• Ново
2 парчиња/многу Nema17 epicyclical stepper моторни чекор-по-чекор редуктор 6n. M (833oz-во) cid 100: 1 мотор должина 34 mm

2 парчиња/многу Nema17 epicyclical stepper моторни чекор-по-чекор редуктор 6n. M (833oz-во) cid 100: 1 мотор должина 34 mm

DEN 4760.16

Износот
Во форма достапна за нарачката

2 парчиња/многу Nema17 epicyclical stepper моторни чекор-по-чекор редуктор 6n. M (833oz-во) cid 100 : 1 мотор должина 34 mm
Исто така, со cid 15 : 1, 20 : 1, 25 : 1, 30 : 1, 40 : 1, 50 : 1 за клиентите треба, контактирајте со нас или проверете ги во нашата продавница.
Собрани со stepper моторни nema 17 :
Планетарните менувачот Со NEMA 17 stepper мотор!
Повеќе фотографии од NEMA 17 Планетарен насочена stepper мотор
преземени од страна на нашата заедничка камера :
(Преземено од себе и без ГЛАСАЧКО место, па новиот mtoro изгледа подобро од фотографијата.)
Пакување show (слично како што е подолу)
Функција Опис на планетарните менувачот stepper моторни nema 17 : Ниско ниво на бучава Брзо прилагодливи Висок вртежен момент
Спецификација на Планетарната Насочена Stepper Моторни nema 17 :
NEMA17 Планетарниот Менувачот цртање
(Cid 15 : 1 ~100 : 1 припаѓаат на 2-фаза : L=51mm)
На Спецификации. Листа на NEMA17 Stepper Мотор
Мерење и поврзување на stepper мотор : (вратило ќе се прилагоди кога се составуваат со)
Примена на насочена stepper мотор :
Насочена stepper моторот може да се користи во областите како што се индустриски пренос контрола, прав пакување машина, CD-ROM читачи, ликвидација машина, печатење машина, машина за сечење, гравирање машини, принтери, плотери, роботика и други слични производи.
Поврзани Пребарување на Насочена stepper мотор :
мотор, stepper, мотор, stepper мотор, менувач stepper мотор, stepper насочена мотор, менувач мотор, Elektromotor, AC мотор, менувач dc мотор, редуктор мотор, електричен мотор, Getriebemotor, Хибридни stepper мотор, 2 фаза stepper мотор, nema 11 stepper мотор, nema 8 stepper мотор, nema 14 stepper мотор, 20mm рамка stepper мотор, 57mm рамка stepper мотор, 86mm рамка stepper мотор, nema 17 stepper мотор, nema 23 stepper мотор, nema 34 stepper мотор, nema 42 stepper мотор
Разни stepper мотор во акции за селекција :
Водството жица режим на stepper мотор :
Вратило режим на stepper мотор :
Постојат три различни модели на NEMA17 возачот работна средина. Ако е потребно, ве молиме кликнете на следниот линк за да се купи : 1. Стандард возачот модел M542. (Напојување DC24-50 V , се Вози тековната 1.0-4.2 A ) 2. Напредни возачот модел MD450 (нови ажурирани модел наместо M542. повеќе прецизност и стабилна) (диск тековната 1.0-4.5 А, напојување DC18-50 V или AC 18-36 V) 3. Возачот M420 B за Мали димензии nema 42 (Напон 18 ~ 40 VDC, се Вози тековната 0.25 ~ 2 A)
Ако треба Моторни заграда, ве молиме кликнете на сликата :
Ве молиме да бидете трпеливи за да го прочитате известување подолу :
Штиклирај ги нештата пред потпишување со курирска кога ќе го примите пакетот. Ако се оштетени, pls одбие да го потпише и контактирајте со нас веднаш.

