• Ново
2013 нова Скремблер ТИ-UVF8D Двојна Бенд 136-174MHz & 400-520MHz 128CH Аматерски Рачни Transceiver двонасочна радио со FM Радиото

2013 нова Скремблер ТИ-UVF8D Двојна Бенд 136-174MHz & 400-520MHz 128CH Аматерски Рачни Transceiver двонасочна радио со FM Радиото

DEN 3456.00

Износот
Во форма достапна за нарачката


TH-UVF8 D Двојна Бенд 136-174 MHz & 400-520 MHz 128 CH Аматерски Рачни Transceiver двонасочна радио со Скремблер,FM РАДИО
Карактеристики :
Dual band, двоен екран, двоен режим на подготвеност
A/B бенд независна операција
8 групи Скремблер
КОМП
Talkaround функција
Мулти-екран на чекање
128 групи канали за складирање
FM радио и 25 станици за складирање
Широк/Тесен појас(25k Hz/12.5 k Hz)
0~9 оценки ВОКС избор
Кинески/англиски гласовен потсетник
CTCSS/DCS и скенирање
1750 Hz на ѕвонење
PTT & ID АНИ
Приоритет пренесува избор
0~9 оценки squelch ниво поставување
LED display mode
Тастатурата beeper поставување
Се пренесува преку beeper
Dual watch/следат
Добиете заштеда на функција
Автоматско заклучување на тастатурата
Моќ-на екранот
Батеријата напон
Моќ-на порака
Repeater форумот функција
Канал екранот и поставување на
Reapter shift ветер
VFO чекор функција
Кратенка мени операцијата на владата
Итни Алармот
DTMF енкодер & декодер
Далечински вештина/одговорено/активирање на(изборен)
Висок/Низок TX power избор
Зафатен channel lock-out(BCLO)
Предавателот time-out тајмер(ОБУЧУВАЧИ)
Глас companding
Три-боја на позадина светлина избор
PC програмабилни
Жица клон
Спецификации :
Реден број
TH-UVF8 D
Општи
Фреквентен Опсег
70-108 MHz(FM Добиваат само)
136-174 MHz
400-520 MHz
Канал Бр.
128
Фреквенција Стабилност
±2.5 ппм.
Антена
Висока добивка антена
Антена Отпорност
50Ω
Оперативен Напон
DC 7.2 V
Режим на работа
Едноставен или полу-дуплекс
Димензии(Ш x В x Д)
110 x 58 x 32 мм
Тежина
250g(вклучувајќи ја и батеријата, антената)
Предавателот
Излезна моќност
≥4 W(H) ≥0.5 W(L)
Модулација На Чекање
16kΦF3 E / 11kΦF3 E
Максималното отстапување
Лажни Зрачење
Во Непосредна Близина Ch. моќност
≤-65d B(Широк) / ≤-60d B(Кос)
Пред-акцент карактеристики
6d B
Тековната
≤1.6 A(5 W)
CTCSS/DCS отстапување
0.5±0.1 k Hz(Широк) / 0.3±0.1 k Hz(Кос)
Посредување чувствителност
8-12mv
Посредување нарушување
Примачот
RF Чувствителност
-122dbm(12db SINAD)
Аудио моќ
≥0.5 W
Аудио Нарушување
≤10%
Посредување
≤-65d B(Широк) / ≤-60d B(Кос)
Селективност
≤-65d B(Широк) / ≤-60d B(Кос)
Лажни Отфрлање
≤-65d B
Блокирање
≥85d Buv/m
Стандардниот Пакет Содржи :
1 x ТИ-UVF8 D Двојна Бенд Радио
1 x 1600m Ah Li-ion Батерија Пакет
1 x SMA-Машки Антена
1 x Полначот со Адаптерот (Се обезбедат точни приклучок за вашата земја)
1 x Спојувалка за Каиш
1 Χ Рака на рака
1 x Упатството за Корисникот
Комбинираат Набавка :
Ние нудиме се комбинираат за купување на попуст, Купи повеќе,Заштедат повеќе. За било какви се комбинираат купувањето, ве молам контактирајте ме за котација.
Повратни информации :
Ве молиме оставете позитивни повратни информации за satificate купување!!!
Негативни повратни информации не може да го реши секој проблем на сите. Ве молиме НЕ го напушти Неутрални или Негативни повратни информации пред да не контактирате ако имате било какви се жалат. Ние ќе се обидеме потрудиме да ви даде најдобра услуга
Гаранција :
Ние нудиме 1 година гаранција за радио тело, и половина година за батерија, полнач.

