• Ново
Бесплатен Превозот! 1pc WT588D-16p глас модул

Бесплатен Превозот! 1pc WT588D-16p глас модул

DEN 405.60
DEN 345.00 -15 %

Износот
Во форма достапна за нарачката


Бесплатен Превозот! WT588 D-16p глас модул
Модул Пакет (со ФЛЕШ меморија и периферни кола) имаат DIP16, DIP28, чип пакување има DIP18, SSOP20 и LQFP32 форми; ? Според приклучокот или вграден-во SPI-Флеш различни, репродукција траење е различно, поддршка 2 M ~ 32 Mbit на SPI-Флеш меморија; ? Вграден DSP аудио процесор брзина, брзо брзина на обработка; ? Изграден 13 Bit/DA конвертори и 12 Bit/PWM излез, добар квалитет на звукот; ? PWM излез може директно да се промовира 0.5 W/8Ω јазик, push-pull тековната изобилство; ? Поддршка DAC / PWM излез на два начина; ? Поддршка за вчитување на WAV аудио формати; ? Достапни преку професионални PC оперативен софтвер, случаен комбинации на глас, тишината може да биде вметната, вметнете тишина не заземаат капацитетот на меморијата, а гласот може да биде вчитан повтори повиците на повеќе адреси; ? USB преземете, поддршка онлајн download / offline преземете; WT588 D глас чип, дури и во случај на електрична енергија, тоа исто така може да го симнете на податоци на SPI-Флеш; ? Поддржува MP3 контрола на владата, копче за контрола на владата, 3 × 8 копчето комбинација контрола на владата, паралелно контрола на владата, на пред-линија сериски контрола на владата, три-жица сериски контрола на владата и три-линија сериски контрола на I / O портот проширување излез на владата; ? Три-линија сериски контрола на владата на три-линија сериски контрола на I / O портот проширување едноставно испраќање на податоци излез на чекање може да биде вклучен. Вклучете дури и по последниот пред се префрлат во работењето на државните по префрлување во режим; ? Произволно поставени гласовниот плејбек за статус на екранот сигнал за ЗАФАТЕНО излез; ? Силна анти-мешање, може да се користи во индустриски апликации; ? 220 сегмент адреса бита може да се контролира, една адреса малку може да биде наполнета до 128 сегменти глас, глас адреса малку комбинација игра; ? Поддржува гласовни репродукција Натоварени аудиција; ? Гласовниот плејбек е запрен веднаш оди во sleep mode, чип во комплетна стоп; ? 15 видови на копче за контрола на владата, на било кое копче може да се постави на било еден контрола на владата; ? Поддршка WT588 D Voice Chip PC софтвер, интерфејсот е едноставен и лесен за употреба. Во голема мера може да се ограничи игра WT588 D глас чип функции; ? Едноставна микроконтролерски напишани на начин да се ослободи од збир на претходните комплицирано размислување; ? Единствен чип поддржува повеќе надворешна меморија; ? Може да се вчита до 500 сегменти за уредување на глас; ? Внесете го исклучите временски опсег 10ms ~ 25min; ? Чип ресетирате времето 5ms; ? Работен Напон DC2.8 V ~ 5.5 V; ? Quiescent струја на помалку од Спиење 10u A; ? Поддршка за вчитување 6 K ~ 22 KHz земање мостри стапка аудио; Добредојдовте на нашиот магазин, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку е-мејл . се надевам да се направи бизнис со вас
плаќање : ние само го прифатат плаќање со кредитна картичка,western union.

Особините

is_customized:
Yes
Тип:
Вибрации Сензор
Материјал:
Метал
Употреба:
Сензор На Температура На
Теорија:
ултразвучно сензор
Излез:
Префрлување Трансдуцерот
Број На Модел На:
Нови

Купувачите избираат и

Бесплатен Превозот!!! 1pcs Strobe комплет diy електронски производство suite делови комплет модул сензор

..Strobe комплет diy електронски производство suite..pls забелешка : оваа цена е за делови комплет, ние ќе го испрати како подолу слики : ....

