• Ново
мини led rf rgb контролер,DC5-24V текст,max 4А - *3 канал излез

мини led rf rgb контролер,DC5-24V текст,max 4А - *3 канал излез

DEN 216.00

Износот
Во форма достапна за нарачката


тоа е широко се користи за контрола на различни RGB LED Лента, Светлата, лесно може да се промени режимот, брзина и боја од светлината. Тоа е најдобриот другар на вашиот RGB LED ленти.
Карактеристики :
Доаѓа со 10 клуч со Далечински Управувач, многу лесно да се работи.
19 динамички режими, 20 статични бои и 256-одделение PWM.
Прилагодливи статични боја на светлината и динамична игра брзина.
Демо режим. Во Демо режим, ленти ќе циклус 9 динамички режими 3 пати.
1 да 1 далечински спарени.
Auto save функција.
Се користи за RGB LED лента како што 5050, 3528, итн.
Спецификации :
Работен Напон : DC 5-24 V
Врв Излезна Моќност : 144 W(12 V) 288 W(24 V)
Врв Излез Тековната : 3channel * 4А -
Далечински Управувач Фреквенција : 433.92 MHz
Динамички Режим : 19 режими
Статички Боја : 20 бои
PWM Одделение : 256 нивоа
Осветленоста Одделение : 5 нивоа
Брзина Одделение : 10 нивоа
Контрола на Владата : безжични RF
Поврзување На Владата : Заеднички Анодна(+)
Контрола на Далечина : >15 милиони на отворен простор
Далечински, преку : 1 * CR2025
Работна температура : -30~70degress целзиусови степени
Далечински големина : Прибл. 8.5 * 4cm / 3.3 * 1.6 во
Пакет се вклучени :
1 парчиња ЛЕД Контролер
1 парчиња RF Далечинскиот
1 парче конектор кабел

Особините

Тип На Објект:
RGB Controler
Применливи Светла:
1
Гаранција:
2
Max. Оптоварување На Моќ:
1
Wattage:
1
Далечински Растојание:
1
сертификација:
CCC,FCC,RoHS
Напон:
5-24V
Материјал:
1
Извор На Енергија:
DC
Режим На Конекција:
1
Број На Модел На:
R108-D
Controled Метод:
1

Купувачите избираат и

20 Копчиња за Музика Глас Контролер Сензор за Звук IR-Далечински Управувач Практични Дома Партија RGB 3528 5050 LED Лента светлина RGB Контролори

Функција : 100% Сосема нов и висок квалитет;Се подобри и подобри и музика контрола на функциите;Додадете до 4 режими на препрограмирани звукконтрола;Светлината ќе СКОКААТ / ИСЧЕЗНАТ да се следат различни музички ритам : general / нежност / active / DJ музика;Одберете различни бои и препрограмирани обрасци : СКОК и да ИСЧЕЗНАТ;Тоа може да го прилагодите осветлувањето на екранот и брзината на бои и бојата на светлината ќеСКОКНИ / СЛАБЕЕ, според ритамот на музиката.Спецификација : Влезен Напон : DC1224 V;Max...

DEN 129.00 143.52

Екран на допир Панел RGB Полна Боја LED Контролер 3 Канал DC12V -24V За LED Лента Ѕид за Миење Бесплатен Превозот

Спецификации : Материјал : Пластика Количина : 1 Го оценувате напон : DC 12~24 V Работна температура : 20'C~60'C Излез : 3канал Режим за конекција : Заедничка анодна Статички потрошувачка на енергија : Излез тековната : Излезна моќ : 12 V : Екран на допир панел контролор е нова висококрај контролер Се усвојува стакло панел дизајн, убава и модерен Се усвојува висока прецизност capacitance допир за контрола на чип, го зголемува нивото на чувствителност на допир, го намалува tripper кои предизвикано од грешка Тоа е се користи за контролирање на различни светилка чиј извор на светлина е ПРЕДВОДЕН На пример, точка извор на светлина, флексибилни светлина лента, ѕидот за миење светилка, панел светла, итн. Лесен за поврзување, едноставен за употреба Со jumpy се менува, постепено се менува, strobe флеш и други промени ефекти Димензии : 3.43 во x 3.39 во x 1.38 во (8.7 cm x 8.6 cm x 3.5 см)Пакување листа : 1 x екран на Допир панел контролор

DEN 697.00 929.28

2.4 G RF RGB LED контролер програмабилни со екран на допир панел за LED лента на светлина, 10 компјутери/многу, безжичен далечински управувач, фабрика трговија на големо

2.4 G RF RGB LED контролер програмабилни со екран на допир панел за LED лента на светлина, 10 компјутери / многу, безжичен далечински управувач, фабрика трговија на големоАко сте заинтересирани за подетални информации на овој контролер, можете да ни email за корисникот настава...

