• Ново
Бесплатен Превозот!!! 2 парчиња 315M безжичен предавател модул superregeneration модул burglar аларм Предавателот Приемник модул сензор

Бесплатен Превозот!!! 2 парчиња 315M безжичен предавател модул superregeneration модул burglar аларм Предавателот Приемник модул сензор

DEN 134.40
DEN 114.00 -15 %

Износот
Во форма достапна за нарачката


..
2 парчиња 315 M безжичен предавател модул superregeneration модул burglar аларм Предавателот Приемник
..
Опис На Производот ..
pls answer : ___________________________ note : ова е цената за 1 пар (2 парчиња) Модел MX-05 V Оперативен напон : DC5 V Quiescent Струја : 4 MA Примање на Фреквенција : 315 MHZ Приемник чувствителност : -105 DB Големина : 30 * 14 * 7mm надворешна антена : 32 CM една жица, рана во спирала Предавателот главата технологија параметри Модел : MX-FS-03 V Емитува растојание : 20-200 m (различни напон, ефектот е различен) Работен напон : 3.5-12 V Димензии : 19 * 19mm Работа : дали СУМ пренос го оценувате : 4 KB / S предавателот моќ : 10m W Емитува фрекфенција : 315 M Надворешна антена : 25cm обичните мулти-core или еден-core жица Pinout лево → право : (ПОДАТОЦИ; VCC; GND) Примена на животната Средина Далечински управувач прекинувач, приемник модул, мотоцикл, автомобил алармот производи, home security производи, електрични врати, shutter на врати, прозорци, далечински управувач приклучок, далечински управувач LED, далечински стерео, далечински управувач електричен врати, гаражни врати далечински управувач, далечински управувач стигнале врати, далечински управувач вратата за јачина, пан врати, далечински управувач вратата за настроената, вратата затворање машина систем за контрола, далечински управувач завеси, аларм домаќин, аларм, далечински управувач мотоцикл, електрични далечински управувач автомобили, далечински управувач MP3, итн. Опционални додатоци Со компанијата поддршка на употребата на далечинскиот управувач производи. Забелешка VCC напон е во согласност со оперативен напон на модулот, и моќта да се направи на филтрирање; Прием антена голем ефект модул, тогаш најдобро 1/4 бранова должина со антена, генерално, 50 ohm еден-core жица, должината на антената што е приближно 23cm 315 M Антена позиција, исто така, влијае на приемот на предметот, инсталирајте антената се протегала колку што е можно подалеку од штитот, висок притисок, и извори на пречки; фреквенција се користи да добие декодирање на владата и осцилација отпор треба да се совпадне со предавател. ..
Добредојдовте на нашиот магазин, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку е-мејл . се надевам да се направи бизнис со вас.
плаќање : ние само го прифатат плаќање со кредитна картичка,western union. Ние се извинуваме што ние не можат да прифатат други начини на плаќање, како што се чек или поштенска наредби . Превозот : Ние Брод на Светот, но Италија, Нигерија, Бразил ќе трае долго време на испорака . Пред купување, ве Молиме бидете сигурни дека вашата адреса за е точно. Или не, ве молам, точно пред плаќање Брод на светот од Хонг Конг во рамките на 12-24 часа по уплатата завршена примена, и ќе ви даде на следење на број побрзо. понекогаш ние ќе го испрати со рамен пост воздух mail ако само еден ниска цена цел.Се надевам дека ќе разбере. ве советуваме превозот од DHL, или ЕМС ,и ние да се даде попуст за вас,може да се примени во 4-9 дена .

Особините

is_customized:
Yes
Тип:
Влажност Сензор
Материјал:
Мешавина
Употреба:
Притисок Сензор
Теорија:
Тековната Сензор
Излез:
Аналогни Сензор
Број На Модел На:
Нови

Купувачите избираат и

Бесплатен Превозот! L298N возачот модул stepper моторни возачот модул Робот / Smart Автомобил Моторни Модул сензор

Бесплатен Превозот! L298 N возачот модул stepper моторни возачот модул Робот / Smart Автомобил Моторни МодулПОД слика се покажува како таа работи, може да се купи други модули во нашата продавница, исто така,, ви благодаримеОпис на производот : На L298 N возачот модул, со користење ST е L298 N чип може директно да се вози два 330 V DC мотор, и дава 5 V излезен интерфејс може да 5 V еден чип circuitry за снабдување, поддршка 3.3 VMCU контрола, можете лесно контрола на DC мотор брзина и насока може да се контролира двефаза stepper мотор, паметни автомобил е од суштинско значење...

