• Ново
JC Стил на Карбонски Влакна Автомобил Покривот Крило Усна Спојлер За Бенц Smart 2008-2013

JC Стил на Карбонски Влакна Автомобил Покривот Крило Усна Спојлер За Бенц Smart 2008-2013

DEN 11265.60
DEN 9688.00 -14 %

Износот
Во форма достапна за нарачката


9896 Можеби, исто така, како овие производи
JC Стил на Карбонски Влакна Автомобил Покривот Крило Усна Спојлер За Бенц Smart 2008-2013
Fitment
Одговара за Бенц Smart Fortwo 2008-2013
Инсталација
со силикон заедно,силициум е fulid не може да се испраќаат преку експрес , па pls добив од вашиот локален автомобил работилница
Фотографии Покажуваат
1, П : Колку данок што треба да се платат?
Во САД на пазарот : Сите предмети не треба да се плаќаат увозни давачки, ако вкупниот комерцијална фактура, што е помалку од 1000 како што е нашата фактура износ ќе биде 200 па во САД на пазарот не треба да плаќаат данок.
Во Австралија пазарот : Сите предмети не треба да се плаќаат увозни давачки, ако вкупниот комерцијална фактура, што е помалку од 1000 AUD, како што е нашата фактура износ ќе биде 200 AUD, па во САД на пазарот не треба да плаќаат данок.
Во Европската countr тите години : Сите предмети треба увозни давачки, што е 35-45 евра врз основа на нашите мали комерцијална фактура.
2, П : дали Е ДАНОК се вклучени во цел полнење?
A : Купувачот е одговорен за плаќање на било локалните Обичаи даноци. Ако вашиот објект беше вратен поради царински прашања, ние само може да наплата за ОБЈЕКТОТ ДЕЛ, па ве молиме следете го вашиот парцела постојано, откако се добие царински проблем, ве молиме контактирајте со нив во времето за да се избегне враќање, или ние само може да наплата објект дел откако се врати.
1, П : Како да потврди дали овој производ се вклопува во мојот автомобил или не?
О : Доколку не сте сигурни дали производот одговара на вашиот автомобил, ве молиме да бидат слободни да контакт со нас и да ни ги испратите на вашиот автомобил слики(напред, назад и за целиот автомобил слики) , имаме професионален технички инженер за да ја проверите fitment за вас.
2, П : дали Е ова вистинскиот 100% целосна карбонски влакна материјал и сува јаглерод?
A : нашите производи се навлажни јаглерод, што е 2 слоеви fiberglass, еден слој вистински јаглерод./ Површината е карбонски влакна, ние исто така може да обезбеди 100% сува јаглерод за посебни ставки!
3, П : сликарство вклучени/дали ви обезбеди сликарство?(НЕ за карбонски влакна)
A : Ние сме производител, па производи ќе бидат со priming сива или црна боја, ние не обезбеди сликарство, како и. Високо ние ви предлагаме да го сликам на локално автомобил измена продавница по инсталацијата не е завршена. Со цел да се избегне боја разлика гребнатини и за време на испорака или инсталација.
П : инсталација на додатоци се вклучени Во пакет? Како да го инсталирате?
A : ДА 3 M лента & завртки се спакувани во пакет како што е потребно, некои делови само треба 3 M некои делови треба завртки, ние ќе ги стави во пакет. Имаме инсталација настава врз основа на различни делови, pls се однесуваат за опис.
П : Кога ќе можам да добиете пакет по плаќање?
О : Тоа ќе не однесе 3~5 работни дена за да го направи инспекција & пакување & организирање на пратката.
Брод од страна на EMS, времето за испорака е 7~10 работни дена.

Особините

За Возило Брендови/Модел:
Мерцедес-Бенц
Бренд Име:
JC SPORTLINE
Име На Модел:
JC-XI052
Надворешни Тестирање И Сертификација:
CE
Објектот Должина:
10cm
Објектот Ширина:
10cm
Објектот Висина:
10cm
Објектот Тежина:
2kg
Материјал Тип:
Карбонски Влакна
Специјални Функции:
Дербито Спојлер
Производителот Дел Број:
Дербито Крило
Осветленост Дел Број:
Автомобил Задниот Спојлер Усна
Другиот Дел Број:
Заден Спојлер На Багажникот Крило
Земја/Регион на Производство:
Кина
Поставување на Возило:
Задните Трупот
Тип На Објект:
Спојлери

Купувачите избираат и

ЗА карбонски влакна 2009-2013 TSX JDM CU1 CU2 ЗАДНОТО КРИЛО СПОЈЛЕР на БАГАЖНИКОТ

ШТО Е ОВА? 0913 TSX CU1 CU2 ЗАДНОТО КРИЛО ТРУПОТ СПОЈЛЕР Одговара за 20092013 Година TSX Тоа исто така се вклопуваат 20092013 Јапонија и Европа верзија CU1 и CU2 Основната инсталација вештина и мала исправка : Инсталирање на задната страна на багажникот со силиконски лепак (не се вклучени), може да се најде средниот дел на спојлер има малку јазот со багажникот, кога инсталирате, по што лепак спојлер со силиконски лепак, ве молиме да користите селотејп да се повлече спојлер на багажникот да се намали јазот и потоа нека сув лепак за 24 часа, сјајна површина е веќе восок да shinny изглед...

