• Ново
Бесплатен Превозот! 10pc WT588D-16p глас модул

Бесплатен Превозот! 10pc WT588D-16p глас модул

DEN 2661.60
DEN 2262.00 -15 %

Износот
Во форма достапна за нарачката


Бесплатен Превозот! WT588 D-16p глас модул
Модул Пакет (со ФЛЕШ меморија и периферни кола) имаат DIP16, DIP28, чип пакување има DIP18, SSOP20 и LQFP32 форми; ? Според приклучокот или вграден-во SPI-Флеш различни, репродукција траење е различно, поддршка 2 M ~ 32 Mbit на SPI-Флеш меморија; ? Вграден DSP аудио процесор брзина, брзо брзина на обработка; ? Изграден 13 Bit/DA конвертори и 12 Bit/PWM излез, добар квалитет на звукот; ? PWM излез може директно да се промовира 0.5 W/8Ω јазик, push-pull тековната изобилство; ? Поддршка DAC / PWM излез на два начина; ? Поддршка за вчитување на WAV аудио формати; ? Достапни преку професионални PC оперативен софтвер, случаен комбинации на глас, тишината може да биде вметната, вметнете тишина не заземаат капацитетот на меморијата, а гласот може да биде вчитан повтори повиците на повеќе адреси; ? USB преземете, поддршка онлајн download / offline преземете; WT588 D глас чип, дури и во случај на електрична енергија, тоа исто така може да го симнете на податоци на SPI-Флеш; ? Поддржува MP3 контрола на владата, копче за контрола на владата, 3 × 8 копчето комбинација контрола на владата, паралелно контрола на владата, на пред-линија сериски контрола на владата, три-жица сериски контрола на владата и три-линија сериски контрола на I / O портот проширување излез на владата; ? Три-линија сериски контрола на владата на три-линија сериски контрола на I / O портот проширување едноставно испраќање на податоци излез на чекање може да биде вклучен. Вклучете дури и по последниот пред се префрлат во работењето на државните по префрлување во режим; ? Произволно поставени гласовниот плејбек за статус на екранот сигнал за ЗАФАТЕНО излез; ? Силна анти-мешање, може да се користи во индустриски апликации; ? 220 сегмент адреса бита може да се контролира, една адреса малку може да биде наполнета до 128 сегменти глас, глас адреса малку комбинација игра; ? Поддржува гласовни репродукција Натоварени аудиција; ? Гласовниот плејбек е запрен веднаш оди во sleep mode, чип во комплетна стоп; ? 15 видови на копче за контрола на владата, на било кое копче може да се постави на било еден контрола на владата; ? Поддршка WT588 D Voice Chip PC софтвер, интерфејсот е едноставен и лесен за употреба. Во голема мера може да се ограничи игра WT588 D глас чип функции; ? Едноставна микроконтролерски напишани на начин да се ослободи од збир на претходните комплицирано размислување; ? Единствен чип поддржува повеќе надворешна меморија; ? Може да се вчита до 500 сегменти за уредување на глас; ? Внесете го исклучите временски опсег 10ms ~ 25min; ? Чип ресетирате времето 5ms; ? Работен Напон DC2.8 V ~ 5.5 V; ? Quiescent струја на помалку од Спиење 10u A; ? Поддршка за вчитување 6 K ~ 22 KHz земање мостри стапка аудио; Добредојдовте на нашиот магазин, уживаат во превозот тука, можете да контактирате со мене, слободно ако било прашање, обично ќе испрати datasheet,код преку е-мејл . се надевам да се направи бизнис со вас
плаќање : ние само го прифатат плаќање со кредитна картичка,western union.

