• Ново
NEMA42 големина 110mm Stepper мотори со кочница J110HB99-05(DC24V) моторни должина 99mm вртежен момент 11N.m(1572oz-во)

NEMA42 големина 110mm Stepper мотори со кочница J110HB99-05(DC24V) моторни должина 99mm вртежен момент 11N.m(1572oz-во)

DEN 5560.32

Износот
Во форма достапна за нарачката


NEMA42 големина 110mm Stepper мотори со кочница J110 HB99-05(DC24 V) моторни должина 99mm вртежен момент 11 N.m(1572oz-во)
Општи спецификации
Излегувајќи точноста.........±5%
Температурата се зголеми...........80 C Max
Температурата........-20 C~+50 C
Отпорност на изолација........100 MΩMin 500 VDC
Dielectric сила.........500 V AC 1minute
Дозволената радијална оптоварување........0.02 мм Макс (450g оптоварување)
Сад ќе се вчита........0.08 мм Макс (450g оптоварување)
Спецификации
Модел
Чекор Агол
(°)
Должина
L(mm)
Одржување На Вртежен Момент
(Н. м)
Тековната
(A/Фаза)
Отпорот
(Ω)
Inductance
(мз)
Роторот инерција
(g.cm 2 )
Тежина
(Kg)
Вратило дијаметар(mm)
Вратило проширување(mm)
Исти возачот
J110 HB99-05
1.8
99
11
5.5
0.72
9.8
5500
5.0
19
Пердув копче 6x35
JB2722 M
J110 HB150-06
150
21
6.5
0.8
9.4
10900
8.4
19
Пердув копче 6x35
JB2722 M
J110 HB201-08
201
28
8.0
0.6
11
16200
11.7
19
Пердув копче 6x35
JB2722 M
Answer : ___________________________ Note : конвенционалните кочница е моќ-исклучување кочница, општи кочница напон е DC24 V, но ние можеме да дизајнираме според клиентите барања
Димензија единица : mm
Врски

Особините

Тип:
Хибрид
Фаза:
2
Тековната / Фаза:
5.5 А
Бренд Име:
KIMBROUGH
Број На Модел На:
J110HB99-05(DC24V)
Чекор Агол(степени):
1.8
сертификација:
CE
Одржување На Вртежен Момент:
11N.m(1572oz-во)
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Број На Модел На:
J110HB99-05(DC24V)
Чекор Агол(степен):
1.8
Одржување На Вртежен Момент:
11N.m(1572oz-во)
Струја(A/Фаза):
5.5 А
Должина:
99mm
Исти возачот:
J2722M
начин на плаќање:
Т/T/Alipay/Western Union
Гаранција време:
една година

Купувачите избираат и

3 парчиња по многу висок вртежен момент чекор моторни 23HS33-4008S L 84 mm Nema 23 со 1.8 сте 4 200 N. cm и биполарно 8 олово жици

NEMA23 stepper моторни 23 HS334008 S 1.8 степен, 4, 200 N cm(3 парчиња по многу) Овие Nema 23 Stepper Моторни серија нуди висока резолуција и е вработен со економски цени дискови за прецизност апликации...

DEN 6707.00 7536.00

2 фаза NEMA34 6Nm 850ozf.во Затворена јамка Stepper серво мотор возачот комплет JMC 86J1895EC-1000+2HSS86H

2 фаза NEMA34 6 Nm 850ozf.во Затворена јамка Stepper серво мотор возачот комплет JMC 86 J1895 EC1000+2 HSS86 H со 3m енкодер кабелПакетот вклучува : 1pc NEMA34 6 Nm затворена јамка stepper моторни 86 J1895 EC1000...

DEN 5328.00

2 фаза NEMA34 4Nm 566ozf.во Затворена јамка Stepper серво мотор возачот комплет JMC 86J1880EC-1000+2HSS86H

2 фаза NEMA34 4 Nm 566ozf.во Затворена јамка Stepper серво мотор возачот комплет JMC 86 J1880 EC1000+2 HSS86 H со 3m енкодер кабелПакетот вклучува : 1pc NEMA34 6 Nm затворена јамка stepper моторни 86 J18180 EC1000...