Особините

Тип:
Двонасочна Радио
Бренд Име:
HIROYASU
Складирање Канал:
128
Димензии:
110 x 58 x 32 мм
Фреквентен Опсег:
Dual Band 136-174 & 400-520MHz
Број На Модел На:
TH-UVF8D
Излезна моќност:
VHF
Тип На Батерија:

Купувачите избираат и

XQF USB Програмирање Кабел за ICOM F110 Мобилен Радио Ф-110 F500 F1721 F210 двонасочна Радио

Секоја цел, ќе добие подарок , Како на сликаUSB Програмирање Кабел за ICOM F110 Мобилен Радио Ф110 F500 F1721 F210 двонасочна Радио USB Програмирање Кабел за ICOM ICF110 ICF120 ICF500 ICF310 ICA110 ICFR3000Овој програмски кабел овозможува брзо и лесно програмирање на мемориската канали и други поставки преку персонален компјутер...

DEN 461.28

двонасочна радио Baofeng BF-UV8D Воки Токи UHF 8W 128CH DTMF Двојна PTT FM Transceiver

Caratteristiche dell'articolo : 100% nuovo ди zecca e ди алта qualitàdoppio PTT дизајн Chiavebassa potenza ди conversione1750 HZ Stabulazione segnalazionespecifiche tecniche : modello УВ8 D doppio PTT singola Banda / Singola Frequenza 128 gruppi ди canali ди stoccaggio UHF : 400480 MHz modalità ди funzionamento del мени ди scelta rapida Allarme ди emergenza trasmettitore тајмер timeout (ОБУЧУВАЧИ) ВОКС (0 ~ 9 gradi) PTT & АНИ ID радио FM (65108 MHz) Глас КОМП CTCSS / DCS Tono ди chiamata 1750 Hz ripetitore di lavoro conferma TX potenza selezionabile (8 W / 1 W) bloccaggio occupato della manica Torcia LED Codice DTMF Широк / Banda Stretta sì, 25 k Hz / 12.5 k Hz passo ди frequenza sì, 12.5 / 25 KHz funzione ди scansione sì funzione ди monitoraggio sì funzione ди blocco tastiera sì torcia elettrica sì filo funzione клон sì allarme basso della batteria sì funzione di risparmio energetico sì cinese e Inglese гласовен потсетник sì софтвер за PC programmabile sì Descrizioni ди база Tensione nominale 7.4 V DC potenza ди uscita 8 W / 1 W tipo ди batteria batteria liion capacità della batteria 2800 m Ah auricolare / MICROFONO tipo 2 Tipo Pin Антена SMAFemmina temperatura ди funzionamento 20 ~ + 50 Gradi целзиусови степени Антена Impedenza 50 ohm peso 230g Димензија (DXŠXV) 60 X38 X120mm (Не Антена) specifica stabilità ди frequenza ± 2.5 ппм modulazione F3 E Max deviazione ди frequenza corrente ди emissione CTCSS / DCS 0.7 ± 0.1 k Hz (Широк) / 0.4 ± 0.1 k Hz (Кос) Radiazione spuria Посредување Distorsione Посредување sensibilità 812mv selettività canale adiacente modulazione carattere 6 d B по печ frequenza piega sensibilità 122dbm (12d B SINAD) Аудио Potenza 1 W Distorsione Аудио blocco > = 85d B rifiuto spurie > = 65d B

DEN 1352.00 2180.64

(2 ПАРЧИЊА)Црна BaoFeng protable радио УВ-Б6 Двојна Бенд UHF VHF двонасочна Радио воки токи бесплатен превозот

