• Ново
TM08;rgb led екран на допир панел контролор,DC12-24V текст,max 4А - *3channel излез

TM08;rgb led екран на допир панел контролор,DC12-24V текст,max 4А - *3channel излез

DEN 528.00

Износот
Во форма достапна за нарачката


Summarization
Екран на допир панел контролор е нашиот нов истражување и развој на нови високо-крај контролер, стакло панел дизајн, изглед убава, vogue. Донесување висока прецизност capacitance допир за контрола на чип, зголемена чувствителност на допир, го намалува по грешка ќе се вклучи. Тоа се користи за контрола на led осветлување светилки и фенери, на пример : точка извор на светлина, мека член светлина, се мијат ѕид светилка, стакло завеса ѕид светилка, итн.; Има жици удобен, ги користите предностите на едноставен; Според вистинските потреби на клиентите може да се реализира скокаат за да промените, на постепена промена, флеш светла промени како што се фреквенцијата ефект.
Технички Параметри
работна температура : -20-60
напон : DC12~24 V
излез : 3 канали
режим на конекција : заедничка анодна
надворешни димензии : L86 Χ W86 Χ H36 mm
пакување големина : L140 Χ W50 Χ H60 mm
нето тежина : 125g
бруто тежина : 150g
статична струја :
излезна струја :
излезна моќност : 12 V
Промени на М копче на допир далечински како што е подолу :
Режим број
Функција
Забелешка
1
Статички црвена
светлината е прилагодлив, Брзина е unadjustable
2
Статички зелена
3
Статички сина
4
Статички жолта
5
Статички виолетова
6
Статички сино-зелена
7
Статички бела
8
Три боја jumpy промена
Брзината е прилагодлив, светлината е unadjustable
9
Три боја, постепено се менува
Брзината е прилагодлив, светлината е unadjustable
10
Седум боја jumpy промена
Брзината е прилагодлив, светлината е unadjustable
11
Седум-боја, постепено се менува
Брзината е прилагодлив, светлината е unadjustable

Особините

Тип На Објект:
RGB Controler
Применливи Светла:
1
Гаранција:
2
Max. Оптоварување На Моќ:
1
Wattage:
288
Далечински Растојание:
1
сертификација:
CCC,CE,FCC,RoHS
Напон:
24V
Материјал:
1
Извор На Енергија:
DC
Режим На Конекција:
1
Број На Модел На:
TM08-W
Controled Метод:
1
is_customized:
Yes

Купувачите избираат и

DC5-24V 10Keys RF безжичен далечински RGB контролер мини контролер dimmer за SMD led ленти

[xlmodel][фото][0000]DC524 V 10 Keys RF безжичен далечински RGB контролер мини контролер dimmer за SMD led лентиСпецификација : Напон : DC 5~24 VВрв Излезна Моќност : 144 W(12 V) 288 W(24 V)Врв Излез Тековната : 3 * 4А Далечински Управувач Фреквенција : 433.92 MHzДинамички Режим : 19 режимиСтатички Боја : 20 боиPWM Одделение : 256 нивоаОсветленоста Одделение : 5 нивоаБрзина Одделение : 10 нивоаКонтрола на Владата : безжични RFПоврзување На Владата : Заеднички Анодна(+)Контрола на Далечина : >15 милиони на отворен просторРаботна температура : 30~70degreeДалечински големина : Прибл...

DEN 122.00 191.52

DC12-24V 18A TQ MUSIC2 RF RGB Музика Контролер со АНТЕНСКИ Wilress Интелигентни Sonic Чувствителност, Led Светлото на Далечинскиот

Пакетот Вклучува : 1 x Музика Contrller1 x Далечински (без батерија)Важни Информации : 1 Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус е многу економија превозот метод, ова би можело да се следи само кога на објектот се уште е во Кина, што значи, тоа не може да се следи по тоа покажува достигнува дестинација аеродром...

DEN 1264.00 1487.52

20 Копчиња за Музика Глас Контролер Сензор за Звук IR-Далечински Управувач Практични Дома Партија RGB 3528 5050 LED Лента светлина RGB Контролори

Функција : 100% Сосема нов и висок квалитет;Се подобри и подобри и музика контрола на функциите;Додадете до 4 режими на препрограмирани звукконтрола;Светлината ќе СКОКААТ / ИСЧЕЗНАТ да се следат различни музички ритам : general / нежност / active / DJ музика;Одберете различни бои и препрограмирани обрасци : СКОК и да ИСЧЕЗНАТ;Тоа може да го прилагодите осветлувањето на екранот и брзината на бои и бојата на светлината ќеСКОКНИ / СЛАБЕЕ, според ритамот на музиката.Спецификација : Влезен Напон : DC1224 V;Max...