DEN 359.00 422.40

Брз Слободен Брод 500pcs/многу Добар RT MF52 10K+-5% 3950 NTC thermistor

*** Добредојдовте на More Suns *** Ние нудиме сите видови на Електронски Компоненти (Модули,Кабли ,Сензори,NTC, Алуминиум heatsink / waterblock / бакарни цевки ,Прекинувачи, Кристално Осцилатор и Конектори, итн.) со широк опсег, со добар квалитет, разумни цени и стилски дизајн според вашата потребаПовеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенскиБрз Слободен Брод 500pcs / многу Добар RT MF52 10 K+5% 3950 NTC thermistorНајдобра цена Обичај услуга за сите на видови на NTC СензорПлаќање & КасатаНие прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

DEN 1160.00 1247.52

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ LK-G80 Висока прецизност ласерски поместување на сензорот

Прв клиент е нашата цел, искрено се добредојдени нови и стари клиенти писмо,ние сме подготвени да ви помогнеме!Нашата предност е : добра репутација, добра цена, добар квалитет Директна набавка на инвентар, брза испорака.

DEN 57600.00

Брз Слободен Брод 500pcs/многу Добар NTC thermistor кратки нозе MF52 5K+-5% 3470

*** Добредојдовте на More Suns *** Ние нудиме сите видови на Електронски Компоненти (Модули,Кабли ,Сензори,NTC, Алуминиум heatsink / waterblock / бакарни цевки ,Прекинувачи, Кристално Осцилатор и Конектори, итн.) со широк опсег, со добар квалитет, разумни цени и стилски дизајн според вашата потребаПовеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенскиБрз Слободен Брод 500pcs / многу Добар NTC thermistor кратки нозе MF52 5 K+5% 3470Најдобра цена Обичај услуга за сите на видови на NTC СензорПлаќање & КасатаНие прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

DEN 1160.00 1247.52

Детектор на јаглерод диоксид CO2 T6713 0.96 инчен OLED со литиум батерија со температурата и влажноста на воздухот+OLED+T6713 Сензор

*** Добредојдовте на More Suns ***Повеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенскиДетектор на јаглерод диоксид CO2 T6713 0.96 инчен OLED со литиум батерија со температурата и влажноста на воздухот+OLED+T6713 Сензор (Поддршка најголемиот дел наредби и Обичај услуга наредби ) цената е само за : Главната база одбор+ литиум батерија+OLED+T6713 За T6703,T6713 и двете се во РЕДПлаќање & КасатаНие прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

DEN 5803.00 6239.52

30pc NDIR CO2 СЕНЗОР модул МЗ-Z14A инфраред јаглерод диоксид сензор модул,сериски порт, PWM, аналоген излез МЗ-Z14 гас сензор

Добредојдовте на Winwin ,Ние нудиме на ПХБ,PCB монтажа,сите вид на компоненти(LRC и сите делови што треба ), SMT Матрицата , Модули,електронски Кабли,customzied Сензори .Алуминиум heatsink итн добар квалитет,разумни цени и стилски дизајн согласно вашите потреби , Ние секогаш ќе се направи нашите напори за да ги задоволи со вас , со нетрпение очекувам да вашиот контакт ...

DEN 30749.00 32712.00

Мерење предавателот мерење засилувач сензор за мерење напон и струја конвертор 0-5V0-10V4-20MA

Предавателот е на сензорот излезни сигнали се трансформира за да биде со признавање контролер сигнал (или текст сензор на кои не се електрични квантитет во електричен сигнал засилувач за далечинско мерење и контрола на јачина на изворот) на конвертор...

