• Ново
50*155cm точка сјајот газа ткаенина за Ткиво Детска Постелнина текстилни за Шиење Tilda Кукла, DIY рачно изработени материјали,44356

50*155cm точка сјајот газа ткаенина за Ткиво Детска Постелнина текстилни за Шиење Tilda Кукла, DIY рачно изработени материјали,44356

DEN 60.48

Износот
Во форма достапна за нарачката

recommendstart recommendend
ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ПРИЛАГОДЕНО НА ВАШИТЕ СОПСТВЕНИ ДИЗАЈНИ, НАЈДОБРО Е MOQ И ЦЕНА ЗА ПАНДЕЛКА .СМОЛА. FARIC.. PLS КОНТАКТИРАЈТЕ СО НАС ЗА ПОВЕЌЕ ДЕТАЛИ, БЛАГОДАРЕНИЕ 1. Материјал : види наслов remrked 2.Големина : ве Молиме погледнете го и насловот (намалување од страна на рака, за грешка +-3cm) 3. Боја : бои, како слика покажува . 4. Ве молиме Имајте во предвид : Ткаенина над 10 метри, може да дојде во повеќе прекини. 5. Карактеристики : Еко-пријателски отпечатоци меки и удобни Погоден за торба, паричник, чанта, бебе облека и многу други шиење занаети. Answer : ___________________________ Note : Сите ткаенини се скрати со рака. Објектот може да ја напушти суровини раб, и може да се 1-2cm отстапување постои. Поради разликите во компјутерски монитори, вистинските бои може да се разликува малку од оние што се прикажани.
Бидејќи на некои ткаенини matterial е газа, па тоа е лесно да се збрчкана и можеби некои сјај ќе падне, ве молиме да се разбере, thx Рака-сечење, половина метри од ткаенина што многумина го 1-3 см грешка, бидејќи тоа е прирачник за мерење, ве молам, прости ми, ви благодарам. Ако купувате 2 или многу повеќе, ние континуирано ќе ви даде. За прилог Пример на сликата. ширина 145cm,различни ткаенини ширина можеби различни , Конечна ширина големина Види наслов или се забележани во секој дизајн. 50*145cm за 1 buc 100*145cm за 2 компјутери 150*145cm за 3pcs ...ширина 145cm нема промена

Особините

Ширина:
50*155cm
Техника:
Ткаени
Nonwoven Техника:
Ламинат
Велур Ткаенина Тип:
50*155cm
Стил:
Обична
Тип На Производ:
Други Ткаенини
Бренд Име:
Дејвид додатоци
Шема:
Печатени
Плетени Тип:
Искриват
Тип:
brocade ткаенина
Функција:
Еко-Пријателски
Материјал:
Други
Шема:
Види Слика
Место на Потекло:
Кина (Копно)

Купувачите избираат и

Толку Симпатична Цвет & Животни Памук, Лен Ткаенини платно Цртан филм ткаенина telas Комбинација ткиво за шиење торба Перници

Толку Симпатична Цвет & Животни Памук, Лен Ткаенини платно Цртан филм ткаенина telas Комбинација ткиво за шиење торба Перници ве молиме имајте на ум ова е дигитално печатење на лен ткаенини, вистинска боја може да биде малку светлина, но сите покажа длабока кога преземање на слика, ви благодариме за вашето разбирање Име на Производ : LF146 Доста Цвет & Животни Памук, Лен Ткаенини Материјал : лен / памук мешавина Бои : 6 дизајни како што се покажа на Платно Големина : 15x15cm (намалување од рака, tolearance 1cm) Пакување : 1pc на избраните дизајни Број 1 Верверица No...

DEN 89.00 94.56

R11323 Чиста Рамија ткаенина маица, фустан чиста рамија ткаенина 140 cm 55 ширина 120 gsm тенка облека 100 метри fabricsmall трговија на големо

Материјал : 100% Рамија ТкаенинаШирина : 140 cm 55" ширина,Боја : Бела, сива, сина, беж..Дебели : Супер тенок, 120 грама / метар квадратен, 100 x 100 нишкатоа е кул и удобно за летна облека.Оваа цена е за по 100 метри должина...

DEN 30240.00

Обоени се Провери Дизајн 7PCS/многу Памучна Ткаенина Комбинација со Други Шиење Проектот Крпа Кукли Сечење на Парчиња Quilting Метар Играчки Tecido

Следи за да Добиете Подарок"Ве молиме следете мојата продавница Така што ќе добиете 1 метар рачно изработени памук лента како подарок...

