• Ново
BUHESHUI 12V 2.5 W Поликристални Соларен Панел Модул Систем на Соларни Ќелии Полначот 213x92x3MM 10pcs/многу Бесплатен Превозот

BUHESHUI 12V 2.5 W Поликристални Соларен Панел Модул Систем на Соларни Ќелии Полначот 213x92x3MM 10pcs/многу Бесплатен Превозот

DEN 2496.00
DEN 2196.00 -12 %

Износот
Во форма достапна за нарачката

Мини Соларен Модул Соларни ќелии Од 2,5 W 12 V Мал Соларен Панел за Батерија Полнач DIY Поликристални 10pcs/многу Бесплатен Превозот 1.Бренд Нови 2.Соларни ќелии се спакувани и заштитен со трајни надворешната поли рамка 3. Поликристални 4.Макс работа напон : 12 V 5.Макс работат на струјата : 0-250 MA МАКС 6.Моќност : Од 2,5 W 7. Димензија : 213*92*3мм H ож да се избере соларен панел : Оваа табела покажуваат сончевиот систем конфигурација односот помеѓу чување батерии и соларни панели. DC акумулатор Соларен Панел 1.2 V 2 V ~ 2.5 V 2.4 V 3.5 V ~ 4 V 3.6 V 5 V ~ 6 V 6 V 7.5 V ~ 9 V 12 V 15 V ~ 18 V Апликации : МАЛИ ДОМАШНИ ПРОЕКТИ . НАУКА ПРОЕКТИ . ЕЛЕКТРОНСКИ АПЛИКАЦИИ . ПОЛНЕЊЕ МАЛИ DC БАТЕРИИ . ИЗГРАДБА НА ВАШИОТ СОПСТВЕН САМО НАПОЈУВА МОДЕЛИ / ИГРАЧКИ / СОЛАРНИ ПРИКАЖУВА . Пакети вклучуваат : 1 x соларен панел
ПРЕВОЗОТ. (Освен некои земји и APO/FPO)
2. 3 работни дена за процесирање на нарачката по приемот на плаќање.
3. Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот Превозот адреса.
4. Предмети се испраќаат од Кина користење на Воздухопловната, стигнат до најголемиот број на земји во рок од 10 до 20 работни денови.
5. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона.
6. Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор. Нашата цел е задоволството на клиентите!
7. Поради акции статус и временски разлики, ние ќе изберете да брод од вашиот објект од нашиот прв располагање со магацински простор за брза испорака.
(Забелешка : се надеваме дека ќе пристигнат на време, но, бидејќи ова е меѓународен испорака, превозот време ќе биде многу зависи од express компанија и локалните обичаи/давачки. Ви благодариме за вашето разбирање)
-Предмети ќе бидат испратени до сите земји низ светот.
-Ние ќе ги искористиме на воздушни меури, за да заврши на предмети внимателно.
-Пакет ќе биде цврста и да се провери внимателно пред да се предаде.
Ние ќе ги провери стоката квалитет пред пратката. Ако постојат некои неочекувани проблеми се случи, ние се надеваме да ги реши проблемите со купувачот преку пријателски во следниве начини :
1, Ако тоа е квалитетот проблем, купувачот може да поднесе тврдат рамките 15days по приемот на стоката, купувачот мора да обезбеди на фотографии или видео и други докази за да продавачот за да се идентификуваат.
2, Човекот-направени се оштетени, купувачи да преземе целосна одговорност.
3 квалитетот на Производот програма за обработка на текст :
1), купувачот ја врати стоката за нас и одговорен за враќање превозот на трошоците; откако ќе ја прими стоката ,ние ќе испрати нов производ за купувачот и се плати за испраќање превозот цена.
2) Ако стоката (вкупна цена вклучувајќи го и превозот е помалку од 10 USD) има проблеми со квалитетот, ние ќе испрати нов производ во купувачот следна цел; ако купувачот не планираат да се направи нова цел во блиска рок, купувачот може да го плати ја превозот цена и побара повторно да прати нов производ.