Особините

is_customized:
Yes
Тип:
Вибрации Сензор
Материјал:
Метал
Употреба:
Сензор На Температура На
Теорија:
Отпор Сензор
Излез:
Префрлување Трансдуцерот
Број На Модел На:
Нови

Купувачите избираат и

Брз Слободен Брод 500pcs/многу Добар NTC thermistor кратки нозе MF52 5K+-5% 3470

*** Добредојдовте на More Suns *** Ние нудиме сите видови на Електронски Компоненти (Модули,Кабли ,Сензори,NTC, Алуминиум heatsink / waterblock / бакарни цевки ,Прекинувачи, Кристално Осцилатор и Конектори, итн.) со широк опсег, со добар квалитет, разумни цени и стилски дизајн според вашата потребаПовеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенскиБрз Слободен Брод 500pcs / многу Добар NTC thermistor кратки нозе MF52 5 K+5% 3470Најдобра цена Обичај услуга за сите на видови на NTC СензорПлаќање & КасатаНие прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

DEN 1160.00 1247.52

425-450MHz Растојание 100 zigbee Температура,Светлина композитни,телото одговор Сензор,zigbee безжичен сензор за температура и влажност

*** Добредојдовте на More Suns *** Повеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенски 425450 MHz комуникација на далечина 100 zigbee температура,Светлина композитни,телото одговор Сензорzigbee безжичен сензор за температура и влажност, Големина : 77*61*28mmБоја : бела (стандард е белата, друга боја може да се прилагоди)Моќност : 2.13.6 V (батеријата)Прекинувач : еднаначин(и исклучување)Комуникација параметри : 425450 MHZ (стандардна комуникација параметри)Комуникацијата на далечина : 100 (пренос моќ 5 db)На точноста : температура +0.3°C влажност +2% (висок)Стекнување на податоци временски интервал : 1s120s(стандардна фабрика е 60тите години,не поддржува измена време)Потрошувачка на енергија : стартувајте 《5m A,спиење《3u AМрежни Поставки : 0255 (фабрички Поставки)Адреса сет : 0255(фабрички Поставки)Мерен опсег : температура,30 до 70°C, влажност : 0100% (под стандардот на мерен опсег),Услови за работа : температура,30 до 70°C, влажност : :0100% (не нурнати вода )Заштита одделение : IP31(за да се спречи дожд вода)Лебдат : температура《0.1° / година, влажност : 《0.5% / година Опрема тежина : 73g Апликација : (1) висок напон, струја, се префрлат на кабинетот на температурата;(2) земјоделско стакленички температура и влажност наплата;(3) свежи, вакцини, инкубатор, ладна синџир превоз, како што се температурата и влажноста на воздухот мониторинг;(4) безжични лого, цилиндар и се врти температура и влажност, мониторинг;(5) бетонски, рудникот и тунел, температурата и влажноста на воздухот мониторинг;(6) складирање, библиотеки и музеи, како што се животната средина температура и влажност, мониторинг;(7) внатрешна и надворешна температура и влажност, мониторинг; производот може да се прилагоди сензор надворешни(PT1000 / PT100 / DS18 B20),умерено висока температура откривање.Плаќање & КасатаAlipay ЗАЧУВАМ прифатени.Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.ЗАЧУВАМ ќе се одржи на плаќање, се додека не добиете вашата цел со задоволство.Превозот1.Ние брод вашата нарачка во рок од 27 дена по расчисти исплата.2.Во повеќето пати објектот ќе стигне до најголемиот број на земји во рок од 8 до 15 работни дена...

DEN 4285.00 4608.00

Течни ниво на притисок предавателот, висок напредок течни ниво сензор предавателот PT008 [4-20mA излез]

PT008 серија висока прецизност течни длабоко притисок предавателот Прво, производ вовед (цена на 2 метри над нивото на цената, други нивото на водата, ве молиме да ги информира другите; директно внесување на текст користење на водата, течност за свежа вода, како што се вода од чешма, водата во реката и така натаму...

DEN 11184.00

Брз Слободен Брод 500pcs/многу Добар MF52 10K+-2% 3950 NTC thermistor

*** Добредојдовте на More Suns *** Ние нудиме сите видови на Електронски Компоненти (Модули,Кабли ,Сензори,NTC, Алуминиум heatsink / waterblock / бакарни цевки ,Прекинувачи, Кристално Осцилатор и Конектори, итн.) со широк опсег, со добар квалитет, разумни цени и стилски дизајн според вашата потребаПовеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенскиБрз Слободен Брод 500pcs / многу Добар MF52 10 K+2% 3950 NTC thermistorНајдобра цена Обичај услуга за сите на видови на NTC СензорПлаќање & КасатаНие прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

DEN 1339.00 1439.52

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ LK-G80 Висока прецизност ласерски поместување на сензорот

Прв клиент е нашата цел, искрено се добредојдени нови и стари клиенти писмо,ние сме подготвени да ви помогнеме!Нашата предност е : добра репутација, добра цена, добар квалитет Директна набавка на инвентар, брза испорака.