DEN 5136.00

1 BUC 17HS2408 Бесплатен превозот 4-води Nema 17 Stepper Моторни 42 моторни 42BYGH 0.6 A CE CNC Ласерски и 3D печатач

1pcs 17 HS2408 моторни 1pcs Du Pont линија (1 M)Општа Спецификација : Чекор агол точност : + 5%(full чекор,а не оптоварување)Отпор точност : + 10%Inductance точност : + и 20%Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)Температурата 20deg ~+50degИзолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDCInsultion Сила500 VAC за една минута5mm дијаметар окноМоделЧекор Агол(сте)Моторни Должина(mm)Номинална Струја(А)Фаза Отпор(Ohm)Фаза Inductance(мз)Одржување На Вртежен Момент(Н...

DEN 365.76

ВИСТИНСКИ Leadshine 863S22 3 Фаза Хибрид Stepper Мотор со 2.3 Н. м 5 должина 71 мм вратило 12 mm

Напомена : Ние само снабдување вистински Leadshine чекор мотор со разумна цена, ако вашиот буџет е граница, ве молиме контактирајте го нашиот сервис човек на интернет и тој таа ќе ви препорача на ниска цена друг снабдувач.Leadshine 3 фаза ,1.2 степен Чекор моторни 863 S22Спецификации : Појавување на Диск : 3 DM683 : () :

DEN 7071.00 7603.20

Бесплатен превозот 1pcs 4-води Nema17 Stepper Моторни 42 моторни Nema 17 моторни 1.7 A (17HS4401) 3D печатач моторни и CNC XYZ

1 PCS 17 HS4401 мотор1 PCS 30 CM линија1 Ние прифаќаме Alipay, запад Унија, TT Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ...

DEN 372.96

OK86STH151-6004BZBH1000+2HSS86H Затворени-јамка stepper Моторни 12N.м Nema 34 повлекува мотор со сопирачки

Затворенијамка stepper Моторни 12 N.м Nema 34 повлекува мотор со кочница OK86 STH1516004 BZBH1000+2 HSS86 H Опис(Серво диск) : ХСС 2фаза хибрид stepper серво диск систем за интегрирано серво управувач технологија во дигитална чекор возачот,Таа донесува типичен трицикличните контрола метод кој вклучува тековниот циклус,брзина јамка и позиција јамка,овој производ е theadvantage на двете чекор и серво систем,и тоа е многу економичен движење контрола на производи Енкодер Кабел должина е 2meters...

DEN 9074.00 9552.00

нови 57 stepper моторни torque /2.8 НА 1N.M / 57BYGH51 1.8 степени / фидер додатоци

57 BYGH51401 A две фаза stepper моторЕдна ПараметриЧекор Агол : 1.8 ° Струја : 1.5 АТелото должина : 51mm статични вртежен момент : 1 N.Мако ви треба другиот дел број моторни како листа ги прикажува ве молиме контактирајте со насЗдраво Драги Сите,добредојдовте на нашата продавница.ние нудиме најдобар quanlity &цена & зедницата за вас...

DEN 2375.04

Бесплатен Превозот ВИСТИНСКИ Leadshine 573S15 3 Фаза Хибрид Stepper Мотор со 1.3 Н. м 5.8 должина 76 mm вратило 8 mm

Напомена : Ние само снабдување вистински Leadshine чекор мотор со разумна цена, ако вашиот буџет е граница, ве молиме контактирајте го нашиот сервис човек на интернет и тој таа ќе ви препорача на ниска цена друг снабдувач.Leadshine 3 фаза ,1.2 степен Чекор моторни 573 S15Спецификации : Појавување на Диск : 3 DM683 : () :

DEN 3036.00 3264.00

Голема CNC!АКТ 3Axis Nema34 Stepper Моторни 34HS1456 4-Води 1232oz 116mm 5.6 А+Возачот DM860 80V 256Micro+ Моќ Гравирање

