• Ново
Божиќ Подарок gilt бронзена статуа на Guanyin Bodhisattva статуа, опкружена со антички да се направи стариот занает

Божиќ Подарок gilt бронзена статуа на Guanyin Bodhisattva статуа, опкружена со антички да се направи стариот занает

DEN 5712.00
DEN 4855.00 -15 %

Износот
Во форма достапна за нарачката

Продавница со занаети основа. Вклучува : метал занаети. Керамички занаети. Скапоцен камен занаети ..
Опис на проектот : големина : Висока : 27 CM база дијаметар : 9 CM Тежина прибл : 1.6 kg Употреба : се стави дом или канцеларија, или право, може да донесе богатство за да им помогне на транспорт, сите желби се обистини, стави дома соодветно место, може да се промовира парови во брак, исто така, може да се зголеми за една праска; во прилог на ова богатство на Патент пристаништето на професионални карактеристики на професионалци, како што се адвокати, директна продажба на персоналот, наставниците, забава, итн., помогне да ја совладате корисна работа. Јасно плаќање на кога купувачот на испорача стварта на Ние ќе во 3 работни денови. Овој објект е превозот од Кина пост експрес испорака на вашето барање. На експрес испорака трошоците се многу скапи. (17 ~ 25 работни денови за испорака. Dissimilarity нација, трошоци за достава на време dissimilarity). Ако ви треба побрзо превозот. Каде превозот опции. Или контактирајте ме. Јас продавница слики уникатен. Ве молиме погледнете за мојата продавница. По добивањето на предмети. Ве молиме направи повратни информации што е можно поскоро.

Особините

Бренд Име:
SIYAO
Регионален Функција:
Кина
Тема:
Будизмот

Купувачите избираат и

Античкиот антички бронза антички бакар украси украси разно колекција убавина седат

Напомена : Јас сум бизнисмени во Пекинг кина,Како што знаете,културата на Кинески 5,000 години историја содржи inestimable историјата и културата на сите вештини,Па занает уметност има долга историја,Сега занает мажите го користат античките техника да созд убави и се прашувам занает вештини како што се жад,накит и сребро резба и камени артефакти,Сите од нив се симбол на среќни нес и среќни,па тие се вреди да се соберат! Сега тоа време јас ќе ви покажам еден исклучителен и прекрасен богатство!!! Од photoes, можете да видите, тоа е многу добро...

DEN 3264.00 4079.52

Кинески стариот Тиркизна Буда мушка хривнија се моли

Кинески стариот Тиркизна Буда мушка хривнија се молиЕластична ХривнијаПроизвод Димензии : дијаметар од 6671 ММДебели : 1.8 cm(242.75 инчи во дијаметар / Дебела 0.68 инчи широк)Тежина години : 60 грамаЗа нас : Сите предмети се промоција на продажба во мојата продавница.Нашата цел е за вас да се врати во нашата продавница или препорачуваме нас!!На предмети кои нашите продажба се сите оригиналната форма вистински предмети...

DEN 662.00 959.52

Бесплатен превозот Медитација Гонг со 7 Раскошен Ѕвона со Змеј Дизајн 02

Напомена : Јас сум бизнисмени во Пекинг кина,Како што знаете,културата на Кинески 5,000 години историја содржи inestimable историјата и културата на сите вештини,Па занает уметност има долга историја,Сега занает мажите го користат античките техника да созд убави и се прашувам занает вештини како што се жад,накит и сребро резба и камени артефакти,Сите од нив се симбол на среќни нес и среќни,па тие се вреди да се соберат! Сега тоа време јас ќе ви покажам еден исклучителен и прекрасен богатство!!! Од photoes, можете да видите, тоа е многу добро...

DEN 1152.00 1439.52

Кинеската Народна Класичната Бронза Сребро-Gilt Змеј тенџере Сад

Материјали : БронзениДимензии : Висина 9 инчи .Долго 7.5 инч Широчината 7.5 инченТежина : 7.5 КГвклучени тежината на материјали за пакувањеСостојба : Добра состојбаПотекло : Тибет Ако Бесплатна Испорака е понуден тоа ќе биде најевтиниот метод е можно, за книги кои ќе бидат Медиумите Mail...