DEN 57600.00

Брз Слободен Брод 500pcs/многу Добар квалитет NTC thermistor MF52 15K+-2% 3950

*** Добредојдовте на More Suns *** Ние нудиме сите видови на Електронски Компоненти (Модули,Кабли ,Сензори,NTC, Алуминиум heatsink / waterblock / бакарни цевки ,Прекинувачи, Кристално Осцилатор и Конектори, итн.) со широк опсег, со добар квалитет, разумни цени и стилски дизајн според вашата потребаПовеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенскиБрз Слободен Брод 500pcs / многу Добар квалитет NTC thermistor MF52 15 K+2% 3950Најдобра цена Обичај услуга за сите на видови на NTC СензорПлаќање & КасатаНие прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

DEN 1339.00 1439.52

Glyduino SCT-013-000 YHDC 100A Префрлување Тип Тековната Трансформатор SCT013000

SCT013000 YHDC 100 A Префрлување Тип Тековната Трансформатор SCT013000 Опис : Модел : SCT013 Фреквенција : 50 HZ150 KHZ Префрлување тип на трансформатор SCT013 номинална влезниот струја : 100 A тип : SCT013 текст на струјата : 60 A / 100 A Карактеристики : Отворање големина : Отворање големина : 13mm * 13mm, целосно компатибилен со слични странски производи; nonlinearity ±3%(10%~120%номинална влезниот тековен); доведе должина од 1,5 метри,Со стандардни Φ3.5 pin три plug излез ,струја, напон, два вида на излез форми (напон излез, изграденаво примерокот отпорник)...

DEN 428.00 503.04

Брз Слободен брод 50pcs/многу го Замени SHT10,дигитален излез DHT11 температура и влажност, сензори

*** Добредојдовте на More Suns *** Ние нудиме сите видови на Електронски Компоненти (Модули,Кабли ,Сензори,NTC, Алуминиум heatsink / waterblock / бакарни цевки / Thermoelectric Кулер ,Прекинувачи, Кристално Осцилатор и Конектори, итн.) со широк опсег, со добар квалитет, разумни цени и стилски дизајн според вашата потребаПовеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенскиСлободен брод 50pcs / многу го Замени SHT10, дигитален излез DHT11 температура и влажност, сензориФункција : 1.DHT серија нумерички humiture сензор.2.Влажност мерен опсег : 2090%RH(050temperature надомест на штета).3.Температурата мерен опсег : 0+50.4.Влажност на мерење на точност : ±5.0%RH.5.Температура на мерење на точност : ±2.0.6.време на одговор : 7.ниска потрошувачка на енергија.8.Големина : 2.3 см x 1.2 х 0.5 cm.Пакет : 50 X DHT11 DHT11 Дигитален Сензор за Температура и ВлажностПлаќање & КасатаНие прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

DEN 2678.00 2879.52

0-5000PPM Чад Сензор Предавателот Детектор Пожар Чад Собирање на Сегашниот 4-20mA RS485 Сензор 100PPM Мерка Чад Сензор

*** Добредојдовте на More Suns *** Ние нудиме сите видови на Електронски Компоненти (Модули,Кабли ,Сензори,NTC, Алуминиум heatsink / waterblock / бакарни цевки ,Прекинувачи, Кристално Осцилатор и Конектори, итн.) со широк опсег, со добар квалитет, разумни цени и стилски дизајн според вашата потребаПовеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенски 05000 PPM Чад Сензор Предавателот Детектор Пожар Чад Собирање на Сегашниот 420m A RS485 Сензор 100 PPM Мерка Сензор на Чад (Поддршка најголемиот дел наредби и Обичај услуга нарачки ) Мерен опсег : 05000 PPMМаксимална дозволена грешка : +7%Повторете го тестот : +5%Температурата карактеристики : +0.5% / °CЧувствителни тело : Кореја увезени чад сензорПалета на производи : околу 150gBaud rate : 9600Комуникацијата пристаниште : RS485 / 420m AНапојување : busнапојуван,DC6 V24 V 1АМоќност : 2 WСкладирање температура : 40°C до 85°CРаботна околина : 40°C до 85°C​Плаќање & КасатаНие прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

DEN 2321.00 2496.00

A3144 OH3144 Y3144 Сала сензор ЗА-92UA (10PCS/МНОГУ)...

