• Ново
Место снабдување Јапонија COPAL SPG20-361 stepper мотор

Место снабдување Јапонија COPAL SPG20-361 stepper мотор

DEN 2784.00

Износот
Во форма достапна за нарачката


Место снабдување Јапонија COPAL SPG20-361 stepper мотор.(1 : 18) Физичката Продавница За Продажба
Paymet
• Ние го прифаќаме ЗАЧУВАМ, Кредитни картички, TT. Запад Union, Money Gram итн.
•Кога се направи исплата користење ЗАЧУВАМ, парите се депонирани безбедна ly во вашата сметка.
Пари е објавен за нас откако ќе се потврди испорака.
•Ако имате било какви проблеми на плаќањето, ве молиме контактирајте со нас што е можно поскоро.
Превозот
•Испраќање е договорен рок од 1-3 работни дена откако вашата уплата е завршена верификација
од страна на ALIBABA.
•Ве молиме да се советува меѓународната испорака многу зависи од вашиот ги локалните обичаи, weat
пост услуга и државни празници, и др.
•Било inport такси и трошоци се на купувачот одговорност. Да се обезбеди да се добиваат по
минимален данок, ние може да се изјасни како "Подарок/Примерок" со ниска вредност.
Return Policy
• Објектите се проверува од страна на П. В. пред породувањето.
•Ако се чувствуваат разочарани објектот, кажете ни во рок од 7 дена од денот на испорака. Објектот мора да се вратат во
orginal услов за наплата/размена. Превозот на трошоците направени за вас.
•Ние го разбираме фрустрации можеби сте , ве молиме контактирајте со нас пред отворањето на некои
спор или напуштање на било Неутрален/Негативна повратна информација. Тоа ќе биде подобро да се прочисти вашиот
незадоволството и да го решат проблемот преку нашата комуникација.
За Нас
Нашата компанија е основана во 1991 година, е специјализирана во DC мотори, stepper мотори и други
видови на микро-мотори.
Имаме лице продавница се наоѓа во Шенжен Huaqiang Северна Електронски Пазар.
Нова Продавница Отворање,
Најдобар квалитет на услугата и Повеќето прифатлива цена.

Особините

Тип:
Постојан Магнет
Фаза:
2
Тековната / Фаза:
125mA
сертификација:
ROHS
Чекор Агол(степени):
1.8
Број На Модел На:
SPG20-361

Купувачите избираат и

2 фаза NEMA34 4Nm 566ozf.во Затворена јамка Stepper серво мотор возачот комплет JMC 86J1880EC-1000+2HSS86H

2 фаза NEMA34 4 Nm 566ozf.во Затворена јамка Stepper серво мотор возачот комплет JMC 86 J1880 EC1000+2 HSS86 H со 3m енкодер кабелПакетот вклучува : 1pc NEMA34 6 Nm затворена јамка stepper моторни 86 J18180 EC1000...

DEN 5136.00

Бесплатен Превозот 5PCS Nema17 Stepper Моторни 42 моторни Nema 17 моторни 42BYGH 1.7 A (17HS4401S) мотор за CNC XYZ 3D принтер 4-води

Општа Спецификација : Чекор агол точност : + 5%(full чекор,а не оптоварување)Отпор точност : + 10%Inductance точност : + и 20%Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)Температурата 20deg ~+50degИзолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDCInsultion Сила500 VAC за една минутаDatasheet(17 HS4401 S,1.7 А, 65 млво одржување на вртежен момент,5mm дијаметар окно) : МоделЧекор Агол(сте)Моторни Должина(mm)Номинална Струја(А)Фаза Отпор(Ohm)Фаза Inductance(мз)Одржување На Вртежен Момент(Н...

