• Ново
OK86STH151-6004BZBH1000+2HSS86H Затворени-јамка stepper Моторни 12N.м Nema 34 повлекува мотор со сопирачки

OK86STH151-6004BZBH1000+2HSS86H Затворени-јамка stepper Моторни 12N.м Nema 34 повлекува мотор со сопирачки

DEN 9552.00
DEN 9074.00 -5 %

Износот
Во форма достапна за нарачката

Затворени-јамка stepper Моторни 12 N.м Nema 34 повлекува мотор со кочница OK86 STH151-6004 BZBH1000+2 HSS86 H Опис(Серво диск) : ХСС 2-фаза хибрид stepper серво диск систем за интегрирано серво управувач технологија во дигитална чекор возачот,Таа донесува типичен трицикличните контрола метод кој вклучува тековниот циклус,брзина јамка и позиција јамка,овој производ е theadvantage на двете чекор и серво систем,и тоа е многу економичен движење контрола на производи Енкодер Кабел должина е 2meters. Функција(серво диск) : 1. Целосно затворени-јамка контрола 2. Моторни стандард 1000 линија енкодер 3. Блиску до 100% на излез вртежи 4. Висока-брзина на одговор и со голема брзина 5. Постојат различни методи на внесување позиција под контрола на владата : Пулсот+насока;Пулсот+обратна насока;Двојно пулсот 6. Optically изолирани серво ресетирање на текст интерфејс на РКЕ 7. Optically изолирани грешка аларм за излез интерфејс ALM 8. Тековната јамка пропусниот опсег : (-3d B) 2 KHz(типична вредност) 9. Брзина јамка пропусниот опсег : 500 Hz(типична вредност) 10. Позиција јамка пропусниот опсег : 200 Hz(типична вредност) 11. Моторни енкодер влезови исправена пост : диференцијални на текст(26 LS32) 12. RS232 сериски комуникација на располагање за да даунлоадирате или промена на параметрите 13. Во текот тековната,12 T,overvoltage,под напон,над температура,забрзување,над-диференцијална заштита 14. Зелено светло покажува работи и на црвено светло покажува дека заштитата или офлајн. Опис(Моторни) : 1. Чекор Агол : 1.8 сте 2. Вртежен момент : 12 м Н. 3. Номинална струја : 6 A 4. Фаза отпор : 0.75 ohms 5. Фаза inductance : 5.5 мз 6. Позиционирање моментот : 4000 gcm 7. Роторот инерција : 4000 g cm⊃2; 8. Изолација класа : B 9. Број на олово : 4 10. Тежина : 5.4 Kg
Превозот 1. Имаме речиси сите производи во парк, ние ќе го испрати во рок од 24 часа. 2. Нормално Експрес : НиеАгентDHL/ФедексКлиент. Пакет за да DHL/Федекс вкупните трошоци од 3 дена. Следење на број ќе излезе во рок од 3 дена. Ако треба директно да испрати да се DHL/Федекс, тоа ќе ги спаси од 3 дена, цената е 5~10 пати повеќе од Нормално. 3. Пост Воздух Mail понекогаш ќе се одложи, pls не остави 1~3 ѕвезди повратни информации поради ова. Ако превозот задоцнување, pls контактирајте со нас се прошири потврди време пред спор. И задржи во допир. Тоа е repect за нас. 4. Ако сте во Оддалечена Област на DHL/ФЕДЕКС, ние го задржуваме правото задолжен за Далечински Доплата. 5. Ние секогаш ќе прогласи пониска вредност за да се избегне данок. Или pls наведете прогласена за да се избегнат непотребни проблеми на царина. 6. Ние ќе го избере најдобар начин за испраќање на стоки на вас ако курир ви choosed тоа, не е добро да Царинење. Ние брод на worldwidebut Ако вашата земја е обичај е строг, ве молиме контактирајте со нас пред да конкурираат за да ја проверите детали и потврди. 7 . Ние секогаш ќе прогласи пониска вредност за да се избегне данок. Или pls наведете прогласена за да се избегнат непотребни проблеми на царина. Корисниците се одговорни за ЦАРИНА.
Плаќање
Ние прифаќаме банка TT,western union,moenybook,moenygram итн
Плаќањето мора да се изврши во рок од 48hours на аукција крајот на времето
Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија.

Особините

сертификација:
ROHS,CCC,CE,ISO,УЛ
Тип:
Хибрид
Фаза:
2
Број На Модел На:
OK86STH151-6004BZBH1000+2HSS86H
Чекор Агол(степени):
1.8
Тековната / Фаза:
6A
Одржување На Вртежен Момент:
12N.М

Купувачите избираат и

CE certification1pcs 4-води Nema17 Stepper Моторни 48mm должина / 78Oz-во / 1.8 a Nema 17 моторни 42BYGH (17HS8401) мотор за CNC

1pcs 17 HS8401 моторОпшта Спецификација : Чекор агол точност : + 5%(full чекор,а не оптоварување)Отпор точност : + 10%Inductance точност : + и 20%Температурата се зголеми : 80deg Макс(номинална струја,2 фаза на)Температурата 20deg ~+50degИзолација отпор : 100 MΩ Мин,500 VDCDatasheet(17 HS8401,1.8 А,78 мл или 4.8 кг.cm држи вртежен момент,5mm дијаметар окно) : Datasheet(17 HS8401,1.8 А,78 мл или 4.8 кг.cm држи вртежен момент,5mm дијаметар окно) : МоделЧекор Агол(сте)Моторни Должина(mm)Номинална Струја(А)Фаза Отпор(Ohm)Фаза Inductance(мз)Одржување На Вртежен Момент(Н...

DEN 619.20

3 фаза NEMA42 16NM Затворена Јамка Stepper Серво Мотор Возачот Комплет за CNC Машина за Сечење Гравирање Машина

3 фаза NEMA42 16 NM Затворена Јамка Stepper Серво Мотор Возачот Комплет за CNC Машина за Сечење Гравирање МашинаФункција : Нема чекор загуба прецизно позиционирање, 100% се оценети со вртежен момент вози мотор варијабла тековна контрола технологија, висока ефикасност тековна, мали вибрации, мала брзина стабилна работа изграденаво забрзување и забавување за контрола, да се подобри непречено старт и стоп на корисникот може да го прилагодите на сегментација на 1000 линија енкодер фаза заштита, како прекуструјна заштита, overvoltage заштита и диференцијална заштита Шест дигитален дисплеј, погодно за поставување параметар и следење на водење на државата мотор холдинг вртежен момент 16 N.м, инсталација големина nema42 Возач : Technicial податоци : Порт destinition : Копче за панелот : Дисплеј панел : Конекција за да контролор : Типичен конекција : Инсталација големина на : Грешка : Мотор : Совети за некои корисници : Бразил : ве Молиме да не информирате на CNPJ(Компанија) или CPF(Приватни) откако ќе го постави цел...

DEN 13487.04