• Ново
Топла Продаде! CNC Wantai 4 Оска Nema23 Stepper Моторни WT57STH115-4204A 425oz 4.2 A+Возачот DQ542MA 4.2 САД велика БРИТАНИЈА CA DE IT FR ЈП Слободни

Топла Продаде! CNC Wantai 4 Оска Nema23 Stepper Моторни WT57STH115-4204A 425oz 4.2 A+Возачот DQ542MA 4.2 САД велика БРИТАНИЈА CA DE IT FR ЈП Слободни

DEN 19200.00
DEN 18048.00 -6 %

Износот
Во форма достапна за нарачката


Добредојдовте во мојата продавница!
Сакате да имате добар шопинг!
Ве молиме потврдете превозот метод и такси превозот пред плати!
Се чувствуваат слободни да контакт со мене за секое прашање!
Јас ќе се обидам во моја моќ за да ве поддржат!
1 stepper мотор
2, Stepper Моторни Возачот
3 напојување : 350 W,36 V
4 Збег Одбор : DB25
Најдобро Продаваните! Wantai Stepper Моторни Возачот DQ542 MA 4.2 A 50 V 128micro CNC Рутер Гравирање Мелење Пена За Nema11 16 17 23 моторни US$ 34.00 /парче
Најдобро Продаваните! Wantai 3 ЕЕЗ Stepper Моторни Возачи DQ542 MA 18-50 V 4.2 A 128 Micro CNC Рутер Пена Мелница се Намали Мелење Ласерско Гравирање US$ 99.50 /многу
3 парчиња / многу
Најдобро Продаваните! Wantai 4 ПАРЧИЊА Stepper Моторни Возачот DQ542 MA 50 V 4.2 A 128 Micro CNC Рутер Гравирање За Мелење Nema 11 16 17 23 моторни US$ 134.00 /многу
4 парчиња / многу
Топла Продаде! CNC Рутер Wantai Единствен Излез Напојување 350 W 36 V S-350-36 за Мелење Плазма Ласерски Печатач Engraver US$ 27.50 /парче
Топла Продаде! CNC Wantai Stepper Моторни Возачот 6 Оска Интерфејс Одбор ( Збег Одбор DB25) Адаптер Мелничката Engraver Ласерски Печатач US$ 12.00 /парче
Сила На Мотор! Wantai Nema23 Stepper Моторни WT57 STH115-4204 A 428oz-во 4.2 Медицински Автоматизација на Слики за Печатење US$ 30.00 /парче
Германија Бесплатно! CNC Wantai 5 PCS Nema23 Stepper Моторни WT57 STH115-4204 A 425oz-во 115mm 3А CE, ROHS ISO Engraver Ласерски Машина US$ 220.00 /многу
5 парчиња / многу

Особините

сертификација:
ROHS,CE,ISO
Тип:
Хибрид
Фаза:
2
Број На Модел На:
WT57STH115-4204A
Одржување На Вртежен Момент:
30kgr. cm(425oz-во)
Тековната / Фаза:
4.2 A
Чекор Агол(степени):
1.8 степен
Поддршка На Моторни Возачот:
DQ542MA
Поддршка За Напојување:
350W 60V
Поддршка Збег Одбор:
DB25
Application1:
Aerospace & Одбрана, Автоматизација Апликации
Application2:
Комерцијални Опрема, Индустриска Алатка
Application3:
Медицински Уред & Опрема, Медицински Мобилност
is_customized:
Yes

Купувачите избираат и

2 фаза NEMA34 4Nm 566ozf.во Затворена јамка Stepper серво мотор возачот комплет JMC 86J1880EC-1000+2HSS86H

2 фаза NEMA34 4 Nm 566ozf.во Затворена јамка Stepper серво мотор возачот комплет JMC 86 J1880 EC1000+2 HSS86 H со 3m енкодер кабелПакетот вклучува : 1pc NEMA34 6 Nm затворена јамка stepper моторни 86 J18180 EC1000...

