• Ново
Место снабдување Јапонија COPAL SPG20-310 моторни stepper

Место снабдување Јапонија COPAL SPG20-310 моторни stepper

DEN 2784.00

Износот
Во форма достапна за нарачката


Место снабдување Јапонија COPAL SPG20-310 моторни stepper
Физичката Продавница За Продажба
Paymet
• Ние го прифаќаме ЗАЧУВАМ, Кредитни картички, TT. Запад Union, Money Gram итн.
•Кога се направи исплата користење ЗАЧУВАМ, парите се депонирани безбедна ly во вашата сметка.
Пари е објавен за нас откако ќе се потврди испорака.
•Ако имате било какви проблеми на плаќањето, ве молиме контактирајте со нас што е можно поскоро.
Превозот
•Испраќање е договорен рок од 1-3 работни дена откако вашата уплата е завршена верификација
од страна на ALIBABA.
•Ве молиме да се советува меѓународната испорака многу зависи од вашиот ги локалните обичаи, weat
пост услуга и државни празници, и др.
•Било inport такси и трошоци се на купувачот одговорност. Да се обезбеди да се добиваат по
минимален данок, ние може да се изјасни како "Подарок/Примерок" со ниска вредност.
Return Policy
• Објектите се проверува од страна на П. В. пред породувањето.
•Ако се чувствуваат разочарани објектот, кажете ни во рок од 7 дена од денот на испорака. Објектот мора да се вратат во
orginal услов за наплата/размена. Превозот на трошоците направени за вас.
•Ние го разбираме фрустрации можеби сте , ве молиме контактирајте со нас пред отворањето на некои
спор или напуштање на било Неутрален/Негативна повратна информација. Тоа ќе биде подобро да се прочисти вашиот
незадоволството и да го решат проблемот преку нашата комуникација.
За Нас
Нашата компанија е основана во 1991 година, е специјализирана во DC мотори, stepper мотори и други
видови на микро-мотори.
Имаме лице продавница се наоѓа во Шенжен Huaqiang Северна Електронски Пазар.
Нова Продавница Отворање,
Најдобар квалитет на услугата и Повеќето прифатлива цена.

Особините

Тип:
Постојан Магнет
Фаза:
2
Тековната / Фаза:
125mA
сертификација:
ROHS
Чекор Агол(степени):
1.8
Број На Модел На:
SPG20-310

Купувачите избираат и

Топла Продажба! 4pcs 15mm 2 Фаза 4 Жица Stepper Мотор Со 52mm Завртка Род

Моторни дијаметар : 15 MM Мотор висина : 12.2 MM Завртка род дијаметар : 3 ММ Завртка теренот : 2mm Завртка должина : 52 MM (ефективен патување) Мотор тип : двефаза четирижица stepper моторни Тежина : 19 G

DEN 502.00 528.00

CE certification1pcs 4-води Nema17 Stepper Моторни 48mm должина / 78Oz-во / 1.8 a Nema 17 моторни 42BYGH (17HS8401) мотор за CNC

1pcs 17 HS8401 моторОпшта Спецификација : Чекор агол точност : + 5%(full чекор,а не оптоварување)Отпор точност : + 10%Inductance точност : + и 20%Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)Температурата 20deg ~+50degИзолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDCDatasheet(17 HS8401,1.8 А,78 мл или 4.8 кг.cm држи вртежен момент,5mm дијаметар окно) : Datasheet(17 HS8401,1.8 А,78 мл или 4.8 кг.cm држи вртежен момент,5mm дијаметар окно) : МоделЧекор Агол(сте)Моторни Должина(mm)Номинална Струја(А)Фаза Отпор(Ohm)Фаза Inductance(мз)Одржување На Вртежен Момент(Н...

DEN 619.20

АКТ Моторни 1PC Nema34 Stepper Моторни 34HS9820 890oz-во 98mm 2A 8-Води Единствен Вратило CE, ISO ROHS Плазма Engraver Пластични Медицински

Добредојдовте во мојата продавница!Посакуваме да имате пријатен шопинг!Оваа ставка вклучува : 1 PC Nema34 Stepper Моторни 34 HS9820 Еден Окното : 1.8 степен, 2 A, 6.3 NM(890ozin), 2 Phase, 8Олово, 98mm моторни должинаВе молиме проверете спецификација внимателно!Ве молиме потврдете превозот цена и метод пред да плаќање!Било какви прашања, слободно контактирајте ме!Внимание : За поврзување : три методи со различни спецификации, како подолу : Внимание : Тоа е двојно рамен окно!Поддршка Stepper Моторни DM860(Ако треба, јас ќе ти покаже линк)http : / / www.aliexpress.com / store / product / TopQualityACTStepperMotorDriverDM86080 V78 A256 MicrostepsforNema34StepperMotorCNC / 703402_32382956222.html

