• Ново
8 пина електрични реле серија LY2 Општи моќ Реле сребро алуминиум контакти 6V-110V DC

8 пина електрични реле серија LY2 Општи моќ Реле сребро алуминиум контакти 6V-110V DC

DEN 1392.00

Износот
Во форма достапна за нарачката


****** ве молиме забелешка вашиот серпентина напон******
Електромагнетни штафета серија
LY2 (HH62 P) Контакт Форма 2 Z(2 C).2 H(2 A).2 D(2 B) Контакт Оптоварување 10 A/240 VA . 10 A/28 VDC Серпентина Моќ DC : Серпентина Напон DC : 6 V-220 V AC : 6 V-380 V Електрични Живот 10 5 OPS Механички Живот 10 7 OPS Терминал режим plug-тип На користење на животната средина -22 o C~+55 o C Преглед Димензии 27×21×35

Особините

is_customized:
Yes
Заштита На Функција:
Запечатени
Големина:
Subminiature
Употреба:
Општа Намена
Контакт Оптоварување:
Ниска Моќност
Теорија:
Електромагнетни Штафета
Број На Модел На:
LY2
контакт форма:
2Z(2C) /2H(2A) /2D(2B)
Контакт Оптоварување:
10A/240V AC . 10A/28V DC
Серпентина Моќ:
DC
Серпентина Напон:
DC
Електрични живот:
10^5OPS
Механички Живот:
10^7OPS
Употребата на животната средина:
-25oC~+55oC
Преглед Димензии:
27*21*35

Купувачите избираат и

LZ-24 ЧАСА-К

Нашата компанија може да се купи други Електронски додаток и IC делови за вас Вие треба да му кажете ни е јасно за производот одделение, наставка,енкапсулација и така натаму.Да се избегне штета или загуба во преносот...

DEN 23.00 24.48

20H100CTG

Нашата компанија може да се купи други Електронски додаток и IC делови за вас Вие треба да му кажете ни е јасно за производот одделение, наставка,енкапсулација и така натаму.Да се избегне штета или загуба во преносот...

DEN 25.00 26.88

522ND12-W

Нашата компанија може да се купи други Електронски додаток и IC делови за вас Вие треба да му кажете ни е јасно за производот одделение, наставка,енкапсулација и така натаму.Да се избегне штета или загуба во преносот...

DEN 172.00 186.72

Оригинални Автентични Тајван е Yangming FOTEK цврста состојба реле / thyristor модул РБС-75LA-H

Здраво Драги Сите,добредојдовте на нашата продавница.ние нудиме најдобар quanlity &цена & зедницата за вас ве молиме доаѓаатза да го најдете производот што треба и да се потврди цел...

DEN 2400.00

Оригинални Автентични Тајван е Yangming FOTEK цврста состојба реле / thyristor модули РБС-25AA

Здраво Драги Сите,добредојдовте на нашата продавница.ние нудиме најдобар quanlity &цена & зедницата за вас ве молиме доаѓаатза да го најдете производот што треба и да се потврди цел...

DEN 1176.00

PCM1753 PCM1753DBQ SSOP16

Нашата компанија може да се купи други Електронски додаток и IC делови за вас Вие треба да му кажете ни е јасно за производот одделение, наставка,енкапсулација и така натаму.Да се избегне штета или загуба во преносот...

DEN 25.00 26.88

Нови Тајмер Реле DC 12V LED Дисплеј Дигитални Одложување Контрола Switch Модул на PLC Автоматизација

Опис На ПроизводотМатеријал : Електрични компоненти Боја : Видете слики Работен напон : DC12 V (нормална работна напон DC10 V16 V) Извор : DC4 V ~ 20 V (позитивни предизвика заеднички копчето, PNP сензори, PLC сигнали, итн.) Излез способност : Можете да го контролирате ЕДНОНАСОЧНА или НАИЗМЕНИЧНА 220v5 A во 30v5 A во Quiescent Струја : 20m A, Работат на струјата : 50m A Живот : повеќе од 10 милиони пати; Работна температура : 40 ~ 85'C; Карактеристики : Антиобратна напон текст коло, грижете сеслободен жици...

DEN 217.00 262.08

A82786

Нашата компанија може да се купи други Електронски додаток и IC делови за вас Вие треба да му кажете ни е јасно за производот одделение, наставка,енкапсулација и така натаму.Да се избегне штета или загуба во преносот...

DEN 816.00 887.04

KT0830EG SOP16

Нашата компанија може да се купи други Електронски додаток и IC делови за вас Вие треба да му кажете ни е јасно за производот одделение, наставка,енкапсулација и така натаму.Да се избегне штета или загуба во преносот...

DEN 14.00 14.88

G8ND-2S-12VDC

Нашата компанија може да се купи други Електронски додаток и IC делови за вас Вие треба да му кажете ни е јасно за производот одделение, наставка,енкапсулација и така натаму.Да се избегне штета или загуба во преносот...

DEN 53.00 57.60