• Ново
Најдобри Се Продаде! Wantai 4 Оска Nema23 Stepper Моторни WT57STH115-4204A 425oz 4.2 A+Возачот DQ542MA 4.2 CNC Рутер Комплет Промоција

Најдобри Се Продаде! Wantai 4 Оска Nema23 Stepper Моторни WT57STH115-4204A 425oz 4.2 A+Возачот DQ542MA 4.2 CNC Рутер Комплет Промоција

DEN 14160.00
DEN 13310.00 -6 %

Износот
Во форма достапна за нарачката


Добредојдовте во мојата продавница!
Сакате да имате добар шопинг!
Ве молиме потврдете превозот метод и такси превозот пред плати!
Се чувствуваат слободни да контакт со мене за секое прашање!
Јас ќе се обидам во моја моќ за да ве поддржат!
1 stepper мотор
2, Stepper Моторни Возачот
3 напојување : 350 W,36 V
4 Збег Одбор : DB25
Сила На Мотор! Wantai Nema23 Stepper Моторни WT57 STH115-4204 A 428oz-во 4.2 Медицински Автоматизација на Слики за Печатење US$ 30.00 /парче
Германија Бесплатно! CNC Wantai 5 PCS Nema23 Stepper Моторни WT57 STH115-4204 A 425oz-во 115mm 3А CE, ROHS ISO Engraver Ласерски Машина US$ 220.00 /многу
5 парчиња / многу
Најдобро Продаваните! Wantai Stepper Моторни Возачот DQ542 MA 4.2 A 50 V 128micro CNC Рутер Гравирање Мелење Пена За Nema11 16 17 23 моторни US$ 34.00 /парче
Топла Продаде! Wantai 3 ЕЕЗ Stepper Моторни Возачи DQ542 MA 18-50 V 4.2 A 128 Micro CNC Рутер Пена Везови Мелница се Намали Мелење Гравирање US$ 128.00 /многу
3 парчиња / многу
Најдобро Продаваните! Wantai 4 ПАРЧИЊА Stepper Моторни Возачот DQ542 MA 50 V 4.2 A 128 Micro CNC Рутер Гравирање За Мелење Nema 11 16 17 23 моторни US$ 134.00 /многу
4 парчиња / многу
Топла Продаде! CNC Рутер Wantai Единствен Излез Напојување 350 W 36 V S-350-36 за Мелење Плазма Ласерски Печатач Engraver US$ 27.50 /парче
Топла Продаде! CNC Wantai Stepper Моторни Возачот 6 Оска Интерфејс Одбор ( Збег Одбор DB25) Адаптер Мелничката Engraver Ласерски Печатач US$ 12.00 /парче

Особините

сертификација:
ROHS,CE,ISO
Тип:
Хибрид
Фаза:
2
Број На Модел На:
WT57STH115-4204A
Одржување На Вртежен Момент:
30kgr. cm(425oz-во)
Тековната / Фаза:
4.2 A
Чекор Агол(степени):
1.8 степен
Натпреварот Моторни Возачот:
DQ542MA
Macth Напојување:
350W 60V
натпреварот збег одбор:
DB25
Application1:
Печатење & Слики, Пумпа
Application2:
Phlx Опрема, Возила
Application3:
Фреза, Engraver Машина
is_customized:
Yes

Купувачите избираат и

1PC Nema23 Stepper Моторни 23HS7628 4-Води 76mm 2.8 Биполарно CE, ISO ROHS CNC Рутер Гравирање Машина

Пакетот вклучува : 1pc x 23 HS7628 Stepper МоторСовети : 8mm или 6.35 mm,ве молиме да се избере една која ќе треба,стандардно е 8мм.Општа Спецификација : Чекор агол точност : + 5%(full чекор,а не оптоварување)Отпор точност : + 10%Inductance точност : + и 20%Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)Температурата 20deg ~+50degИзолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDCInsultion Сила500 VAC за една минутаAnswer : ___________________________ Note : Ние можеме да произведуваат производи според клиентите барања...