DEN 5136.00

2 парчиња/многу Nema17 epicyclical stepper моторни чекор-по-чекор редуктор 6n. M (833oz-во) cid 100: 1 мотор должина 34 mm

2 парчиња / многу Nema17 epicyclical stepper моторни чекорпочекор редуктор 6n M (833ozво) cid 100 : 1 мотор должина 34 mmИсто така, со cid 15 : 1, 20 : 1, 25 : 1, 30 : 1, 40 : 1, 50 : 1 за клиентите треба, контактирајте со нас или проверете ги во нашата продавница.Собрани со stepper моторни nema 17 : Планетарните менувачот Со NEMA 17 stepper мотор!Повеќе фотографии од NEMA 17 Планетарен насочена stepper моторпреземени од страна на нашата заедничка камера : (Преземено од себе и без ГЛАСАЧКО место, па новиот mtoro изгледа подобро од фотографијата.)Пакување show (слично како што е подолу)Функција Опис на планетарните менувачот stepper моторни nema 17 : Ниско ниво на бучава Брзо прилагодливи Висок вртежен моментСпецификација на Планетарната Насочена Stepper Моторни nema 17 : NEMA17 Планетарниот Менувачот цртање(Cid 15 : 1 ~100 : 1 припаѓаат на 2фаза : L=51mm)На Спецификации...

DEN 4760.16

3pcs 17HS8401S 4-води Nema17 Stepper Моторни 42 моторни Nema 17 моторни 42BYGH 1.8 мотор со DuPont линија За 3D печатач

3pcs 17 HS8401 S моторни 3pcs 1 M Du Pont линијаОпшта Спецификација : Чекор агол точност : + 5%(full чекор,а не оптоварување)Отпор точност : + 10%Inductance точност : + и 20%Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)Температурата 20deg ~+50degИзолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDCInsultion Сила500 VAC за една минутаDatasheet(17 HS8401,1.8 А,78 мл или 4.8 кг.cm држи вртежен момент,5mm дијаметар окно) : МоделЧекор Агол(сте)Моторни Должина(mm)Номинална Струја(А)Фаза Отпор(Ohm)Фаза Inductance(мз)Одржување На Вртежен Момент(Н...

DEN 2047.68

CNC mach3 USB 3 Оска Комплет, 3pcs TB6560 возачот+ mach3 USB stepper моторни контролер одбор+ 3pcs nema17 stepper мотор

Карактеристики : Овој USB движење контрола на картичката има подолу предности : мала јачина, лесен за употреба, има силна антимешање способност, Не треба да инсталирате било USB драјверите,тоа може да се користи по приклучување на компјутер...

DEN 3972.00

4pcs/многу 23HS7628 4-води Nema 23 Stepper Мотор 57 моторни NEMA23 Stepper Мотор(23HS8430) 2.8 НА ISO CNC Ласерски Мелење Пена Плазма Сечење

Пакетот вклучува : 4pcs x 23 HS7628 Stepper МоторСовети : вратило 8мм или 6.35 mm,ве молиме да се избере една која ќе треба,стандардно е 8мм.Општа Спецификација : Чекор агол точност : + 5%(full чекор,а не оптоварување)Отпор точност : + 10%Inductance точност : + и 20%Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)Температурата 20deg ~+50degИзолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDCInsultion Сила500 VAC за една минутаЦрвено : А+ Сина : A Зелена : B+ Црна : БОваа производи се широко се користи во гравирање машина, печатач, медицинска опрема, везови машина, фаза осветлување, текстил автоматизација, печатење,пакување и други индустрии автоматизација опрема.

DEN 3517.92

NEMA42 големина 110mm Stepper мотори со кочница J110HB99-05(DC24V) моторни должина 99mm вртежен момент 11N.m(1572oz-во)

NEMA42 големина 110mm Stepper мотори со кочница J110 HB9905(DC24 V) моторни должина 99mm вртежен момент 11 N.m(1572ozво)Општи спецификацииИзлегувајќи точноста.........±5%Температурата се зголеми...........80 C MaxТемпературата........20 C~+50 CОтпорност на изолација........100 MΩMin 500 VDCDielectric сила.........500 V AC 1minuteДозволената радијална оптоварување........0.02 мм Макс (450g оптоварување)Сад ќе се вчита........0.08 мм Макс (450g оптоварување)СпецификацииМоделЧекор Агол(°)ДолжинаL(mm)Одржување На Вртежен Момент(Н...