DEN 4176.00

DC 5~12V 11 Копчиња ЗА Далечински Контролер Мини Dimmer за Led Единствена Боја Лента

100% Сосема нов и висок квалитетRF далечински управувач led Dimmer може да се контролира светлината на led лента, трепка, и блескави летање.Најновите производи, контрола на една боја led лента работни модови, направи една боја led лента променлива.Контрола : Brightness, светкави, светкави режимиРаботен напон : DC 524 VДалечински controll режим : 433.92 MHzИзлезна струја : врв 12 AДалечински растојание : помалку од 15 милиони на отворен просторRF далечински контролер : 11 копчињаСе користи за единствена боја на led лентаБоја : Како што е прикажаноПакетот Вклучува : 1x RF Далечински Контролер1x Приемник1x Упатство

DEN 140.00 192.00

12V-24V 8A Led Лента Светилки ПИР Сензор за Движење Switch Контролер

Опис : 12 V24 V 8 A Led Лента Светилки ПИР Сензор за Движење Switch КонтролерИме : LED ПИР Сензор ПрефрлатеНапон : DC 12 V24 VМаксимална Излезна Струја : Пакет Се Вклучени : 1 × LED ПИР Сензор Префрлате

DEN 294.00 367.20

Нови Led DMX512 24 Канал CV Константен Напон DMX Декодер;DC5-24V текст;3А*24CH излез со LED дисплеј DIY поставување dmx адреса

Пакет : 1 компјутер D24 24 канал Led DMX декодерПлаќањеИспоракаПо Продажба На УслугиВе молиме слободно контактирајте со нас пред да замине ни negotive повратни информации или отворен спор ако има било каков проблем, ние ќе го следат проблемот и одговор во рок од 24 часа.Ве молиме да ни даде 5 ѕвезда повратни информации ако ги задоволи нашите производи и услуги.

DEN 2633.00 4247.04

Milight T3 AC220V 4-Зона RGB/RGBW и светлината затемнување Smart Панел Далечински Controllerr за led лента светлина, крушка светилка или светла

Milight T3 AC220 V 4Зона RGB / RGBW и светлината затемнување Smart Панел Далечински Controllerr за led лента светлина, крушка светилка или светлаТехнички Параметри : Име на Производ : 4Зона RGB / RGBW Smart Панел Далечински Контролер Модел Бр...

DEN 729.00 959.52

RGBW екран на допир панел контролор Smart LED драјвер за RGBW led лента Контролер текст DC12-24V

Smart возачот RGBW LED контролер со екран на допир панел за RGBW led лента, светлата за RGBW допирање Контролер е ново генерирани производ од страна на нашата компанија...

DEN 732.00 1046.40

Брза испорака 10pcs LED Dimmer Switch 220V 300W Светлината Контролер За Dimmable ПРЕДВОДЕНА Крушка светилка светла точка

Опис : Школка во Боја : Бела Моќност : 300 W Влезен Напон : AC220 V Фреквенција : 50 Hz Materi : Пластични Димензија : 86*86*50mm Тежина : 100g Апликација : Таванот Downlight,Вниманието,PAR20 итн...

DEN 2255.52

WS2811 WS2812 WS2812B Контролер RF Мини LED Пиксели Контролер со Далечински управувач за 5V 12V 24V LED Пиксели Лента Светлина

WS2811 WS2812 WS2812 B Контролер RF Мини LED Пиксели Контролер со Далечински управувач за 5 V 12 V 24 V LED Пиксели Лента СветлинаСпецификации : Модел : MJJCЗЗКRF14 KРаботен Напон : DC524 VМаксимална Излезна Струја : 6 AМоже да потрае и До 2048 ПикселиСо АНТЕНСКИ 14 Keys Далечински управувач,Remtoe Растојание до 825m,чувствителен операција хуманизација,жици е едноставен и лесен;Погоден IC : WS2811,WS2812,WS2812 B итн.Важни Карактеристики : со МоќИСКЛУЧУВАЊЕ мемориска функција.Пакет Се Вклучени : 1 x LED Пиксели Контролер1 x УпатствоВе молиме потврдете ја вашата Адреса,Пост Код и вашето Целосно Име во текот на исходот,така што ќе може да добијат парцели во времето...

DEN 325.00 417.12

30A RGB LED Засилувач DC5-24V 3*10A за RGB LED Лента Моќ Repeater Конзола Контролер.

DC524 V 10 A*3 RGB Засилувач Опис : Модел : 360 W 12 VGLCФ1 влезна Моќност : DC524 V Сигнал излез : DC5DC24 V PWM Излез Тековната : 3*10 A Контрола на владата : Заеднички анодна Возење led диоди : 12 V RGB 7 бои LED модули : 550 групи12 V 30led / m RGB LED Лента : од 50 метри12 V 60led / m RGB LED Лента : 25 метриRGB 7 бои изложени на светлина : 550pcsГолемина : 110*90*25мм Нето Тежина : 260g Максимално Оптоварување Напојување : 5 V / 150 W,12 V / 360 W,24 V / 720 W Пакување Вклучени : 1* led засилувач1*упатството за Производот Слики :

DEN 490.00 576.00

промет на големо со 1pcs DMX-27CH-RJ45-DIPZ led dimmer DMX512 XRL 3P DC12V-24V 1А*27CH led декодер, контролер за RGB led лента, светлата

