• Ново
Бесплатен Превозот Дигитални Дрво Влага Метар Тестер Аналитичар за различни производи дрво Опсег:0%- резолуција:0.1%

Бесплатен Превозот Дигитални Дрво Влага Метар Тестер Аналитичар за различни производи дрво Опсег:0%- резолуција:0.1%

DEN 6000.00

Износот
Во форма достапна за нарачката


Карактеристики :
Тоа е практичен, лесен-за-користење висока фреквенција влага тестер. Работата е едноставна : Едноставно притиснете го единица во однос на површината на дрво по поставување на видот на дрво. Овој модул се пресметува влага вредност. Понатаму, бидејќи го мерниот опсег на единицата е 0-100% , можете да го користите единица за тестирање на влага на многу видови на дрво/иверица. Оваа единица може да се користи за сортирање на секоја влага стандард и финалното тестирање. Тоа е навистина производ можете да им верувате.
Технички параметри :
Определување метод : висока фреквенција електромагнетна индукција
Мерен опсег : 0~100%
Резолуција : 0.1%
Екран : LCD дигитален дисплеј
Скенирање на длабочина : 50mm
Дрво Видови Корекција : 10 тезги
Напојување : една батерија 9v
Големина : 160x60x27 (mm)
Тежина : околу 200g

Особините

Дисплеј Тип:
Дигитални
Со Светлото Или Не:
No
DIY Материјали:
Дрво
Мерен Опсег:
0%-100%
Резолуција:
0.1%

Купувачите избираат и

Рачни Температура Влажност Тестирање Точка Метар Влажни Сијалица Температура и Влажност Тестер АЗ-8723

АЗ8723 Рачни Температура Влажност Тестирање Точка Метар Влажни Сијалица Температура и Влажност Тестер Истовремено двоен дисплеј температурата и влажноста на воздухот Лесензачитање голем LCD дисплеј Далечински сонда за проширување на мерење Функција max / min / ресетирање функции Температура единица C / F избор Hold функција да се замрзне сегашната читање Лесни самокалибрација со факултативниот сол колекции Автоматско исклучување за да ја зачувате енергијата од батеријата Режим на спиење може да биде исклучен Индикатор за слаба батерија Може да се напојува со адаптерот за долго време се користи1...

DEN 4560.00 4800.00

Hygrometer Температура& Влажност Екранот Метар од 0 до од а до ш-8705

АЗ8705 Hygrometer Температура& Влажност Екранот Метар од 0 до 100% Истовремено ќе се прикаже на температурата и влажноста на воздухот Лесензачитање двоен LCD дисплеј Дизајнирани со capacitance тип на сензор на влажност да се добие точни и брзо читање Максимум / минимум и да го ресетирате функцијата Температура единица C / F избор Hold функција да се замрзне сегашната читање Целата lcd трепка за да покажува низок статус на батеријата Режим на спиење може да биде исклучен Сензор капа за да се заштити сензор Пакет клип дизајн за лесно пренослив околу Мала тежина и долго траење на батеријата8703 карактеристики точка температура на екранот8705 карактеристики точка & влажни сијалица температура на екранот1...

DEN 3249.00 3456.00

DM300L Висока Фреквенција Почвата Влага Метар Песок Влага Метар Јаглен во Прав Влага Метар Тестер Влажност 5%-90%RH

DM300 L Висока Фреквенција Почвата Влага Метар Песок Влага Метар Јаглен во Прав Влага Метар Тестер Влажност 5%90%RHВисока Зачестеност на влага метар DM300 L се користи за мерење на содржината на влага на почвата ,сребро песок, јаглен во прав и други материјали во прав...

DEN 6337.00 7041.60

НОВИ Дигитални Преносни Конкретни Влага Метар Тестер DM200C

DM200 C НОВИ Дигитални Преносни Конкретни Влага Метар ТестерDM200 C Конкретни Влага МетарDM200 Конкретни тестирање на вода инструмент усвои висока фреквенција принцип врз основа на воведувањето на најнапредна технологија од странска земја...