Карактеристики / Функцииl Фреквентен ОпсегКомерцијални FM радио 65108 MHz(само за прием)VHF 136174l Режим : VFO, Канал Режимl Двоен Дисплеј / FM Радиоl DTMF кодирањеl Вклучува 104 кодови " DCS "и 50 приватност кодови "CTCSS" програмабилниl CTCSS и DCS прилагодување во различни МЕНИl Предавател за пренос (ОБУЧУВАЧИ)l Фреквенција чекор (5 / 6.25 / 10 / 12.5 / 20 / 25k Hz)l на штедење на Батеријата функцијаl ВОКС (Говорно управува преносот)l BCL (Зафатен канал lockout)l Ниско ниво на Батеријата Предупредувањеl Авто LCD осветлувањеl Канал mode display (Име.Фреквенција На Каналот #)l DTMP тон на пренесување на кодl Скенирање продолжите метод (ДА / CO / SE)l PTTID (Притиснете или за ослободување на PTT за да се пренесува закон, Притиснете и отпуштете го PTT за да се пренесува код)l Под фреквенција на владата, бендот shift амбиент за пристап repeaterl Форумот фреквентен опсег 069.9875 MHzl Директно внесување на нумеричко копче за да изберете MENU (мени)l Канал капацитет 99l Обратна функцијаl Аларм функцијаl Аудио compandingl PC програмирање Техничка СпецификацијаОпштиФреквентен ОпсегКомерцијални FM радио 65108 MHz(само за прием)VHF : 136174UHF : 400470 MHz (RX / TX)Меморија каналиДо 99 каналиФреквенција стабилност2.5 ппм.Фреквенција чекор5 / 6.25 / 10 / 12.5 / 20 / 25k HzТемпературата на работа20 °C до +60 °CНапонЛитиумLon m Ah 7.4 V / 1800Режим на работаСимплекс или полудуплексДолжност циклус03 / 03 / 54 мин...

DEN 2928.00 3081.60

Newo MSC-20A универзална воки токи случај носителот торба за костум за Kenwood BaoFeng,Puxing,TonFa,Weierwei,Linton ,TYT,Quansheng итн

Оваа Најлон Случај одговараат за повеќето радија во сегашниот пазар.Тоа е прилично добар избор за прилагодливи interphone и дигитална камера со големина 125*65*45mm.Половината виси,градите виси,рамо виси се availble...

DEN 338.40

10pcs Retevis R-1M21 Две-жица PTT Слушалка за полнење за Motorola XPR6000 XPR6550 DP4800 DP4801 P8268 двонасочна Радио Воки Токи C9048A

10pcs Retevis R1 M21 Двежица PTT Слушалка Акустична Цевка за полнење за Motorola XPR6000 XPR6550 DP4800 DP4801 P8268 Воки Токи C9048 AМеки пластични уво пупка да се вклопи snuggly во вашето уво со транспарентна акустична цевка...

DEN 4748.00 5275.20

XQF Црна Мали Димензии Лево И Десно Earmold За Надзор, Комплет Слушалки

Секоја цел, ќе добие подарок , Како на сликаЦрна Мали Димензии Лево И Десно Earmold За Надзор, Комплет СлушалкиСтил : wiredБоја : ЦрнаГолемина : 2.54 смМатеријал : СиликонПакет : Индивидуални Поли торбаБруто Тежина : 5g / еезПакет содржина : Секоја кеса со лево и десно earmold, тогаш 50pairs голема торбаАко има било кој друг пакет е потребно, ве молиме распрашајте се.Ве Молиме Имајте Во Предвид : Ако е Мала стандардна големина, ве молиме контактирајте со нас или се забележани ни за вашите посебни потребни.Пакет содржи : 1 пар earmold

DEN 282.72

XQF Професионални Tactique Воената Полиција Телохранител Флексибилни Грлото Микрофон Тајните Акустична Цевка Слушалка Слушалки Со Прст PTT

Секоја цел, ќе добие подарок , Како на сликаПрофесионални Tactique Воената Полиција Телохранител Флексибилни Грлото Микрофон Тајните Акустична Цевка Слушалка Слушалки Со Прст PTT1.1.Компатибилен за Kenwood,BAODEENG,PUXING,WOUXUN, RELM,WEIERWEI слушалки 2 pin...

DEN 1051.20

Флексибилни Камшик UHF 400-470MHZ Висока Добивка SMA Женски антена за Kenwood BaoFeng,TYT,Quansheng,PuXing, итн. walke tailke Црвена Боја

Црвена Боја UHF 400470 MHZ Висока Добивка SMA Женски антенаФреквенција : 400470mhzСтекнат : 3.0 d BiДолжина : 40cmОтпорност : 50ohmMax Моќност : 10 WБоја : ЦрвенаКонектор : SMA ЖенскиОдговараат за : Bao Feng, Kenwood, TYT,Quansheng ,Pu Xing итн воки токи

DEN 528.00

XQF Воздух Акустична Цевка Слушалка за полнење За Motorola Радио GP328 GP338 GP329 GP339 GP340 GP360 GP380 PTX760