DEN 15359.00 19199.04

ВРВЕН КИНЕСКИ SHANSHOU КАМЕН РАКА САКАЛА ПЕЈЗАЖ СТАТУИ

ВРВЕН КИНЕСКИ SHANSHOU КАМЕН РАКА САКАЛА ПЕЈЗАЖ СТАТУИ 7x6cm Тежина : 160 g / 0.35 poСлика во Боја може да се разликува малку поради бојата калибрација на секој поединец да го следиЗа нас : Сите предмети се промоција на продажба во мојата продавница.Нашата цел е за вас да се врати во нашата продавница или препорачуваме нас!!На предмети кои нашите продажба се сите оригиналната форма вистински предмети...

DEN 993.00 1439.52

Стариот антички МЕСИНГ Уметности & Занаети МЕСИНГ добиток бакар декорација богатство, среќа дома декорација милениче буда

Превозот : кина, воздухот пост Нормално, однесете 1548 работни дена пристигнеАко сакате да користите други express, ве молиме оставете порака или разговор со нас онлајн,ние ќе ви даде најдобра цена, UPSот, DHL, FEDEX, EMS, Кина Пост Воздух се на сите достапни.и pls биде внимателно : на локација за подигнување на превозот надомест е не вклучително и во руралните области...

DEN 2292.00 2976.00

11Тибет Народни Храмот Класичната Бронза, врежан Бела Tara статуата на Буда

Материјал : Бронзени врежанДимензии : Висина 11 инчи .Долга 8 инчи Широчината 4.5 inchТежина : 6.3 КГвклучени тежината на материјали за пакувањеСостојба : Добра состојбаПотекло : Тибет Ако Бесплатна Испорака е понуден тоа ќе биде најевтиниот метод е можно, за книги кои ќе бидат Медиумите Mail...

DEN 12284.00 15354.72

Елаборат Кинески стариот стил на Бакарна Змија Слика заклучување/клуч

Напомена : Јас сум бизнисмени во Пекинг кина,Како што знаете,културата на Кинески 5,000 години историја содржи inestimable историјата и културата на сите вештини,Па занает уметност има долга историја,Сега занает мажите го користат античките техника да созд убави и се прашувам занает вештини како што се жад,накит и сребро резба и камени артефакти,Сите од нив се симбол на среќни нес и среќни,па тие се вреди да се соберат! Сега тоа време јас ќе ви покажам еден исклучителен и прекрасен богатство!!! Од photoes, можете да видите, тоа е многу добро...

DEN 1036.00 1295.52

Roogo Најнов моден дизајн елени очила со eyesglass рамка носител смола уникатен зајакот очила поддршка прекрасна животни дома декор

За ROOGO Компанијата : ROOGO е фокусиран на насловна оркестарот производи од 2003 година Ние си имаме свој дизајнер група во Quanzhou, Кина...

DEN 1135.00 2063.04

бесплатен превозот Кинески Fengshui Старите Антички Бронза Месинг Статуа Bodhidharma Буда Скулптурата

Напомена : Јас сум бизнисмени во Пекинг кина,Како што знаете,културата на Кинески 5,000 години историја содржи inestimable историјата и културата на сите вештини,Па занает уметност има долга историја,Сега занает мажите го користат античките техника да созд убави и се прашувам занает вештини како што се жад,накит и сребро резба и камени артефакти,Сите од нив се симбол на среќни нес и среќни,па тие се вреди да се соберат! Сега тоа време јас ќе ви покажам еден исклучителен и прекрасен богатство!!! Од photoes, можете да видите, тоа е многу добро...

DEN 4608.00 5759.52

2 инчен Исклучителна рачно изработени Вештачки Опал Желка Статуа

За ОбјектотСите предмети се продава од нас се опишани на најдоброто од нашите способности, онолку точни колку што е можно, и со голема conscientiousness на наша страна...