DEN 1687.00 1775.52

Голема CNC!АКТ 1Axis Nema34 Stepper Моторни 34HS1456 Еден Бунари 4-Води 1232oz 116mm 5.6 А+1PC Возачот DM860 80V 256Micro+1PC Моќ

Добредојдовте во мојата продавница!Посакуваме да имате пријатен шопинг!Оваа ставка вклучува : 1 PC SNema34 Stepper Моторни 34 HS1456 Еден Окното : 1.8 степен, 5.6 А, 8.4 NM(1232 озin), 2 Phase, 4Олово, 116mm моторни должина1 PC Возачот DM860 80 V 256 Microsteps1 PC Напојување : 350 W 60 V1 PC 6 Оска Збег Одбор&Кабел за слободниВе молиме проверете спецификација внимателно!Ве молиме потврдете превозот цена и метод пред да плаќање!Било какви прашања, слободно контактирајте ме!1 Stepper Мотор : 34 HS1456Внимание : Вратило Дијаметар : 14mmВратило Режим : Dual Рамен Окно2 Stepper Моторни Возач : DM8603 Напојување : 350 W 60 V4 Збег Одбор :

DEN 10123.20

Бесплатен превозот 1pcs 4-води Nema17 Stepper Моторни 42 моторни Nema 17 моторни 1.7 A (17HS4401) 3D печатач моторни и CNC XYZ

1 PCS 17 HS4401 мотор1 PCS 30 CM линија1 Ние прифаќаме Alipay, запад Унија, TT Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ...

DEN 372.96

NEMA23 2N.м 3phase лесно серво Затворена јамка stepper мотор комплет CNC DC20-50V LCDA357H+LC57H380

NEMA23 2 N.м 3phase лесно серво Затворена јамка stepper мотор комплет CNC DC2050 V LCDA357 H+LC57 H380Пакување : 1pcs 3 фаза NEMA23 2 N.м Затворенијамка stepper моторни LC57 H3801pcs 3 фаза NEMA23 затворена јамка stepper моторни возачот LCDA357 H1pcs 3 M Енкодер кабел...

DEN 4514.00 4752.00

2 Фаза NEMA23 1NM Затворена Јамка Stepper Серво Мотор Возачот Комплет за CNC Машина Завртка Машина

2 Фаза NEMA23 1 NM Затворена Јамка Stepper Серво Мотор Возачот Комплет за CNC Машина Завртка МашинаФункција : Нема чекор загуба прецизно позиционирање, 100% се оценети со вртежен момент вози мотор варијабла тековна контрола технологија, висока ефикасност тековна, мали вибрации, мала брзина стабилна работа изграденаво забрзување и забавување за контрола, да се подобри непречено старт и стоп на корисникот може да го прилагодите на сегментација на Компатибилен со 1000 и 2500 линии енкодер во текот тековната заштита, во текот напон заштита и над позиција грешка заштита мотор холдинг вртежен момент 1 N.м, инсталација големина nema23...

DEN 5955.84

NEMA34 6N.м 2phase лесно серво Затворена јамка stepper мотор комплет CNC AC20-75V LCDA86H+LC86H298

NEMA34 6 N.м 2phase лесно серво Затворена јамка stepper мотор комплет CNC AC2075 V LCDA86 H+LC86 H298Пакување : 1pcs 2 фаза NEMA34 6 N.м Затворенијамка stepper моторни LC86 H2981pcs 2 фаза NEMA34 затворена јамка stepper моторни возачот LCDA86 H1pcs 3 M Енкодер кабел...