DEN 83.00 161.76

GGGGGO ДОМА,Полиестер/spandex Бохемија стил предиво обоена ткаенина за дама здолниште/перница/троседот/маса крпа/завеса/торба дома декорација

GGGGGO ДОМА,Полиестер / spandex Бохемија стил печатени ткаенини за дама здолниште / перница / троседот / маса крпа / завеса / торба дома декорацијаШирина : 150cm(59") , 1 парче=1.5 m x 1m 1m = 100cm, 1"=1 инч = 2.54 см

DEN 542.00 695.52

Пинк дното Дама буба дигитално сликање Ред twill ткаенина за девојки фустан vestidos бебе костим за деца tissu ау метар tissus

Име : Пинк дното Дама буба дигитално сликање Ред twill ткаенинаСостав : 100% полиестерШирина : 148cmТежина : 280g / метар

DEN 412.00 686.40

1 метар Памук Ткаенини гроздобер Сина Рози Печатени детска облека, Постелнина Tilda Крпа quilting комбинација од Метар 160cmx100cm

Следи за да Добиете Подарок"Ве молиме следете мојата продавница Така што ќе добиете 1 метар рачно изработени памук лента како подарок...

DEN 416.00 438.24

Уметнички ретро двоен слој памук, во бела палачинка мека текстилна ткаенина за DIY рачно производство бебе облека, маица, блуза фустан ткиво

22.36 / метар 17.89 / метар 19.35 / метар 11.01 / метар 20.21 / метар Сите ткаенини се скрати со рака,може да го напушти суровини раб, и има 15 cm отстапување постои...

DEN 462.00 537.60

БЛОК EMF rfid блокирање материјал да се направи заштитен простор

БЛОК EMF rfid блокирање материјал да се направи заштитен просторНа Информација За Производот : ФункцијаRFID блокирање,EMF / EMI / RF оклопна,проводнициКористат запаричникот ling / торба ling / оклопна шатор / заштитен ѕид / заштитен просторТипобичнаБојасребро сиваГрам тежина8090g / метарПроизводот БезEMF67#PСостав23% бакар+20% nickle+57% полиестерДебелина0.080.09 mmНега : Машина перат со студена вода(под 30 centiстепенНе железоНе белењеБез хемиски хемиско чистењеПримена : 1...

DEN 18672.00

половина метар чешлани памук poplin ткаенина со симпатична пржени јајца печати, памук, рачно изработени DIY облека крпа CR-A157

1 Материјал : 100% памук ткаенини2 Ширина : 140cm / 56"3 Пакетот Вклучува : 1pc = половина метар4 Големина : 50cm долги x 140cm широк / 19.9" x 56" (намалување од страна на рака, за грешка +3cm)Ако купувате 2 парчиња или повеќе, ние ќе не го сечеме на ткаенина, ткаенина ќе биде континуирано.5...

DEN 235.00 258.72

Злато и црна чипка со sequins француски дизајн sequins ткаенина врвен квалитет sequin ткаенини за облека злато се зголеми цвеќиња JRB-35210

добредојдовте на нашиот магазинОпис На Производот1 Tulle нето чипка ткаенина.2 Ширина : 5152".3 Должина : 5 метри по парче.4...

DEN 4455.00 5304.00

1 метар brocade ткаенина за шиење ширина е 62/63 инчи жакард ткаенина предиво обоена zakka комбинација ткаенина ткаенина DIY 238

brocade ткаенина100% полиестерширина е околу 160 см (62 / 63 инчи)тежината е околу 280 g / mцената е за 1 метар = 1.1 дворовинепрекинат ако купите повеќе метривисок квалитетмаслото стил шемаодговараат за правење overcoat,здолниште итн..2 бои за вашиот изборжолта тонсино на ѕвонење​КРАЈОТ

DEN 623.00 830.40

1Yard Везени Sunflowe Цвет Chiffon Чипка Ткаенина Ткаенина За Ракотворби за Шиење Облека венчаница DIY Облека Кукла Капа

Опис Детали : Тоа е добро за украсување на : јака, половината, ткаенината , појас, булчински ,слика рамки, фото албуми, капа, чевли, свадба перница, кукла облека, како и занает.Ширина : 130cmМатеријал : полиестерПакет се вклучени : 1yard(1yard = 36.6 инчен=91.4 см)

DEN 982.00 1259.04

Booksew Памук Ткаенини Зелена Солидна Боја 1 метар за бебешка постелнина лист за шиење деца bibs облека quilting160cmx100cm

Име на производ : памучна ткаенина метарМатеријал : 1 0 0% памук добар квалитет,погоден за бебе постелнина лист за шиење,децата bibs,облека,quilting,крпеница,tilda кукла за шиење и други проекти.портретирани како слика се прикажува.Ширина : 63"160 смПакет Содржина : наведени цената е за 1 метар(160100cm)Ве Молиме Љубезно Ве Молиме Имајте Во Предвид : 1)намален за рака(+2cm грешка)2)ако цел 2 метри или повеќе,ќе се намали на континуирана парче.3)мала боја разлика може да постои поради светла, камера и различниприкажи поставување.