Добредојдовте во мојата продавница!Посакуваме да имате пријатен шопинг!Оваа ставка вклучува : 3 PCS SNema34 Stepper Моторни 34 HS1456 Еден Окното : 1.8 степен, 5.6 А, 8.4 NM(1232 озin), 2 Phase, 4Олово, 116mm моторни должина3 PCS Возачот DM860 80 V 256 Microsteps3 PCS Напојување : 350 W 60 V1 PC 6 Оска Збег Одбор&Кабел за слободни1 PC Напојување 50 W 5 V за слободниВе молиме проверете спецификација внимателно!Ве молиме потврдете превозот цена и метод пред да плаќање!Било какви прашања, слободно контактирајте ме!1 Stepper Мотор : 34 HS1456Внимание : Вратило Дијаметар : 14mmВратило Режим : Dual Рамен ОкноНие, исто така, имаат двојна вратило во акции, ако ви е потребна, слободно контактирајте ме!Без каква било порака, ние ќе испратиме една окното за вас2 Stepper Моторни Возач : DM8603 Напојување : 350 W 60 V4 Збег Одбор : 5 Напојување : 50 W 5 V

DEN 26203.20

Топла Продажба! 4pcs 15mm 2 Фаза 4 Жица Stepper Мотор Со 52mm Завртка Род

Моторни дијаметар : 15 MM Мотор висина : 12.2 MM Завртка род дијаметар : 3 ММ Завртка теренот : 2mm Завртка должина : 52 MM (ефективен патување) Мотор тип : двефаза четирижица stepper моторни Тежина : 19 G

DEN 502.00 528.00

5pcs/многу 17HS2408 4-води Nema 17 Stepper Моторни 42 моторни 42BYGH 0.6 A CE ROSH ISO CNC Ласерски и 3D печатач

Пакетот вклучува : 5pcs x 17 HS2408 Stepper МоторОпшта Спецификација : Чекор агол точност : + 5%(full чекор,а не оптоварување)Отпор точност : + 10%Inductance точност : + и 20%Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)Температурата 20deg ~+50degИзолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDCInsultion Сила500 VAC за една минута

DEN 2543.52

CE certification1pcs 4-води Nema17 Stepper Моторни 48mm должина / 78Oz-во / 1.8 a Nema 17 моторни 42BYGH (17HS8401) мотор за CNC

1pcs 17 HS8401 моторОпшта Спецификација : Чекор агол точност : + 5%(full чекор,а не оптоварување)Отпор точност : + 10%Inductance точност : + и 20%Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)Температурата 20deg ~+50degИзолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDCDatasheet(17 HS8401,1.8 А,78 мл или 4.8 кг.cm држи вртежен момент,5mm дијаметар окно) : Datasheet(17 HS8401,1.8 А,78 мл или 4.8 кг.cm држи вртежен момент,5mm дијаметар окно) : МоделЧекор Агол(сте)Моторни Должина(mm)Номинална Струја(А)Фаза Отпор(Ohm)Фаза Inductance(мз)Одржување На Вртежен Момент(Н...

DEN 619.20

Brushless Повлекува Прецизност Вретено Мотор Три Фаза 86 Повлекува Моторни Висок вртежен момент 4 Н м

Доби голем број на stepper вретено мотор, производителите се Шенжен страна на производителите, нивните производи се во потрага да се направи со гравирање машина, се со висока моќност, висока вртежен момент на голема stepper мотор...

DEN 1232.00 1416.00

Голема CNC!АКТ 1Axis Nema34 Stepper Моторни 34HS1456 Еден Бунари 4-Води 1232oz 116mm 5.6 А+1PC Возачот DM860 80V 256Micro+1PC Моќ

Добредојдовте во мојата продавница!Посакуваме да имате пријатен шопинг!Оваа ставка вклучува : 1 PC SNema34 Stepper Моторни 34 HS1456 Еден Окното : 1.8 степен, 5.6 А, 8.4 NM(1232 озin), 2 Phase, 4Олово, 116mm моторни должина1 PC Возачот DM860 80 V 256 Microsteps1 PC Напојување : 350 W 60 V1 PC 6 Оска Збег Одбор&Кабел за слободниВе молиме проверете спецификација внимателно!Ве молиме потврдете превозот цена и метод пред да плаќање!Било какви прашања, слободно контактирајте ме!1 Stepper Мотор : 34 HS1456Внимание : Вратило Дијаметар : 14mmВратило Режим : Dual Рамен Окно2 Stepper Моторни Возач : DM8603 Напојување : 350 W 60 V4 Збег Одбор :