DEN 5700.00 6000.00

(Слободен Брод) 4PCS CNC Nema 34 Двојна Вратило Wantai stepper моторни 1600OZ,3.5 А,4-Води 85BYGH450C-012B

Одлична Вест од Wantaimotor! Брод од нашите Германија & САД магацин, по плаќањето, во рок од 35 дена за добивање производи! Без даноци од царина, нема штета, подобра услуга, само за 5 групи, ве молиме не двоумете се!Исто така, на Клиенти Од Франција, Италија, Шведска,Англија, велика БРИТАНИЈА, Австрија,Холандија,Данска,Белгија,Луксембург, Естонија , Латвија , Литванија , Полска , Романија , Словачка , Словенија , чешка , Унгарија, Швајцарија & Сите Земји на ЕУ може да се испраќаат како и, без даноци, нема штета, многу брзо, ве молиме не двоумете се : )Оваа ставка вклучува : 4 ПАРЧИЊА Nema 34 Stepper Мотор со Двојна вратило 1600ozво одржување на вртежен момент,1, Stepper МоторТехнички СпецификацииДел No...

DEN 13942.00 14832.00

Бесплатен Превозот ВИСТИНСКИ Leadshine 573S15 3 Фаза Хибрид Stepper Мотор со 1.3 Н. м 5.8 должина 76 mm вратило 8 mm

Напомена : Ние само снабдување вистински Leadshine чекор мотор со разумна цена, ако вашиот буџет е граница, ве молиме контактирајте го нашиот сервис човек на интернет и тој таа ќе ви препорача на ниска цена друг снабдувач.Leadshine 3 фаза ,1.2 степен Чекор моторни 573 S15Спецификации : Појавување на Диск : 3 DM683 : () :

DEN 3036.00 3264.00

10PCS 23HS5628 4-води Nema 23 Stepper Мотор 57 моторни NEMA23 Stepper Моторот 2.8 НА ISO CNC Ласерски Мелење Пена Плазма Сечење

10pcs 23 HS5628 моторни 10pcs 30cm линија должинаЧекор агол точност : + 5%(full чекор,а не оптоварување)Отпор точност : + 10%Inductance точност : + и 20%Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)Температурата 20deg ~+50degИзолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDCInsultion Сила500 VAC за една минута6.35 mm ИЛИ 8мм дијаметар окно

DEN 9105.12

1 BUC 17HS2408 Бесплатен превозот 4-води Nema 17 Stepper Моторни 42 моторни 42BYGH 0.6 A CE CNC Ласерски и 3D печатач

1pcs 17 HS2408 моторни 1pcs Du Pont линија (1 M)Општа Спецификација : Чекор агол точност : + 5%(full чекор,а не оптоварување)Отпор точност : + 10%Inductance точност : + и 20%Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)Температурата 20deg ~+50degИзолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDCInsultion Сила500 VAC за една минута5mm дијаметар окноМоделЧекор Агол(сте)Моторни Должина(mm)Номинална Струја(А)Фаза Отпор(Ohm)Фаза Inductance(мз)Одржување На Вртежен Момент(Н...

DEN 365.76

OK86STH151-6004BZBH1000+2HSS86H Затворени-јамка stepper Моторни 12N.м Nema 34 повлекува мотор со сопирачки

Затворенијамка stepper Моторни 12 N.м Nema 34 повлекува мотор со кочница OK86 STH1516004 BZBH1000+2 HSS86 H Опис(Серво диск) : ХСС 2фаза хибрид stepper серво диск систем за интегрирано серво управувач технологија во дигитална чекор возачот,Таа донесува типичен трицикличните контрола метод кој вклучува тековниот циклус,брзина јамка и позиција јамка,овој производ е theadvantage на двете чекор и серво систем,и тоа е многу економичен движење контрола на производи Енкодер Кабел должина е 2meters...

DEN 9074.00 9552.00

(Слободен Брод на ЕУ,САД& САД Брод) 4PCS 3D Печатач CNC Nema 34 Двојна Шахти Wantai stepper моторни 1600OZ,3.5 A,2ph, 85BYGH450C-012B

Одлична Вест од Wantaimotor! Брод од нашите Германија & САД магацин, по плаќањето, во рок од 37 дена за добивање производи! само за 5 групи, ве молиме не двоумете се!Исто така, на Клиенти Од 7 Сите Земји на ЕУ може да се испраќаат како и, без даноци, нема штета, многу брзо, ве молиме не двоумете се : )Оваа ставка вклучува : 4 ПАРЧИЊА Nema 34 Stepper Мотор со Двојна вратило 1600ozво одржување на вртежен момент,1, Stepper МоторТехнички СпецификацииДел No...