Особините

сертификација:
RoHS,CE
Тип:
Хибрид
Фаза:
2
Тековната / Фаза:
1.3 На
Одржување На Вртежен Момент:
6N.m (833oz-во)
Број На Модел На:
ПЛАНЕТАРНИТЕ STEPPER МОТОРНИ 42HS3404-XG100
Чекор Агол(степени):
1.8 степен
Тип:
Хибрид
Структура:
Планетарните менувачот со stepper мотор
Користат За:
насочена stepper мотор
Температурата:
-10C~+90C
Чекор Агол(степени:
1.8 степен
Бучава:
Моторни должина:
34mm
Големината На Рамката:
NEMA 17, 42mm
живот време:
Nomally 8000h
Cid:
100

Купувачите избираат и

NEMA42 големина 110mm Stepper мотори со кочница J110HB99-05(DC24V) моторни должина 99mm вртежен момент 11N.m(1572oz-во)

NEMA42 големина 110mm Stepper мотори со кочница J110 HB9905(DC24 V) моторни должина 99mm вртежен момент 11 N.m(1572ozво)Општи спецификацииИзлегувајќи точноста.........±5%Температурата се зголеми...........80 C MaxТемпературата........20 C~+50 CОтпорност на изолација........100 MΩMin 500 VDCDielectric сила.........500 V AC 1minuteДозволената радијална оптоварување........0.02 мм Макс (450g оптоварување)Сад ќе се вчита........0.08 мм Макс (450g оптоварување)СпецификацииМоделЧекор Агол(°)ДолжинаL(mm)Одржување На Вртежен Момент(Н...

DEN 5560.32

2 парчиња K976 Мини 2phrases 4lines Stepper Мотор

Пакет содржина : 2 парчињаОд дијаметар : 6mmЦелата висина : 7mmОди до мојата продавница : Плаќање : Ние прифаќаме сите плаќање како што е подолу.Кредитна картичка, T / T банка, Moneybookers, дебитна картичка.Ако имате било какви прашања во врска со плаќањето,ве молиме да бидат слободни да контакт.Ако имате било какви проблеми со исплата,вие може да добиете помош од овој линк.Превозот : Ние ќе брод од парцели во рок од 13 дневна по плаќање одобрени.Ние ги користиме глобалната Економија Превозот, па ние не обезбеди следење на броеви...

DEN 41.00 42.72

Топла Продажба! 4pcs 15mm 2 Фаза 4 Жица Stepper Мотор Со 52mm Завртка Род

Моторни дијаметар : 15 MM Мотор висина : 12.2 MM Завртка род дијаметар : 3 ММ Завртка теренот : 2mm Завртка должина : 52 MM (ефективен патување) Мотор тип : двефаза четирижица stepper моторни Тежина : 19 G

DEN 502.00 528.00

нови 57 stepper моторни torque /2.8 НА 1N.M / 57BYGH51 1.8 степени / фидер додатоци

57 BYGH51401 A две фаза stepper моторЕдна ПараметриЧекор Агол : 1.8 ° Струја : 1.5 АТелото должина : 51mm статични вртежен момент : 1 N.Мако ви треба другиот дел број моторни како листа ги прикажува ве молиме контактирајте со насЗдраво Драги Сите,добредојдовте на нашата продавница.ние нудиме најдобар quanlity &цена & зедницата за вас...

DEN 2375.04

АКТ Моторни 1PC Nema34 Stepper Моторни 34HS9820 890oz-во 98mm 2A 8-Води Единствен Вратило CE, ISO ROHS Плазма Engraver Пластични Медицински