DEN 1900.00 2111.52

ВИСТИНСКИ Leadshine 863S22 3 Фаза Хибрид Stepper Мотор со 2.3 Н. м 5 должина 71 мм вратило 12 mm

Напомена : Ние само снабдување вистински Leadshine чекор мотор со разумна цена, ако вашиот буџет е граница, ве молиме контактирајте го нашиот сервис човек на интернет и тој таа ќе ви препорача на ниска цена друг снабдувач.Leadshine 3 фаза ,1.2 степен Чекор моторни 863 S22Спецификации : Појавување на Диск : 3 DM683 : () :

DEN 7071.00 7603.20

Топла Продажба! 5PCS Wantai Nema17 Stepper Моторни 42BYGHW609P1 Единствен Рамен 56oz-во 40mm 1.7 4-Води ROHZ CE, ISO 3D Печатач

Добредојдовте во мојата продавница!Сакате да имате добар шопинг!Оваа ставка вклучува : 5 КОМПЈУТЕРИ Nema 17 stepper моторни 42 BYGHW609 P1 единствен рамен вратило со 4000g.см (56ozво) одржување на вртежен моментPls потврди превозот метод и такси превозот пред плати!Се чувствуваат слободни да контакт со мене за секое прашање!Јас ќе се обидам мојата најдобра поддршка u!Ние, исто така може да производство на производи според клиенти барања.Поддршка Stepper Моторни Возач : DQ420 MA(Ако треба, јас ќе ти покаже линк )

DEN 1737.00 1848.00

NEMA34 6N.м 2phase лесно серво Затворена јамка stepper мотор комплет CNC AC20-75V LCDA86H+LC86H298

NEMA34 6 N.м 2phase лесно серво Затворена јамка stepper мотор комплет CNC AC2075 V LCDA86 H+LC86 H298Пакување : 1pcs 2 фаза NEMA34 6 N.м Затворенијамка stepper моторни LC86 H2981pcs 2 фаза NEMA34 затворена јамка stepper моторни возачот LCDA86 H1pcs 3 M Енкодер кабел...

DEN 5700.00 6000.00

3 парчиња по многу висок вртежен момент чекор моторни 23HS33-4008S L 84 mm Nema 23 со 1.8 сте 4 200 N. cm и биполарно 8 олово жици

NEMA23 stepper моторни 23 HS334008 S 1.8 степен, 4, 200 N cm(3 парчиња по многу) Овие Nema 23 Stepper Моторни серија нуди висока резолуција и е вработен со економски цени дискови за прецизност апликации...

DEN 6707.00 7536.00

30pcs 27MM stepper моторни 1601 (1: 5) stepper мотор со менувачот

Многу добра stepper мотор со редуктор, моторот е многу фина изработка, опрема кутија опрема е исто така иста прецизност, убава, stepper моторни дијаметар или 27 MM, достоен на наплата ....

DEN 2088.00 2400.00

NEMA23 2N.м 3phase лесно серво Затворена јамка stepper мотор комплет CNC DC20-50V LCDA357H+LC57H380

NEMA23 2 N.м 3phase лесно серво Затворена јамка stepper мотор комплет CNC DC2050 V LCDA357 H+LC57 H380Пакување : 1pcs 3 фаза NEMA23 2 N.м Затворенијамка stepper моторни LC57 H3801pcs 3 фаза NEMA23 затворена јамка stepper моторни возачот LCDA357 H1pcs 3 M Енкодер кабел...

DEN 4514.00 4752.00

3pcs 17HS8401S 4-води Nema17 Stepper Моторни 42 моторни Nema 17 моторни 42BYGH 1.8 мотор со DuPont линија За 3D печатач

3pcs 17 HS8401 S моторни 3pcs 1 M Du Pont линијаОпшта Спецификација : Чекор агол точност : + 5%(full чекор,а не оптоварување)Отпор точност : + 10%Inductance точност : + и 20%Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)Температурата 20deg ~+50degИзолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDCInsultion Сила500 VAC за една минутаDatasheet(17 HS8401,1.8 А,78 мл или 4.8 кг.cm држи вртежен момент,5mm дијаметар окно) : МоделЧекор Агол(сте)Моторни Должина(mm)Номинална Струја(А)Фаза Отпор(Ohm)Фаза Inductance(мз)Одржување На Вртежен Момент(Н...

