• Ново
Висок Квалитет! CNC 3PCS Nema 23 Stepper Моторни J57HB115-03 3.0 2.0 м Н. (286oz-во) 115mm моторни должина на вратило дијаметар 8.0 mm

Висок Квалитет! CNC 3PCS Nema 23 Stepper Моторни J57HB115-03 3.0 2.0 м Н. (286oz-во) 115mm моторни должина на вратило дијаметар 8.0 mm

DEN 6559.68

Износот
Во форма достапна за нарачката


Висок Квалитет! CNC Jingbo 3 PCS Nema 23 Stepper Моторни J57 HB115-03 3.0 2.0 Nm(286oz-во) 115mm моторни должина на вратило дијаметар 8.0 mm CE, ROHS ISO Ласерски Плазма Мелница Везови
Општи спецификации
Чекор Агол На Точноста : 5%
Температурата се зголеми : 80°c Max
Амбиентална температура : -20°c~+50°c
Изолација отпор : 100 MΩ Мин 500 VDC
Dielectric сила : 500 V AC 1minute
Вратило Радијална Игра : 0.02 mm Макс(450g-оптоварување)
Вратило Axial Игра : 0.08 mm Макс(450g-оптоварување)
Спецификации :
Модел
Чекор Агол (°)
Должина L(mm)
Одржување на Моторот (Н. м)
Струја (A/Фаза)
Отпор (Ω)
Inductance (мз)
Роторот инерција (g.cm 2 )
Тежина (кг)
Вратило дијаметар (mm)
Оската се водат (mm)
Доведе жица
J57 HB115-03
1.8
115
2.0
3.0
2.2
3.5
600
1.5
8.0
Израмнување блок 0.5x20
4 жици
Само претставување на производи, ние можеме да дизајнираме според клиентите барања
Димензија : единица=mm
Фреквенција-torque карактеристики
Инсталации Дијаграм
Инсталација претпазливост Податоци на електрични карактеристики и технички податоци и двата се мери со JB542 M возачот, тестирање напон DC28 V. Кога моторни монтирани, бидете сигурни дека нејзините предната маска треба да се инсталира на цвест надоместок позиција и внимание да се вклопуваат толеранција и строго да се осигура дека concentricity на електричниот мотор оска со оптоварување. Ве молиме не го поврзете ред фаза кога монтирање на моторот и возачот.

Особините

Тип:
Хибрид
Фаза:
2
Тековната / Фаза:
3.0 A
Одржување На Вртежен Момент:
2.0 м Н. (286oz-во)
Бренд Име:
KIMBROUGH
Чекор Агол(степени):
1.8
сертификација:
CE
Број На Модел На:
J57HB115-03
Состојба:
Нови
Гаранција време:
една година
Примена:
Механички и автоматизација опрема
начин на плаќање:
Alipay /Western Union
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Одржување На Вртежен Момент:
2.0 м Н. (286oz-во)
Тековната/фаза:
3.0 A
Моторни должина:
115mm
is_customized:
Yes

Купувачите избираат и

2 парчиња/многу Nema17 epicyclical stepper моторни чекор-по-чекор редуктор 6n. M (833oz-во) cid 100: 1 мотор должина 34 mm

2 парчиња / многу Nema17 epicyclical stepper моторни чекорпочекор редуктор 6n M (833ozво) cid 100 : 1 мотор должина 34 mmИсто така, со cid 15 : 1, 20 : 1, 25 : 1, 30 : 1, 40 : 1, 50 : 1 за клиентите треба, контактирајте со нас или проверете ги во нашата продавница.Собрани со stepper моторни nema 17 : Планетарните менувачот Со NEMA 17 stepper мотор!Повеќе фотографии од NEMA 17 Планетарен насочена stepper моторпреземени од страна на нашата заедничка камера : (Преземено од себе и без ГЛАСАЧКО место, па новиот mtoro изгледа подобро од фотографијата.)Пакување show (слично како што е подолу)Функција Опис на планетарните менувачот stepper моторни nema 17 : Ниско ниво на бучава Брзо прилагодливи Висок вртежен моментСпецификација на Планетарната Насочена Stepper Моторни nema 17 : NEMA17 Планетарниот Менувачот цртање(Cid 15 : 1 ~100 : 1 припаѓаат на 2фаза : L=51mm)На Спецификации...