Добредојдовте во мојата продавница!Посакуваме да имате пријатен шопинг!Оваа ставка вклучува : 1 PC Nema34 Stepper Моторни 34 HS9820 Еден Окното : 1.8 степен, 2 A, 6.3 NM(890ozin), 2 Phase, 8Олово, 98mm моторни должинаВе молиме проверете спецификација внимателно!Ве молиме потврдете превозот цена и метод пред да плаќање!Било какви прашања, слободно контактирајте ме!Внимание : За поврзување : три методи со различни спецификации, како подолу : Внимание : Тоа е двојно рамен окно!Поддршка Stepper Моторни DM860(Ако треба, јас ќе ти покаже линк)http : / / www.aliexpress.com / store / product / TopQualityACTStepperMotorDriverDM86080 V78 A256 MicrostepsforNema34StepperMotorCNC / 703402_32382956222.html

DEN 2352.00

Голема CNC!АКТ 3Axis Nema34 Stepper Моторни 34HS1456 4-Води 1232oz 116mm 5.6 А+Возачот DM860 80V 256Micro+ Моќ Гравирање

Добредојдовте во мојата продавница!Посакуваме да имате пријатен шопинг!Оваа ставка вклучува : 3 PCS SNema34 Stepper Моторни 34 HS1456 Еден Окното : 1.8 степен, 5.6 А, 8.4 NM(1232 озin), 2 Phase, 4Олово, 116mm моторни должина3 PCS Возачот DM860 80 V 256 Microsteps3 PCS Напојување : 350 W 60 V1 PC 6 Оска Збег Одбор&Кабел за слободни1 PC Напојување 50 W 5 V за слободниВе молиме проверете спецификација внимателно!Ве молиме потврдете превозот цена и метод пред да плаќање!Било какви прашања, слободно контактирајте ме!1 Stepper Мотор : 34 HS1456Внимание : Вратило Дијаметар : 14mmВратило Режим : Dual Рамен ОкноНие, исто така, имаат двојна вратило во акции, ако ви е потребна, слободно контактирајте ме!Без каква било порака, ние ќе испратиме една окното за вас2 Stepper Моторни Возач : DM8603 Напојување : 350 W 60 V4 Збег Одбор : 5 Напојување : 50 W 5 V

DEN 26203.20

3pcs 17HS8401S 4-води Nema17 Stepper Моторни 42 моторни Nema 17 моторни 42BYGH 1.8 мотор со DuPont линија За 3D печатач

3pcs 17 HS8401 S моторни 3pcs 1 M Du Pont линијаОпшта Спецификација : Чекор агол точност : + 5%(full чекор,а не оптоварување)Отпор точност : + 10%Inductance точност : + и 20%Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)Температурата 20deg ~+50degИзолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDCInsultion Сила500 VAC за една минутаDatasheet(17 HS8401,1.8 А,78 мл или 4.8 кг.cm држи вртежен момент,5mm дијаметар окно) : МоделЧекор Агол(сте)Моторни Должина(mm)Номинална Струја(А)Фаза Отпор(Ohm)Фаза Inductance(мз)Одржување На Вртежен Момент(Н...

DEN 2047.68

OK86STH151-6004BZBH1000+2HSS86H Затворени-јамка stepper Моторни 12N.м Nema 34 повлекува мотор со сопирачки

Затворенијамка stepper Моторни 12 N.м Nema 34 повлекува мотор со кочница OK86 STH1516004 BZBH1000+2 HSS86 H Опис(Серво диск) : ХСС 2фаза хибрид stepper серво диск систем за интегрирано серво управувач технологија во дигитална чекор возачот,Таа донесува типичен трицикличните контрола метод кој вклучува тековниот циклус,брзина јамка и позиција јамка,овој производ е theadvantage на двете чекор и серво систем,и тоа е многу економичен движење контрола на производи Енкодер Кабел должина е 2meters...

DEN 9074.00 9552.00

Бесплатен превозот 1pcs 4-води Nema17 Stepper Моторни 42 моторни Nema 17 моторни 1.7 A (17HS4401) 3D печатач моторни и CNC XYZ

1 PCS 17 HS4401 мотор1 PCS 30 CM линија1 Ние прифаќаме Alipay, запад Унија, TT Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ...