DEN 5560.32

Евтини Кина NEMA34 8.5 Nm CNC Затворена Јамка Stepper Drive&Моторни колекции AC60V HBS860H+86HBS85 Лесно Серво за CNC X-Y маси

Евтини Кина NEMA34 8.5 Nm CNC Затворена Јамка Stepper Drive&Моторни колекции AC60 V HBS860 H+86 HBS85 Лесно Серво за CNC XY маси1 Превозот оглас1 BUC ДискHBS860 H1 BUC Мотор86 HBS851 BUC Енкодер Кабел3 M2...

DEN 5746.00 6048.00

Бесплатен превозот 4-води Nema17 Stepper Моторни 42 моторни NEMA 17 моторни 42BYGH 1.7 A (17HS4401) со Монтажа L Заградата Планината

1pcs 17 HS4401 мотор со 30 CM линија должина 1pcs Nema 17 Монтажа L Заградата ПланинатаОпшта Спецификација : Чекор агол точност : + 5%(full чекор,а не оптоварување)Отпор точност : + 10%Inductance точност : + и 20%Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)Температурата 20deg ~+50degИзолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDCInsultion Сила500 VAC за една минутаDatasheet(17 HS4401,1.7 А,5mm дијаметар окно) : МоделЧекор Агол(сте)Моторни Должина(mm)Номинална Струја(А)Фаза Отпор(Ohm)Фаза Inductance(мз)Одржување На Вртежен Момент(Н...

DEN 911.52

Топла Продажба! 4pcs 15mm 2 Фаза 4 Жица Stepper Мотор Со 52mm Завртка Род

Моторни дијаметар : 15 MM Мотор висина : 12.2 MM Завртка род дијаметар : 3 ММ Завртка теренот : 2mm Завртка должина : 52 MM (ефективен патување) Мотор тип : двефаза четирижица stepper моторни Тежина : 19 G

DEN 502.00 528.00

Бесплатен превозот 3D Печатач -- Nema17 за 12VDC 2800g.cm 34mm должина 4-Води 17HS3430 17 моторни Stepper Мотор за CNC

1pcs 17 HS3430 моторни 1pcs Du Pont линија (1 M)Општа Спецификација : Чекор агол точност : + 5%(full чекор,а не оптоварување)Отпор точност : + 10%Inductance точност : + и 20%Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)Температурата 20deg ~+50degИзолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDCInsultion Сила500 VAC за една минута5mm дијаметар окноМоделЧекор Агол(сте)Моторни Должина(mm)Номинална Струја(А)Фаза Отпор(Ohm)Фаза Inductance(мз)Одржување На Вртежен Момент(Н...

DEN 415.68

3 парчиња по многу висок вртежен момент чекор моторни 23HS33-4008S L 84 mm Nema 23 со 1.8 сте 4 200 N. cm и биполарно 8 олово жици

NEMA23 stepper моторни 23 HS334008 S 1.8 степен, 4, 200 N cm(3 парчиња по многу) Овие Nema 23 Stepper Моторни серија нуди висока резолуција и е вработен со економски цени дискови за прецизност апликации...

DEN 6707.00 7536.00

10PCS 23HS5628 4-води Nema 23 Stepper Мотор 57 моторни NEMA23 Stepper Моторот 2.8 НА ISO CNC Ласерски Мелење Пена Плазма Сечење

10pcs 23 HS5628 моторни 10pcs 30cm линија должинаЧекор агол точност : + 5%(full чекор,а не оптоварување)Отпор точност : + 10%Inductance точност : + и 20%Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)Температурата 20deg ~+50degИзолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDCInsultion Сила500 VAC за една минута6.35 mm ИЛИ 8мм дијаметар окно

DEN 9105.12

1pc 42BYGHW811 0.48 Н. м 48mm 2.5 за 3D печатач и cnc рутер мини моторни чекор роботски

Најдобро продаваните!1pc 42 BYGHW811 0.48 Н м 48mm 2.5 за 3 D печатач и cnc рутер мини моторни чекор роботскиНапомена : ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Pricture покажува :

