• Ново
ВИСТИНСКИ Leadshine Stepper Моторни 57HS21A 8мм Вратило 5A 2.1 Н М И Leadshine DSP Дигитални Stepper Вози DM542 Испорака ЗАЕДНО

ВИСТИНСКИ Leadshine Stepper Моторни 57HS21A 8мм Вратило 5A 2.1 Н М И Leadshine DSP Дигитални Stepper Вози DM542 Испорака ЗАЕДНО

DEN 4642.56
DEN 4318.00 -7 %

Износот
Во форма достапна за нарачката


Напомена :
Ние само снабдување вистински Leadshine чекор мотор со разумна цена, ако вашиот буџет е граница, ве молиме контактирајте го нашиот сервис човек на интернет и тој таа ќе ви препорача на ниска цена друг снабдувач.
Leadshine NEMA23 Чекор моторни 57 HS21 A
+
Leadshine Stepper Вози DM542
Напомена :
A : Овој линк за 57 HS21 A, 1 парче.
Б : Овој линк, исто така, вклучуваат Leadshine stepper вози DM542, 1 парче,
Ќе можат А+Б заедно
В : Leadshine stepper моторни 57 HS21 A, има 8мм вратило.
На 57 HS21 A е 2-фаза NEMA 23 хибрид stepper мотор од Leadshine со одржување на вртежен момент од 2.1 N. m Built со најдобрите достапни материјали и напредни производствени технологии, ова stepper мотор обезбедува висока прецизност, висок вртежен момент густина, ниска резонанца, тивко движење, малиот мотор греење, и непречено движење. Тоа е докажано дека перформанси извонредност во многу индустриски апликации.
Карактеристики : 2-фаза 1.8° чекор агол NEMA 23 големината на рамката 2.1 Н. м држи вртежен момент 8 mm Вратило Indusrial квалитет Висока точност Непречено движење Ниска моторни греење Спецификации : Појавување на Диск : DM542:
На DM542 stepper вози донесува напредни опции како што се електрични амортизацијата, анти-резонанца, start-up мазнење, мулти-повлекува.. Со влезен напон од 20 - 40 VDC и излезна струја од 1 - 4.20 А, тоа е способни за возење широк спектар на 2-фаза stepper мотори со висока прецизност на екстра мазност, спокојство, и многу ниска моторни греење. Своите мулти-Отскочна функција овозможува ниска резолуција чекор придонес за да се произведуваат многу повисок microstep излез за неспокојот & тивок мотор движење, и многу пониски моторот за греење. Оваа функција значително ќе се подобри ефикасноста на вашиот stepper системи за контрола.

Особините

Вратило Дијаметар:
8мм
Одржување На Вртежен Момент:
2.1 Nm
сертификација:
ISO,CE,CCC,ROHS,УЛ
Број На Модел На:
Leadshine 57HS21A + Leadshine DM542
Фаза:
2
Чекор Агол(степени):
1.8
Тековната / Фаза:
5
Тип:
Хибрид
Големината На Рамката:
Nema 23
вратило тип:
Еден
Inductance:
1.8 мз
Должина:
76 mm
Номинална Струја:
5
Отпорот:
0.8 Ohm
Роторот Инерција:
480 g.cm2
Stepper Диск Модел:
DM542
Ќе добиете:
Leadshine 57HS21A + Leadshine DM542

Купувачите избираат и

Brushless Повлекува Прецизност Вретено Мотор Три Фаза 86 Повлекува Моторни Висок вртежен момент 4 Н м

Доби голем број на stepper вретено мотор, производителите се Шенжен страна на производителите, нивните производи се во потрага да се направи со гравирање машина, се со висока моќност, висока вртежен момент на голема stepper мотор...