A3144 OH3144 Y3144 Сала сензор ЗА92 UA (10 PCS / МНОГУ)Производ Фотографии92 Pkg Ro HS Информации HF / Зелена Согласност Декларација Каталог Цртежи UA92 Серија Страна Категорија Сензори, Transducers Семејство Магнетни Сензори Сала Ефект, Digital Switch, Линеарна, Компас (Идентичен) Серија Пакување најголемиот Дел уреди со покажувач на Опсег 9.5 мт Патување, 9.5 мт Ослободување Тип Биполарно Latch Напон Снабдување 3.5 V ~ 24 V и Тековната Понуда 5m A Тековната Излез (Макс) 50m A Излез Тип на Дигитална, Отворени се Исцеди Карактеристики Оперативен Температура 40 C ~ 150 C Пакет / Случај ДА2263, ДА923 Краток Тело Снабдувач Уред Пакет92 UA

DEN 94.00 117.12

Брз Слободен Брод 100pcs/многу Оригиналниот Ритам тип optocoupler ITR9606 ITR-9606

*** Добредојдовте на More Suns *** Ние нудиме сите видови на Електронски Компоненти (Модули,Кабли ,Сензори,NTC, Алуминиум heatsink / waterblock / бакарни цевки ,Прекинувачи, Кристално Осцилатор и Конектори, итн.) со широк опсег, со добар квалитет, разумни цени и стилски дизајн според вашата потребаПовеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенскиБесплатен превозот 100pcs / многу Оригиналниот Ритам тип optocoupler ITR9606 ITR9606Производ вовед : Оригиналниот Ритам тип optocoupler ITR9606 ITR9606Производ слики : Плаќање & КасатаНие прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

DEN 1115.00 1199.04

Бесплатен превозот 30pc Водороден гас сензор MQ-8 гас senor модул

Добредојдовте на Winwin ,Ние нудиме на ПХБ,PCB монтажа,сите вид на компоненти(LRC и сите делови што треба ), SMT Матрицата , Модули,електронски Кабли,customzied Сензори .Алуминиум heatsink итн добар квалитет,разумни цени и стилски дизајн согласно вашите потреби , Ние секогаш ќе се направи нашите напори за да ги задоволи со вас , со нетрпение очекувам да вашиот контакт ...

DEN 2369.00 2520.00

XGZP040DB1R40KPaDIP спакувани MEMS притисок сензор електронски сфигноманометар посветен на хидрауличен притисок 10PCS/МНОГУ

опис на производот : XGZP серија е притисок сензор погоден за биомедицински , метеорологијата и други области , главниот дел е употребата на MEMS притисок сензор чип технологија на обработка ...

DEN 866.00 912.00

Glyduino XD-61 MT8870 DTMF Говор Декодирање Модул Телефонски Говорни Модул

XD61 MT8870 DTMF Говор Декодирање Модул Телефонски Говорни Модул Featyres : 1.Одборот MT8870 комплексна фреквенција декодирање чип 2.Одборот говорно внесување интерфејс 3.Tthe одбор содржи 5 LED индикатор за светло, погодно за приказ на излезниот статус 4.Главната pin на чип е доведе до основниот 5.PCB големина : 26.5 (mm) x24.5 (mm) 1.Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

DEN 103.00 121.44

Детектор на јаглерод диоксид CO2 T6713 0.96 инчен OLED со литиум батерија со температурата и влажноста на воздухот+OLED+T6713 Сензор

*** Добредојдовте на More Suns ***Повеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенскиДетектор на јаглерод диоксид CO2 T6713 0.96 инчен OLED со литиум батерија со температурата и влажноста на воздухот+OLED+T6713 Сензор (Поддршка најголемиот дел наредби и Обичај услуга наредби ) цената е само за : Главната база одбор+ литиум батерија+OLED+T6713 За T6703,T6713 и двете се во РЕДПлаќање & КасатаНие прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