DEN 372.96

2 Фаза NEMA23 1NM Затворена Јамка Stepper Серво Мотор Возачот Комплет за CNC Машина Завртка Машина

2 Фаза NEMA23 1 NM Затворена Јамка Stepper Серво Мотор Возачот Комплет за CNC Машина Завртка МашинаФункција : Нема чекор загуба прецизно позиционирање, 100% се оценети со вртежен момент вози мотор варијабла тековна контрола технологија, висока ефикасност тековна, мали вибрации, мала брзина стабилна работа изграденаво забрзување и забавување за контрола, да се подобри непречено старт и стоп на корисникот може да го прилагодите на сегментација на Компатибилен со 1000 и 2500 линии енкодер во текот тековната заштита, во текот напон заштита и над позиција грешка заштита мотор холдинг вртежен момент 1 N.м, инсталација големина nema23...

DEN 5955.84

ВИСТИНСКИ Leadshine 863S22 3 Фаза Хибрид Stepper Мотор со 2.3 Н. м 5 должина 71 мм вратило 12 mm

Напомена : Ние само снабдување вистински Leadshine чекор мотор со разумна цена, ако вашиот буџет е граница, ве молиме контактирајте го нашиот сервис човек на интернет и тој таа ќе ви препорача на ниска цена друг снабдувач.Leadshine 3 фаза ,1.2 степен Чекор моторни 863 S22Спецификации : Појавување на Диск : 3 DM683 : () :

DEN 7071.00 7603.20

30pcs 27MM stepper моторни 1601 (1: 5) stepper мотор со менувачот

Многу добра stepper мотор со редуктор, моторот е многу фина изработка, опрема кутија опрема е исто така иста прецизност, убава, stepper моторни дијаметар или 27 MM, достоен на наплата ....

DEN 2088.00 2400.00

ВИСТИНСКИ Leadshine Stepper Моторни 57HS21A 8мм Вратило 5A 2.1 Н М И Leadshine DSP Дигитални Stepper Вози DM542 Испорака ЗАЕДНО

Напомена : Ние само снабдување вистински Leadshine чекор мотор со разумна цена, ако вашиот буџет е граница, ве молиме контактирајте го нашиот сервис човек на интернет и тој таа ќе ви препорача на ниска цена друг снабдувач.Leadshine NEMA23 Чекор моторни 57 HS21 A+Leadshine Stepper Вози DM542Напомена : A : Овој линк за 57 HS21 A, 1 парче.Б : Овој линк, исто така, вклучуваат Leadshine stepper вози DM542, 1 парче,Ќе можат А+Б заедноВ : Leadshine stepper моторни 57 HS21 A, има 8мм вратило.На 57 HS21 A е 2фаза NEMA 23 хибрид stepper мотор од Leadshine со одржување на вртежен момент од 2.1 N...

DEN 4318.00 4642.56

NEMA23 2N.м 3phase лесно серво Затворена јамка stepper мотор комплет CNC DC20-50V LCDA357H+LC57H380

NEMA23 2 N.м 3phase лесно серво Затворена јамка stepper мотор комплет CNC DC2050 V LCDA357 H+LC57 H380Пакување : 1pcs 3 фаза NEMA23 2 N.м Затворенијамка stepper моторни LC57 H3801pcs 3 фаза NEMA23 затворена јамка stepper моторни возачот LCDA357 H1pcs 3 M Енкодер кабел...

