• Ново
УВ замена Светилки за SANKYO DENKI G30T8

УВ замена Светилки за SANKYO DENKI G30T8

DEN 2400.00

Износот
Во форма достапна за нарачката


Еквивалент УВ Противобактериен Замена SANKYO DENKI G30 T8 ув ламба е 30 w, 893 мм во должина. номинална ефективни живот 10,000 часа., се менува еднаш годишно.
Ние поддршка на мало и големо.

Особините

Тип На Објект:
Ултравиолетови Сијалици
Гаранција:
1000hrs
Број На Модел На:
6645120T
Карактеристики:
uvc
сертификација:
CE
Просечен Живот (часот):
9000
Бренд Име:
ТО
Напон:
110-240V
Место на Потекло:
Жеџијанг, Кина (Копно)

Купувачите избираат и

Compatiable УВ Сијалица Заменува Чисто ув PUVLF356

Еквивалент УВ Противобактериен Замена чисто ув PUVLF356 ув ламба е 16 w, 368.3 мм во должина номинална ефективни живот 10,000 часа., се менува еднаш годишно.Ние поддршка на мало и трговија на големо

DEN 1920.00

T5 Дезинфекција Кабинет Ултравиолетови Ламби За Стерилизација и Дезинфекција 4W 6W 8W УВ Цевка

Answer : ___________________________ Note : Ние испрати еден префрлување линија како подарок ако се избере носител опција!Опции : 4 W Цевка = a 4 W цевка светилка6 W Цевка = a 6 W цевка светилка8 W Цевка = a 8 W цевка светилка4 W Цевка и Носителот = a 4 W светилка цевка+светилка носителот+на префрлување линија6 W Цевка и Носителот = a 6 W светилка цевка+светилка носителот+на префрлување линија8 W Цевка и Носителот = a 8 W светилка цевка+светилка носителот+на префрлување линија4 W Светилка Носителот = светилка носителот+на префрлување линија6 W Светилка Носителот = светилка носителот+на префрлување линија8 W Светилка Носителот = светилка носителот+на префрлување линијаПараметриOutter Diamter : 15mmБранова Должина : 253.7 nmПриклучок : G13Актуелни : 0.150.17 НаДолжина : 4w цевка = 13.5 cm6w цевка = 21cm8w цевка = 28.8 cmЕмитуваат боја : виолетоваСинаПредлагам период : 13 tims / неделаПредлагам стерилизација време : 3060 минути / времеСе користи за : Дезинфекција Кабинет,Градите,Под креветот,Фиока,Bookrack,ТВ клупата,Пет абелПроизвод АпликацииШироко се користи во хотели, болници, трговски центри и други јавни места стерилизација, но исто така и со производство на производители на опрема за поддршка на употреба на дезинфекција.

DEN 273.00 287.52

УВ ламба заменува UltraDynamics 8060 SUD,LP4115

W : 17 W Должина : 357 mm База : B21 База Опис : 4 Pin Чекор Single Ended (B21) Qtz OD : 15 mm Жици : Загрејте Излез : Стандардна Категорија : Загрејте Тип : L Жици : 2 нашиот ув ламби имаат сопствен бренд и го заменува и компатибилен се вклопува подолу Evoqua Вода Технологии ДОО W2 T365334 Siemens AAE1199 Siemens LP4115 сончева Светлина AAE1199 сончева Светлина LP4115 ТриДржава отпадната Вода со L511414 Ултра Динамика 8060 S Ултра Динамика 8060 SUD УВ Супермаркет, Inc...

DEN 3264.00

Compatiable УВ ламба Honeywell UC100E1006,UC18W1004,UV100A1000,UV100A1005,UV100E1043,Сојузничките Воздух ARUVR-1,R45828-020

W : 18 W Должина : 220 мм База : B26 База Опис : 4 Pin У Свиок Игли, во Една Линија 2 G11 (B26) Qtz OD : 17.5 mm Жици : Загрејте Излез : Стандардна Категорија : Твин Цевка Тип : L Жици : 0 Опис : UC18 W1004Ние поддршка на мало и големо.

DEN 2016.00

Compatiable УВ Сијалица Заменува Прашувам-светло GPH303T5L

Еквивалент УВ Противобактериен Замена Прашувамсветло GPH303 T5 L ув ламба е 15 w, 303 мм во должина номинална ефективни живот 10,000 часа., се менува еднаш годишно.Ние поддршка на мало и трговија на големо

DEN 1920.00

УВ светлина, Крушка 4-Pin на База Противобактериен Светилки 782VH10 Озонската

W : 20 W Должина : 357 mm База : Б1 База Опис : 1 Единствен Pin Двојно Заврши (Б1) Qtz OD : 15 mm Жици : Инстант Почеток Излез : Стандардна Категорија : Ладно Катоден Тип : Озонската Производство на Жици : 0 Опис : 782 VH10 Ние поддршка на мало и големо...