DEN 16198.00 17232.00

4pcs/многу 23HS7628 4-води Nema 23 Stepper Мотор 57 моторни NEMA23 Stepper Мотор(23HS8430) 2.8 НА ISO CNC Ласерски Мелење Пена Плазма Сечење

Пакетот вклучува : 4pcs x 23 HS7628 Stepper МоторСовети : вратило 8мм или 6.35 mm,ве молиме да се избере една која ќе треба,стандардно е 8мм.Општа Спецификација : Чекор агол точност : + 5%(full чекор,а не оптоварување)Отпор точност : + 10%Inductance точност : + и 20%Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)Температурата 20deg ~+50degИзолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDCInsultion Сила500 VAC за една минутаЦрвено : А+ Сина : A Зелена : B+ Црна : БОваа производи се широко се користи во гравирање машина, печатач, медицинска опрема, везови машина, фаза осветлување, текстил автоматизација, печатење,пакување и други индустрии автоматизација опрема.

DEN 3517.92

NEMA42 големина 110mm Stepper мотори со кочница J110HB99-05(DC24V) моторни должина 99mm вртежен момент 11N.m(1572oz-во)

NEMA42 големина 110mm Stepper мотори со кочница J110 HB9905(DC24 V) моторни должина 99mm вртежен момент 11 N.m(1572ozво)Општи спецификацииИзлегувајќи точноста.........±5%Температурата се зголеми...........80 C MaxТемпературата........20 C~+50 CОтпорност на изолација........100 MΩMin 500 VDCDielectric сила.........500 V AC 1minuteДозволената радијална оптоварување........0.02 мм Макс (450g оптоварување)Сад ќе се вчита........0.08 мм Макс (450g оптоварување)СпецификацииМоделЧекор Агол(°)ДолжинаL(mm)Одржување На Вртежен Момент(Н...

DEN 5560.32

3PCS/многу Бесплатен превозот Nema17 за 12VDC 2800g.cm 34mm должина 4-Води 17HS3430 17 моторни Stepper Мотор за CNC 3D Печатач

3pcs 17 HS3430 моторни 3pcs Du Pont линија (1 M)Општа Спецификација : Чекор агол точност : + 5%(full чекор,а не оптоварување)Отпор точност : + 10%Inductance точност : + и 20%Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)Температурата 20deg ~+50degИзолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDCInsultion Сила500 VAC за една минута5mm дијаметар окноМоделЧекор Агол(сте)Моторни Должина(mm)Номинална Струја(А)Фаза Отпор(Ohm)Фаза Inductance(мз)Одржување На Вртежен Момент(Н...

DEN 1231.68

Бесплатен Превозот 5PCS Nema17 Stepper Моторни 42 моторни Nema 17 моторни 42BYGH 1.7 A (17HS4401S) мотор за CNC XYZ 3D принтер 4-води

Општа Спецификација : Чекор агол точност : + 5%(full чекор,а не оптоварување)Отпор точност : + 10%Inductance точност : + и 20%Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)Температурата 20deg ~+50degИзолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDCInsultion Сила500 VAC за една минутаDatasheet(17 HS4401 S,1.7 А, 65 млво одржување на вртежен момент,5mm дијаметар окно) : МоделЧекор Агол(сте)Моторни Должина(mm)Номинална Струја(А)Фаза Отпор(Ohm)Фаза Inductance(мз)Одржување На Вртежен Момент(Н...