DEN 10123.20

3 фаза NEMA42 16NM Затворена Јамка Stepper Серво Мотор Возачот Комплет за CNC Машина за Сечење Гравирање Машина

3 фаза NEMA42 16 NM Затворена Јамка Stepper Серво Мотор Возачот Комплет за CNC Машина за Сечење Гравирање МашинаФункција : Нема чекор загуба прецизно позиционирање, 100% се оценети со вртежен момент вози мотор варијабла тековна контрола технологија, висока ефикасност тековна, мали вибрации, мала брзина стабилна работа изграденаво забрзување и забавување за контрола, да се подобри непречено старт и стоп на корисникот може да го прилагодите на сегментација на 1000 линија енкодер фаза заштита, како прекуструјна заштита, overvoltage заштита и диференцијална заштита Шест дигитален дисплеј, погодно за поставување параметар и следење на водење на државата мотор холдинг вртежен момент 16 N.м, инсталација големина nema42 Возач : Technicial податоци : Порт destinition : Копче за панелот : Дисплеј панел : Конекција за да контролор : Типичен конекција : Инсталација големина на : Грешка : Мотор : Совети за некои корисници : Бразил : ве Молиме да не информирате на CNPJ(Компанија) или CPF(Приватни) откако ќе го постави цел...

DEN 13487.04

3PCS/многу Бесплатен превозот Nema17 за 12VDC 2800g.cm 34mm должина 4-Води 17HS3430 17 моторни Stepper Мотор за CNC 3D Печатач

3pcs 17 HS3430 моторни 3pcs Du Pont линија (1 M)Општа Спецификација : Чекор агол точност : + 5%(full чекор,а не оптоварување)Отпор точност : + 10%Inductance точност : + и 20%Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)Температурата 20deg ~+50degИзолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDCInsultion Сила500 VAC за една минута5mm дијаметар окноМоделЧекор Агол(сте)Моторни Должина(mm)Номинална Струја(А)Фаза Отпор(Ohm)Фаза Inductance(мз)Одржување На Вртежен Момент(Н...

DEN 1231.68

CNC NEMA54 27NM 3857oz-во 2ph 6A D=19mm Stepper Motor130HS27 Текстилни Машина

Типични АпликацииПогоден за апликации бараат висока доверливост, високи перформанси, ниска цена stepper системи, како што се CNC рутери, мали и средни мелење или гравирање машини, ласерски машини, опрема текстил, медицински помагала, собранието машини, пикиместо уреди, итн.130 HS Серија 2 Фаза NEMA 42 Stepper МоторсОпределување 2 фаза 1.8° повлекува агол NEMA 54 Држи toque на 27 N*m 45 N*m (3857 6428 озво) Висока прецизност Непречено движење Ниска моторни греење Ниска движење на бучаваАгол На Точноста+5%(full чекор, без оптоварување)Температурата Се Зголеми80°C MaxТемпературата10°C +50°CОтпорност На Изолација100 MΩmin.500 VDCDielectric Сила500 VAC за една минутаВратило Радијална Игра0.06 Max.(450gоптоварување)Вратило Axial Игра0.08 max.(450gоптоварување)Електрични параметарМодел130 HS27130 HS45Чекор Агол1.8 степен1.8Одржување на вртежен момент27 NM45Номинална струја6 A7# на Води44Фаза Inductance12.5 мз9Фаза отпор0.86 Ohm0.66Роторот инерција35 Kg.cm248.4аретир вртежен момент10 Kg.cm16Вратило дијаметар19mm19Должина на вратило45mm45Моторни Должина226mm282Натпреварот ДисковиDM228DM228Fasttobuy обезбедува десетици модели на stepper дискови...