DEN 4512.00

НОВИ Преносни Дигитални Дрво Влага Метар Тестер DM200W

DM200 W НОВИ Преносни Дигитални Дрво Влага Метар ТестерDM200 W Дрво Влага МетарDM200 дрво влага метри е високаперформанси и дигитални влага опрема за тестирање прво започна во нашата земја од страна на нашата компанија врз основа на воведувањето на странски напредна технологија.Инструмент усвојува висока фреквенција принцип,дигитален дисплеј, сензори и телото заедно како еден, опремени со десет опрема се користи за да се измери различни видови на дрва, Оваа влага метар имаат висока прецизност мерни инструменти, а и во мали димензии,мала тежина,преносни onсајт на тестирање...

DEN 4512.00

НОВИ Рачни Влага Метар Дигитални Конкретни Влага Тестер DM200C

НОВИ Рачни Влага Метар Дигитални Конкретни Влага Тестер DM200 CDM200 C Конкретни Влага МетарDM200 Конкретни тестирање на вода инструмент усвои висока фреквенција принцип врз основа на воведувањето на најнапредна технологија од странска земја...

DEN 4196.00 4464.00

SD-C50 Индукција Тип на Дрво Влага Метар Мебел Кат Влага Метар

dianxiaobao_1dianxiaobao_2SDC50 Индукција Тип на Дрво Влага Метар Мебел Кат Влага МетарАмериканската technology SDC50 Индукција Тип на Дрво Влага МетарКарактеристики на производот : Техничка поддршка : употребата на НАС Харис интегрирано коло технологија големи размери.Широк опсег на мерење : SDC50 погоден за суровини и материјали за суво дрво и нејзините products0 ~ 100% .Вештина : SDC50 над weight200 Ke Chang160mm мали и нежни, лесен за носење, погоден за употреба во полето.За недеструктивните испитувања : SDC50 укинување на иглата, само за да нежно сонда површината на контактот за да мерка, која може да се покаже на содржина на влага на дрво, и нема да го оштети објектот да биде откриен.Интуитивен : SDC50 длабочина measurement50 директни дигитален дисплеј.Едноставен и брз : SDC50configure дрвни видови, за да се осигура дека инструментот за точно определување на содржината на влага на различни видови дрво.Интегрирани структура : на истрагата и на телото како целина, со исклучок на грешка причинета од страна на конекција линија.Технички параметри : Мерење метод : висока фреквенција електромагнетна индукцијаМерен опсег : 0 ~ 100% Тие се : 0 ~ 50% .0.5%, 50 ~ 100% .1%Elpantallamostrar : LCDscreen дигитални LCDДлабочината на скенирање : 50mmДрвото на амандман : 10position на мартEletréctricafuente : 1sección9 VbateríaВладетелот во инчи : 160 * 60 * 27 (mm)Тежината на : околу 200gdianxiaobao_3dianxiaobao_4

DEN 8237.00 9360.00

2 во 1 Мултифункционален Дигитален Pin & Search тип на Скенер и Сонда 0-80% Опсег на Влага Метар Дрво Ѕидот од Стакло

Проверете за Повеќе Предмети Тука!Влага метар започна својата нова верзија на влага метар што вклучува голем број на дизајн иновации и подобрувања и напредни функции за да се донесе еден ВРВЕН КВАЛИТЕТ МУЛТИФУНКЦИЈА МЕТАР дека се открие влага не само во ШУМАТА, но, исто така, во КОНКРЕТНИ материјали...

DEN 4835.00 6907.20

сите сонце EM4808 Преносни Дигитални Влага Метар Дрво Влажност Тестер 7 движи Мерење Резолуција:1% Точност до 2%-5%

сите сонце EM4808 Преносни Дигитални Влага Метар ДрвоВлажност Тестер 7 движи Мерење Резолуција : 1%Точност до 2% 5%Answer : ___________________________ Note : Овој пакет не се вклучени батерии.О therwise тоа нема да се добие преку сопствени.​> Оваа содржина е напреден тестер на мерење на влага c ontent на дрво, чија дебелина не е помалку од 20mm ...