DEN 200.00 235.20

Бесплатен Превозот!!! 1pcs Strobe комплет diy електронски производство suite делови комплет модул сензор

..Strobe комплет diy електронски производство suite..pls забелешка : оваа цена е за делови комплет, ние ќе го испрати како подолу слики : ....

DEN 359.00 422.40

Слободен брод 20pcs NTC single-ended стакло запечатени thermistor 100K 1% 3990 3d печатач сензор на температура на

*** Добредојдовте на More Suns *** Ние нудиме сите видови на Електронски Компоненти (Модули,Кабли ,Сензори,NTC, Алуминиум heatsink / waterblock / бакарни цевки ,Прекинувачи, Кристално Осцилатор и Конектори, итн.) со широк опсег, со добар квалитет, разумни цени и стилски дизајн според вашата потребаПовеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенскиСлободен брод 20pcs NTC singleended стакло запечатени thermistor 100 K 1% 3990 3 D печатач сензор на температура наПроизвод вовед : Обичај прави услугаГлавата големина : 1.8 mm (дијаметар), отпорни на топлина 40 да 250 CПроизвод слики : Плаќање & КасатаНие прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

DEN 580.00 623.52

Бесплатен Превозот!!! 20pcs TT моторни монтирање заградата моторни монтирање заградата СЕНЗОР

..ТТ моторни монтирање заградата моторни монтирање заградата..оваа слики покажуваат како се фиксни, ви благодаримеудар слика покаже како се работи само, без други делови вклучени.засвири слика покажува големината....

DEN 918.00 1080.00

Течни ниво на притисок предавателот, висок напредок течни ниво сензор предавателот PT008 [4-20mA излез]

PT008 серија висока прецизност течни длабоко притисок предавателот Прво, производ вовед (цена на 2 метри над нивото на цената, други нивото на водата, ве молиме да ги информира другите; директно внесување на текст користење на водата, течност за свежа вода, како што се вода од чешма, водата во реката и така натаму...

DEN 11184.00

Брз Слободен брод 50pcs/многу го Замени SHT10,дигитален излез DHT11 температура и влажност, сензори

*** Добредојдовте на More Suns *** Ние нудиме сите видови на Електронски Компоненти (Модули,Кабли ,Сензори,NTC, Алуминиум heatsink / waterblock / бакарни цевки / Thermoelectric Кулер ,Прекинувачи, Кристално Осцилатор и Конектори, итн.) со широк опсег, со добар квалитет, разумни цени и стилски дизајн според вашата потребаПовеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенскиСлободен брод 50pcs / многу го Замени SHT10, дигитален излез DHT11 температура и влажност, сензориФункција : 1.DHT серија нумерички humiture сензор.2.Влажност мерен опсег : 2090%RH(050temperature надомест на штета).3.Температурата мерен опсег : 0+50.4.Влажност на мерење на точност : ±5.0%RH.5.Температура на мерење на точност : ±2.0.6.време на одговор : 7.ниска потрошувачка на енергија.8.Големина : 2.3 см x 1.2 х 0.5 cm.Пакет : 50 X DHT11 DHT11 Дигитален Сензор за Температура и ВлажностПлаќање & КасатаНие прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

DEN 2678.00 2879.52

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ EB40S6-600-6HG2 енкодер

Прв клиент е нашата цел, искрено се добредојдени нови и стари клиенти писмо,ние сме подготвени да ви помогнеме!Нашата предност е : добра репутација, добра цена, добар квалитет Директна набавка на инвентар, брза испорака.