Секоја цел, ќе добие подарок , Како на сликаВоздухот Акустична Цевка Слушалка за полнење За Motorola Радио GP328 GP338 GP329 GP339 GP340 GP360 GP380 PTX760Применливи Модели : HT750, HT1250, HT1250 LS, HT1550 XLSGP140, АПАРАТ GP320, GP328, GP329, GP338, GP339, GP340, GP360, GP380, GP640, GP680, АПАРАТ GP1280MTX850, MTX850 LS, MTX900, MTX950, MTX960, MTX8250, MTX8250 LS, MTX9250PR860, PRO5150, PRO5350, PRO5450, PRO5550, PRO5750, PRO7150, PRO7350, PRO7450, PRO7550, PRO7750, PRO9150, PTX700, PTX760, PTX780Соодветниот персонал : полицијата, војската, нешто големо, и бизнисмен.Поврзани сајтови : ноќни клубови, барови, макбаскет,безбедност,ресторани,хотели,аеродроми,казина,фабрики за производство,конвенции,концерти,магацини,и бучни околини.Апликации : Намалување на шумот на Тајните Акустична Цевка PTT МИКРОФОН Слушалка за полнење за Motorola Радио HT750 HT1250 GP328 GP340 GP329 PRO5150Пакетот Вклучува : 1 X Тајните Акустична Цевка PTT МИКРОФОН Слушалка

DEN 609.12

XQF USB Програмирање Кабел за MOTOTRBO Радио XPR6550 XPR7550 DGP6150 PMKN4012B двонасочна Радио

Секоја цел, ќе добие подарок , Како на сликаUSB Програмирање Кабел за MOTOTRBO Радио XPR6550 XPR7550 DGP6150 PMKN4012 B двонасочна РадиоUSB Програмирање Кабел за Motorola, MOTOTRBO XPR6550 APX4000 DGP6150 PMKN4012 BФункција : Нов & висок квалитетОва е USB програма кабел за полнење за Motorola радио...

DEN 857.28

1PC 8W UHF BF-9700 IP67 Водоотпорен две Начин Корисна Радио Воки Токи transceiver

100% тестирани пред испорака!2015 година НОВИ BAOFENG BF9700 Скремблер Преносни Радио Воки Токи 8 W UHF 400520 MHz IP67 Водоотпорен Dustproof двонасочна РадиоКарактеристики : Излез : 7 W(H) / 5 W(M) / 1 W(L) Фреквенциски Опсег : 400.00520.00 MHz IP67 водоотпорен и dustproof Голема &Ниска Моќност Switchover на Штедење на Батеријата ВОКС Функција Широк / Тесен појас Избор АвтоНазад Светлина Двојна Бенд Режим на Timeout Тајмер (ОБУЧУВАЧИ) 50 CTCSS и 104 DCS Кодови Гласовен Потсетник АНИ Код КОМПЈУТЕР или Рачен Програма DTMF Код PTTID ATUO Заклучување на Тастатурата Зафатен Channel Lock Функција Двојна Бенд, Двоен Дисплеј и Двоен Режим на подготвеност за Итни случаи Аларм Priory Скенирање Функција Реле Шпедитерски Потврди (1750 HZ) Ниско ниво на Батеријата Предупредување U / V Крстот Band Dual Види Пакет се вклучени : 1× BF9700 двонасочна радио 1× BF9700 Антена 1×2800m Ah Liion батерија pack 1 x Кратен Апарат(ЕУ / САД) 1× Спојувалка за каиш 1× упатствоAnswer : ___________________________ Note : 1...

DEN 1719.00 2913.12

2W DPMR Дигитални Радио TS209D Воки Токи CTCSS/DCS UHF 400-470MHz 256CH LCD Дисплеј SMS Professional Radio Transceiver

2 W DPMR Дигитални Радио TS209 D Воки Токи UHF 400470 MHz 256 Канал 1650m Ah Liion Батерија Professional Radio Transceiver Карактеристики на 209 D d PMR Комерцијални, мала големина, заштеда на енергија, јасен глас...

DEN 2281.00 2534.40

XQF PTT МИКРОФОН Воена на Коскената Спроводливост Тактички Слушалки Слушалките за Midland G5/G6 GXT400 LXT110 Шунка Радио Воки Токи

Секоја цел, ќе добие подарок , Како на сликаPTT МИКРОФОН Воена на Коскената Спроводливост Тактички Слушалки Слушалките за Midland G5 / G6 GXT400 LXT110 Шунка Радио Воки ТокиПреку временската коска од двете страни на образите трансфер на звучни сигнали до мозокот, ефикасно да се намали бучавата во позадина.Решено во можност да комуникациски проблеми под висок бучава во животната средина.Не се потпираат на eardrum : Дозволете вашите уши да дишат заштитете го вашиот eardrum...

