• Ново
3 фаза NEMA42 16NM Затворена Јамка Stepper Серво Мотор Возачот Комплет за CNC Машина за Сечење Гравирање Машина

3 фаза NEMA42 16NM Затворена Јамка Stepper Серво Мотор Возачот Комплет за CNC Машина за Сечење Гравирање Машина

DEN 13487.04

Износот
Во форма достапна за нарачката

3 фаза NEMA42 16 NM Затворена Јамка Stepper Серво Мотор Возачот Комплет за CNC Машина за Сечење Гравирање Машина
Функција : Нема чекор загуба прецизно позиционирање, 100% се оценети со вртежен момент вози мотор варијабла тековна контрола технологија, висока ефикасност тековна, мали вибрации, мала брзина стабилна работа изградена-во забрзување и забавување за контрола, да се подобри непречено старт и стоп на корисникот може да го прилагодите на сегментација на 1000 линија енкодер фаза заштита, како прекуструјна заштита, overvoltage заштита и диференцијална заштита Шест дигитален дисплеј, погодно за поставување параметар и следење на водење на државата мотор холдинг вртежен момент 16 N.м, инсталација големина nema42 Возач :
Technicial податоци :
Порт destinition :
Копче за панелот :
Дисплеј панел :
Конекција за да контролор :
Типичен конекција :
Инсталација големина на :
Грешка :
Мотор :
Совети за некои корисници : Бразил : ве Молиме да не информирате на CNPJ(Компанија) или CPF(Приватни) откако ќе го постави цел. Аргентина : ве Молиме да не информирате вашиот CUIT откако ќе го постави цел. Руската : Тоа е најдобро да имате име на фирмата, или барем ги твоето полно име.

Особините

сертификација:
ROHS,CE,УЛ
Тип:
Хибрид
Број На Модел На:
JMC 110J12160EC-1000+3HSS2208H
Чекор Агол(степени):
1.2 степен
Фаза:
3
Тековната / Фаза:
6.0 А
Одржување На Вртежен Момент:
16N.м
прирабница големина:
nema 42
Примена:
CNC машина како што се сечење машина, гравирање машина

Купувачите избираат и