DEN 3360.00

4W 6W 8W T5 УВ Светлината Цевка Крушка Светилка Водоотпорен УВ Светлина Замена За Езерцето Резервоарот Јасно Противобактериен Sterilizer Светилка AC220V

Функција : 1.УВ дезинфекција светилка цевка 2.4 W / 6 W / 8 W да ги задоволат вашите потреби 3.Wattage : 4w / 6w / 8w 4.Должина : 4 W(148mm), 6 W(225mm), 8 W(295mm) 5.Дијаметар : 15mm 6.Модел : T5 7.Достапни светла Боја : Светло Сина Пакет се вклучени : 1 x УВ цевка

DEN 95.00 111.84

40W Висока Озонската УВ Дезинфекција светилка 220V Домаќинство Ултравиолетови Сијалици E27 Цевка UVC Противобактериен Светлина 0-55 квадратни.м. Стерилизирање Светла

Детали За ПроизводотБелешкиКомбо 1 = 40w цевка + Одложен Тајмер БазаКомбо 2 = 40w цевка + Одложен Тајмер База + Далечински КонтролерНие обично брод Висока Озонската Верзија, ако треба Озонската Бесплатна верзија, ве молиме оставете порака!Ако се избере "Комбо 1" или "Комбо 2", ќе добиете еден подарок :

DEN 1048.00 1103.52

Photoscience 7330WSA,7330WS,Напредни 7330WSA,7330WS,AUV-10ST,AUV-S УВ ламби замена

W : 40 W Должина : 843 mm База : B23 База Опис : 4 Pin Single Ended Различни Игла Должини (B23) Qtz OD : 15 mm Жици : Инстант Почеток Излез : Стандардна Категорија : Инстант Почеток Тип : L Жици : 1

DEN 4128.00

УВ замена Светилки за ATS - Аква Третман Услуга ATS1-805

Еквивалент УВ Противобактериен Замена ATS Аква Третман Услуга ATS1805 ув ламба е 17 w, 357 мм во должина номинална ефективни живот 10,000 часа., се менува еднаш годишно.Ние поддршка на мало и трговија на големо

DEN 2400.00

Aquafine 18977-3 Compatiable УВ Ламби замена на Сијалица

го заменува : Aquafine 189773, светилка е 41 w, 843 mm во должина, отценети ефективни живот 10,000 часа., се менува еднаш годишно.Ако Количината е голем, pls бара намалување на товар на трошоците и единечната цена Супер Квалитет со Исклучително конкурентни цениКварц материјалФабрика директни снабдување Ние сме Професионални УВ Лампи, УВ Воздух средства за Чистење , Quartz Sleeve,УВ Баласт Производител и Извозник,Ако не можат да најдат она што го барате за,pls контактирајте со нас , Ние ќе ги задоволат вашите потреби!10% САД Цена Со Висок Квалитет, OEM / ODM се Прифатени, Мали Цел Добредојде

DEN 2640.00

Compatiable УВ ламба замена за Wyckomar РЛ-250/T8

Еквивалент УВ Противобактериен Замена Wyckomar РЛ250 / T8 ув ламба е 21 w, 436 милиметри, во должина номинална ефективни живот 10,000 часа., се менува еднаш годишно.Ние поддршка на мало и трговија на големо

DEN 1920.00

Compatiable УВ Сијалица Заменува R-Може да SSM-37/2

Еквивалент УВ Противобактериен Замена RМоже да SSM37 / 2 ув ламба е 38 w,810 мм во должина номинална ефективни живот 10,000 часа., се менува еднаш годишно.Ние поддршка на мало и големо.Ние сме ОЕМ производителот за многу брендирани друштво за УВ ламба и УВ Воздух средства за Чистење.

DEN 2400.00

Compatiable UVC Сијалица за WEDECO 25113

Еквивалент УВ Противобактериен Замена WEDECO 25113 ув ламба е 200 w, 1200 мм во должина номинална ефективни живот 10,000 часа., се менува еднаш годишно.Ние поддршка на мало и трговија на големо10% САД цена со Висок Квалитет, OEM / ODM се Прифатени,Мали Цел Добредојдени.

DEN 7200.00

Compatiable УВ Сијалица Заменува Steril-Aire 20000500, DE421VO,GML1240,GTD40VO

W : 110 W Должина : 1025 mm База : B7 База Опис : 2 Pin Медиум Двојно Заврши (B7) Qtz OD : 15 mm Жици : Загрејте Излез : ХО Категорија : ХО Тип : L Жици : 0Еквивалент SterilAire 20000500 Воздухот Третман Противобактериен УВ Светлина, Крушка е 110 w, 40.35 Инчи во должина...

DEN 4800.00

E27 15/20/30/40W AC напон 220V 300-400nm Спирала Enegy Заштеда на УВ Ултравиолетови Флуоресцентни Црна Светлина, CFL Светлина, Крушка Виолетова Светилки

Опис : Име на производ : Виолетова светлинаНапојување : AC напон 220 VБаза : E27Бранова должина опсег : 300 ~ 400nm;Главната бран за врв : 365 NMЖивот : 8000 часаИзглед : СпиралаWattage : 15 W 20 W 30 W 40 WУпотреба : 1...

DEN 263.00 328.32

782VH20 Озонската,GML290,05-0094 Ладно Катоден ув ламба

W : 24 W Должина : 611 mm База : Б1 База Опис : 1 Единствен Pin Двојно Заврши (Б1) Qtz OD : 15 mm Жици : Инстант Почеток Излез : Стандардна Категорија : Ладно Катоден Тип : Озонската Производство на Жици : 0 Опис : 782 VH20Ние поддршка на мало и големо...

DEN 4416.00

УВ замена Светилки за УВ-Technik UVI 140 4C СТР 15/1000

Еквивалент УВ Противобактериен Замена УВTechnik UVI 140 4 C СТР 15 / 1000 ув ламба е 130 w, 1000 мм во должина номинална ефективни живот 10,000 часа., се менува еднаш годишно.Ние поддршка на мало и големо.

DEN 4320.00