• Ново
Шише дигитален вртежен момент метар HP-10

Шише дигитален вртежен момент метар HP-10

DEN 21600.00

Износот
Во форма достапна за нарачката


Шише дигитален вртежен момент метар HP-10
Вртежен момент метар е динамичен вртежен момент сензор, главно, се користат за пакување индустрија ,тестирање на стегање на ззп ,на thightness на завртка ,вентил отворање и затворање на вртежен момент.
Функција :
1. Дигитален дисплеј лесно &точен, за да го прочитате податоци
2. Висока прецизност, помалку од 0,5% толеранција
3. Преносни батерија дизајн ,лесно да се носат
Употреба :
. Исклучување на автоматски(тоа автоматски ќе се исклучи по 10 минути
оставајќи го без употреба)
. Чување на податоци(тоа може да снима 100 вртежен момент податоци,и може да собере, да пребарувате
делумно избришете и целосно да ги избришете и нив)
. Тоа може да се пресмета MAX, MIN и AVE
. Бришење на вртежен момент податоци автоматски(тоа може да го прилагодите времето на автоматска
ресетирање со seitch)
. Прилагодување на нула автоматски(тоа може автоматски да го прилагоди нула)
. Поставување вртежен момент податоци и ќе се потсетат на работниците со ѕвончето
Спецификации
Режим HP-10 HP-50 HP-100 врв спектар Н м 0.015-1.00 0.75-5.00 0.15-.10.00 Lbf.во 0.15-9.00 0.75-45.0 1.5-90.0 (Kgf.cm) 0.15-10.00 0.75-50.0 1.5-100.0 Точност Во опсег од ± 0.5% (целосна) Моќ 5 1.2 V 1000m A Ni-МЗ батеријата Мерка спектар ПЕСНА , се ИСКАЧИЈА Батерија време во Рок од 8 часа Работно време по целосно наполнета Околу 12 часа (Континуирана употреба) на животниот Век на Батеријата Околу 300 пати полнење Нето Тежина 1.8 Kg AC Адаптер Текст 100,120 V AC ,DC напон 220 V-240 V Излез 7.2 V DC 120 MA

Особините

Дисплеј Тип:
Дигитални
Макс Оптоварување:
10N
Број На Модел На:
КС-10
Место на Потекло:
Кина
моќност:
Електронски
Употреба:
Сила Тестирање На Машина
Објектот:
Дигитални Вртежен Момент Метри
Точноста:
+-0.5%
Текст:
AC100,120V
Излез:
7.2 V DC (0.12 А)
Нето тежина:
2.7 кг
is_customized:
Yes

Купувачите избираат и

Sundoo SRT-6 2-6N.м Преносни Претходно вртежен момент Завртка Возачот

Sundoo SRT6 26 N.м Преносни Претходно вртежен момент Завртка ВозачотКраток Вовед : SRT вртежен момент Возачот се применува во зацврсти парчиња кои имаат вртежен момент барање, тоа може да се зацврсти на fastener согласност со предсет вртежен момент возачот...

DEN 4896.00

оптоварување ќелии сензорот собирање на раскрсницата кутија RW-JX3 мулти 3 канали

Фрлија алуминиумски куќиште, водоотпорен дизајн и силна запечатување против суровата срединаДостапни за максимум 3 оптоварување клеткиЕден пат за излез собирање на сигналОпис Куќиште Фрлија Алуминиум Нето Тежина 300g Монтажа Дупка Големина 4×Φ4 Спецификација Применува Отпор 350700Ω Влезниот Сигнал m V×3 повратен Сигнал m V×1 Адаптација на Владата Attenuating Излез Напојување DC512 V Работна Средина, Температурата на работа Опсег 070ºC / 85%RH Куќиште Заштита Класа IP65 Инсталација Режим Поддршка на Нозе Фиксна Монтажа

DEN 1680.00

сензор оптоварување мобилен собирање на раскрсницата кутија RW-JX4A мулти патот 4xmV на текст

Фрлија алуминиумски куќиште, водоотпорен дизајн и силна запечатување против суровата срединаДостапни за максимум 4 оптоварување клеткиЕден пат за излез собирање на сигнал Опис Куќиште Фрлија Алуминиум Нето Тежина 450g Монтажа Дупка Големина 4×Φ5 Спецификација Применува Отпор 350700Ω Влезниот Сигнал m V×4 повратен Сигнал m V×1 Контрола на Владата Attenuating Излез Напојување DC512 V Работна Средина, Температурата на работа Опсег 070ºC / 85%RH Куќиште Заштита Класа IP65 Инсталација Режим Куќиште Фиксна Монтажа

DEN 2592.00

Експанзија Картичка ЕМ за МИКРОФОН-1A метар

Ве молиме имајте во предвид EMAT1 е проширување картичката што се користи за метар МИКРОФОН1 A Функцијата е еден аналоген излез картичка, излез опсег : 05 V / 10 V и 420m A .Ве молиме контактирајте со нас пред да нарачате, бидејќи ние треба да ти кажам како да се соберат.Предлог : Тоа е подобро да се соберат од страна на професионалци.