DEN 2047.68

(Слободен Брод на ЕУ,САД& САД Брод) 4PCS 3D Печатач CNC Nema 34 Двојна Шахти Wantai stepper моторни 1600OZ,3.5 A,2ph, 85BYGH450C-012B

Одлична Вест од Wantaimotor! Брод од нашите Германија & САД магацин, по плаќањето, во рок од 37 дена за добивање производи! само за 5 групи, ве молиме не двоумете се!Исто така, на Клиенти Од 7 Сите Земји на ЕУ може да се испраќаат како и, без даноци, нема штета, многу брзо, ве молиме не двоумете се : )Оваа ставка вклучува : 4 ПАРЧИЊА Nema 34 Stepper Мотор со Двојна вратило 1600ozво одржување на вртежен момент,1, Stepper МоторТехнички СпецификацииДел No...

DEN 16198.00 17232.00

ВИСТИНСКИ Leadshine Stepper Моторни 57HS21A 8мм Вратило 5A 2.1 Н М И Leadshine DSP Дигитални Stepper Вози DM542 Испорака ЗАЕДНО

Напомена : Ние само снабдување вистински Leadshine чекор мотор со разумна цена, ако вашиот буџет е граница, ве молиме контактирајте го нашиот сервис човек на интернет и тој таа ќе ви препорача на ниска цена друг снабдувач.Leadshine NEMA23 Чекор моторни 57 HS21 A+Leadshine Stepper Вози DM542Напомена : A : Овој линк за 57 HS21 A, 1 парче.Б : Овој линк, исто така, вклучуваат Leadshine stepper вози DM542, 1 парче,Ќе можат А+Б заедноВ : Leadshine stepper моторни 57 HS21 A, има 8мм вратило.На 57 HS21 A е 2фаза NEMA 23 хибрид stepper мотор од Leadshine со одржување на вртежен момент од 2.1 N...

DEN 4318.00 4642.56

4pcs/многу 23HS7628 4-води Nema 23 Stepper Мотор 57 моторни NEMA23 Stepper Мотор(23HS8430) 2.8 НА ISO CNC Ласерски Мелење Пена Плазма Сечење

Пакетот вклучува : 4pcs x 23 HS7628 Stepper МоторСовети : вратило 8мм или 6.35 mm,ве молиме да се избере една која ќе треба,стандардно е 8мм.Општа Спецификација : Чекор агол точност : + 5%(full чекор,а не оптоварување)Отпор точност : + 10%Inductance точност : + и 20%Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)Температурата 20deg ~+50degИзолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDCInsultion Сила500 VAC за една минутаЦрвено : А+ Сина : A Зелена : B+ Црна : БОваа производи се широко се користи во гравирање машина, печатач, медицинска опрема, везови машина, фаза осветлување, текстил автоматизација, печатење,пакување и други индустрии автоматизација опрема.

DEN 3517.92

1 BUC 17HS2408 Бесплатен превозот 4-води Nema 17 Stepper Моторни 42 моторни 42BYGH 0.6 A CE CNC Ласерски и 3D печатач

1pcs 17 HS2408 моторни 1pcs Du Pont линија (1 M)Општа Спецификација : Чекор агол точност : + 5%(full чекор,а не оптоварување)Отпор точност : + 10%Inductance точност : + и 20%Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)Температурата 20deg ~+50degИзолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDCInsultion Сила500 VAC за една минута5mm дијаметар окноМоделЧекор Агол(сте)Моторни Должина(mm)Номинална Струја(А)Фаза Отпор(Ohm)Фаза Inductance(мз)Одржување На Вртежен Момент(Н...