Особините

Број на Панели:
1
Количка За Соларен Панел:
No
Тип:
Соларен Панел
Број на Клетки:
24
Флексибилни Соларни Панел:
No
Бренд Име:
BUHESHUI
Материјал:
Поликристални Силикон
Големина:
213*92*3MM
Max. Моќност:
2.5 W
Номиналниот Капацитет:
NO
Број На Модел На:
2.5 W-12V
is_customized:
Yes

Купувачите избираат и

Нови 5.2 W 12V Соларни ќелии + DC Поликристални Соларен Панел DIY Соларна Енергија/Батерија Полнач За 9V Батерија 165*210MM Висок Квалитет

Нови 5.2 W 12 V Соларни ќелии Плус DC Излез Поликристални Соларен Панел DIY Соларна Енергија / Батерија Полнач За 9 V Батерија 165*210 MM Висок КвалитетКарактеристики : 1...

DEN 460.00 523.20

Wholeslae! 1W 5.5 V Мини Соларни ќелии Поликристални Соларен Панел Diy Соларна Батерија Полнач Образование колекции 95*95MM 100PCS/Многу

Wholeslae! 1 W 5.5 V Мини Соларни ќелии Поликристални Соларен Панел Diy Соларна Батерија Полнач Образование колекции 95*95 MM 100 PCS / МногуКарактеристики : 1...

DEN 8406.00 9552.00

BUHESHUI 1.2 W 5V Соларна Ќелија Модул+Кабел Поликристални Соларен Панел Полначот Систем За 3.6 V Батерија Образование 69*110MM 10pcs

1.2 W 5 V Мини Соларни ќелии Соларен Модул+Кабел Поликристални DIY Систем Соларен Панел Полнач За 3.6 V Батерија Образование 69*110*3ММ1.бренднови ROHS одобрен мини Соларен панел 2.Епоксидна Соларни Ќелии 3.поликристални силикон 4.Макс работа напон : 5 V 5.Макс работат на струјата : 0240ma 6.моќност : 1.2 W max 7...

DEN 1394.00 1584.00

Соларен Панел 12V 50W Monocrystalline Соларни Задолжен Контролор 12V/24V 10A Z Barcket Pv Кабел Соларни Фан Светлина Protable Кампување Комплет

Пакетот вклучува1 Pc Соларен Панел 50 W Monocrystalline1 Компјутер Соларни Задолжен Контролор 12 V / 24 V 10 A LCD Дисплеј Двојна USB1 Сет Z Заградата1 Сет PV КабелНапомена : цената не вклучува даночни или должност и купувачот мора да ги плати данок при увоз, но јас ќе се прогласи 30 % од цел .

DEN 4967.00 9552.00

BUHESHUI трговија на Големо 4.2 W 12V Мини Соларна Ќелија Модул Поликристални Соларен Панел DIY Соларен Полнач 200*130*3MM10pcs FreeShipping

ТОПЛА 4.2 W 12 V Мини Соларни ќелии Поликристални Соларен Панел DIY Панел Соларна Енергија Батерија Полнач 200*130*3ММ Бесплатен Превозот 1.Бренд Нови 2.Соларни ќелии се спакувани и заштитен со трајни надворешната поли рамка 3...

DEN 3759.00 4272.00

BUHESHUI Мини 0.5 W 1V Соларен Панел Поликристални Соларни ќелии Соларен Модул Играчка За LED Светло Batteyr Stduy 80*45*3ММ 10pcs Епоксидна

BUHESHUI 0.5 W 1 VSolar Мобилен Поликристални Соларен Панел Модул DIY Соларни Играчка Панел За LED Светло Образование Stduy 80*45*3ММ ЕпоксиднаОпис На Производот1.Епоксидна Се Зголемуваат Ќелија2.поликристални силикон Епоксидна3.Макс работа напон : 1 V4.Макс работат на струјата : 0500ma5.моќност : 0.5 W6...

