• Ново
Серпентина напон 6V-220V AC реле LY3 Општи електрични Реле HH63P

Серпентина напон 6V-220V AC реле LY3 Општи електрични Реле HH63P

DEN 1248.00

Износот
Во форма достапна за нарачката


****** ве молиме забелешка вашиот серпентина напон******
Електромагнетни штафета серија
LY3 (HH63 P) Контакт Форма 3 Z(3 C) Контакт Оптоварување 10 A/240 VA . 10 A/28 VDC Серпентина Моќ DC : Серпентина DC Напон : 5 V-220 V AC : 6 V-380 V Електрични Живот 10 5 OPS Механички Живот 10 7 OPS Терминал режим plug-тип На користење на животната средина -22 o C~+55 o C Преглед Димензии 31×27×35

Особините

is_customized:
Yes
Заштита На Функција:
Запечатени
Големина:
Subminiature
Употреба:
Општа Намена
Контакт Оптоварување:
Ниска Моќност
Теорија:
Електромагнетни Штафета
Број На Модел На:
LY3
контакт форма:
3Z(3C)
Контакт Оптоварување:
10A/240V AC . 10A/28V DC
Серпентина Моќ:
DC
Серпентина Напон:
DC
Електрични живот:
10^5OPS
Механички Живот:
10^7OPS
Употребата на животната средина:
-25oC~+55oC
Преглед Димензии:
31*27*35

Купувачите избираат и

mager фаза цврста состојба реле MGR-3 032 38150Z/150A

Здраво Драги Сите,добредојдовте на нашата продавница.ние нудиме најдобар quanlity &цена & зедницата за вас ве молиме доаѓаатза да го најдете производот што треба и да се потврди цел...

DEN 4838.40

Нови Тајмер Реле DC 12V LED Дисплеј Дигитални Одложување Контрола Switch Модул на PLC Автоматизација

Опис На ПроизводотМатеријал : Електрични компоненти Боја : Видете слики Работен напон : DC12 V (нормална работна напон DC10 V16 V) Извор : DC4 V ~ 20 V (позитивни предизвика заеднички копчето, PNP сензори, PLC сигнали, итн.) Излез способност : Можете да го контролирате ЕДНОНАСОЧНА или НАИЗМЕНИЧНА 220v5 A во 30v5 A во Quiescent Струја : 20m A, Работат на струјата : 50m A Живот : повеќе од 10 милиони пати; Работна температура : 40 ~ 85'C; Карактеристики : Антиобратна напон текст коло, грижете сеслободен жици...

DEN 217.00 262.08

A82786

Нашата компанија може да се купи други Електронски додаток и IC делови за вас Вие треба да му кажете ни е јасно за производот одделение, наставка,енкапсулација и така натаму.Да се избегне штета или загуба во преносот...

DEN 816.00 887.04

PWR4005

Нашата компанија може да се купи други Електронски додаток и IC делови за вас Вие треба да му кажете ни е јасно за производот одделение, наставка,енкапсулација и така натаму.Да се избегне штета или загуба во преносот...

DEN 1325.00 1440.00