DEN 365.76

NEMA42 големина 110mm Stepper мотори со кочница J110HB99-05(DC24V) моторни должина 99mm вртежен момент 11N.m(1572oz-во)

NEMA42 големина 110mm Stepper мотори со кочница J110 HB9905(DC24 V) моторни должина 99mm вртежен момент 11 N.m(1572ozво)Општи спецификацииИзлегувајќи точноста.........±5%Температурата се зголеми...........80 C MaxТемпературата........20 C~+50 CОтпорност на изолација........100 MΩMin 500 VDCDielectric сила.........500 V AC 1minuteДозволената радијална оптоварување........0.02 мм Макс (450g оптоварување)Сад ќе се вчита........0.08 мм Макс (450g оптоварување)СпецификацииМоделЧекор Агол(°)ДолжинаL(mm)Одржување На Вртежен Момент(Н...

DEN 5560.32

Линеарен Мотор! Wantai 1pc Nema 17 Stepper Моторни 310mm удар патување бакар орев longscrew DIY CNC Робот 3D печатач CE, ROHS

Добредојдовте во мојата продавница!Сакате да имате добар шопинг!Оваа ставка вклучува : 1pc Nema 17 stepper моторни 42 BYGHW804 L310X со 4800g.см (67 озво) одржување на вртежен моментВе молиме потврдете превозот метод и такси превозот пред плати!Се чувствуваат слободни да контакт со мене за секое прашање!Јас ќе се обидам мојата најдобра поддршка u!

DEN 1353.00 1439.52

Најдобри Се Продаде! Wantai 4 Оска Nema23 Stepper Моторни WT57STH115-4204A 425oz 4.2 A+Возачот DQ542MA 4.2 CNC Рутер Комплет Промоција

Добредојдовте во мојата продавница!Сакате да имате добар шопинг!Ве молиме потврдете превозот метод и такси превозот пред плати!Се чувствуваат слободни да контакт со мене за секое прашање!Јас ќе се обидам во моја моќ за да ве поддржат!1 stepper мотор2, Stepper Моторни Возачот3 напојување : 350 W,36 V4 Збег Одбор : DB25Сила На Мотор! Wantai Nema23 Stepper Моторни WT57 STH1154204 A 428ozво 4.2 Медицински Автоматизација на Слики за Печатење парчеГерманија Бесплатно! CNC Wantai 5 PCS Nema23 Stepper Моторни WT57 STH1154204 A 425ozво 115mm 3А CE, ROHS ISO Engraver Ласерски Машина многу5 парчиња / многуНајдобро Продаваните! Wantai Stepper Моторни Возачот DQ542 MA 4.2 A 50 V 128micro CNC Рутер Гравирање Мелење Пена За Nema11 16 17 23 моторни парчеТопла Продаде! Wantai 3 ЕЕЗ Stepper Моторни Возачи DQ542 MA 1850 V 4.2 A 128 Micro CNC Рутер Пена Везови Мелница се Намали Мелење Гравирање многу3 парчиња / многуНајдобро Продаваните! Wantai 4 ПАРЧИЊА Stepper Моторни Возачот DQ542 MA 50 V 4.2 A 128 Micro CNC Рутер Гравирање За Мелење Nema 11 16 17 23 моторни многу4 парчиња / многуТопла Продаде! CNC Рутер Wantai Единствен Излез Напојување 350 W 36 V S35036 за Мелење Плазма Ласерски Печатач Engraver парчеТопла Продаде! CNC Wantai Stepper Моторни Возачот 6 Оска Интерфејс Одбор ( Збег Одбор DB25) Адаптер Мелничката Engraver Ласерски Печатач парче

DEN 13310.00 14160.00

Бесплатен Превозот ВИСТИНСКИ Leadshine 573S05 3 Фаза Хибрид Stepper Мотор со 0.45 Н. м 5.2 должина 42mm вратило 6.35 mm