DEN 2880.00

Брз Слободен Брод 500pcs/многу Добар RT MF52 10K+-5% 3950 NTC thermistor

*** Добредојдовте на More Suns *** Ние нудиме сите видови на Електронски Компоненти (Модули,Кабли ,Сензори,NTC, Алуминиум heatsink / waterblock / бакарни цевки ,Прекинувачи, Кристално Осцилатор и Конектори, итн.) со широк опсег, со добар квалитет, разумни цени и стилски дизајн според вашата потребаПовеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенскиБрз Слободен Брод 500pcs / многу Добар RT MF52 10 K+5% 3950 NTC thermistorНајдобра цена Обичај услуга за сите на видови на NTC СензорПлаќање & КасатаНие прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

DEN 1160.00 1247.52

Детектор на јаглерод диоксид CO2 T6713 0.96 инчен OLED со литиум батерија со температурата и влажноста на воздухот+OLED+T6713 Сензор

*** Добредојдовте на More Suns ***Повеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенскиДетектор на јаглерод диоксид CO2 T6713 0.96 инчен OLED со литиум батерија со температурата и влажноста на воздухот+OLED+T6713 Сензор (Поддршка најголемиот дел наредби и Обичај услуга наредби ) цената е само за : Главната база одбор+ литиум батерија+OLED+T6713 За T6703,T6713 и двете се во РЕДПлаќање & КасатаНие прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

DEN 5803.00 6239.52

Мерење предавателот мерење засилувач сензор за мерење напон и струја конвертор 0-5V0-10V4-20MA

Предавателот е на сензорот излезни сигнали се трансформира за да биде со признавање контролер сигнал (или текст сензор на кои не се електрични квантитет во електричен сигнал засилувач за далечинско мерење и контрола на јачина на изворот) на конвертор...

DEN 803.00 845.28

Glyduino XD-61 MT8870 DTMF Говор Декодирање Модул Телефонски Говорни Модул

XD61 MT8870 DTMF Говор Декодирање Модул Телефонски Говорни Модул Featyres : 1.Одборот MT8870 комплексна фреквенција декодирање чип 2.Одборот говорно внесување интерфејс 3.Tthe одбор содржи 5 LED индикатор за светло, погодно за приказ на излезниот статус 4.Главната pin на чип е доведе до основниот 5.PCB големина : 26.5 (mm) x24.5 (mm) 1.Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

DEN 103.00 121.44

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ LK-G80 Висока прецизност ласерски поместување на сензорот

Прв клиент е нашата цел, искрено се добредојдени нови и стари клиенти писмо,ние сме подготвени да ви помогнеме!Нашата предност е : добра репутација, добра цена, добар квалитет Директна набавка на инвентар, брза испорака.

DEN 57600.00

Бесплатен Превозот! 1pc BMA180 triaxial акцелеметарски сензор модул

Бесплатен Превозот! BMA180 triaxial акцелеметарски сензор модулBMA180 е ултра високи перформанси триоската дигитални забрзување сензор, главните потрошувачки пазар за нискоенергетски апликации...

DEN 1101.00 1295.04

XGZP040DB1R40KPaDIP спакувани MEMS притисок сензор електронски сфигноманометар посветен на хидрауличен притисок 10PCS/МНОГУ

опис на производот : XGZP серија е притисок сензор погоден за биомедицински , метеорологијата и други области , главниот дел е употребата на MEMS притисок сензор чип технологија на обработка ...

DEN 866.00 912.00

Ново! Keyestudio ЛЕСНО приклучокот Digital Навалите Сензор Модул за Arduino Стартер

Превземи PDF на нашите website : www.keyestudio.ccAnswer : ___________________________ Note : Овој модул треба да се користи заедно со лесноприклучок одбор за контрола, линк до одбор за контрола е како што следува : ВоведТилт Сензор е дигитална навалите switch...

DEN 158.40

425-450MHz Растојание 100 zigbee Температура,Светлина композитни,телото одговор Сензор,zigbee безжичен сензор за температура и влажност