DEN 6672.00

Карбонски Влакна на Задното Крило Спојлер за BMW F32 F33 4 Серија 428i 435i Купе 14-16 Опашка Багажникот Капак Усна Крило Спојлер ML Стил

Answer : ___________________________ Note : Ако Не изберете "Бродови Од : Кина", Без ДАНОК ќе се наплаќа.1 Ве молиме љубезно ни остави 5 ѕвезди позитивни повратни информации и споделување на нас слики ако ги задоволи нашите производи и нашите услуги...

DEN 5531.00 6431.52

Карбонски Влакна 3D Стил на Покривот Спојлер Одговара За 2011-2014 BMW 1 Series F20 5D Hatchback

ДЕТАЛИ : ФУНКЦИЈА : Влажни Постават Јаглерод Сјаен Финиш3 K 200g Twill Јаглерод Ткаат (Јапонија Toray Јаглерод)Мала ТежинаАеродинамиченПодобар Изглед.ВЕ МОЛИМЕ НЕ ЗАБОРАВАЈТЕ ДА ГО ПОГЛЕДНЕТЕ И ОД ДРУГИ SIMILLIAR ОБЈЕКТ,Сите "E89 Z4" објектот, ве МОЛИМЕ КЛИКНЕТЕ ТУКАДобредојдовте на Wenzhou Yachant Trading Co., Ltd.Нашата канцеларијаФабрички ОбјектПроизводителот НапредокКлиентите Примерок, Мувла И Производите На Компанијата ВоведWenzhou Yachant Trading Co., Ltd...

DEN 8112.00

СТП Unpainted Задното крило усна Спојлер Автомобил подигање усна За Ауди А3 2013UP

9076 Контактирајте не за било какви прашања ,вклучувајќи ја и ценатаАко Не изберете "Бродови Од : Кина", Без ДАНОК ќе се наплаќа.СТП Unpainted Задното крило усна Спојлер Автомобил подигање усна За Ауди А3 2013 UPFitmentОдговара за ауди а3 2013upИНСТАЛАЦИЈА3 M лента вклучени во пакетотФотографии

DEN 4706.00 5472.48

Автомобил-Стил, FRP Стаклени Влакна Заден Спојлер на Багажникот w Нозе Одговара За 2008-2015 R35 GTR СВА велика британија Задните ОЕМ Стил Спојлер Со Високо Нозе

Детален цртеж : Ве молиме имајте предвид слики што се користи во овој листата е еден од карбонски влакна, всушност, но не стаклени влакна како што се наведени предизвика ние немаме слики од оваа точка во FRP во моментов, во форма на FRP една од нив е само ист како и оној на слики, но тоа не е карбонски влакна доработка на кожа.ФУНКЦИЈА : Висок Квалитет на Влакно Стакло со Вакуум ИнфузијаМала ТежинаСовршен FitmentАеродинамиченПодобар Изглед.Многу лесно да го инсталирате, препорачуваме да ја инсталирате на телото улица продавницаДобредојдовте на Wenzhou Yachant Trading Co., Ltd.Нашата канцеларијаФабрички ОбјектПроизводителот НапредокКлиентите Примерок, Мувла И Производите На Компанијата ВоведWenzhou Yachant Trading Co., Ltd...

DEN 9552.00

Автомобил-Стил, Карбонски Влакна АП Стил Багажникот Спојлер Одговара За 2007-2013 TT TTS MK2 Тип 8J Задниот Спојлер Крило

Детален цртеж : ФУНКЦИЈА : Влажни Постават Јаглерод Сјаен Финиш3 K 200g Twill Јаглерод Ткаат (Јапонија Toray Јаглерод)Мала ТежинаАеродинамиченПодобар Изглед.Добар дел да се надополни на клиентот оригиналниот дел.Ние не се земе мала количина цел, ве молиме контактирајте со нас за помош.За повеќе информации, ве молиме посетете ја нашата компанија вебстраница : www.yachant.comВе молиме исто така да контактирате со нас за нашата вебстраница член најава, која ќе ви овозможи да го симнете нашиот најнов каталог.ВЕ МОЛИМЕ НЕ ЗАБОРАВАЈТЕ ДА ГО ПОГЛЕДНЕТЕ И ОД ДРУГИ SIMILLIAR ОБЈЕКТ,Сите "A u * d i" точкаДобредојдовте на Wenzhou Yachant Trading Co., Ltd.Нашата канцеларијаФабрички ОбјектПроизводителот НапредокКлиентите Примерок, Мувла И Производите На Компанијата ВоведWenzhou Yachant Trading Co., Ltd...