DEN 1232.00 1416.00

1PC Nema23 Stepper Моторни 23HS7628 4-Води 76mm 2.8 Биполарно CE, ISO ROHS CNC Рутер Гравирање Машина

Пакетот вклучува : 1pc x 23 HS7628 Stepper МоторСовети : 8mm или 6.35 mm,ве молиме да се избере една која ќе треба,стандардно е 8мм.Општа Спецификација : Чекор агол точност : + 5%(full чекор,а не оптоварување)Отпор точност : + 10%Inductance точност : + и 20%Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)Температурата 20deg ~+50degИзолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDCInsultion Сила500 VAC за една минутаAnswer : ___________________________ Note : Ние можеме да произведуваат производи според клиентите барања...

DEN 1687.00 1775.52

Голема CNC!АКТ 1Axis Nema34 Stepper Моторни 34HS1456 Еден Бунари 4-Води 1232oz 116mm 5.6 А+1PC Возачот DM860 80V 256Micro+1PC Моќ

Добредојдовте во мојата продавница!Посакуваме да имате пријатен шопинг!Оваа ставка вклучува : 1 PC SNema34 Stepper Моторни 34 HS1456 Еден Окното : 1.8 степен, 5.6 А, 8.4 NM(1232 озin), 2 Phase, 4Олово, 116mm моторни должина1 PC Возачот DM860 80 V 256 Microsteps1 PC Напојување : 350 W 60 V1 PC 6 Оска Збег Одбор&Кабел за слободниВе молиме проверете спецификација внимателно!Ве молиме потврдете превозот цена и метод пред да плаќање!Било какви прашања, слободно контактирајте ме!1 Stepper Мотор : 34 HS1456Внимание : Вратило Дијаметар : 14mmВратило Режим : Dual Рамен Окно2 Stepper Моторни Возач : DM8603 Напојување : 350 W 60 V4 Збег Одбор :

DEN 10123.20

5pcs/многу 17HS2408 4-води Nema 17 Stepper Моторни 42 моторни 42BYGH 0.6 A CE ROSH ISO CNC Ласерски и 3D печатач

Пакетот вклучува : 5pcs x 17 HS2408 Stepper МоторОпшта Спецификација : Чекор агол точност : + 5%(full чекор,а не оптоварување)Отпор точност : + 10%Inductance точност : + и 20%Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)Температурата 20deg ~+50degИзолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDCInsultion Сила500 VAC за една минута

DEN 2543.52

нови 57 stepper моторни torque /2.8 НА 1N.M / 57BYGH51 1.8 степени / фидер додатоци

57 BYGH51401 A две фаза stepper моторЕдна ПараметриЧекор Агол : 1.8 ° Струја : 1.5 АТелото должина : 51mm статични вртежен момент : 1 N.Мако ви треба другиот дел број моторни како листа ги прикажува ве молиме контактирајте со насЗдраво Драги Сите,добредојдовте на нашата продавница.ние нудиме најдобар quanlity &цена & зедницата за вас...

DEN 2375.04

(Слободен Брод) 4PCS CNC Nema 34 Двојна Вратило Wantai stepper моторни 1600OZ,3.5 А,4-Води 85BYGH450C-012B

Одлична Вест од Wantaimotor! Брод од нашите Германија & САД магацин, по плаќањето, во рок од 35 дена за добивање производи! Без даноци од царина, нема штета, подобра услуга, само за 5 групи, ве молиме не двоумете се!Исто така, на Клиенти Од Франција, Италија, Шведска,Англија, велика БРИТАНИЈА, Австрија,Холандија,Данска,Белгија,Луксембург, Естонија , Латвија , Литванија , Полска , Романија , Словачка , Словенија , чешка , Унгарија, Швајцарија & Сите Земји на ЕУ може да се испраќаат како и, без даноци, нема штета, многу брзо, ве молиме не двоумете се : )Оваа ставка вклучува : 4 ПАРЧИЊА Nema 34 Stepper Мотор со Двојна вратило 1600ozво одржување на вртежен момент,1, Stepper МоторТехнички СпецификацииДел No...