DEN 129.00 143.52

DC 12V Мини 3Keys 24V Dimmer Контролер Switch Двојна DC Приклучок За Единствена Боја на 5050 3528 5630 5730 Led Лента светилки Светлина

Dimmer Контролер Вклучите Мини DC 12 V 3 Клучеви Двојна DC Приклучок За Единствена Боја на SMD2835 3014 LED бесплатен превозот Опис : Ова е сосема нова единствена боја на LED контролер.Овој производ има моќни функции и мала големина, таа претставува повеќе sepcial динамички модели,носи нова апликација за една боја LED декорација...

DEN 42.00 61.44

2.4 G RF RGB LED контролер програмабилни со екран на допир панел за LED лента на светлина, 10 компјутери/многу, безжичен далечински управувач, фабрика трговија на големо

2.4 G RF RGB LED контролер програмабилни со екран на допир панел за LED лента на светлина, 10 компјутери / многу, безжичен далечински управувач, фабрика трговија на големоАко сте заинтересирани за подетални информации на овој контролер, можете да ни email за корисникот настава...

DEN 4176.00

WS2811 WS2812 WS2812B Контролер RF Мини LED Пиксели Контролер со Далечински управувач за 5V 12V 24V LED Пиксели Лента Светлина

WS2811 WS2812 WS2812 B Контролер RF Мини LED Пиксели Контролер со Далечински управувач за 5 V 12 V 24 V LED Пиксели Лента СветлинаСпецификации : Модел : MJJCЗЗКRF14 KРаботен Напон : DC524 VМаксимална Излезна Струја : 6 AМоже да потрае и До 2048 ПикселиСо АНТЕНСКИ 14 Keys Далечински управувач,Remtoe Растојание до 825m,чувствителен операција хуманизација,жици е едноставен и лесен;Погоден IC : WS2811,WS2812,WS2812 B итн.Важни Карактеристики : со МоќИСКЛУЧУВАЊЕ мемориска функција.Пакет Се Вклучени : 1 x LED Пиксели Контролер1 x УпатствоВе молиме потврдете ја вашата Адреса,Пост Код и вашето Целосно Име во текот на исходот,така што ќе може да добијат парцели во времето...

DEN 325.00 417.12

Мини USB RGB IR контролер со 24key IR-далечински;DC5V текст;4А - *3CH излез;со USB приклучокот на крајот на текст

Спецификација : Dynamic mode : 19modesСтатички Боја : 20 ColorPWM Одделение : 256 нивоа на Осветленост нивоа : 5levels Брзина Одделение : 10levels Демо режим : Да Работен напон : DC5 V Излез тековната : 3начин ,врв 4Апо канал Далечинскиот управувач работи : безжичниот далечински управувач Далечински Далечински фреквенција : IRДалечински растојание : >10m на отворен простор Тежина : 25 gГолемина : L 85 * 40 W * H 6mmРабота температура : 2060со USB приклучокот на текст крај;тоа е компатибилен со од подолу 5 V RGB лента :

DEN 120.00

1/3/5/10PCS/МНОГУ RF RGB Контролер Мини Безжични RF LED Далечински Контролер за RGB 5050/3528 LED Светлата Ленти

Спецификации : Напон : DC12 VАктуелни : 12 AМоќ Дисипација : Работа Температура : 20~+60degreeИзлезна моќност : 12 V144 WТежина : 30gRGB Контролер со Напојување Штекер.Вечера Мини, сигурно,лесно за ракување.Може да се користи за RGB СМД 3528 Led лента на светлина,RGB SMD 5050 Led лента на светлина,RGB led светлоне производи кутија, само PPS пакет.Пакет се вклучени : RF RGB led контролер (Без батерија CR2025 во далечинското )

DEN 135.00 144.00

2.4 G Led Контролор на Допир Панел RGB Контролер 18A Безжични RF екран на Допир Панел, ПРЕДВОДЕНА Далечински Контролер за RGB Лента Користат Бесплатен Превозот

2.4 G на Екранот на Допир, Dimmable RGB LED Далечински Безжични RF КонтролерГлавни карактеристики : 640000 Бои Долг живот 50000 H Безжична интуитивен допир далечински управувач Plug and play инсталација Моќ : AAA батерија*2 парчиња (не вклучувајќи) Материјал : ABS Измислица обработка : Multicolor печатење & УВ лак Големина : 85 x 45 x 23 mm Работен напон : DC 12 V ~ 24 V Контрола начин : R G B три канали Max оптоварување по канал : 6 A Вкупна Излезна Струја : 18 A Излез конекција : Заедничка Анодна(+) Telecontrol растојание : 30 метри Програми : 20 видови Пакет Содржина 1 x 2.4 G R G B Екран на Допир за Далечински Контролер (whitout 4pin)

DEN 568.00 710.40

DC12-24V 18A RF Оддалечен Безжичен Touch Pad-Таблата LED Контролер за 5050 RGB LED лента Светлина

RF Оддалечен Безжичен Touch PadТаблата LED Контролер за 5050 RGB Светло 1224 V 18 ASummarization : RF допир контролер донесува напредни микроединица за контрола,тоа е се користи за контролирање на различни светилка чиј извор на светлина е ПРЕДВОДЕН.За instanced, точка извор на светлина, флексибилни светлина лента, ѕидот за миење светилка,стакло завеса ѕид светлина и син на; тоа има многу предности како што се лесно поврзување и едноставност да се користи...