*** Добредојдовте на More Suns *** Повеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенски 425450 MHz комуникација на далечина 100 zigbee температура,Светлина композитни,телото одговор Сензорzigbee безжичен сензор за температура и влажност, Големина : 77*61*28mmБоја : бела (стандард е белата, друга боја може да се прилагоди)Моќност : 2.13.6 V (батеријата)Прекинувач : еднаначин(и исклучување)Комуникација параметри : 425450 MHZ (стандардна комуникација параметри)Комуникацијата на далечина : 100 (пренос моќ 5 db)На точноста : температура +0.3°C влажност +2% (висок)Стекнување на податоци временски интервал : 1s120s(стандардна фабрика е 60тите години,не поддржува измена време)Потрошувачка на енергија : стартувајте 《5m A,спиење《3u AМрежни Поставки : 0255 (фабрички Поставки)Адреса сет : 0255(фабрички Поставки)Мерен опсег : температура,30 до 70°C, влажност : 0100% (под стандардот на мерен опсег),Услови за работа : температура,30 до 70°C, влажност : :0100% (не нурнати вода )Заштита одделение : IP31(за да се спречи дожд вода)Лебдат : температура《0.1° / година, влажност : 《0.5% / година Опрема тежина : 73g Апликација : (1) висок напон, струја, се префрлат на кабинетот на температурата;(2) земјоделско стакленички температура и влажност наплата;(3) свежи, вакцини, инкубатор, ладна синџир превоз, како што се температурата и влажноста на воздухот мониторинг;(4) безжични лого, цилиндар и се врти температура и влажност, мониторинг;(5) бетонски, рудникот и тунел, температурата и влажноста на воздухот мониторинг;(6) складирање, библиотеки и музеи, како што се животната средина температура и влажност, мониторинг;(7) внатрешна и надворешна температура и влажност, мониторинг; производот може да се прилагоди сензор надворешни(PT1000 / PT100 / DS18 B20),умерено висока температура откривање.Плаќање & КасатаAlipay ЗАЧУВАМ прифатени.Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.ЗАЧУВАМ ќе се одржи на плаќање, се додека не добиете вашата цел со задоволство.Превозот1.Ние брод вашата нарачка во рок од 27 дена по расчисти исплата.2.Во повеќето пати објектот ќе стигне до најголемиот број на земји во рок од 8 до 15 работни дена...

DEN 4285.00 4608.00

0-5000PPM Чад Сензор Предавателот Детектор Пожар Чад Собирање на Сегашниот 4-20mA RS485 Сензор 100PPM Мерка Чад Сензор

*** Добредојдовте на More Suns *** Ние нудиме сите видови на Електронски Компоненти (Модули,Кабли ,Сензори,NTC, Алуминиум heatsink / waterblock / бакарни цевки ,Прекинувачи, Кристално Осцилатор и Конектори, итн.) со широк опсег, со добар квалитет, разумни цени и стилски дизајн според вашата потребаПовеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенски 05000 PPM Чад Сензор Предавателот Детектор Пожар Чад Собирање на Сегашниот 420m A RS485 Сензор 100 PPM Мерка Сензор на Чад (Поддршка најголемиот дел наредби и Обичај услуга нарачки ) Мерен опсег : 05000 PPMМаксимална дозволена грешка : +7%Повторете го тестот : +5%Температурата карактеристики : +0.5% / °CЧувствителни тело : Кореја увезени чад сензорПалета на производи : околу 150gBaud rate : 9600Комуникацијата пристаниште : RS485 / 420m AНапојување : busнапојуван,DC6 V24 V 1АМоќност : 2 WСкладирање температура : 40°C до 85°CРаботна околина : 40°C до 85°C​Плаќање & КасатаНие прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

DEN 2321.00 2496.00

Брз Слободен Брод 20pcs/многу Оригинален германски јазик за Heraeus Тенок Филм Отпорник PT100 Б ниво Platinum Отпорник RTD PT100

*** Добредојдовте на More Suns *** Ние нудиме сите видови на Електронски Компоненти (Модули,Кабли ,Сензори,NTC, Алуминиум heatsink / waterblock / бакарни цевки / Thermoelectric Кулер ,Прекинувачи, Кристално Осцилатор и Конектори, итн.) со широк опсег, со добар квалитет, разумни цени и стилски дизајн според вашата потребаПовеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенскиФункцијаБрз Слободен Брод 20pcs / многу Оригинален германски јазик за heraeтенок филм отпорник PT100 Б ниво platinum отпорник RTD PT100Основните сензор општи електронски параметри : Inductance : 20°C , >10 MOhmкога на 500°C , >1 MOhmОтпорност на висок притисок : 20°C >1000 V500°C ,> 25 VПлаќање & КасатаНие прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

DEN 1338.00 1439.04