DEN 13942.00 14832.00

АКТ Моторни 1PC Nema34 Stepper Моторни 34HS9820 890oz-во 98mm 2A 8-Води Единствен Вратило CE, ISO ROHS Плазма Engraver Пластични Медицински

Добредојдовте во мојата продавница!Посакуваме да имате пријатен шопинг!Оваа ставка вклучува : 1 PC Nema34 Stepper Моторни 34 HS9820 Еден Окното : 1.8 степен, 2 A, 6.3 NM(890ozin), 2 Phase, 8Олово, 98mm моторни должинаВе молиме проверете спецификација внимателно!Ве молиме потврдете превозот цена и метод пред да плаќање!Било какви прашања, слободно контактирајте ме!Внимание : За поврзување : три методи со различни спецификации, како подолу : Внимание : Тоа е двојно рамен окно!Поддршка Stepper Моторни DM860(Ако треба, јас ќе ти покаже линк)http : / / www.aliexpress.com / store / product / TopQualityACTStepperMotorDriverDM86080 V78 A256 MicrostepsforNema34StepperMotorCNC / 703402_32382956222.html

DEN 2352.00

ВИСТИНСКИ Leadshine 863S22 3 Фаза Хибрид Stepper Мотор со 2.3 Н. м 5 должина 71 мм вратило 12 mm

Напомена : Ние само снабдување вистински Leadshine чекор мотор со разумна цена, ако вашиот буџет е граница, ве молиме контактирајте го нашиот сервис човек на интернет и тој таа ќе ви препорача на ниска цена друг снабдувач.Leadshine 3 фаза ,1.2 степен Чекор моторни 863 S22Спецификации : Појавување на Диск : 3 DM683 : () :

DEN 7071.00 7603.20

3 парчиња по многу висок вртежен момент чекор моторни 23HS33-4008S L 84 mm Nema 23 со 1.8 сте 4 200 N. cm и биполарно 8 олово жици

NEMA23 stepper моторни 23 HS334008 S 1.8 степен, 4, 200 N cm(3 парчиња по многу) Овие Nema 23 Stepper Моторни серија нуди висока резолуција и е вработен со економски цени дискови за прецизност апликации...

DEN 6707.00 7536.00

Топла Продажба! 5PCS Wantai Nema17 Stepper Моторни 42BYGHW609P1 Единствен Рамен 56oz-во 40mm 1.7 4-Води ROHZ CE, ISO 3D Печатач

Добредојдовте во мојата продавница!Сакате да имате добар шопинг!Оваа ставка вклучува : 5 КОМПЈУТЕРИ Nema 17 stepper моторни 42 BYGHW609 P1 единствен рамен вратило со 4000g.см (56ozво) одржување на вртежен моментPls потврди превозот метод и такси превозот пред плати!Се чувствуваат слободни да контакт со мене за секое прашање!Јас ќе се обидам мојата најдобра поддршка u!Ние, исто така може да производство на производи според клиенти барања.Поддршка Stepper Моторни Возач : DQ420 MA(Ако треба, јас ќе ти покаже линк )

DEN 1737.00 1848.00

NEMA42 големина 110mm Stepper мотори со кочница J110HB99-05(DC24V) моторни должина 99mm вртежен момент 11N.m(1572oz-во)

NEMA42 големина 110mm Stepper мотори со кочница J110 HB9905(DC24 V) моторни должина 99mm вртежен момент 11 N.m(1572ozво)Општи спецификацииИзлегувајќи точноста.........±5%Температурата се зголеми...........80 C MaxТемпературата........20 C~+50 CОтпорност на изолација........100 MΩMin 500 VDCDielectric сила.........500 V AC 1minuteДозволената радијална оптоварување........0.02 мм Макс (450g оптоварување)Сад ќе се вчита........0.08 мм Макс (450g оптоварување)СпецификацииМоделЧекор Агол(°)ДолжинаL(mm)Одржување На Вртежен Момент(Н...

DEN 5560.32

1 BUC 17HS2408 Бесплатен превозот 4-води Nema 17 Stepper Моторни 42 моторни 42BYGH 0.6 A CE CNC Ласерски и 3D печатач

1pcs 17 HS2408 моторни 1pcs Du Pont линија (1 M)Општа Спецификација : Чекор агол точност : + 5%(full чекор,а не оптоварување)Отпор точност : + 10%Inductance точност : + и 20%Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)Температурата 20deg ~+50degИзолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDCInsultion Сила500 VAC за една минута5mm дијаметар окноМоделЧекор Агол(сте)Моторни Должина(mm)Номинална Струја(А)Фаза Отпор(Ohm)Фаза Inductance(мз)Одржување На Вртежен Момент(Н...