DEN 616.00 716.64

2.4 G RF RGBW LED контролер програмабилни со екран на допир панел за LED лента на светлина, 10 компјутери/многу, безжичен далечински управувач, фабрика трговија на големо

2.4 G RF RGBW LED контролер програмабилни со екран на допир панел за LED лента на светлина, 10 компјутери / многу, безжичен далечински управувач, фабрика трговија на големоАко сте заинтересирани за подетални информации на овој контролер, можете да ни email за корисникот настава...

DEN 4176.00

DC12-24V Музика Звук ПРЕДВОДЕНА Контролер со 3 Канали 9A 24key IR-Далечински Управувач за 5050 3528 5630 RGB LED Лента Светлина

Нови DC1224 V Музика Звук ПРЕДВОДЕНА Контролер со 3 Канали 9 A 24key IRДалечински Управувач за 5050 3528 5630 RGB LED Лента СветлинаОва е звученактивирајте контролер (со IRдалечински) за RGB LED мултибоја лента светлина, која може да управува со вкупно 16 бои менување на програмата и 4 различни режими (флеш, strobe,бледнеат, мазна)...

DEN 421.00 489.60

LED 1Pc Звук Контрола Мелодија Светилка Електронски Производство Колекции Suite Нови G08 Капка брод

Количина : 1pcТежина : 6 gБоја : како на сликата шоуОперативен напон : 3 V5.5 VPCB материјал : FR4 fiberglass одборГолемина : 28mmx23mmx12mm / 1.10"x0.91"x0.47"(инчен) (приближно)5 сини LED СветлаКоло функции : Комплет произведени по успехот на пет Led диодите на блицот со ритамот на музиката или други звуци, и можат да бидат ставени во звукот во близина на светлата за музика, танчери!Коло принцип дијаграм : Звук ритам LED светилка е главно составена од напојување коло, микрофон засилувач коло, LED прозрачна коло...

DEN 53.00 64.32

2piece/многу LED Контролер Dimmer За 3528 5050 единствена Боја на Автомобил LED Лента DC12V

LED Контролер Dimmer За 3528 5050 Sinlge Боја Автомобил LED Лента DC12 V1.Бренд Нови2.Динамички модели : 53.PWM контрола ниво : 256 нивоа4.Брзина одделение на динамичен режим : 6 нивоа5.Нивото на осветленост на статички боја : 8 нивоа6.Работен напон : DC 12 V7.Максимална излезна струја : 144 W8.Вкупна Должина : 45.5 mmУпотреба : Автомобил декорација, дома декорација, празнично осветлување,уредување, осветлување, знаци, билборди, хотели и на други места.Карактеристики : 1.Единствена боја на динамички режими2.До 144 W моќ3.Авто запаметат функција4.Лесно работат клучеви5.Тенок дизајнПакетот вклучува : 1 x LED Контролер / Dimmer за една боја LED ленти

DEN 153.00 191.52

DC 5~12V 11 Копчиња ЗА Далечински Контролер Мини Dimmer за Led Единствена Боја Лента

100% Сосема нов и висок квалитетRF далечински управувач led Dimmer може да се контролира светлината на led лента, трепка, и блескави летање.Најновите производи, контрола на една боја led лента работни модови, направи една боја led лента променлива.Контрола : Brightness, светкави, светкави режимиРаботен напон : DC 524 VДалечински controll режим : 433.92 MHzИзлезна струја : врв 12 AДалечински растојание : помалку од 15 милиони на отворен просторRF далечински контролер : 11 копчињаСе користи за единствена боја на led лентаБоја : Како што е прикажаноПакетот Вклучува : 1x RF Далечински Контролер1x Приемник1x Упатство

DEN 140.00 192.00

Нови Led DMX512 24 Канал CV Константен Напон DMX Декодер;DC5-24V текст;3А*24CH излез со LED дисплеј DIY поставување dmx адреса

Пакет : 1 компјутер D24 24 канал Led DMX декодерПлаќањеИспоракаПо Продажба На УслугиВе молиме слободно контактирајте со нас пред да замине ни negotive повратни информации или отворен спор ако има било каков проблем, ние ќе го следат проблемот и одговор во рок од 24 часа.Ве молиме да ни даде 5 ѕвезда повратни информации ако ги задоволи нашите производи и услуги.