DEN 2352.00

NEMA42 големина 110mm Stepper мотори со кочница J110HB99-05(DC24V) моторни должина 99mm вртежен момент 11N.m(1572oz-во)

NEMA42 големина 110mm Stepper мотори со кочница J110 HB9905(DC24 V) моторни должина 99mm вртежен момент 11 N.m(1572ozво)Општи спецификацииИзлегувајќи точноста.........±5%Температурата се зголеми...........80 C MaxТемпературата........20 C~+50 CОтпорност на изолација........100 MΩMin 500 VDCDielectric сила.........500 V AC 1minuteДозволената радијална оптоварување........0.02 мм Макс (450g оптоварување)Сад ќе се вчита........0.08 мм Макс (450g оптоварување)СпецификацииМоделЧекор Агол(°)ДолжинаL(mm)Одржување На Вртежен Момент(Н...

DEN 5560.32

CNC NEMA54 27NM 3857oz-во 2ph 6A D=19mm Stepper Motor130HS27 Текстилни Машина

Типични АпликацииПогоден за апликации бараат висока доверливост, високи перформанси, ниска цена stepper системи, како што се CNC рутери, мали и средни мелење или гравирање машини, ласерски машини, опрема текстил, медицински помагала, собранието машини, пикиместо уреди, итн.130 HS Серија 2 Фаза NEMA 42 Stepper МоторсОпределување 2 фаза 1.8° повлекува агол NEMA 54 Држи toque на 27 N*m 45 N*m (3857 6428 озво) Висока прецизност Непречено движење Ниска моторни греење Ниска движење на бучаваАгол На Точноста+5%(full чекор, без оптоварување)Температурата Се Зголеми80°C MaxТемпературата10°C +50°CОтпорност На Изолација100 MΩmin.500 VDCDielectric Сила500 VAC за една минутаВратило Радијална Игра0.06 Max.(450gоптоварување)Вратило Axial Игра0.08 max.(450gоптоварување)Електрични параметарМодел130 HS27130 HS45Чекор Агол1.8 степен1.8Одржување на вртежен момент27 NM45Номинална струја6 A7# на Води44Фаза Inductance12.5 мз9Фаза отпор0.86 Ohm0.66Роторот инерција35 Kg.cm248.4аретир вртежен момент10 Kg.cm16Вратило дијаметар19mm19Должина на вратило45mm45Моторни Должина226mm282Натпреварот ДисковиDM228DM228Fasttobuy обезбедува десетици модели на stepper дискови...

DEN 14546.00 15312.00

2 фаза NEMA34 4Nm 566ozf.во Затворена јамка Stepper серво мотор возачот комплет JMC 86J1880EC-1000+2HSS86H

2 фаза NEMA34 4 Nm 566ozf.во Затворена јамка Stepper серво мотор возачот комплет JMC 86 J1880 EC1000+2 HSS86 H со 3m енкодер кабелПакетот вклучува : 1pc NEMA34 6 Nm затворена јамка stepper моторни 86 J18180 EC1000...

DEN 5136.00

OK86STH151-6004BZBH1000+2HSS86H Затворени-јамка stepper Моторни 12N.м Nema 34 повлекува мотор со сопирачки

Затворенијамка stepper Моторни 12 N.м Nema 34 повлекува мотор со кочница OK86 STH1516004 BZBH1000+2 HSS86 H Опис(Серво диск) : ХСС 2фаза хибрид stepper серво диск систем за интегрирано серво управувач технологија во дигитална чекор возачот,Таа донесува типичен трицикличните контрола метод кој вклучува тековниот циклус,брзина јамка и позиција јамка,овој производ е theadvantage на двете чекор и серво систем,и тоа е многу економичен движење контрола на производи Енкодер Кабел должина е 2meters...

DEN 9074.00 9552.00

1pc 42BYGHW811 0.48 Н. м 48mm 2.5 за 3D печатач и cnc рутер мини моторни чекор роботски

Најдобро продаваните!1pc 42 BYGHW811 0.48 Н м 48mm 2.5 за 3 D печатач и cnc рутер мини моторни чекор роботскиНапомена : ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Pricture покажува :

DEN 360.00

(Слободен Брод на ЕУ,САД& САД Брод) 4PCS 3D Печатач CNC Nema 34 Двојна Шахти Wantai stepper моторни 1600OZ,3.5 A,2ph, 85BYGH450C-012B

Одлична Вест од Wantaimotor! Брод од нашите Германија & САД магацин, по плаќањето, во рок од 37 дена за добивање производи! само за 5 групи, ве молиме не двоумете се!Исто така, на Клиенти Од 7 Сите Земји на ЕУ може да се испраќаат како и, без даноци, нема штета, многу брзо, ве молиме не двоумете се : )Оваа ставка вклучува : 4 ПАРЧИЊА Nema 34 Stepper Мотор со Двојна вратило 1600ozво одржување на вртежен момент,1, Stepper МоторТехнички СпецификацииДел No...