DEN 365.76

(Слободен Брод на ЕУ,САД& САД Брод) 4PCS 3D Печатач CNC Nema 34 Двојна Шахти Wantai stepper моторни 1600OZ,3.5 A,2ph, 85BYGH450C-012B

Одлична Вест од Wantaimotor! Брод од нашите Германија & САД магацин, по плаќањето, во рок од 37 дена за добивање производи! само за 5 групи, ве молиме не двоумете се!Исто така, на Клиенти Од 7 Сите Земји на ЕУ може да се испраќаат како и, без даноци, нема штета, многу брзо, ве молиме не двоумете се : )Оваа ставка вклучува : 4 ПАРЧИЊА Nema 34 Stepper Мотор со Двојна вратило 1600ozво одржување на вртежен момент,1, Stepper МоторТехнички СпецификацииДел No...

DEN 16198.00 17232.00

3 фаза NEMA42 16NM Затворена Јамка Stepper Серво Мотор Возачот Комплет за CNC Машина за Сечење Гравирање Машина

3 фаза NEMA42 16 NM Затворена Јамка Stepper Серво Мотор Возачот Комплет за CNC Машина за Сечење Гравирање МашинаФункција : Нема чекор загуба прецизно позиционирање, 100% се оценети со вртежен момент вози мотор варијабла тековна контрола технологија, висока ефикасност тековна, мали вибрации, мала брзина стабилна работа изграденаво забрзување и забавување за контрола, да се подобри непречено старт и стоп на корисникот може да го прилагодите на сегментација на 1000 линија енкодер фаза заштита, како прекуструјна заштита, overvoltage заштита и диференцијална заштита Шест дигитален дисплеј, погодно за поставување параметар и следење на водење на државата мотор холдинг вртежен момент 16 N.м, инсталација големина nema42 Возач : Technicial податоци : Порт destinition : Копче за панелот : Дисплеј панел : Конекција за да контролор : Типичен конекција : Инсталација големина на : Грешка : Мотор : Совети за некои корисници : Бразил : ве Молиме да не информирате на CNPJ(Компанија) или CPF(Приватни) откако ќе го постави цел...

DEN 13487.04

Бесплатен превозот 4-води Nema17 Stepper Моторни 42 моторни NEMA 17 моторни 42BYGH 1.7 A (17HS4401) со Монтажа L Заградата Планината

1pcs 17 HS4401 мотор со 30 CM линија должина 1pcs Nema 17 Монтажа L Заградата ПланинатаОпшта Спецификација : Чекор агол точност : + 5%(full чекор,а не оптоварување)Отпор точност : + 10%Inductance точност : + и 20%Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)Температурата 20deg ~+50degИзолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDCInsultion Сила500 VAC за една минутаDatasheet(17 HS4401,1.7 А,5mm дијаметар окно) : МоделЧекор Агол(сте)Моторни Должина(mm)Номинална Струја(А)Фаза Отпор(Ohm)Фаза Inductance(мз)Одржување На Вртежен Момент(Н...

DEN 911.52

1pc 42BYGHW811 0.48 Н. м 48mm 2.5 за 3D печатач и cnc рутер мини моторни чекор роботски

Најдобро продаваните!1pc 42 BYGHW811 0.48 Н м 48mm 2.5 за 3 D печатач и cnc рутер мини моторни чекор роботскиНапомена : ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Pricture покажува :

DEN 360.00

АКТ 4Axis Nema34 Stepper Моторни 34HS1456 4-Води 1232oz 116mm 5.6 А+4PCS Возачот DM860 80V 256Micro+ струја Мелница Ласерски Машина