DEN 1871.04

XQF Фреквенција мерен инструмент читателот може да се мери аналогни За JK518S радио

Секоја цел, ќе добие подарок , Како на сликаФреквенција мерен инструмент читателот може да се мери аналогни За JK518 S радиоФреквенција инструмент за мерење на фреквенција мерен инструмент за мерење на фреквенција инструмент на радио фреквенција мерен инструментОригиналниот автентични, цената на квалитет е подобар!Цената на голем профит, само за да заработи кредибилитетАвтоматско исклучување време : 1 минутиРаботата инструкции : Долго притиснете bootБрзо Притиснете reset (ресетирај)Овој дел од фреквенцијата мерниот уред е ограничена само на обичните радио кластер машина мобилен телефон мобилен телефон радио про не пукаФреквенцијата се мери точка, под тон на, дигитално / аналогни под тон!Чешка JK518 S фреквенција мерен уред, ќе го заслужуваат за да имаат!Дали сте радио ентузијаст ШУНКА, или радио дилер,Овој мултифункција фреквенција мерен уред може да апсолутно ги задоволи вашите барања!Не'т плашете се да ја прочитате на компјутер без софтверот!Веќе не треба да се грижите околу тоа дали на власт е вистина!Започнете со нив!Професионална и техничка поддршка, од квалитетот, отколку на цена! Од услуга!Не се токсични и еден да посветена на радио преносот на софтвер, не трошете средства за да го користите простор да го остатокот увери дека треба да игра мал прозорецИме на производJK518 S фреквенција детектор алијас : фреквенција readerПакување описЗаградени (вклучувајќи фреквенцијата мерење полнење линија)Својства на производотОригиналниот автентични фреквенција мерен опсег (100520 MHZ)голема функцијаАналоген / дигитален мерење фреквенцијаКапацитетот на батеријатаМа 1500 (MAh) литиум батерија интелигентни полнење (ве молиме користете оригинални држачи за полнење за да се избегне оштетување на батеријата)Делокруг на применаРадио одржување слободно време за хоби како што е радио за спарувањеИнструкцииФреквенцијата се мери уред и радио, истовремено се вклучува во состојбата на радиото притиснете и задржете го 15 втор екран фреквенција и суб на ѕвонење.Ја мерат моќта е поврзан со радио и фреквенцијата мерен уред со користење на приложените поврзување на жица и поврзување на главата.Специфична моќ вредност на спогодба може да се мери.1 долго притиснете го копчето за да го исклучите моќ2 off држава долго притиснете го копчето за да се префрлите 1 K или 0.1 K display mode3 притиснете го копчето за да го ресетирате (ре тест)Цена на цена фреквенција мерење уред

DEN 1305.60

XQF SMA-M Машки Флексибилни VHF Двојна Бенд двонасочна Радио Антена За YAESU Vertex-апарат vx-1R-апарат vx-2R-апарат vx-3Р-апарат vx-7R Zastone УВ-3Р

Секоја цел, ќе добие подарок , Како на сликаSMAM Машки Флексибилни VHF Двојна Бенд двонасочна Радио Антена За YAESU Vertexапарат vx1 Rапарат vx2 Rапарат vx3Рапарат vx7 R Zastone УВ3Р* Фреквенција : 136174m Hz * Отпорност : 50 Ohm * Престанок : BNC * Стекнат : 2.15 d Bi * Должина : 175mm Пакет содржина : 1 BUC SMAM антена

DEN 309.12

YIDATON USB Програмирање Кабел за Motorola, MotoTRBO XPR6550 APX4000 PMKN4012B за полнење за Motorola Воки Токи USB Програмирање Кабел

Воки Токи USB Програмирање Кабел за Motorola, Moto TRBO XPR6550 APX4000 7000 PMKN4012 B за полнење за Motorola Радио ДодатоциAnswer : ___________________________ Note : Програмски софтвер НЕ се вклучени,ве Молиме да се сврти кон Motorola радио за соодветен софтвер...

DEN 733.92

XQF Слушалки Прашина Маска Страна на Капакот за полнење За Motorola P6620 MTP3100 P6600 двонасочна Радио (5 КОМПЈУТЕРИ)

Секоја цел, ќе добие подарок , Како на сликаHeadphone Прашина Маска Страна Coverfor Motorola P6620 MTP3100 P6600 Две Начин за полнење За Motorola Радио P6620 MTP3100 P6600 31503250 слушалки прашина маска страна покриваат Сосема нов Кол : 5 КОМПЈУТЕРИ Ако ви треба други модели да контактирате со нас

DEN 1244.64

XQF 1X МЗ-84 Бучава Поништување на БЛАГАЈНИЧКИТЕ Радио Микрофон за Кобра HighGear ХГ-M84 Woodgrain HGM84

Секоја цел, ќе добие подарок , Како на слика1 X МЗ84 Бучава Поништување на БЛАГАЈНИЧКИТЕ Радио Микрофон за Кобра High Gear ХГM84 Woodgrain HGM84Најголемата вест во БЛАГАЈНИЧКИ микрофони во над 30 години! Инспириран од голема повратни информации од професионални возачи, на High Gear TM "80 Серија" микрофони се дизајнирани да бидат најдобриизвршување, повеќето ергономски микрофони може да се купи...