DEN 4760.16

30pcs 27MM stepper моторни 1601 (1: 5) stepper мотор со менувачот

Многу добра stepper мотор со редуктор, моторот е многу фина изработка, опрема кутија опрема е исто така иста прецизност, убава, stepper моторни дијаметар или 27 MM, достоен на наплата ....

DEN 2088.00 2400.00

Бесплатен превозот 3D Печатач -- Nema17 за 12VDC 2800g.cm 34mm должина 4-Води 17HS3430 17 моторни Stepper Мотор за CNC

1pcs 17 HS3430 моторни 1pcs Du Pont линија (1 M)Општа Спецификација : Чекор агол точност : + 5%(full чекор,а не оптоварување)Отпор точност : + 10%Inductance точност : + и 20%Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)Температурата 20deg ~+50degИзолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDCInsultion Сила500 VAC за една минута5mm дијаметар окноМоделЧекор Агол(сте)Моторни Должина(mm)Номинална Струја(А)Фаза Отпор(Ohm)Фаза Inductance(мз)Одржување На Вртежен Момент(Н...

DEN 415.68

3 парчиња по многу висок вртежен момент чекор моторни 23HS33-4008S L 84 mm Nema 23 со 1.8 сте 4 200 N. cm и биполарно 8 олово жици

NEMA23 stepper моторни 23 HS334008 S 1.8 степен, 4, 200 N cm(3 парчиња по многу) Овие Nema 23 Stepper Моторни серија нуди висока резолуција и е вработен со економски цени дискови за прецизност апликации...

DEN 6707.00 7536.00

2 парчиња K976 Мини 2phrases 4lines Stepper Мотор

Пакет содржина : 2 парчињаОд дијаметар : 6mmЦелата висина : 7mmОди до мојата продавница : Плаќање : Ние прифаќаме сите плаќање како што е подолу.Кредитна картичка, T / T банка, Moneybookers, дебитна картичка.Ако имате било какви прашања во врска со плаќањето,ве молиме да бидат слободни да контакт.Ако имате било какви проблеми со исплата,вие може да добиете помош од овој линк.Превозот : Ние ќе брод од парцели во рок од 13 дневна по плаќање одобрени.Ние ги користиме глобалната Економија Превозот, па ние не обезбеди следење на броеви...

DEN 41.00 42.72

10PCS 23HS5628 4-води Nema 23 Stepper Мотор 57 моторни NEMA23 Stepper Моторот 2.8 НА ISO CNC Ласерски Мелење Пена Плазма Сечење

10pcs 23 HS5628 моторни 10pcs 30cm линија должинаЧекор агол точност : + 5%(full чекор,а не оптоварување)Отпор точност : + 10%Inductance точност : + и 20%Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)Температурата 20deg ~+50degИзолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDCInsultion Сила500 VAC за една минута6.35 mm ИЛИ 8мм дијаметар окно

DEN 9105.12

2 фаза NEMA34 4Nm 566ozf.во Затворена јамка Stepper серво мотор возачот комплет JMC 86J1880EC-1000+2HSS86H

2 фаза NEMA34 4 Nm 566ozf.во Затворена јамка Stepper серво мотор возачот комплет JMC 86 J1880 EC1000+2 HSS86 H со 3m енкодер кабелПакетот вклучува : 1pc NEMA34 6 Nm затворена јамка stepper моторни 86 J18180 EC1000...

DEN 5136.00

NEMA23 2N.м 3phase лесно серво Затворена јамка stepper мотор комплет CNC DC20-50V LCDA357H+LC57H380

NEMA23 2 N.м 3phase лесно серво Затворена јамка stepper мотор комплет CNC DC2050 V LCDA357 H+LC57 H380Пакување : 1pcs 3 фаза NEMA23 2 N.м Затворенијамка stepper моторни LC57 H3801pcs 3 фаза NEMA23 затворена јамка stepper моторни возачот LCDA357 H1pcs 3 M Енкодер кабел...