DEN 803.00 845.28

Брз Слободен Брод 100pcs Обичај главата големина 1.8 mm 10K 1% 3950 3D Печатач Single-ended стакло запечатени Thermistor Сензор

*** Добредојдовте на More Suns *** Ние нудиме сите видови на Електронски Компоненти (Модули,Кабли ,Сензори,NTC, Алуминиум heatsink / waterblock / бакарни цевки ,Прекинувачи, Кристално Осцилатор и Конектори, итн.) со широк опсег, со добар квалитет, разумни цени и стилски дизајн според вашата потребаПовеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенскиСлободен брод од страна на брз Сингапур пост 100pcs Обичај главата големина 1.8 mm 10 K 1% 3950 3 D печатач Singleended стакло запечатени thermistorПроизвод вовед : Обичај прави услуга3 D печатач сензор на температура на главата големина : 1.8 mm (дијаметар), отпорни на топлина 40 да 250 CПроизвод слики : Плаќање & КасатаНие прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

DEN 1414.00 1520.64

Бесплатен Превозот! 1pc LMD18200 моторни возачот / автомобил вози DC мотор Професионална модул сензор

Бесплатен Превозот! LMD18200 моторни возачот / автомобил вози DC мотор ПрофесионалнаЕден, големина : 55mm X36mm X35mm Второ, главниот чип : LMD18200 Трето, работен напон : Контрола на јачина на СТРУЈА 4.5 ~ 5.5 V; вози мотор напон 10 ~ 30 V Четири, може да се вози DC (10 ~ 30 V напон помеѓу мотор) Пет, максимална излезна струја 3А (моментален врв тековната 6 A) Шест, максимална излезна моќност од 75 W Седум карактеристики : 1, со моќ индикатор 2, брзо се прилагодува 3, антимешање способност 4, со континуиран проток заштита 5, може да биде индивидуално контрола на DC мотор 6, PWM пулс ширина мазна брзина 7, може да се постигне позитивен Добредојдовте на нашиот магазин, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку емејл ...

DEN 522.00 614.40

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ FX-505P-C2 Дигитален оптички влакна сензор

Прв клиент е нашата цел, искрено се добредојдени нови и стари клиенти писмо,ние сме подготвени да ви помогнеме!Нашата предност е : добра репутација, добра цена, добар квалитет Директна набавка на инвентар, брза испорака.

DEN 6240.00

Бесплатен Превозот! L298N возачот модул stepper моторни возачот модул Робот / Smart Автомобил Моторни Модул сензор

Бесплатен Превозот! L298 N возачот модул stepper моторни возачот модул Робот / Smart Автомобил Моторни МодулПОД слика се покажува како таа работи, може да се купи други модули во нашата продавница, исто така,, ви благодаримеОпис на производот : На L298 N возачот модул, со користење ST е L298 N чип може директно да се вози два 330 V DC мотор, и дава 5 V излезен интерфејс може да 5 V еден чип circuitry за снабдување, поддршка 3.3 VMCU контрола, можете лесно контрола на DC мотор брзина и насока може да се контролира двефаза stepper мотор, паметни автомобил е од суштинско значење...

DEN 200.00 235.20

Бесплатен Превозот!!! 2 парчиња 315M безжичен предавател модул superregeneration модул burglar аларм Предавателот Приемник модул сензор

..2 парчиња 315 M безжичен предавател модул superregeneration модул burglar аларм Предавателот Приемник..Опис На Производот ....

DEN 114.00 134.40

Glyduino SCT-013-000 YHDC 100A Префрлување Тип Тековната Трансформатор SCT013000

SCT013000 YHDC 100 A Префрлување Тип Тековната Трансформатор SCT013000 Опис : Модел : SCT013 Фреквенција : 50 HZ150 KHZ Префрлување тип на трансформатор SCT013 номинална влезниот струја : 100 A тип : SCT013 текст на струјата : 60 A / 100 A Карактеристики : Отворање големина : Отворање големина : 13mm * 13mm, целосно компатибилен со слични странски производи; nonlinearity ±3%(10%~120%номинална влезниот тековен); доведе должина од 1,5 метри,Со стандардни Φ3.5 pin три plug излез ,струја, напон, два вида на излез форми (напон излез, изграденаво примерокот отпорник)...

DEN 428.00 503.04

Бесплатен Превозот! 1pc BMA180 triaxial акцелеметарски сензор модул

Бесплатен Превозот! BMA180 triaxial акцелеметарски сензор модулBMA180 е ултра високи перформанси триоската дигитални забрзување сензор, главните потрошувачки пазар за нискоенергетски апликации...

DEN 1101.00 1295.04