DEN 395.00 438.24

1 двор француски Уникатен Елегантен Чипка Ткаенина Шарени Herringbone Мазна, Мека Водат Фустан за Шиење Облека Материјал Решетката Ткаенина Tissu

Име на производ : XS0936 Ширина : 150 см Пакување : 1 дворови / многу, 1 многу е 1 боја Функција : За Фустан, Здолниште, Одговараат фустан Дното Нишало,Подарок,Декорација за Торба,Свадба Чипка Божиќ DIY занаети итн...

DEN 815.04

Гроздобер Бренд 22x24cm Црвена Роза Цвет Печат Печатени Памук, Лен Ткаенини Текстилни ткаенини за шиење занаети материјал, кукла облека

Гроздобер Бренд 22x24cm Црвена Роза Цвет Печат Печатени Памук, Лен Ткаенини Текстилни ткаенини за шиење занаети материјал за кукла облека Име на Производ : LF116 E Гроздобер 6 Бои Polka Точка Памук, Лен Ткаенини Материјал : лен / памук мешавина Бои : 6 бои како што покажа Платно Големина : 22x24cm (Намалување од рака, tolearance 2cm) Пакет Содржина : 1pc Потекло : произведено во Кина ве Молиме Љубезно ве молиме Имајте во предвид : 1)сечење е од страна, не од страна на машина,па ±2 CM е дозволено...

DEN 176.00 186.72

Прилично 50x110cm Шарени Јаболка Овошје Памук Фланелен боксери Ткаенина за Деца Sleepwear Бебе Ќебе, Пижами, Брусен Платно

50x110cm Прилично Шарено Овошје Јаболка 100% Памук Фланелен боксери Ткаенина за Деца Sleepwear Бебе Ќебе, Пижами, Брусен Крпа, Цртан филм за Печатење ТкивоИме на производ : СП393 G Прилично Шарено Овошје Јаболка 100% Памук Фланелен боксери ТкаенинаМатеријал : квалитет 100% Памук ФланеленБоја : како покажааголемина : 50x110cm (намалување од рака, tolearance 2cm)Пакет Содржина : 1pc на одбраниот дизајнВе Молиме Љубезно Ве Молиме Имајте Во Предвид : 1)сечење е од страна, не од страна на машина,па ±2 CM е дозволено.2) Ако цел повеќе од 1 парче, ќе се одвива континуирано гранчиња се допаѓа, ако цел 2 парчиња, ќе испрати 100x110cm, ви благодариме

DEN 220.00 233.76

2017 мода ретро високо-одделение свила свила лен помеша птици'twitter и мирис на цвеќе во лето печатење свила текстура на

Ширина : 140cmТежина : 10 MOMME(1 MOMME=4.3056 r / М 2)Состојки : 45% свила +55% лентежина : Хемиски fibplease да ни каже боја број под цел...

DEN 1270.00 1548.00

150cm ширина париз бисер ткаенина светло беж позадина цвеќиња шема за лето жените облека и DIY Косата Додаток CH-5991

chiffon ткаенинаќе биде трговија на големо цена доколку купите повеќе квантитет!Можете да го изберете ја вашата боја комбинација само дозволете ми да знам однапред ве Молиме да се види прилог боја листа на мојот достапни бои !!ве молиме, напишете боја НЕ ,во ред !на ткаенина цена за 1meter ...

DEN 389.00 422.40

17.7X15.7in/45cmX40cm крпа-felts Не-Пациентот се Чувствува Ткаенина,Рачно изработени материјали, Текстил, Felts,Полиестер, Акрилик Nonwoven Ткаенини,Diy

[име] : 17.7 "X15.7in (45cm X40cm) текстилfelts Чувствува Ткаенина НеПлетени,[size] : 45*40 см[пакување] : 10 бои секој 2 =20 парчиња / торбаДебелина : 20 дебелина од околу 3 сантиметри, секој дебелина од околу 1.5 ммКарактеристика Не ткиво ткаенина може да се направи многу добри работи за да се дојде, не го прават производот повеќе реални, да не се направи ткаенина може да се направи, многу убава торта, исто така може да се направи кукла ткаенина,Тоа ќе се притисне во влакна текстил, користи сличен процес на papermaking...

DEN 954.24

Цветни дигитални позиционирање печати spandex свила ткаенини за летен фустан водат свила ткиво ткаенина tela 19mm бесплатен превозот SP1510

дворот дворот дворот Тип : Флорални дигитални позиционирање печати spandex / свила ткаенини Боја : Светло портокалова како што е подолу слик покажа Материјал : 93%Silk7%Spandex Ширина : 118cm±5%(46.5") Дебелина : 19mm Гласат единица : Парче Употреба : Свадба / партија облечи,Cheongsam,костим,кошула Забелешка : големината на ширина и должина ќе биде ±5% димензија варијација.Крај на боја може да се разликуваат од вашиот компјутерски екран.

DEN 2090.00 4180.80