DEN 4514.00 4752.00

1 BUC 17HS2408 Бесплатен превозот 4-води Nema 17 Stepper Моторни 42 моторни 42BYGH 0.6 A CE CNC Ласерски и 3D печатач

1pcs 17 HS2408 моторни 1pcs Du Pont линија (1 M)Општа Спецификација : Чекор агол точност : + 5%(full чекор,а не оптоварување)Отпор точност : + 10%Inductance точност : + и 20%Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)Температурата 20deg ~+50degИзолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDCInsultion Сила500 VAC за една минута5mm дијаметар окноМоделЧекор Агол(сте)Моторни Должина(mm)Номинална Струја(А)Фаза Отпор(Ohm)Фаза Inductance(мз)Одржување На Вртежен Момент(Н...

DEN 365.76

Топла Продажба! 4pcs 15mm 2 Фаза 4 Жица Stepper Мотор Со 52mm Завртка Род

Моторни дијаметар : 15 MM Мотор висина : 12.2 MM Завртка род дијаметар : 3 ММ Завртка теренот : 2mm Завртка должина : 52 MM (ефективен патување) Мотор тип : двефаза четирижица stepper моторни Тежина : 19 G

DEN 502.00 528.00

5PCS 23HS5628 4-води Nema 23 Stepper Мотор 57 моторни NEMA23 Stepper Моторот 2.8 НА ISO CNC

За Пакет Содржина : 5 X 23 HS5628Околу Слика : За Производи : Чекор агол точност : + 5%(full чекор,а не оптоварување)Отпор точност : + 10%Inductance точност : + и 20%Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)Температурата 20deg ~+50degИзолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDCInsultion Сила500 VAC за една минута6.35 mm ИЛИ 8мм дијаметар окноМоделЧекорАголМоторниДолжинаОтценетинапонОтценетиТековнатаФазаОтпоротФазаInductanceОдржувањеВртежен моментМоментна инерцијаВодиЖицаМоторниТежина(сте)(mm)(V)(А)(Ohm)(мз)(Кг.cm)(g.cm2)(Никој)(Kg)23 HS41281.84122.80.71.45.512040.4523 HS51281.8512.32.80.832.210.127540.6523 HS56281.8562.52.80.92.512.630040.723 HS76281.8763.22.81.133.618.94804123 HS82401.8822.840.71.51852041.223 HS115281.81155.882.82.1103065041.8Црвено : A+Зелена : AЖолта : B+Сина : БЗа Повратни Информации : За испраќање процес :

DEN 2419.00 2688.00

1pc 42BYGHW811 0.48 Н. м 48mm 2.5 за 3D печатач и cnc рутер мини моторни чекор роботски

Најдобро продаваните!1pc 42 BYGHW811 0.48 Н м 48mm 2.5 за 3 D печатач и cnc рутер мини моторни чекор роботскиНапомена : ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Pricture покажува :

DEN 360.00

3PCS/многу Бесплатен превозот Nema17 за 12VDC 2800g.cm 34mm должина 4-Води 17HS3430 17 моторни Stepper Мотор за CNC 3D Печатач

3pcs 17 HS3430 моторни 3pcs Du Pont линија (1 M)Општа Спецификација : Чекор агол точност : + 5%(full чекор,а не оптоварување)Отпор точност : + 10%Inductance точност : + и 20%Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)Температурата 20deg ~+50degИзолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDCInsultion Сила500 VAC за една минута5mm дијаметар окноМоделЧекор Агол(сте)Моторни Должина(mm)Номинална Струја(А)Фаза Отпор(Ohm)Фаза Inductance(мз)Одржување На Вртежен Момент(Н...

DEN 1231.68

CNC mach3 USB 3 Оска Комплет, 3pcs TB6560 возачот+ mach3 USB stepper моторни контролер одбор+ 3pcs nema17 stepper мотор

Карактеристики : Овој USB движење контрола на картичката има подолу предности : мала јачина, лесен за употреба, има силна антимешање способност, Не треба да инсталирате било USB драјверите,тоа може да се користи по приклучување на компјутер...

DEN 3972.00

Brushless Повлекува Прецизност Вретено Мотор Три Фаза 86 Повлекува Моторни Висок вртежен момент 4 Н м

Доби голем број на stepper вретено мотор, производителите се Шенжен страна на производителите, нивните производи се во потрага да се направи со гравирање машина, се со висока моќност, висока вртежен момент на голема stepper мотор...