DEN 1094.00 1368.00

Дигитален LCD Жито Влага Метар GM640 со Мерна Сонда Тестер за Пченка Пченица, Ориз Грав Пченица Hygrometer Влага Инструмент

GM640 Дигитални LCD Жито Влага Метар со Мерна Сонда Тестер за Пченка Пченица, Ориз Грав Пченица Hygrometer Влага ИнструментОпис На ПроизводотМерен опсег : 5% 30% влага, температура 10o C60o CМаксимална грешка : Влага ± (1% Rh = 0.5), температура ± 2.5 ок (± 5o F)Резолуција : 0.5% влага, температура 085% RhРаботна околина : температура 0o C40o C / Влажност 0.185% RhЖито сорти да се избере : √Жито влага тест : √Храна температура тест : √Жито влага стандард на поставување и прекумерна влага Совет : √Светлото контролна функција : √Целзиусови степени, Фаренхајтови температура единица за конверзија : √Батеријата држете функција : √Автоматско исклучување функција : 5 минути без било каква операција автоматско исклучувањеData hold функција : √ГолеминаДомаќин : 72 * 35 * 145mmСондата : 415 * 36 * 36mmТежина : Домаќин : 190.6 g, сондата : 208.3 gМоќ : 3 * 1.5 VAAA батеријатаИспорака : Кога ќе го поставите цел,ние ќе ја испрати на предмети во рок од 3 дена откако вашата уплата е завршен.Ние не гарантира испорака време на сите меѓународни пратки се должи на разликите во царинската расчистување пати во поединечни земји, кои може да влијаат на тоа колку брзо вашиот производ е прегледан.Ве молиме имајте предвид дека купувачите се одговорни за сите дополнителни царински давачки, брокерски, такси, давачки и даноци за увоз во вашата земја...

DEN 1413.00 1535.52

NEWE Висок Квалитет на Дигитален Мерач на Влага Преносни Влага Метар Текстилни Влага Тестер DM200T

NEWE Висок Квалитет на Дигитален Мерач на Влага Преносни Влага Метар Текстилни Влага Тестер DM200 TDM200 T Текстилни Влага МетарDM200 T Текстилни влага метри е високаперформанси и дигитални влага опрема за тестирање прво започна во нашата земја од страна на нашата компанија врз основа на воведувањето на странски напредна технологија.Инструмент усвојува висока фреквенција принцип,дигитален дисплеј, сензори и телото заедно како еден, опремени со десет опрема се користи за да се измери различни видови на Памук ,Облека,Предиво,итн....

DEN 4196.00 4464.00

НОВИ Дигитални Преносни Хартија Влага Метар Тестер DM200P

DM200 P НОВИ Дигитални Преносни Хартија Влага Метар ТестерDM200 Хартија Влага МетарDM200 Хартија влага метри е високаперформанси и дигитални влага опрема за тестирање прво започна во нашата земја од страна на нашата компанија врз основа на воведувањето на странски напредна технологија.Инструмент усвојува висока фреквенција принцип,дигитален дисплеј, сензори и телото заедно како еден, опремени со десет опрема се користи за да се измери различни видови на трудови, Оваа влага метар имаат висока прецизност мерни инструменти, а и во мали димензии,мала тежина,преносни onсајт на тестирање...

DEN 4241.00 4560.00

LCD Дигитален Температура Влажност Метар Мерач Термометар Hygrometer 10%~99%RH Бела H02

Опис : Боја : Бела Мерење на влажност : 10%RH99%RH Влажност точност : ±5% Влажност резолуција на екранот : 1% RH Мерење на температура опсег : 50 centigrade~+70 centigrade Температура точност : ± 1 centigrade Температура на екранот резолуција : 0.1 centigrade ...

DEN 65.00 86.88

BSIDE BTHA01 Температура Влажност Data Logger USB w/ вградена Сонда Звук-Светло за Аларм Голем Екран

Почитувани сад,Германија клиент : Според трговија прописи, ние нема да го продаде сива тело инструмент со жолта заштитна маска за сад и Германија...

DEN 3086.40

Дигитални Електромагнетни Пребарување Тип Индуктивен Дрво Влага Метар Опрема Без уништување 0-80% Опсег Тестер на Тутун, Памук

Проверете за Повеќе Предмети Тука!Овој дигитален влага метар има широк спектар на мерење опсег од 0~80% и усвојува електромагнетна индукција технологија за да се измери процентот на вода во шумата брзо без оштетување или уништување на површината на дрвото...

DEN 3928.00 5611.20