DEN 629.00 715.20

BUHESHUI 0.3 W 5.5 V Мини Соларен Панел Со Жица DIY Соларен Полнач Поликристални Соларни ќелии Образование Колекции Студија 86*38*3ММ Епоксидна

Топла 0.3 W 5.5 V 54 MA Соларен Панел Соларни ќелии DIY Соларен Полнач Поликристални Соларни ќелии Панел Образование Колекции Студија 86*38*3ММ Опис на Производот 1.бренднови ROHS одобрен мини Соларен панел 2.Соларни ќелии се спакувани и заштитен со трајни надворешната поли рамка 3...

DEN 165.00 187.20

BUHESHUI Епоксидна 0.5 V 100MA Соларна Ќелија Модул Поликристални DIY Соларен Панел Играчка Батерија Полнач Студија 53*18*2MM 10pcs/многу

BUHESHUI Мини 0.5 W 05 V Епоксидна Соларен Панел Модул Соларни ќелии Поликристални DIY Соларни Играчка Панел Систем на Образование Студиската 53*18*2 MM1.бренднови ROHS одобрен мини Соларен панел2.поликристални силикон Епоксидна Соларни ќелии3.Макс работа напон : 0.5 V4.Макс работат на струјата : 0100 MA5.Отвориколо напон : 0.55 V6.Моќност : 0.5 W7...

DEN 110.00 129.60

MSL СОЛАРНИ 156MMx156MM Monocrystalline соларни ќелии На Одделение 4.7 0.5 W V Врвен Квалитет 6x6 Соларни ќелии за DIY Соларни панели.25pcs/Многу

156mm*156mm Monocrystalline Соларни ќелииПродукции Де scription : Карактеристики : 156mm*156mm monocrystalline соларни ќелииНа Одделение соларни ќелии со 19.1% Висока ефикасностТужба за остварување соларен панелИме : Соларни ќелииБренд : MSL СОНЧЕВИОТНапон : 0.5 VМоќност : 4.7 WМатеријал : MonocrystallineОдделение : АГолемина : 156mm*156mmG...

DEN 2130.00 2476.80

BOGUANG НОВИ 150w флексибилни соларни панел висока effciency мобилен фотонапонски модул 12v батерија систем за полнење за RV јахта автомобил полнач

Boguang НОВИ 150w флексибилни соларни панел висока effciency мобилен фотонапонски модул 12v батерија систем за полнење за RV јахта автомобил полначПакување листа1*150w флексибилни соларни панелФункција1.100% нов и висок квалитет.2.Мала тежина, лесно да се носат.3.Висок конверзија стапка, висок излез.4.Отпорност на корозија, може да се спротивстави на различни средина, водоотпорни перформанси е добро.5...

DEN 10029.60

Промоција 50PCS/Многу 6W 12V Соларен Панел На Одделение Monocrystalline Соларен Модул Соларни ќелии Лесно DIY Соларен Полнач/Систем 200*170MM

Промоција 50 PCS / Многу 6 W 12 V Соларен Панел На Одделение Monocrystalline Соларен Модул Соларни ќелии Лесно DIY Соларен Полнач / Систем 200*170 MMКарактеристики : 1...

DEN 21116.00 23995.20

Xionel Висок Квалитет Епоксидна Мал Соларен Панел 0.8 W 5V 160mA Мини Соларна Ќелија Модул DIY Поликристални Соларен Панел Полначот 80*80MM