DEN 16198.00 17232.00

2 парчиња/многу Nema17 epicyclical stepper моторни чекор-по-чекор редуктор 6n. M (833oz-во) cid 100: 1 мотор должина 34 mm

2 парчиња / многу Nema17 epicyclical stepper моторни чекорпочекор редуктор 6n M (833ozво) cid 100 : 1 мотор должина 34 mmИсто така, со cid 15 : 1, 20 : 1, 25 : 1, 30 : 1, 40 : 1, 50 : 1 за клиентите треба, контактирајте со нас или проверете ги во нашата продавница.Собрани со stepper моторни nema 17 : Планетарните менувачот Со NEMA 17 stepper мотор!Повеќе фотографии од NEMA 17 Планетарен насочена stepper моторпреземени од страна на нашата заедничка камера : (Преземено од себе и без ГЛАСАЧКО место, па новиот mtoro изгледа подобро од фотографијата.)Пакување show (слично како што е подолу)Функција Опис на планетарните менувачот stepper моторни nema 17 : Ниско ниво на бучава Брзо прилагодливи Висок вртежен моментСпецификација на Планетарната Насочена Stepper Моторни nema 17 : NEMA17 Планетарниот Менувачот цртање(Cid 15 : 1 ~100 : 1 припаѓаат на 2фаза : L=51mm)На Спецификации...

DEN 4760.16

Бесплатен Превозот 5PCS Nema17 Stepper Моторни 42 моторни Nema 17 моторни 42BYGH 1.7 A (17HS4401S) мотор за CNC XYZ 3D принтер 4-води

Општа Спецификација : Чекор агол точност : + 5%(full чекор,а не оптоварување)Отпор точност : + 10%Inductance точност : + и 20%Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)Температурата 20deg ~+50degИзолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDCInsultion Сила500 VAC за една минутаDatasheet(17 HS4401 S,1.7 А, 65 млво одржување на вртежен момент,5mm дијаметар окно) : МоделЧекор Агол(сте)Моторни Должина(mm)Номинална Струја(А)Фаза Отпор(Ohm)Фаза Inductance(мз)Одржување На Вртежен Момент(Н...

DEN 1900.00 2111.52

Бесплатен Превозот ВИСТИНСКИ Leadshine 573S05 3 Фаза Хибрид Stepper Мотор со 0.45 Н. м 5.2 должина 42mm вратило 6.35 mm

Напомена : Ние само снабдување вистински Leadshine чекор мотор со разумна цена, ако вашиот буџет е граница, ве молиме контактирајте го нашиот сервис човек на интернет и тој таа ќе ви препорача на ниска цена друг снабдувач.Leadshine 3 фаза ,1.2 степен Чекор моторни 573 S05Спецификации : Појавување на Диск : 3 DM683 : () :

DEN 2540.00 2731.20

2 Фаза NEMA23 1NM Затворена Јамка Stepper Серво Мотор Возачот Комплет за CNC Машина Завртка Машина

2 Фаза NEMA23 1 NM Затворена Јамка Stepper Серво Мотор Возачот Комплет за CNC Машина Завртка МашинаФункција : Нема чекор загуба прецизно позиционирање, 100% се оценети со вртежен момент вози мотор варијабла тековна контрола технологија, висока ефикасност тековна, мали вибрации, мала брзина стабилна работа изграденаво забрзување и забавување за контрола, да се подобри непречено старт и стоп на корисникот може да го прилагодите на сегментација на Компатибилен со 1000 и 2500 линии енкодер во текот тековната заштита, во текот напон заштита и над позиција грешка заштита мотор холдинг вртежен момент 1 N.м, инсталација големина nema23...

DEN 5955.84

Голема CNC!АКТ 1Axis Nema34 Stepper Моторни 34HS1456 Еден Бунари 4-Води 1232oz 116mm 5.6 А+1PC Возачот DM860 80V 256Micro+1PC Моќ

Добредојдовте во мојата продавница!Посакуваме да имате пријатен шопинг!Оваа ставка вклучува : 1 PC SNema34 Stepper Моторни 34 HS1456 Еден Окното : 1.8 степен, 5.6 А, 8.4 NM(1232 озin), 2 Phase, 4Олово, 116mm моторни должина1 PC Возачот DM860 80 V 256 Microsteps1 PC Напојување : 350 W 60 V1 PC 6 Оска Збег Одбор&Кабел за слободниВе молиме проверете спецификација внимателно!Ве молиме потврдете превозот цена и метод пред да плаќање!Било какви прашања, слободно контактирајте ме!1 Stepper Мотор : 34 HS1456Внимание : Вратило Дијаметар : 14mmВратило Режим : Dual Рамен Окно2 Stepper Моторни Возач : DM8603 Напојување : 350 W 60 V4 Збег Одбор :

DEN 10123.20