DEN 1560.00

оптоварување ќелии сензорот засилувач предавателот RW-IT01A изградена-во

Прецизност проширување коло, висока точност и ниска лебдатВнатрешни нискоpass филтер со висока антимешање способностПоврзете се со сите видови на вирус се измери мосттип оптоварување на клетката, како што се тежина, напнатост, компресија, вртежен момент и така натаму Опис Нето Тежина 10g Спецификација Применливи Чувствителност 2m V / V±5% Влезниот Сигнал m V повратен Сигнал 05 V Точност 0,1% На Напојување DC12 V Применливи Оптоварување Мобилен Побудување на Напон 512 V Температура Коефициент Подобро од 150ppm Работна Средина, Температурата на работа Опсег 070ºC Инсталација Режим на Оптоварување Клетка или Други Внатрешни КуќиштеОпција Цена (без товар) директно pin 33 свиткување pin 33 ве Молиме да забележите ни е јасно кој вид ти се допаѓа кога ќе ги нарачате.

DEN 1584.00

DIN Железнички mountable GT01A сензор/load мобилен засилувач предавателот трансдуцерот RW-GT01A

Краток IntrodutionОптоварување мобилен засилувач RWGT01 A да се поврзете со сите видови на fullbridg вирус оптоварување ќелии за мерење на тежина, сила, напнатост итн...

DEN 2016.00

KL серија тубуларна dynamometer KL-0.25 Сила Мерач

ПревозотОбјектот ќе биде предаден, како е можно поскоро откако ќе плаќање завршен.Ако не сте примиле ќе пратката во рок од 60 дена, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскороПовратни информацииВие задоволство и позитивни повратни информации е многу важно за нас, ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги, ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги, ве молиме да потрае неколку време да контактирате со нас...

DEN 1698.24

Sundoo SP-100 100N Податоци преку USB Порт Дијаграм Push Pull Метар Дијаграм Сила Мерач

Sundoo SP100 100 N Податоци преку USB Порт Дијаграм Push Pull Метар Дијаграм Сила МерачКраток Вовед : СП Серија Дијаграм Push Pull Сила Мерач со компактна големина и висока точност, е првиот тип push pull сила мерач усвојување TFT LCD, и реализација врв вредност, моментален вредност, и кривата на процесот на тестирање прикажани на една страна од екранот...

DEN 17055.00 18144.00

оптоварување мобилен собирање на предавателот RW-JT04A 4load клетки

Фрлија алуминиумски куќиште, водоотпорен дизајн и силна запечатување против суровата срединаВнатрешни прецизност собирање и проширување коло со висока точност, ниска лебдат и долгорочна стабилностСтруја и напон на излез во истата и случаен избор преку терминалиИзградена во нискоpass филтер со силни антимешање способностСилна вчитување капацитет, со што ќе овозможи да го поврзете 4 оптоварување клетки во исто времеШирок спектар за напојување на владата со текст текотнапон, надструја заштита и излез краток спој заштитаОпис Куќиште Фрлија Алуминиум Нето Тежина 480g Монтажа Дупка Големина 4×Φ5 Спецификација Применливи Чувствителност 1m V / V3m V / V Влезниот Сигнал m V×4 повратен Сигнал 05 V / 010 V&420m A Точноста 0.1% / 0.05% Напојување DC24 V Применливи Оптоварување Мобилен Побудување на Напон 512 V Работна Средина, Температурата на работа Опсег 070ºC / 85%RH Куќиште Заштита Класа IP65 Инсталација Режим Куќиште Фиксна МонтажаИзлезна Опција Цена (без товар) 05 V & 420m A 130 010 V & 420m A 130 ве Молиме да забележите нас кои излез ви треба кога ќе ги нарачате.

DEN 6144.00

Sundoo SRT-0.6 0.2-0.6 Н. м Претходно вртежен момент Завртка Возачот Тестер

Sundoo SRT0.6 0.20.6 Н м Претходно вртежен момент Завртка Возачот ТестерКраток Вовед : SRT вртежен момент Возачот се применува во зацврсти парчиња кои имаат вртежен момент барање, тоа може да се зацврсти на fastener согласност со предсет вртежен момент возачот...

DEN 4560.00

Sundoo SN-10 10N Аналогни Покажувачот на Сила Колосек ,Push Pull Метар ,Покажувачот на Сила Тестер

Sundoo SN10 10 N Аналогни Покажувачот на Сила Колосек ,Push Pull Метар ,Покажувачот на Сила ТестерОпис На Производот : SN Серија сила мерач е мал едноставен удар , затегнувачка опрема за тестирање...

DEN 4944.00

Sundoo SRT-0.3 0.1-0.3 Н. м Рачни Претходно вртежен момент Шрафцигер Метар

Sundoo SRT0.3 0.10.3 Н м Рачни Претходно вртежен момент Шрафцигер МетарКраток Вовед : SRT вртежен момент Возачот се применува во зацврсти парчиња кои имаат вртежен момент барање, тоа може да се зацврсти на fastener согласност со предсет вртежен момент возачот...

DEN 4106.00 4368.00

NK-100 Покажувачот push pull метар кг затегнувачка тестирање на машина dial цртање dynamometer притисок тестер Аналогни Dynamometer Мерење

NK100 Покажувачот push pull метар кг затегнувачка тестирање на машина dial цртање dynamometer притисок тестер Аналогни Dynamometer МерењеМоделNK20NK30NK50NK100NK200NK300NK500Макс оптоварување20 N2kg30 N3kg50 N5kg100 N10kg200 N20 кг300 N30kgr.500 N50kgМин оптоварување2 N0.2 kg3 N0.3 kg5 N0.5 кг10 N1kg20 N2kg30 N3kg50 N5kgОптоварување дипломирањето вредност0.1 N20g0.2 N20g0.25 N50g0.5 N100g1.0 N200g2.0 N200g2.5 N500gВредност грешка+1% F...

DEN 3120.00