DEN 360.00

1PC Nema23 Stepper Моторни 23HS7628 4-Води 76mm 2.8 Биполарно CE, ISO ROHS CNC Рутер Гравирање Машина

Пакетот вклучува : 1pc x 23 HS7628 Stepper МоторСовети : 8mm или 6.35 mm,ве молиме да се избере една која ќе треба,стандардно е 8мм.Општа Спецификација : Чекор агол точност : + 5%(full чекор,а не оптоварување)Отпор точност : + 10%Inductance точност : + и 20%Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)Температурата 20deg ~+50degИзолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDCInsultion Сила500 VAC за една минутаAnswer : ___________________________ Note : Ние можеме да произведуваат производи според клиентите барања...

DEN 1687.00 1775.52

Brushless Повлекува Прецизност Вретено Мотор Три Фаза 86 Повлекува Моторни Висок вртежен момент 4 Н м

Доби голем број на stepper вретено мотор, производителите се Шенжен страна на производителите, нивните производи се во потрага да се направи со гравирање машина, се со висока моќност, висока вртежен момент на голема stepper мотор...

DEN 1232.00 1416.00

30pcs 27MM stepper моторни 1601 (1: 5) stepper мотор со менувачот

Многу добра stepper мотор со редуктор, моторот е многу фина изработка, опрема кутија опрема е исто така иста прецизност, убава, stepper моторни дијаметар или 27 MM, достоен на наплата ....

DEN 2088.00 2400.00

(Највисоко оценет) 5.18:1 Nema 17 Wantai Stepper Насочена Моторни 19.7 Кг.см,1.3 А, DIY CNC Робот 3D Печатач, 42BYGHW613AG5.18-X

Оваа ставка вклучува : 5.18 : 1 Планетарен Менувачот Nema 17 Stepper Насочена Моторни 19.7 Кг.см,1.3 за DIY CNC Робот 3 D Печатач, 42 BYGHW613 AG5.18X1, Технички СпецификацииДел No...

DEN 2256.00 2399.52

Бесплатен превозот 1pcs 4-води Nema17 Stepper Моторни 42 моторни Nema 17 моторни 1.7 A (17HS4401) 3D печатач моторни и CNC XYZ

1 PCS 17 HS4401 мотор1 PCS 30 CM линија1 Ние прифаќаме Alipay, запад Унија, TT Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ...

DEN 372.96

(Слободен Брод) 4PCS CNC Nema 34 Двојна Вратило Wantai stepper моторни 1600OZ,3.5 А,4-Води 85BYGH450C-012B

Одлична Вест од Wantaimotor! Брод од нашите Германија & САД магацин, по плаќањето, во рок од 35 дена за добивање производи! Без даноци од царина, нема штета, подобра услуга, само за 5 групи, ве молиме не двоумете се!Исто така, на Клиенти Од Франција, Италија, Шведска,Англија, велика БРИТАНИЈА, Австрија,Холандија,Данска,Белгија,Луксембург, Естонија , Латвија , Литванија , Полска , Романија , Словачка , Словенија , чешка , Унгарија, Швајцарија & Сите Земји на ЕУ може да се испраќаат како и, без даноци, нема штета, многу брзо, ве молиме не двоумете се : )Оваа ставка вклучува : 4 ПАРЧИЊА Nema 34 Stepper Мотор со Двојна вратило 1600ozво одржување на вртежен момент,1, Stepper МоторТехнички СпецификацииДел No...

DEN 13942.00 14832.00

Бесплатен Превозот ВИСТИНСКИ Leadshine 573S05 3 Фаза Хибрид Stepper Мотор со 0.45 Н. м 5.2 должина 42mm вратило 6.35 mm

Напомена : Ние само снабдување вистински Leadshine чекор мотор со разумна цена, ако вашиот буџет е граница, ве молиме контактирајте го нашиот сервис човек на интернет и тој таа ќе ви препорача на ниска цена друг снабдувач.Leadshine 3 фаза ,1.2 степен Чекор моторни 573 S05Спецификации : Појавување на Диск : 3 DM683 : () :

DEN 2540.00 2731.20