Xionel Висок Квалитет Епоксидна Мал Соларен Панел 0.8 W 5 V 160m A Мини Соларна Ќелија Модул DIY Поликристални Соларен Панел Полначот 80*80 MMКарактеристики : 1.бренднови ROHS одобрен мини Соларен панел2.поликристални силикон Епоксидна Соларни ќелии3.Макс работа напон : 5 V4.Отвориколо напон : 6.5 V5.Макс работат на струјата : 160 MA Max6.краток спој струја : 200 MA7.Моќ : 0.8 W8.Димензија : 80*80*3ммАпликации : МАЛИ ДОМАШНИ ПРОЕКТИ .НАУКА ПРОЕКТИ .ЕЛЕКТРОНСКИ АПЛИКАЦИИ .ПОЛНЕЊЕ МАЛИ DC БАТЕРИИ .ИЗГРАДБА НА ВАШИОТ СОПСТВЕН САМО НАПОЈУВА МОДЕЛИ / ИГРАЧКИ / СОЛАРНИ ПРИКАЖУВА .Топло информации : Ние нудиме OEM услуга, ако ви треба вашата сопствени дизајниран големина, wattage, напон, итн., ве молиме контактирајте со нас.

DEN 280.00 431.04

Преносни 5V 5W Соларен Панел Соларни Полнење Моќ Панел Летокот А5 USB Полнач За Android, IOS Мобилен Паметен Телефон

Спецификација : Моќност : 5 W (Max)Излез : USB 5 V,1000mahДимензија : прибл 2101453ммБоја : ЦрнаКАКО ДА го КОРИСТИТЕ : поврзете мобилен телефон и место на полначот во сонцето да го наполнам телефонот...

DEN 542.00 637.44

BUHESHUI трговија на Големо За 0,7 W 1.5 V Мини Соларен Панел Батеријата Поликристални Соларни ќелии DIY Соларни Играчка Панел +Кабел/Жица 70*70MM 1000pcs

ТОПЛА 0.7 W 1.5 V Мини Соларни ќелии Поликристални Соларен Панел DIY Панел Соларна Енергија Батерија Полнач 70*70 MM 1.Бренд Нови 2.Соларни ќелии се спакувани и заштитен со трајни надворешната поли рамка 3...

DEN 67162.00 76320.00

GGX ЕНЕРГИЈА Матирано Водоотпорен 7.2 Вати 5V Виткање Соларен Панел Полначот и USB Контролер Полнач за iPhone, Samsung Телефони PSP MP4

GGX ЕНЕРГИЈА Матирано Водоотпорен 7.2 Вати 5 V Виткање Соларен Панел Полначот и USB Контролер Полнач за i Phone, Samsung Телефони PSP MP4Модел Бр...

DEN 1008.00 1200.00

BUHESHUI 4.2 Вати 12V Мини Соларна Ќелија Модул Поликристални Соларен Панел DIY Соларен Полнач 200*130*3ММ Висок Квалитет FreeShipping

ТОПЛА 4.2 W 12 V Мини Соларни ќелии Поликристални Соларен Панел DIY Панел Соларна Енергија Батерија Полнач 200*130*3ММ Бесплатен Превозот 1.Бренд Нови 2.Соларни ќелии се спакувани и заштитен со трајни надворешната поли рамка 3...

DEN 383.00 571.20

SUNPOWER 75 Вати 36V Флексибилни Виткање Соларен Панел Frameless Ткаенина Преносни Соларен Полнач за Електрични Морски Мотор Torqeedo

SUNPOWER 75 Вати 36 V Флексибилни Виткање Соларен Панел Frameless Ткаенина Преносни Соларен Полнач за Електрични Морски Мотор Torqeedo Модел : GGXFSP75 W36A...

DEN 10488.00 11039.52

BUHESHUI Висок Квалитет 10W 18V Monocrystalline Соларен Панел За Систем за Соларна Енергија Сончевата Светлина Систем Сосема Нов Бесплатен Превозот