DEN 1232.00 1416.00

Бесплатен превозот 1pcs 4-води Nema17 Stepper Моторни 42 моторни Nema 17 моторни 1.7 A (17HS4401) 3D печатач моторни и CNC XYZ

1 PCS 17 HS4401 мотор1 PCS 30 CM линија1 Ние прифаќаме Alipay, запад Унија, TT Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ...

DEN 372.96

CE certification1pcs 4-води Nema17 Stepper Моторни 48mm должина / 78Oz-во / 1.8 a Nema 17 моторни 42BYGH (17HS8401) мотор за CNC

1pcs 17 HS8401 моторОпшта Спецификација : Чекор агол точност : + 5%(full чекор,а не оптоварување)Отпор точност : + 10%Inductance точност : + и 20%Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)Температурата 20deg ~+50degИзолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDCDatasheet(17 HS8401,1.8 А,78 мл или 4.8 кг.cm држи вртежен момент,5mm дијаметар окно) : Datasheet(17 HS8401,1.8 А,78 мл или 4.8 кг.cm држи вртежен момент,5mm дијаметар окно) : МоделЧекор Агол(сте)Моторни Должина(mm)Номинална Струја(А)Фаза Отпор(Ohm)Фаза Inductance(мз)Одржување На Вртежен Момент(Н...

DEN 619.20

3pcs 17HS8401S 4-води Nema17 Stepper Моторни 42 моторни Nema 17 моторни 42BYGH 1.8 мотор со DuPont линија За 3D печатач

3pcs 17 HS8401 S моторни 3pcs 1 M Du Pont линијаОпшта Спецификација : Чекор агол точност : + 5%(full чекор,а не оптоварување)Отпор точност : + 10%Inductance точност : + и 20%Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)Температурата 20deg ~+50degИзолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDCInsultion Сила500 VAC за една минутаDatasheet(17 HS8401,1.8 А,78 мл или 4.8 кг.cm држи вртежен момент,5mm дијаметар окно) : МоделЧекор Агол(сте)Моторни Должина(mm)Номинална Струја(А)Фаза Отпор(Ohm)Фаза Inductance(мз)Одржување На Вртежен Момент(Н...

DEN 2047.68

NEMA34 6N.м 2phase лесно серво Затворена јамка stepper мотор комплет CNC AC20-75V LCDA86H+LC86H298

NEMA34 6 N.м 2phase лесно серво Затворена јамка stepper мотор комплет CNC AC2075 V LCDA86 H+LC86 H298Пакување : 1pcs 2 фаза NEMA34 6 N.м Затворенијамка stepper моторни LC86 H2981pcs 2 фаза NEMA34 затворена јамка stepper моторни возачот LCDA86 H1pcs 3 M Енкодер кабел...

DEN 5700.00 6000.00

Топла Продажба! 5PCS Wantai Nema17 Stepper Моторни 42BYGHW609P1 Единствен Рамен 56oz-во 40mm 1.7 4-Води ROHZ CE, ISO 3D Печатач

Добредојдовте во мојата продавница!Сакате да имате добар шопинг!Оваа ставка вклучува : 5 КОМПЈУТЕРИ Nema 17 stepper моторни 42 BYGHW609 P1 единствен рамен вратило со 4000g.см (56ozво) одржување на вртежен моментPls потврди превозот метод и такси превозот пред плати!Се чувствуваат слободни да контакт со мене за секое прашање!Јас ќе се обидам мојата најдобра поддршка u!Ние, исто така може да производство на производи според клиенти барања.Поддршка Stepper Моторни Возач : DQ420 MA(Ако треба, јас ќе ти покаже линк )

DEN 1737.00 1848.00

нови 57 stepper моторни torque /2.8 НА 1N.M / 57BYGH51 1.8 степени / фидер додатоци

57 BYGH51401 A две фаза stepper моторЕдна ПараметриЧекор Агол : 1.8 ° Струја : 1.5 АТелото должина : 51mm статични вртежен момент : 1 N.Мако ви треба другиот дел број моторни како листа ги прикажува ве молиме контактирајте со насЗдраво Драги Сите,добредојдовте на нашата продавница.ние нудиме најдобар quanlity &цена & зедницата за вас...