Напомена : Ние само снабдување вистински Leadshine чекор мотор со разумна цена, ако вашиот буџет е граница, ве молиме контактирајте го нашиот сервис човек на интернет и тој таа ќе ви препорача на ниска цена друг снабдувач.Leadshine 3 фаза ,1.2 степен Чекор моторни 573 S05Спецификации : Појавување на Диск : 3 DM683 : () :

DEN 2540.00 2731.20

1pc 42BYGHW811 0.48 Н. м 48mm 2.5 за 3D печатач и cnc рутер мини моторни чекор роботски

Најдобро продаваните!1pc 42 BYGHW811 0.48 Н м 48mm 2.5 за 3 D печатач и cnc рутер мини моторни чекор роботскиНапомена : ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Pricture покажува :

DEN 360.00

2 парчиња K976 Мини 2phrases 4lines Stepper Мотор

Пакет содржина : 2 парчињаОд дијаметар : 6mmЦелата висина : 7mmОди до мојата продавница : Плаќање : Ние прифаќаме сите плаќање како што е подолу.Кредитна картичка, T / T банка, Moneybookers, дебитна картичка.Ако имате било какви прашања во врска со плаќањето,ве молиме да бидат слободни да контакт.Ако имате било какви проблеми со исплата,вие може да добиете помош од овој линк.Превозот : Ние ќе брод од парцели во рок од 13 дневна по плаќање одобрени.Ние ги користиме глобалната Економија Превозот, па ние не обезбеди следење на броеви...

DEN 41.00 42.72

2 фаза NEMA34 6Nm 850ozf.во Затворена јамка Stepper серво мотор возачот комплет JMC 86J1895EC-1000+2HSS86H

2 фаза NEMA34 6 Nm 850ozf.во Затворена јамка Stepper серво мотор возачот комплет JMC 86 J1895 EC1000+2 HSS86 H со 3m енкодер кабелПакетот вклучува : 1pc NEMA34 6 Nm затворена јамка stepper моторни 86 J1895 EC1000...

DEN 5328.00

1PC Nema23 Stepper Моторни 23HS7628 4-Води 76mm 2.8 Биполарно CE, ISO ROHS CNC Рутер Гравирање Машина

Пакетот вклучува : 1pc x 23 HS7628 Stepper МоторСовети : 8mm или 6.35 mm,ве молиме да се избере една која ќе треба,стандардно е 8мм.Општа Спецификација : Чекор агол точност : + 5%(full чекор,а не оптоварување)Отпор точност : + 10%Inductance точност : + и 20%Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)Температурата 20deg ~+50degИзолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDCInsultion Сила500 VAC за една минутаAnswer : ___________________________ Note : Ние можеме да произведуваат производи според клиентите барања...

DEN 1687.00 1775.52

Бесплатен Превозот ВИСТИНСКИ Leadshine 573S15 3 Фаза Хибрид Stepper Мотор со 1.3 Н. м 5.8 должина 76 mm вратило 8 mm

Напомена : Ние само снабдување вистински Leadshine чекор мотор со разумна цена, ако вашиот буџет е граница, ве молиме контактирајте го нашиот сервис човек на интернет и тој таа ќе ви препорача на ниска цена друг снабдувач.Leadshine 3 фаза ,1.2 степен Чекор моторни 573 S15Спецификации : Појавување на Диск : 3 DM683 : () :

DEN 3036.00 3264.00

(Највисоко оценет) 5.18:1 Nema 17 Wantai Stepper Насочена Моторни 19.7 Кг.см,1.3 А, DIY CNC Робот 3D Печатач, 42BYGHW613AG5.18-X

Оваа ставка вклучува : 5.18 : 1 Планетарен Менувачот Nema 17 Stepper Насочена Моторни 19.7 Кг.см,1.3 за DIY CNC Робот 3 D Печатач, 42 BYGHW613 AG5.18X1, Технички СпецификацииДел No...