DEN 640.00 719.52

Добар квалитет cyclovirobuxine дрво вајарство алатки,врежан мил боја глина алатки,полимер глина материјал,3pcs/многу

Функција : Име : Глина уметност алаткиМатеријали : дрво cyclovirobuxineПакување : 3pieces / многу,3designПостојат 7 дизајн на располагање љубезно се направи, истакна за дизајн сакате или на друго место ќе се направи случаен испорака

DEN 1026.00 1103.52

животните глава вистински чиста Месинг статуи Бакар желка долговечност желка скулптура желка занаети скулптура декорација

Превозот : кина, воздухот пост Нормално, однесете 1548 работни дена пристигнеАко сакате да користите други express, ве молиме оставете порака или разговор со нас онлајн,ние ќе ви даде најдобра цена, UPSот, DHL, FEDEX, EMS, Кина Пост Воздух се на сите достапни.и pls биде внимателно : на локација за подигнување на превозот надомест е не вклучително и во руралните области...

DEN 2513.00 3264.00

Кина Династија палата Чиста Месинг Iion Foo Фу Куче Статуа Вратата knocker Пар

Опис: Материјал : Месинг Бакар Димензии : Висина : 15.8 Широчина 11.5 Дебелина : 4 ( инчи) Состојба на : Многу ДоброЈас сум бизнисмени во Пекинг кина,Како што знаете,културата на Кинески 5,000 години историја содржи inestimable историјата и културата на сите вештини,Па занает уметност има долга историја,Сега занает мажите го користат античките техника да созд убави и се прашувам занает вештини како што се жад,накит и сребро резба и камени артефакти,Сите од нив се симбол на среќни нес и среќни,па тие се вреди да се соберат! Сега тоа време јас ќе ви покажам еден исклучителен и прекрасен богатство!!! Од photoes, можете да видите, тоа е многу добро...

DEN 19200.00 23999.52

Ретки стариот Убаво дизајниран коска желка нараквица,рачно изработени,Најдобри собирање,Бесплатен превозот

Продажба На ПолитикиПлаќање начин На најдобри плаќање начин е или банкарски трансфер Се разбира, ако сакате да го користитедруг начин како да се плати за вашиот предлог молам контактирајте ме во времето.Превозот : Ние ќе mail на вашиот предмет во 2 дена откако ќе ја потврдите вашата исплата...

DEN 2165.00 2640.00

Древните бронзени симболизиран пари скулптури - Заработуваат големи количини на злато секој ден Фигура статуа

ГОЛЕМИНА; 7x4 x10 cmНапомена : Јас сум бизнисмени во Пекинг кина,Како што знаете,културата на Кинески 5,000 години историја содржи inestimable историјата и културата на сите вештини,Па занает уметност има долга историја,Сега занает мажите го користат античките техника да созд убави и се прашувам занает вештини како што се жад,накит и сребро резба и камени артефакти,Сите од нив се симбол на среќни нес и среќни,па тие се вреди да се соберат! Сега тоа време јас ќе ви покажам еден исклучителен и прекрасен богатство!!! Од photoes, можете да видите, тоа е многу добро...

DEN 2073.00 2591.52

Дома Декор Метал Занаети Ориентални Гроздобер Кина бронзена статуа на коњ летаат проголта Фигури

Напомена : Јас сум бизнисмени во Пекинг кина,Како што знаете,културата на Кинески 5,000 години историја содржи inestimable историјата и културата на сите вештини,Па занает уметност има долга историја,Сега занает мажите го користат античките техника да созд убави и се прашувам занает вештини како што се жад,накит и сребро резба и камени артефакти,Сите од нив се симбол на среќни нес и среќни,па тие се вреди да се соберат! Сега тоа време јас ќе ви покажам еден исклучителен и прекрасен богатство!!! Од photoes, можете да видите, тоа е многу добро...

DEN 3302.00 4127.52

Нови Пристигнување Креативни Апстракт Ретро Крило Ѕид Скулптура Декорација Figurine Декоративни Метална Статуа во ЖИВО Позадина Божиќ Подарок

Драги пријатели,Добредојдовте на Jonlala е прекрасна продавница!Ние сме главно произведува Уметности & Занаети ...

DEN 2898.00 4262.40