DEN 14546.00 15312.00

3pcs 17HS8401S 4-води Nema17 Stepper Моторни 42 моторни Nema 17 моторни 42BYGH 1.8 мотор со DuPont линија За 3D печатач

3pcs 17 HS8401 S моторни 3pcs 1 M Du Pont линијаОпшта Спецификација : Чекор агол точност : + 5%(full чекор,а не оптоварување)Отпор точност : + 10%Inductance точност : + и 20%Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)Температурата 20deg ~+50degИзолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDCInsultion Сила500 VAC за една минутаDatasheet(17 HS8401,1.8 А,78 мл или 4.8 кг.cm држи вртежен момент,5mm дијаметар окно) : МоделЧекор Агол(сте)Моторни Должина(mm)Номинална Струја(А)Фаза Отпор(Ohm)Фаза Inductance(мз)Одржување На Вртежен Момент(Н...

DEN 2047.68

5PCS 23HS5628 4-води Nema 23 Stepper Мотор 57 моторни NEMA23 Stepper Моторот 2.8 НА ISO CNC

За Пакет Содржина : 5 X 23 HS5628Околу Слика : За Производи : Чекор агол точност : + 5%(full чекор,а не оптоварување)Отпор точност : + 10%Inductance точност : + и 20%Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)Температурата 20deg ~+50degИзолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDCInsultion Сила500 VAC за една минута6.35 mm ИЛИ 8мм дијаметар окноМоделЧекорАголМоторниДолжинаОтценетинапонОтценетиТековнатаФазаОтпоротФазаInductanceОдржувањеВртежен моментМоментна инерцијаВодиЖицаМоторниТежина(сте)(mm)(V)(А)(Ohm)(мз)(Кг.cm)(g.cm2)(Никој)(Kg)23 HS41281.84122.80.71.45.512040.4523 HS51281.8512.32.80.832.210.127540.6523 HS56281.8562.52.80.92.512.630040.723 HS76281.8763.22.81.133.618.94804123 HS82401.8822.840.71.51852041.223 HS115281.81155.882.82.1103065041.8Црвено : A+Зелена : AЖолта : B+Сина : БЗа Повратни Информации : За испраќање процес :

DEN 2419.00 2688.00

Бесплатен Превозот ВИСТИНСКИ Leadshine 573S05 3 Фаза Хибрид Stepper Мотор со 0.45 Н. м 5.2 должина 42mm вратило 6.35 mm

Напомена : Ние само снабдување вистински Leadshine чекор мотор со разумна цена, ако вашиот буџет е граница, ве молиме контактирајте го нашиот сервис човек на интернет и тој таа ќе ви препорача на ниска цена друг снабдувач.Leadshine 3 фаза ,1.2 степен Чекор моторни 573 S05Спецификации : Појавување на Диск : 3 DM683 : () :

DEN 2540.00 2731.20

АКТ 4Axis Nema34 Stepper Моторни 34HS1456 4-Води 1232oz 116mm 5.6 А+4PCS Возачот DM860 80V 256Micro+ струја Мелница Ласерски Машина

Добредојдовте во мојата продавница!Посакуваме да имате пријатен шопинг!Оваа ставка вклучува : 4 PCS SNema34 Stepper Моторни 34 HS1456 Еден Окното : 1.8 степен, 5.6 А, 8.4 NM(1232 озin), 2 Phase, 4Олово, 116mm моторни должина4 PCS Возачот DM860 80 V 256 Microsteps4 PCS Напојување : 350 W 60 V1 PC 6 Оска Збег Одбор&Кабел за слободни1 PC Напојување 50 W 5 V за слободниВе молиме проверете спецификација внимателно!Ве молиме потврдете превозот цена и метод пред да плаќање!Било какви прашања, слободно контактирајте ме!1 Stepper Мотор : 34 HS1456Внимание : Вратило Дијаметар : 14mmВратило Режим : Dual Рамен ОкноНие, исто така, имаат двојна вратило во акции, ако ви е потребна, слободно контактирајте ме!Без каква било порака, ние ќе испратиме една окното за вас2 Stepper Моторни Возач : DM8603 Напојување : 350 W 60 V4 Збег Одбор : 5 Напојување : 50 W 5 V

DEN 23510.40