DEN 2633.00 4247.04

RGB LED Лента екран на Допир Панел Контролор Dimmer Ѕиден Прекинувач Прстен полна боја контролер DC 12V 24V 12A white&црно Стакло

Екран на допир панел полна боја контролерwhite & црнаако сакате да го избере бела боја ,ве молиме оставете порака за тоа ,или ќе испрати црноЕкран на допир панел контролор е нова висококрај контролер којново развиен од страна на нашата компанија...

DEN 652.00 815.52

промет на големо со 1pcs DMX-27CH-RJ45-DIPZ led dimmer DMX512 XRL 3P DC12V-24V 1А*27CH led декодер, контролер за RGB led лента, светлата

промет на големо со 1pcs DMX27 CHдигитален LED дисплеј led dimmer 1А*27 CH DMX512 XRL 3 P декодер, контролер за RGB led лента, светлатаПроизводите што имаат производителот од страна на самите себе,Плус осигурување функција,Квалитет увери,и парче предност.Ние може да изберете различни производи, доколку имате добра идеја1 buc led контролер

DEN 1872.00 2202.24

WiFi RGB LED Контролер Мини DC12V Со 24Key IR / 21Key RF Далечински Управувач За RGB LED Лента Паметен Телефон СТАН Контрола

Wi Fi RGB LED Контролер Мини DC12 V Со 24 Key IR / 21 Key RF Далечински Управувач За RGB LED Лента Паметен Телефон СТАН КонтролаТип : 1.Само Мини Wifi адаптерот2...

DEN 360.00 479.52

Т-1000 SD Картичка LED Контролер, Поддршка DMX512 LPD6803 WS2801 WS2811 RGB Боја DC5V-24V Пиксели Програма Контролер

Опис : Мемориска картичка : тип : SD картичкаКапацитет : 128 MB2 GBПродавница датотека : *.ledФизички параметри : Работна температура : 3085degree целзиусови степениРаботен напон : DC5 V / DC7.524 VРаботна сила : 2 WТежина : 0.3 kgГолемина : L165mm×W80mm×H30mmСигнал порт : 3pin поврзете портаТ1000 Систем карактеристики1.3265536 Сива,Поддршка на софтвер Гама корекција.2.Поддршка точка, линија, површина, правила и посебен облик на справи.3.Една порта излез,може да го поддржи 2048 пиксели.4.Повеќе контролори може да се cascaded заедно и работа синхрони,игра назад содржини зачувани во SDкартичката.5.Компатибилен со една линија или линија двојно чипови.Answer : ___________________________ NOTE : Кога T1000 S контролер оптоварување помалку од 512 пиксели рамките го оценувате може да достигне 30fps.Кога Т1000 контрола на повеќе од 512 пиксели рамките го оценувате ќе се забави автоматски.Поддршка IC (еден IC симболизира пиксели точка )Дефиниции на копчињаКарактеристики : 1...

DEN 979.00 1151.52

Ми светлина FUT043A 2.4 G RF MiLight RGB Smart LED Далечински Управувач Систем 15A Led Контролер За 5050 3528 SMD Led лента светлина

RGB Smart LED Систем за Контрола Име на Производ : RGB Smart LED Контролен Систем (Модел Бр : Модел Бр : FUT043 A Работен Напон : DC12 V~24 V Излез Max : 6 A / Канал Вкупно Излез Max : 15 A Работна Температура : 20~60℃ Макс Контролирање на Далечина : 30m Излез Конекција : Заедничка анодна Контролер Големина : 372897mm Далечински Големина : 4716.5134mm1...

DEN 777.60

Osiden Безжичен WiFi RGB LED Лента Светлина Контролер за систем Андроид и IOS систем безжичен WiFi LED Контролер

Спецификација : Предмет Тип : Безжичните LED Лента Светлина КонтролерБренд Име : ОЕМТекст : 12 VПотрошувачка на енергија : 144 WСлој Материјал : ПластикаПроизвод Тежина : 160gПроизвод Големина : 86*45*23mКарактеристики : Сосема нов и висок квалитет на LED лента светлина безжичен контролерПоддржува и двете WiFi контрола на i OS производи(како што се i Pod, i Pad, i Phone, i Mac), и Android мобилни уреди како што се Samsung, HTC, Nokia, итн...

DEN 904.00 1291.20

USB RGB LED Контролер DC5V 12A RF Безжичен Далечински Контролер Светлина Dimmer За RGB 3528 SMD 5050 LED Лента 12A 5-24V DF

Карактеристики : 100% Сосема нов и висок квалитет RF далечински управувач led Dimmer може да се контролира светлината на led лента, трепка, и блескави летање...

DEN 107.00 142.56