Висок Квалитет 10 W 18 V Поликристални Соларен Панел За Автомобил 12 V / Брод / Моторот Батерија Полнач DIY Соларен Полнач Бесплатен ПревозотСпецификации : 10 w / 18 volts (12volt систем)Тест под стандардни тест услови (температура од 25 степени, AM1.5, 1000w / м2 надвор)Големина : 350 * 290 * 15mm (алуминиум рамка, четири монтажа дупки)Врв напон : 18 voltsВрв на струјата : 0.56 ЕнОтворете коло напон : 21.6 voltsКраток спој струја : 0.61 ЕнМоќ отстапување : ± 5%Вид Тежина : 0.9 кгСливните Кутија Тип : без диоди без жициПакет тежина : 1.1 KG Опсег на апликации : сончевата градина осветлувањеСоларни улично осветлувањеМали дома осветлување системПоседувате DIYПогоден за различни DC моќност за домаќинство, итни светла, рекламирање светла, семафорите, home светла, електрични фанови, соларни загревачи на вода пумпи, итн.1...

DEN 1816.00 2064.00

40Watt SUNPOWER Соларни ќелии Виткање Соларен Панел Торба+Преносни Соларен Полнач за Телефон+10A Соларен Контролер за Автомобил 12V Батерија

40 Watt SUNPOWER Соларни ќелии Виткање Соларен Панел Торба+Преносни Соларен Полнач за Телефон+10 A Соларен Контролер за Автомобил 12 V Батерија Модел : GGXFS40 W6A...

DEN 5052.00 5317.92

5V 15W Количка за Соларен Панел Полначот Преносни Соларна Батерија Двојна USB порт Соларен Полнач за iPhone, Samsung мобилен телефон Таблет КОМПЈУТЕР

15 W Количка за Соларен Полнач Преносни Соларен Панел, Батерија за i Phone 6s 6 Плус за i Pad mini Галакси И Повеќе S6Карактеристики : * Виткање соларен панел* Преносни и мала Тежина* USB излез за полнење на мобилните телефони* Отпорни на вода дизајнСпецификација : * Врв моќ : 15 W Max* Излезен Интерфејс : Двоен USB* Материјал : ПЕТ фабрикувани ткаенина+водоотпорен ПВЦ* Излезен Напон : За 4.85.2 V* Излезна Струја : 2500m A Max* Конверзија На Соларна Енергија Ефикасност : 23% Или Над* Големина на : Виткање големина : 290mm x 165mmОтвори големина : 290mm x 520mm* Тежина : 0.4 KG* Погоден за : мобилни Телефони / Дигитална камера / MP3 / MP4 / за PDA / GPS, итнПакетот вклучува : 1x 15 W Количка за Соларен Полнач Пакет

DEN 1764.00 2291.04

BUHESHUI Мини 0.55 W 5.5 V Соларен Панел Polcrystalline Соларни ќелии DIY Соларен Полнач Stduy 95*44*3ММ 100pcs промет на Големо со Бесплатен Превозот

ТОПЛА 0.55 W 5.5 V Поликристални МИЛЕНИЧЕ Соларен Панел Соларни ќелии Соларен Модул DIY Сончевиот Систем Полначот 95*44 MM Бесплатен ПревозотОпис На Производот1.бренднови ROHS одобрен мини Соларен панел2.Соларни ќелии се спакувани и заштитен со трајни надворешната поли рамка3.поликристални силикон4.Макс работа напон : 5.5 V5.Макс работат на струјата : 0100ma Max6.моќност : 0.55 W7...

DEN 5449.00 6192.00

Промоција! 50PCS/Многу 5.2 W 6V Поликристални Соларни ќелии Висок Квалитет Соларен Панел Лесно DIY Соларен Полнач/Модул/Систем 210*165MM

Промоција! 50 PCS / Многу 5.2 W 6 V Поликристални Соларни ќелии Висок Квалитет Соларен Панел Лесно DIY Соларен Полнач / Модул / Систем 210*165*3ММКарактеристики : 1...

DEN 16854.00 19152.00

Топла Продажба 10PCS/Многу 18V 2W Мини Соларни ќелии Поликристални Соларен Панел Соларни DIY Моќ Батерија Полнач 110*136*3ММ Бесплатен Превозот

Топла Продажба 10 PCS / Многу 18 V 2 W Мини Соларни ќелии Поликристални Соларен Панел Соларни DIY Моќ Батерија Полнач 110*136*3ММ Бесплатен ПревозотКарактеристики : 1...