DEN 2375.04

FBLM42 Brushless Мотор 3 Фаза 26W 24V 4000RPM 0.0625-0.19 Висок вртежен момент Nm

Тип : FBLM42Ликвидација На Прилагодувања Тип На Врска : ТриаголникВратило Количина : СлободенHoare Агол : 120Вратило Радијална Игра : 0.025 mmРадијална Царинење : 0.02 mm max.(450g)Axial Царинење : 0.08 mm max.(450g)Максимална Радијална Оптоварување : 28 NМаксимална Axial Оптоварување : 10 NИзолација Одделение : БDielectric Сила : 500 VDC во минутаИзолација Отпор : 100 MΩmin.,500 VDC

DEN 1856.16

OK86STH151-6004BZBH1000+2HSS86H Затворени-јамка stepper Моторни 12N.м Nema 34 повлекува мотор со сопирачки

Затворенијамка stepper Моторни 12 N.м Nema 34 повлекува мотор со кочница OK86 STH1516004 BZBH1000+2 HSS86 H Опис(Серво диск) : ХСС 2фаза хибрид stepper серво диск систем за интегрирано серво управувач технологија во дигитална чекор возачот,Таа донесува типичен трицикличните контрола метод кој вклучува тековниот циклус,брзина јамка и позиција јамка,овој производ е theadvantage на двете чекор и серво систем,и тоа е многу економичен движење контрола на производи Енкодер Кабел должина е 2meters...

DEN 9074.00 9552.00

(Највисоко оценет) 5.18:1 Nema 17 Wantai Stepper Насочена Моторни 19.7 Кг.см,1.3 А, DIY CNC Робот 3D Печатач, 42BYGHW613AG5.18-X

Оваа ставка вклучува : 5.18 : 1 Планетарен Менувачот Nema 17 Stepper Насочена Моторни 19.7 Кг.см,1.3 за DIY CNC Робот 3 D Печатач, 42 BYGHW613 AG5.18X1, Технички СпецификацииДел No...

DEN 2256.00 2399.52

Бесплатен Превозот 5PCS Nema17 Stepper Моторни 42 моторни Nema 17 моторни 42BYGH 1.7 A (17HS4401S) мотор за CNC XYZ 3D принтер 4-води

Општа Спецификација : Чекор агол точност : + 5%(full чекор,а не оптоварување)Отпор точност : + 10%Inductance точност : + и 20%Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)Температурата 20deg ~+50degИзолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDCInsultion Сила500 VAC за една минутаDatasheet(17 HS4401 S,1.7 А, 65 млво одржување на вртежен момент,5mm дијаметар окно) : МоделЧекор Агол(сте)Моторни Должина(mm)Номинална Струја(А)Фаза Отпор(Ohm)Фаза Inductance(мз)Одржување На Вртежен Момент(Н...

DEN 1900.00 2111.52

NEMA42 големина 110mm Stepper мотори со кочница J110HB99-05(DC24V) моторни должина 99mm вртежен момент 11N.m(1572oz-во)

NEMA42 големина 110mm Stepper мотори со кочница J110 HB9905(DC24 V) моторни должина 99mm вртежен момент 11 N.m(1572ozво)Општи спецификацииИзлегувајќи точноста.........±5%Температурата се зголеми...........80 C MaxТемпературата........20 C~+50 CОтпорност на изолација........100 MΩMin 500 VDCDielectric сила.........500 V AC 1minuteДозволената радијална оптоварување........0.02 мм Макс (450g оптоварување)Сад ќе се вчита........0.08 мм Макс (450g оптоварување)СпецификацииМоделЧекор Агол(°)ДолжинаL(mm)Одржување На Вртежен Момент(Н...

DEN 5560.32

5pcs/многу 17HS2408 4-води Nema 17 Stepper Моторни 42 моторни 42BYGH 0.6 A CE ROSH ISO CNC Ласерски и 3D печатач

Пакетот вклучува : 5pcs x 17 HS2408 Stepper МоторОпшта Спецификација : Чекор агол точност : + 5%(full чекор,а не оптоварување)Отпор точност : + 10%Inductance точност : + и 20%Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)Температурата 20deg ~+50degИзолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDCInsultion Сила500 VAC за една минута

DEN 2543.52