промет на големо со 1pcs DMX27 CHдигитален LED дисплеј led dimmer 1А*27 CH DMX512 XRL 3 P декодер, контролер за RGB led лента, светлатаПроизводите што имаат производителот од страна на самите себе,Плус осигурување функција,Квалитет увери,и парче предност.Ние може да изберете различни производи, доколку имате добра идеја1 buc led контролер

DEN 1872.00 2202.24

Единствена боја на LED екран на Допир Панел Контролор за LED Неонски Лента Светла, LED Dimmer

Техничка Спецификација : 1 3 CH излез, 4А / CH, 12 A / 3 CH2 Влезен напон : DC5 V, DC1224 V3 Max Моќност : 60 W @ 5 V; 144 W @ 12 V; 288 W @ 24 V4 Поврзување на владата : заеднички анодна5...

DEN 722.00 759.84

DC12-24V Музика Звук ПРЕДВОДЕНА Контролер со 3 Канали 9A 24key IR-Далечински Управувач за 5050 3528 5630 RGB LED Лента Светлина

Нови DC1224 V Музика Звук ПРЕДВОДЕНА Контролер со 3 Канали 9 A 24key IRДалечински Управувач за 5050 3528 5630 RGB LED Лента СветлинаОва е звученактивирајте контролер (со IRдалечински) за RGB LED мултибоја лента светлина, која може да управува со вкупно 16 бои менување на програмата и 4 различни режими (флеш, strobe,бледнеат, мазна)...

DEN 421.00 489.60

Osiden Безжичен WiFi RGB LED Лента Светлина Контролер за систем Андроид и IOS систем безжичен WiFi LED Контролер

Спецификација : Предмет Тип : Безжичните LED Лента Светлина КонтролерБренд Име : ОЕМТекст : 12 VПотрошувачка на енергија : 144 WСлој Материјал : ПластикаПроизвод Тежина : 160gПроизвод Големина : 86*45*23mКарактеристики : Сосема нов и висок квалитет на LED лента светлина безжичен контролерПоддржува и двете WiFi контрола на i OS производи(како што се i Pod, i Pad, i Phone, i Mac), и Android мобилни уреди како што се Samsung, HTC, Nokia, итн...

DEN 904.00 1291.20

Ми светлина FUT043A 2.4 G RF MiLight RGB Smart LED Далечински Управувач Систем 15A Led Контролер За 5050 3528 SMD Led лента светлина

RGB Smart LED Систем за Контрола Име на Производ : RGB Smart LED Контролен Систем (Модел Бр : Модел Бр : FUT043 A Работен Напон : DC12 V~24 V Излез Max : 6 A / Канал Вкупно Излез Max : 15 A Работна Температура : 20~60℃ Макс Контролирање на Далечина : 30m Излез Конекција : Заедничка анодна Контролер Големина : 372897mm Далечински Големина : 4716.5134mm1...

DEN 777.60

DC12-24V 18A RF Оддалечен Безжичен Touch Pad-Таблата LED Контролер за 5050 RGB LED лента Светлина

RF Оддалечен Безжичен Touch PadТаблата LED Контролер за 5050 RGB Светло 1224 V 18 ASummarization : RF допир контролер донесува напредни микроединица за контрола,тоа е се користи за контролирање на различни светилка чиј извор на светлина е ПРЕДВОДЕН.За instanced, точка извор на светлина, флексибилни светлина лента, ѕидот за миење светилка,стакло завеса ѕид светлина и син на; тоа има многу предности како што се лесно поврзување и едноставност да се користи...

DEN 616.00 716.64

USB RGB LED Контролер DC5V 12A RF Безжичен Далечински Контролер Светлина Dimmer За RGB 3528 SMD 5050 LED Лента 12A 5-24V DF

Карактеристики : 100% Сосема нов и висок квалитет RF далечински управувач led Dimmer може да се контролира светлината на led лента, трепка, и блескави летање...

DEN 107.00 142.56

2.4 G Led Контролор на Допир Панел RGB Контролер 18A Безжични RF екран на Допир Панел, ПРЕДВОДЕНА Далечински Контролер за RGB Лента Користат Бесплатен Превозот

2.4 G на Екранот на Допир, Dimmable RGB LED Далечински Безжични RF КонтролерГлавни карактеристики : 640000 Бои Долг живот 50000 H Безжична интуитивен допир далечински управувач Plug and play инсталација Моќ : AAA батерија*2 парчиња (не вклучувајќи) Материјал : ABS Измислица обработка : Multicolor печатење & УВ лак Големина : 85 x 45 x 23 mm Работен напон : DC 12 V ~ 24 V Контрола начин : R G B три канали Max оптоварување по канал : 6 A Вкупна Излезна Струја : 18 A Излез конекција : Заедничка Анодна(+) Telecontrol растојание : 30 метри Програми : 20 видови Пакет Содржина 1 x 2.4 G R G B Екран на Допир за Далечински Контролер (whitout 4pin)

DEN 568.00 710.40