DEN 11952.00

Карбонски Влакна Задните Трупот Двојно Слоеви Спојлер Крило за Ferrari 458 Italia База Купе Конвертибилна 2 Вратата 2011 2012 2013

Направи Модел Година Трим Мотор На Ferrari 458 Italia 2011 База Купе 2Врата 4.5 L 4499 CC 275 Cu Во V8 ГАС DOHC Природно Aspirated За Ferrari 458 Italia 2011 База Купе 2Врата 4.5 L 4499 CC V8 ГАС DOHC Природно Aspirated За Ferrari 458 Italia 2012 База Купе 2Врата 4.5 L 4499 CC V8 ГАС DOHC Природно Aspirated За Ferrari 458 Italia 2013 База Купе 2Врата 4.5 L 4499 CC 275 Cu...

DEN 26688.48

FRP Стаклени Влакна ВИТЕЛ Генератор Одговара За 1996-2000 Мицубиши Еволуција ЕВО 4-6

Детален цртеж : ФУНКЦИЈА : Бела FRP Гел Обложени Заврши мала Тежина Аеродинамичен Подобар Изглед.Добредојдовте на Wenzhou Yachant Trading Co., Ltd.Нашата канцеларијаФабрички ОбјектПроизводителот НапредокКлиентите Примерок, Мувла И Производите На Компанијата ВоведWenzhou Yachant Trading Co., Ltd...

DEN 7632.00

Автомобил стил Супра Јаглерод &FRP Две заградата Задните Спојлери Одговара За 1993-1998 Супра MK4 TRD Спојлер на Багажникот

Карактеристики : •Прекрасен дизајн , за подобрување на вашиот вкус; •Дизајн според оригиналната големина, за да се направи вашиот автомобил сопствени повеќе оригинални карактеристика; •Издолжени завртки, издолжени shims, која може ефикасно да се спречи се unfixed; •Никогаш не исчезнат ,има вода доказ, масло доказ и за перење течни доказ функции; •Лесно да го инсталирате, стилски автомобил значка ќе го направи вашиот автомобил повеќе шармантен! Превозот и Плаќање Брод во светот од Кина, тоа ќе потрае околу 1525 дена да наведени земји...

DEN 13680.00

Карбонски Влакна Zele P Style Задниот Спојлер Одговара За Toyota GT86 FT86 ZN6 FR-S BRZ ZC6

Детален цртеж : ФУНКЦИЈА : Ова е за вистински карбонски влакна производ како цртичка опише Јапонија Troay Јаглерод Twill Ткаат гланц Влажни се Постават Јаглерод / Инфузија Вакуум мала Тежина УВ Заштитен Многу лесно да се инсталираВЕ МОЛИМЕ НЕ ЗАБОРАВАЈТЕ ДА ГО ПОГЛЕДНЕТЕ И ОД ДРУГИ SIMILLIAR ОБЈЕКТ,Сите " ZN6 " ТочкаСите "ЗА ТОЈОТА" ТочкаДобредојдовте на Wenzhou Yachant Trading Co., Ltd.Нашата канцеларијаФабрички ОбјектПроизводителот НапредокКлиентите Примерок, Мувла И Производите На Компанијата ВоведWenzhou Yachant Trading Co., Ltd...

DEN 26832.00

Карбонски Влакна Задниот Спојлер на Багажникот Багажникот Крило Налепница За BMW Серија 3 E93 325i 328i 330i 335i 2-Врата Конвертибилна E93 М3 2007-2013

ЗАБЕЛЕШКААко Не изберете " Бродови Од : Кина ", Без ДАНОК ќе се наплаќа.Ве молиме љубезно ни остави 5 ѕвезди позитивни повратни информации и споделување на нас слики ако ги задоволи нашите производи и нашите услуги .Ние сме производител кој произведува над илјада модел на делови за автомобили ...

DEN 4047.00 4705.92

Универзална СТП Карбонски Влакна Заден Спојлер на Багажникот Покривот Крило Трим 1.5 Метри за Ауди БМВ Фолксваген Бенц

Информации ве Молиме контактирајте не преку порака за решение ако ви се исполнат за било какви прашања, ви благодариме! Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

DEN 1059.00 1115.04

Универзална СТП Карбонски Влакна Багажникот Усна Спојлер или Покрив Спојлер Тело за Полнење на Вратите Налепница 1.5 Метри

Информации ве Молиме контактирајте не преку порака за решение ако ви се исполнат за било какви прашања, ви благодариме! Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

DEN 1059.00 1115.04

FRP Стаклени Влакна 3D Стил Задните Diffuser Одговара За 2009-2013 Z4 E89

ДЕТАЛИ : Добредојдовте на Wenzhou Yachant Trading Co., Ltd.Нашата канцеларијаФабрички ОбјектПроизводителот НапредокКлиентите Примерок, Мувла И Производите На Компанијата ВоведWenzhou Yachant Trading Co., Ltd...

DEN 9552.00