DEN 2256.00 2399.52

Голема CNC!АКТ 1Axis Nema34 Stepper Моторни 34HS1456 Еден Бунари 4-Води 1232oz 116mm 5.6 А+1PC Возачот DM860 80V 256Micro+1PC Моќ

Добредојдовте во мојата продавница!Посакуваме да имате пријатен шопинг!Оваа ставка вклучува : 1 PC SNema34 Stepper Моторни 34 HS1456 Еден Окното : 1.8 степен, 5.6 А, 8.4 NM(1232 озin), 2 Phase, 4Олово, 116mm моторни должина1 PC Возачот DM860 80 V 256 Microsteps1 PC Напојување : 350 W 60 V1 PC 6 Оска Збег Одбор&Кабел за слободниВе молиме проверете спецификација внимателно!Ве молиме потврдете превозот цена и метод пред да плаќање!Било какви прашања, слободно контактирајте ме!1 Stepper Мотор : 34 HS1456Внимание : Вратило Дијаметар : 14mmВратило Режим : Dual Рамен Окно2 Stepper Моторни Возач : DM8603 Напојување : 350 W 60 V4 Збег Одбор :

DEN 10123.20

АКТ 4Axis Nema34 Stepper Моторни 34HS1456 4-Води 1232oz 116mm 5.6 А+4PCS Возачот DM860 80V 256Micro+ струја Мелница Ласерски Машина

Добредојдовте во мојата продавница!Посакуваме да имате пријатен шопинг!Оваа ставка вклучува : 4 PCS SNema34 Stepper Моторни 34 HS1456 Еден Окното : 1.8 степен, 5.6 А, 8.4 NM(1232 озin), 2 Phase, 4Олово, 116mm моторни должина4 PCS Возачот DM860 80 V 256 Microsteps4 PCS Напојување : 350 W 60 V1 PC 6 Оска Збег Одбор&Кабел за слободни1 PC Напојување 50 W 5 V за слободниВе молиме проверете спецификација внимателно!Ве молиме потврдете превозот цена и метод пред да плаќање!Било какви прашања, слободно контактирајте ме!1 Stepper Мотор : 34 HS1456Внимание : Вратило Дијаметар : 14mmВратило Режим : Dual Рамен ОкноНие, исто така, имаат двојна вратило во акции, ако ви е потребна, слободно контактирајте ме!Без каква било порака, ние ќе испратиме една окното за вас2 Stepper Моторни Возач : DM8603 Напојување : 350 W 60 V4 Збег Одбор : 5 Напојување : 50 W 5 V

DEN 23510.40

2 парчиња/многу Nema17 epicyclical stepper моторни чекор-по-чекор редуктор 6n. M (833oz-во) cid 100: 1 мотор должина 34 mm

2 парчиња / многу Nema17 epicyclical stepper моторни чекорпочекор редуктор 6n M (833ozво) cid 100 : 1 мотор должина 34 mmИсто така, со cid 15 : 1, 20 : 1, 25 : 1, 30 : 1, 40 : 1, 50 : 1 за клиентите треба, контактирајте со нас или проверете ги во нашата продавница.Собрани со stepper моторни nema 17 : Планетарните менувачот Со NEMA 17 stepper мотор!Повеќе фотографии од NEMA 17 Планетарен насочена stepper моторпреземени од страна на нашата заедничка камера : (Преземено од себе и без ГЛАСАЧКО место, па новиот mtoro изгледа подобро од фотографијата.)Пакување show (слично како што е подолу)Функција Опис на планетарните менувачот stepper моторни nema 17 : Ниско ниво на бучава Брзо прилагодливи Висок вртежен моментСпецификација на Планетарната Насочена Stepper Моторни nema 17 : NEMA17 Планетарниот Менувачот цртање(Cid 15 : 1 ~100 : 1 припаѓаат на 2фаза : L=51mm)На Спецификации...

DEN 4760.16