DEN 1900.00 2111.52

CNC NEMA54 27NM 3857oz-во 2ph 6A D=19mm Stepper Motor130HS27 Текстилни Машина

Типични АпликацииПогоден за апликации бараат висока доверливост, високи перформанси, ниска цена stepper системи, како што се CNC рутери, мали и средни мелење или гравирање машини, ласерски машини, опрема текстил, медицински помагала, собранието машини, пикиместо уреди, итн.130 HS Серија 2 Фаза NEMA 42 Stepper МоторсОпределување 2 фаза 1.8° повлекува агол NEMA 54 Држи toque на 27 N*m 45 N*m (3857 6428 озво) Висока прецизност Непречено движење Ниска моторни греење Ниска движење на бучаваАгол На Точноста+5%(full чекор, без оптоварување)Температурата Се Зголеми80°C MaxТемпературата10°C +50°CОтпорност На Изолација100 MΩmin.500 VDCDielectric Сила500 VAC за една минутаВратило Радијална Игра0.06 Max.(450gоптоварување)Вратило Axial Игра0.08 max.(450gоптоварување)Електрични параметарМодел130 HS27130 HS45Чекор Агол1.8 степен1.8Одржување на вртежен момент27 NM45Номинална струја6 A7# на Води44Фаза Inductance12.5 мз9Фаза отпор0.86 Ohm0.66Роторот инерција35 Kg.cm248.4аретир вртежен момент10 Kg.cm16Вратило дијаметар19mm19Должина на вратило45mm45Моторни Должина226mm282Натпреварот ДисковиDM228DM228Fasttobuy обезбедува десетици модели на stepper дискови...

DEN 14546.00 15312.00

2 фаза NEMA34 6Nm 850ozf.во Затворена јамка Stepper серво мотор возачот комплет JMC 86J1895EC-1000+2HSS86H

2 фаза NEMA34 6 Nm 850ozf.во Затворена јамка Stepper серво мотор возачот комплет JMC 86 J1895 EC1000+2 HSS86 H со 3m енкодер кабелПакетот вклучува : 1pc NEMA34 6 Nm затворена јамка stepper моторни 86 J1895 EC1000...

DEN 5328.00

3 парчиња по многу висок вртежен момент чекор моторни 23HS33-4008S L 84 mm Nema 23 со 1.8 сте 4 200 N. cm и биполарно 8 олово жици

NEMA23 stepper моторни 23 HS334008 S 1.8 степен, 4, 200 N cm(3 парчиња по многу) Овие Nema 23 Stepper Моторни серија нуди висока резолуција и е вработен со економски цени дискови за прецизност апликации...

DEN 6707.00 7536.00

Бесплатен превозот 4-води Nema17 Stepper Моторни 42 моторни NEMA 17 моторни 42BYGH 1.7 A (17HS4401) со Монтажа L Заградата Планината

1pcs 17 HS4401 мотор со 30 CM линија должина 1pcs Nema 17 Монтажа L Заградата ПланинатаОпшта Спецификација : Чекор агол точност : + 5%(full чекор,а не оптоварување)Отпор точност : + 10%Inductance точност : + и 20%Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)Температурата 20deg ~+50degИзолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDCInsultion Сила500 VAC за една минутаDatasheet(17 HS4401,1.7 А,5mm дијаметар окно) : МоделЧекор Агол(сте)Моторни Должина(mm)Номинална Струја(А)Фаза Отпор(Ohm)Фаза Inductance(мз)Одржување На Вртежен Момент(Н...

DEN 911.52

нови 57 stepper моторни torque /2.8 НА 1N.M / 57BYGH51 1.8 степени / фидер додатоци

57 BYGH51401 A две фаза stepper моторЕдна ПараметриЧекор Агол : 1.8 ° Струја : 1.5 АТелото должина : 51mm статични вртежен момент : 1 N.Мако ви треба другиот дел број моторни како листа ги прикажува ве молиме контактирајте со насЗдраво Драги Сите,добредојдовте на нашата продавница.ние нудиме најдобар quanlity &цена & зедницата за вас...

DEN 2375.04