DEN 900.96

XQF oppxun Општи TYT BaoFeng wouxun енергија-заштеда ѕвезда UV5R 888S за Kenwood TK-3207 рачен микрофон

Секоја цел, ќе добие подарок , Како на сликаoppxun Општи TYT Bao Feng wouxun енергијазаштеда ѕвезда UV5 R 888 S за Kenwood TK3207 рачен микрофонКарактеристики на производот : 1 сите наши производи се сосема нови.2 Мини Компактен Дизајн3.5 mm 3 вграден микрофон, слушалки џек спаси долга жица на дното.4 боја : Црвена5 должина : 60 cm6 тежина : 97 грамаКомпатибилен : Забелешка : ако не сте наведени погоре, ве молиме обратете се на мојот други објекти, или да ни ги испратите вашите модел, а потоа ние ќе ви помогнат да се најде соодветен за вас.KPG27 D, KPG29 D, KPG48 D, KPG49, KPG55 D, KPG56 D, KPG62 D, KPG66 D, KPG69 D, KPG70 D, KPG74 D, KPG75 D, KPG77 D,, KPG82 D, KPG87 D,,,, иTHD7, ТИD7 A, ТИD7 AG, ТИD7 E, ти F6, ТИF6 A, ТИF7, ТИF7 E, ТИG71, ТИG71 A, ТИG71 E, ТИК2, ТИK2 A, ТИK2 E, ТИK2 ET, ТИ21, ТИ21 AT, ТИ21 BT, ТИ22, ТИ22 A, ТИ22 AT, ТИ22 E, П25, ТИ26, ТИ27, TH28, TH31 AT, TH31 BT, TH41 AT, TH41 BT, ТИ42, ТИ42 A, ТИ42 AT, ТИ42 E, ТИ45, ТИ46, ТИ47, ТИ48, ТИ55, ТИ75, ТИ77, ТИG71, ТИ205, ТИ215, ТИ225, ТИ235, ТИ235 A, ТИ235 E, ТИ315 ТИ415TK208 / 308, TK220 / 320 TK240 / 340, TK240 D / 340 D, TK248 / 348, TK250 / 350 / 353, TK260 / 360, TK260 G / 360 G, TK270 / 370, TK270 G / 370 G, TK272 G / 372 G / 373 G, TK278 G / 378 G / 388 G ПроЗборување, TK430 / 431, TK2100 / 3100 ПроЗборување, TK2102 / 3102 ПроМоќ, TK2107 / 3107 ПроЗборување, TK2160 / 3160, TK2170 / 3170 / 3173, TK2200 / 3200, TK3101 / 3131 Слободен Разговорапарат TK3130.TK2207 / 3207BAOFENG Bao FengРечиси сите : UV5 R, BF480 / 490 / 320 / V6 / V7 / V8 / 658 / 520 / 530 / 999 / 888 / 777 / 666 S / 777 S / 888 SЗа HYT / wouxun / СТП / TYT / star / QS.Речиси сите двојно игла К главата на спогодба Пакет се вклучени : 1 x Звучник микрофон

DEN 407.52

XQF МИКРОФОН Слушалки Мулти-Pin Тајните Акустична Цевка Слушалка PTT за полнење За Motorola GP328-апарат gp320 GP340 GP640 HT1250 Радио

Секоја цел, ќе добие подарок , Како на сликаМИКРОФОН Слушалки МултиPin Тајните Акустична Цевка Слушалка PTT за полнење За Motorola GP328апарат gp320 GP340 GP640 HT1250 РадиоПакетот Вклучува : 1 X Слушалка за полнење за Motorola GP328 1 X Пластични Уво Пупка

DEN 500.16

XQF 27MHz BNC Машки Конектор ОЕМ Радио Антена за Kenwood ICOM Motorola IC-V8 IC-V80 IC-V82 TK100 TK300 CP500 Воки Токи