Добредојдовте во мојата продавница!Посакуваме да имате пријатен шопинг!Оваа ставка вклучува : 4 PCS SNema34 Stepper Моторни 34 HS1456 Еден Окното : 1.8 степен, 5.6 А, 8.4 NM(1232 озin), 2 Phase, 4Олово, 116mm моторни должина4 PCS Возачот DM860 80 V 256 Microsteps4 PCS Напојување : 350 W 60 V1 PC 6 Оска Збег Одбор&Кабел за слободни1 PC Напојување 50 W 5 V за слободниВе молиме проверете спецификација внимателно!Ве молиме потврдете превозот цена и метод пред да плаќање!Било какви прашања, слободно контактирајте ме!1 Stepper Мотор : 34 HS1456Внимание : Вратило Дијаметар : 14mmВратило Режим : Dual Рамен ОкноНие, исто така, имаат двојна вратило во акции, ако ви е потребна, слободно контактирајте ме!Без каква било порака, ние ќе испратиме една окното за вас2 Stepper Моторни Возач : DM8603 Напојување : 350 W 60 V4 Збег Одбор : 5 Напојување : 50 W 5 V

DEN 23510.40

2 Фаза NEMA23 1NM Затворена Јамка Stepper Серво Мотор Возачот Комплет за CNC Машина Завртка Машина

2 Фаза NEMA23 1 NM Затворена Јамка Stepper Серво Мотор Возачот Комплет за CNC Машина Завртка МашинаФункција : Нема чекор загуба прецизно позиционирање, 100% се оценети со вртежен момент вози мотор варијабла тековна контрола технологија, висока ефикасност тековна, мали вибрации, мала брзина стабилна работа изграденаво забрзување и забавување за контрола, да се подобри непречено старт и стоп на корисникот може да го прилагодите на сегментација на Компатибилен со 1000 и 2500 линии енкодер во текот тековната заштита, во текот напон заштита и над позиција грешка заштита мотор холдинг вртежен момент 1 N.м, инсталација големина nema23...

DEN 5955.84

3pcs 17HS8401S 4-води Nema17 Stepper Моторни 42 моторни Nema 17 моторни 42BYGH 1.8 мотор со DuPont линија За 3D печатач

3pcs 17 HS8401 S моторни 3pcs 1 M Du Pont линијаОпшта Спецификација : Чекор агол точност : + 5%(full чекор,а не оптоварување)Отпор точност : + 10%Inductance точност : + и 20%Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)Температурата 20deg ~+50degИзолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDCInsultion Сила500 VAC за една минутаDatasheet(17 HS8401,1.8 А,78 мл или 4.8 кг.cm држи вртежен момент,5mm дијаметар окно) : МоделЧекор Агол(сте)Моторни Должина(mm)Номинална Струја(А)Фаза Отпор(Ohm)Фаза Inductance(мз)Одржување На Вртежен Момент(Н...

DEN 2047.68

Бесплатен превозот 3D Печатач -- Nema17 за 12VDC 2800g.cm 34mm должина 4-Води 17HS3430 17 моторни Stepper Мотор за CNC

1pcs 17 HS3430 моторни 1pcs Du Pont линија (1 M)Општа Спецификација : Чекор агол точност : + 5%(full чекор,а не оптоварување)Отпор точност : + 10%Inductance точност : + и 20%Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)Температурата 20deg ~+50degИзолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDCInsultion Сила500 VAC за една минута5mm дијаметар окноМоделЧекор Агол(сте)Моторни Должина(mm)Номинална Струја(А)Фаза Отпор(Ohm)Фаза Inductance(мз)Одржување На Вртежен Момент(Н...

DEN 415.68

2 фаза NEMA34 4Nm 566ozf.во Затворена јамка Stepper серво мотор возачот комплет JMC 86J1880EC-1000+2HSS86H

2 фаза NEMA34 4 Nm 566ozf.во Затворена јамка Stepper серво мотор возачот комплет JMC 86 J1880 EC1000+2 HSS86 H со 3m енкодер кабелПакетот вклучува : 1pc NEMA34 6 Nm затворена јамка stepper моторни 86 J18180 EC1000...

DEN 5136.00