DEN 1936.00 2616.00

Топла 6W 12V 500mA Соларен Панел На Одделение Monocrystalline Соларни ќелии Borad Compability Лесно За DIY 200*170MM 5PCS/Многу Бесплатен Превозот

Топла 6 W 12 V 500m A Соларен Панел На Одделение Monocrystalline Соларни ќелии Borad Compability Лесно За DIY 200*170 MM 5 PCS / Многу Бесплатен ПревозотКарактеристики : 1...

DEN 2952.00 3355.20

Топла Продажба 10PCS/Многу 2.5 W 6V Соларен Панел Соларни ќелии DIY Мал Соларен Полнач Поликристални Образование Комплет 213*92*3ММ Бесплатен Превозот

Топла Продажба 10 PCS / Многу 2.5 W 6 V Соларен Панел Соларни ќелии DIY Мал Соларен Полнач Поликристални Образование Комплет 213*92*3ММ Бесплатен ПревозотКарактеристики : 1...

DEN 2408.00 2736.00

BUHESHUI Мини 0.45 W 3V Соларен Панел Соларни ќелии Поликристални Соларни Играчка Панел Chargr За LED Светло Епоксидна 54*54MM100pcs/многу

Трговија на големо Мини 0.42 W 2.5 V Соларен Панел Соларни ќелии DIY Панел Поликристални Соларни Играчка Панел 54*54*3ММ 100pcs / многу Free Shipping1.бренднови ROHS одобрен мини Соларен панел2.Соларни ќелии се спакувани и заштитен со трајни надворешната поли рамка3.поликристални силикон4.Макс работа напон : 3 V5.Макс работат на струјата : 0120 MA6.Отвориколо напон : 3.5 V6.Моќност : 0.45 W7...

DEN 4942.00 5616.00

SUNWALK 4.5 W Моно Соларни ќелии Панел 750mA DIY 6V Соларен Панел за Мал Сончев Систем DIY и Образование 165*165mm

Карактеристики : соларни ќелии се спакувани и заштитен со трајни надворешниот рамка на Високо конверзија цена, висока ефикасност излез Одлична слаба светлина ефект Технички Параметри : Материјал : Monocrystalline силициум Работа напон : 6 V Openколо напон : 7.2 V Работат на струјата : 0 ~ 0.75 Макс Моќ : 4.5 W Ефикасност : 19~21% Димензија : 165*165*2mm Тежина : 0.115 kg Пакети вклучуваат : 1 * соларен панел Апликации : се Погодни за полнење на мобилен телефон и мали DC батерии, Научно тестирање и Образовни експеримент, Електронски апликации, да се Изгради на вашиот DIY напојува модели, соларни екранот, сончевата светлина и соларни играчки, итн

DEN 380.16

Топла Продажба! 3.5 W 6V Соларен Панел Полначот Поликристални Соларни ќелии Со USB Лесно DIY Соларен Модул Систем 10PCS/Многу Бесплатен Превозот

Топла Продажба! 3.5 W 6 V Соларен Панел Полначот Поликристални Соларни ќелии Со USB Лесно DIY Соларен Модул Систем 10 PCS / Многу Бесплатен ПревозотКарактеристики : 1...

DEN 3928.00 4464.00

ТОПЛА 2W 9V Соларни ќелии Епоксидна Поликристални Соларен Панел Соларен Модул DIY Соларен Полнач за Образование Колекции 115*115*3ММ Бесплатен Превозот

ТОПЛА 2 W 9 V Соларни ќелии Епоксидна Поликристални Соларен Панел Соларен Модул DIY Соларен Полнач за Образование Колекции 115*115*3ММ Бесплатен ПревозотКарактеристики : 1...

DEN 336.00 381.60