Секоја цел, ќе добие подарок , Како на слика27 MHz BNC Машки Конектор ОЕМ Радио Антена за Kenwood ICOM Motorola ICV8 ICV80 ICV82 TK100 TK300 CP500 Воки ТокиСпецификации : Фреквенција 27 MHZ Max Моќност 10w BNC Конектор Боја Црна Отпорност 50 OHM Должина 25cm Тежина 50gКомпатибилен Радио Модели : За KenwoodTK100, TK200, TK210, TK220, TK300, TK310, TK320За IcomICV8, ICV80, ICV82 , ICU82 ,ICW32За Полнење За MotorolaHT440, HT90 : Maxon ЧАС, CP500, CP520, 1015Fo EF Џонсон577, 578За Vertex Стандард : 734, 834, HR146, HX300, HX320, HX400, CU32, CP / CS 5015, 0420За UnidenHH979За WilsonHH152, HH154, HH156, HH462 , HH464Пакетот Вклучува : 1 X 27 MHz BNC Радио Антена

DEN 371.52

XQF RKN4155 FTDI USB Програмирање Кабел за полнење за Motorola CP110 EP150 Маг Еден A10 A12 двонасочна Радио

Секоја цел, ќе добие подарок , Како на сликаRKN4155 FTDI USB Програмирање Кабел за полнење за Motorola CP110 EP150 Маг Еден A10 A12 двонасочна РадиоОпис : USB Програмирање Кабел за полнење за Motorola RKN4155 за полнење за Motorola CP110, EP150, Маг Еден A10, Маг Еден A12, RDX2020, RDU2020, RDX2080 D, RDU2080 D, RDX4100, RDU4100, RDX4160 D, RDU4160 D, RDX2020, RDV2020, RDX2080 D, RDV2080 D, RDX5100, RDV5100, XTNi, и XTNiDОвој кабел треба да се користи со RLN6175 или RLN6332 полнење фах да програма на радио...

DEN 857.76

XQF Рог Звучникот во Слушалката за полнење За Motorola XIR P8368 P8200 XINI A10 е Радио за Автомобил

Секоја цел, ќе добие подарок , Како на сликаРог Звучникот во Слушалката за полнење За Motorola XIR P8368 P8200 XINI A10 е Радио за АвтомобилСостојба : користеноКомпатибилна со моделот : Motorola XIR P8368 P8200 XINI A10Пакет Се Вклучени : 1 X РогНачин на плаќање : не прифаќаме плаќање на Зачувам.

DEN 772.32

XQF Мини Din Приклучок за кабелот за полнење За Motorola 2 игли GP88S GP68 GP300 CP100 Радио

Секоја цел, ќе добие подарок , Како на сликаМини Din Приклучок за кабелот за полнење За Motorola 2 игли GP88 S GP68 GP300 CP100 РадиоМини Din Приклучок за Motorola GP88, GP68, GP300Компатибилен да работат со Радија, како што е подолу модел : * GP200, GP300, GP308, GP2000, GP2100, GP68, GP88, GP88 S* CP88, CP100, CP150, CP200, CT250, CT450* DTR410, DTR510, DTR550, DTR610, DTR650* P040, P080, апарат p110, P200, P2000, P1225, P1225 LS* PR400, PR1500* RDU2020, RDU2080 D, RDU4100, RDU4160 D, RDV2020, RDV2080 D, RDV5100* AP10, AP50* CT150, CT250, CT450, CT450 LS* CLS1110, CLS1410, CLS1413, CLS1450, CLS1450 CH, CLS1453 CB, CLS1453 CH* XV1000, XV2100, XV2600* XU1100, XU2100, XU2600* PRO1150, PRO2150, PRO3150* XTN446, XTN500, XTN600* SP10, SP21, SP50Пакет : 1 PCS оваа миниdin Приклучок

DEN 435.36

(2 ПАРЧИЊА)Baofeng UV5R Шунка двонасочна Радио воки токи Dual-Band Transceiver (Црна)