DEN 4514.00 4752.00

Бесплатен Превозот ВИСТИНСКИ Leadshine 573S05 3 Фаза Хибрид Stepper Мотор со 0.45 Н. м 5.2 должина 42mm вратило 6.35 mm

Напомена : Ние само снабдување вистински Leadshine чекор мотор со разумна цена, ако вашиот буџет е граница, ве молиме контактирајте го нашиот сервис човек на интернет и тој таа ќе ви препорача на ниска цена друг снабдувач.Leadshine 3 фаза ,1.2 степен Чекор моторни 573 S05Спецификации : Појавување на Диск : 3 DM683 : () :

DEN 2540.00 2731.20

(Слободен Брод на ЕУ,САД& САД Брод) 4PCS 3D Печатач CNC Nema 34 Двојна Шахти Wantai stepper моторни 1600OZ,3.5 A,2ph, 85BYGH450C-012B

Одлична Вест од Wantaimotor! Брод од нашите Германија & САД магацин, по плаќањето, во рок од 37 дена за добивање производи! само за 5 групи, ве молиме не двоумете се!Исто така, на Клиенти Од 7 Сите Земји на ЕУ може да се испраќаат како и, без даноци, нема штета, многу брзо, ве молиме не двоумете се : )Оваа ставка вклучува : 4 ПАРЧИЊА Nema 34 Stepper Мотор со Двојна вратило 1600ozво одржување на вртежен момент,1, Stepper МоторТехнички СпецификацииДел No...

DEN 16198.00 17232.00

(Слободен Брод) 4PCS CNC Nema 34 Двојна Вратило Wantai stepper моторни 1600OZ,3.5 А,4-Води 85BYGH450C-012B

Одлична Вест од Wantaimotor! Брод од нашите Германија & САД магацин, по плаќањето, во рок од 35 дена за добивање производи! Без даноци од царина, нема штета, подобра услуга, само за 5 групи, ве молиме не двоумете се!Исто така, на Клиенти Од Франција, Италија, Шведска,Англија, велика БРИТАНИЈА, Австрија,Холандија,Данска,Белгија,Луксембург, Естонија , Латвија , Литванија , Полска , Романија , Словачка , Словенија , чешка , Унгарија, Швајцарија & Сите Земји на ЕУ може да се испраќаат како и, без даноци, нема штета, многу брзо, ве молиме не двоумете се : )Оваа ставка вклучува : 4 ПАРЧИЊА Nema 34 Stepper Мотор со Двојна вратило 1600ozво одржување на вртежен момент,1, Stepper МоторТехнички СпецификацииДел No...

DEN 13942.00 14832.00

1pc 42BYGHW811 0.48 Н. м 48mm 2.5 за 3D печатач и cnc рутер мини моторни чекор роботски

Најдобро продаваните!1pc 42 BYGHW811 0.48 Н м 48mm 2.5 за 3 D печатач и cnc рутер мини моторни чекор роботскиНапомена : ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Pricture покажува :

DEN 360.00

2 фаза NEMA34 4Nm 566ozf.во Затворена јамка Stepper серво мотор возачот комплет JMC 86J1880EC-1000+2HSS86H

2 фаза NEMA34 4 Nm 566ozf.во Затворена јамка Stepper серво мотор возачот комплет JMC 86 J1880 EC1000+2 HSS86 H со 3m енкодер кабелПакетот вклучува : 1pc NEMA34 6 Nm затворена јамка stepper моторни 86 J18180 EC1000...

DEN 5136.00

CE certification1pcs 4-води Nema17 Stepper Моторни 48mm должина / 78Oz-во / 1.8 a Nema 17 моторни 42BYGH (17HS8401) мотор за CNC

1pcs 17 HS8401 моторОпшта Спецификација : Чекор агол точност : + 5%(full чекор,а не оптоварување)Отпор точност : + 10%Inductance точност : + и 20%Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)Температурата 20deg ~+50degИзолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDCDatasheet(17 HS8401,1.8 А,78 мл или 4.8 кг.cm држи вртежен момент,5mm дијаметар окно) : Datasheet(17 HS8401,1.8 А,78 мл или 4.8 кг.cm држи вртежен момент,5mm дијаметар окно) : МоделЧекор Агол(сте)Моторни Должина(mm)Номинална Струја(А)Фаза Отпор(Ohm)Фаза Inductance(мз)Одржување На Вртежен Момент(Н...

DEN 619.20