реле DC-AC контрола

Здраво Драги Сите,добредојдовте на нашата продавница.ние нудиме најдобар quanlity &цена & зедницата за вас ве молиме доаѓаатза да го најдете производот што треба и да се потврди цел...

DEN 4032.00

Оригинални Автентични FOTEK Тајван е Yangming еднофазен цврста состојба реле РБС-10DA-H

Здраво Драги Сите,добредојдовте на нашата продавница.ние нудиме најдобар quanlity &цена & зедницата за вас ве молиме доаѓаатза да го најдете производот што треба и да се потврди цел...

DEN 907.20

DS8884AN

Нашата компанија може да се купи други Електронски додаток и IC делови за вас Вие треба да му кажете ни е јасно за производот одделение, наставка,енкапсулација и така натаму.Да се избегне штета или загуба во преносот...

DEN 410.00 445.92

Оригинални Автентични Тајван е Yangming цврста состојба реле FOTEK / SCR модул TSR-40DA-H

Здраво Драги Сите,добредојдовте на нашата продавница.ние нудиме најдобар quanlity &цена & зедницата за вас ве молиме доаѓаатза да го најдете производот што треба и да се потврди цел...

DEN 2688.00

KT0830EG SOP16

Нашата компанија може да се купи други Електронски додаток и IC делови за вас Вие треба да му кажете ни е јасно за производот одделение, наставка,енкапсулација и така натаму.Да се избегне штета или загуба во преносот...

DEN 14.00 14.88

mager фаза цврста состојба реле MGR-3 A38150Z 150A

Здраво Драги Сите,добредојдовте на нашата продавница.ние нудиме најдобар quanlity &цена & зедницата за вас ве молиме доаѓаатза да го најдете производот што треба и да се потврди цел...

DEN 5184.00

FQP630

Нашата компанија може да се купи други Електронски додаток и IC делови за вас Вие треба да му кажете ни е јасно за производот одделение, наставка,енкапсулација и така натаму.Да се избегне штета или загуба во преносот...

DEN 17.00 18.24

SMI-S-112D

Нашата компанија може да се купи други Електронски додаток и IC делови за вас Вие треба да му кажете ни е јасно за производот одделение, наставка,енкапсулација и така натаму.Да се избегне штета или загуба во преносот...

DEN 23.00 24.48

8 пина електрични реле серија LY2 Општи моќ Реле сребро алуминиум контакти 6V-110V DC

****** ве молиме забелешка вашиот серпентина напон******Електромагнетни штафета серијаLY2 (HH62 P) Контакт Форма 2 Z(2 C).2 H(2 A).2 D(2 B) Контакт Оптоварување 10 A / 240 VA ...

DEN 1392.00

SMH-112DM

Нашата компанија може да се купи други Електронски додаток и IC делови за вас Вие треба да му кажете ни е јасно за производот одделение, наставка,енкапсулација и така натаму.Да се избегне штета или загуба во преносот...

DEN 33.00 36.00

20H100CTG

Нашата компанија може да се купи други Електронски додаток и IC делови за вас Вие треба да му кажете ни е јасно за производот одделение, наставка,енкапсулација и така натаму.Да се избегне штета или загуба во преносот...

DEN 25.00 26.88

K6T1008C2E-GF70

Нашата компанија може да се купи други Електронски додаток и IC делови за вас Вие треба да му кажете ни е јасно за производот одделение, наставка,енкапсулација и така натаму.Да се избегне штета или загуба во преносот...

DEN 83.00 90.24