DEN 5803.00 6239.52

Слободен брод 20pcs NTC single-ended стакло запечатени thermistor 100K 1% 3990 3d печатач сензор на температура на

*** Добредојдовте на More Suns *** Ние нудиме сите видови на Електронски Компоненти (Модули,Кабли ,Сензори,NTC, Алуминиум heatsink / waterblock / бакарни цевки ,Прекинувачи, Кристално Осцилатор и Конектори, итн.) со широк опсег, со добар квалитет, разумни цени и стилски дизајн според вашата потребаПовеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенскиСлободен брод 20pcs NTC singleended стакло запечатени thermistor 100 K 1% 3990 3 D печатач сензор на температура наПроизвод вовед : Обичај прави услугаГлавата големина : 1.8 mm (дијаметар), отпорни на топлина 40 да 250 CПроизвод слики : Плаќање & КасатаНие прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

DEN 580.00 623.52

5pcs/многу MPR121 Збег v12 Близина Осетлив на Допир Сензор Контролер на Тастатурата Развој Одбор

MPR121Збегv12 Близина Осетлив на Допир Сензор Контролер на Тастатурата Развој Одбор Опис : Ова е збег одбор за Freescale е MPR121 QR2 На MPR121 е осетлив на допир контролер сензор управувано од страна на I2 C интерфејс чипот може да се контролира до дванаесет индивидуални електроди, како и симулирани xiii electrode На MPR121, исто така, има осум LED возење....

DEN 383.04

30pc NDIR CO2 СЕНЗОР модул МЗ-Z14A инфраред јаглерод диоксид сензор модул,сериски порт, PWM, аналоген излез МЗ-Z14 гас сензор

Добредојдовте на Winwin ,Ние нудиме на ПХБ,PCB монтажа,сите вид на компоненти(LRC и сите делови што треба ), SMT Матрицата , Модули,електронски Кабли,customzied Сензори .Алуминиум heatsink итн добар квалитет,разумни цени и стилски дизајн согласно вашите потреби , Ние секогаш ќе се направи нашите напори за да ги задоволи со вас , со нетрпение очекувам да вашиот контакт ...

DEN 30749.00 32712.00

Бесплатен Превозот висок Напон 30pc Безбедно Резервоар за Течноста Плови Нивото на Водата Сензор Страна планината Плови Switch модел опција 400mm

Добредојдовте на Winwin ,Ние нудиме на ПХБ,PCB монтажа,сите вид на компоненти(LRC и сите делови што треба ), SMT Матрицата , Модули,електронски Кабли,customzied Сензори .Алуминиум heatsink итн добар квалитет,разумни цени и стилски дизајн согласно вашите потреби , Ние секогаш ќе се направи нашите напори за да ги задоволи со вас , со нетрпение очекувам да вашиот контакт ...

DEN 3452.00 3672.00

Бесплатен Превозот! L298N возачот модул stepper моторни возачот модул Робот / Smart Автомобил Моторни Модул сензор

Бесплатен Превозот! L298 N возачот модул stepper моторни возачот модул Робот / Smart Автомобил Моторни МодулПОД слика се покажува како таа работи, може да се купи други модули во нашата продавница, исто така,, ви благодаримеОпис на производот : На L298 N возачот модул, со користење ST е L298 N чип може директно да се вози два 330 V DC мотор, и дава 5 V излезен интерфејс може да 5 V еден чип circuitry за снабдување, поддршка 3.3 VMCU контрола, можете лесно контрола на DC мотор брзина и насока може да се контролира двефаза stepper мотор, паметни автомобил е од суштинско значење...

DEN 200.00 235.20

Бесплатен превозот 30pc 3А Спектар Тековната Сензор Модул MAX471 Тековната Откривање Модул

Добредојдовте на Winwin ,Ние нудиме на ПХБ,PCB монтажа,сите вид на компоненти(LRC и сите делови што треба ), SMT Матрицата , Модули,електронски Кабли,customzied Сензори .Алуминиум heatsink итн добар квалитет,разумни цени и стилски дизајн согласно вашите потреби , Ние секогаш ќе се направи нашите напори за да ги задоволи со вас , со нетрпение очекувам да вашиот контакт ...

DEN 2279.00 2424.00