Вклучувајќи ги ситеПАКЕТ од единица2 x УВ5 R (VHF136174 & UHF 400520 Mhz)2 x 7.4 V 1800mah Liion Батерија Пакет2 x dual band Антена2 x Спојувалка за Каиш2 X уво кука слушалка2 x МК Упатство2 x Кратен Апарат ( 100 V ~ 240 V САД / ЕУ / велика БРИТАНИЈА / AU приклучок ) Технички ПараметриОПШТИФреквентен опсег65108 Mhz(само за FM)VHF : 136174 Mhz(Rx / Tx) UHF : 400520(Rx / Tx)Меморија каналиДо 128 каналиФреквенција стабилност2.5 ппм.Фреквенција чекор2.5 k Hz / 5k Hz / 6.25 k Hz / 10k Hz / 12.5 k Hz / 25k HzНапонЛитиумЈонска m Ah7.4 V / 1800Режим на работаСимплекс или полудуплексДолжност циклус03 / 03 / 54 мин.(Rx / Tx / Екранот Во Мирување)Димензии58mm*110mm*32милиметриТежина130g(приближно)ПРЕДАВАТЕЛОТRF моќ4 W / 1 WТип на модулацијаFMЛажни емисииПРИМАЧОТПримачот чувствителност0.2 μ V(во 12d B SINAD)Intermodulation60d BАудио излез1000m WВо непосредна близина канал на селективност65 / 60d BAnswer : ___________________________ Note : Сите спецификација прикажани се предмет на промена без претходна најава Карактеристики / ФункцииDualband рачни transceiver со екран функција на мени на екранот " ЛЕР "Комерцијални FM радио приемник (65 MHz108 MHz)Вградена LED светилкаDTMF кодираниВграденво RX CTCSS / DCS скенирањеФункција ВОКСАларм функцијаBroadband / narrowband изборФункција beep на тастатуратаDual Watch / dual ПриемCrossband прием / преносФункцијата на ФОРУМОТТон крајот на преносШтедење на батеријата функција СПАСИПрограмабилни со PCВграденво копче за заклучувањеAnswer : ___________________________ Note : 1...

DEN 2399.00 2821.92

XQF Мини автомобили малку морон UHF рака рачни токи-токи baofeng BF УВ-5R антена високо-добивка 136/430MHz

Секоја цел, ќе добие подарок , Како на сликаМини автомобили малку морон UHF рака рачни токитоки baofeng BF УВ5 R антена високодобивка 136 / 430 MHzОпис : Brand new & висок квалитет Модел : Мини Автомобили Антена Бенд : Dual band VHF / UHF Антена тип : Мека Антена Фреквенција : 136 / 430 MHz Стекнат : 3.0 db Max моќност : 10 W Конектор : SMAF (Женски) Поларизација : Хоризонтална Должина : 145mm должина на Кабел : 3m Тежина : 45g Боја : ЦрнаПакување Листа : 1 x Мини Автомобили Антена

DEN 266.88

honghuismart D форма МИКРОФОН приклучок за слушалки Прст PTT за Kenwood BaoFeng UV5R,WouXun,PuXing,TYT итн воки токи одговараат за rider

Д форма слушалка со МИКРОФОН Прст PTT за мотоцикл возење велосипед спортски rider К приклучок За Kenwood Рачни Радио : KPG Серија : KPG27 D, KPG29 D,KPG48 D, KPG49, KPG55 D, KPG56 D, KPG62 D, KPG66 D, KPG69 D, KPG70 D,KPG74 D, KPG75 D, KPG77 D, KPG82 D, KPG87 D TK Серија : TK240, TK250, TK255, TK260, TK260 G, TK270, TK270 G, TK272 G, TK278, TK278 G, TK340, TK349, TK350, TK353, TK360, TK360 G, TK370, TK370 G, TK373 G, TK378, TK378 G, TK430, TK431, TK715, TK2100, апарат TK2102, TK2107, TK2118, TK2160, TK3100, TK3101, TK3102, TK3107, TK3118, TK3160 ТИ Серија : THD7, ТИD7 A, ТИD7 AG, ТИD7 E, ТИF6, ТИF6 A, ТИF7, ТИF7 E, ТИG71, ТИG71 A, ТИG71 E, ТИК2, ТИK2 A, ТИK2 E, ТИK2 ET, ТИ21, ТИ21 AT, ТИ21 BT, ТИ22, ТИ22 A, ТИ22 AT, ТИ22 E, П25, ТИ26, ТИ27, TH28, TH31 AT, TH31 BT, TH41 AT, TH41 BT, ТИ42, ТИ42 A, ТИ42 AT, ТИ42 E, ТИ45, ТИ46, ТИ47, ТИ48, ТИ55, ТИ75, ТИ77, ТИG71, ТИ205, ТИ215, ТИ225, ТИ235, ТИ235 A, ТИ235 E, ТИ315, ТИ415 За HYT Рачни Радио : TC268, 368,2685, 3865, 6685, TC278, 378, 388, TC2100,2088 За LINTON Рачни Радио : LT2288, LT3288, LT6288, LT5288, LT3188, LT2188, LT3260, LT2268, LT3268 , LT6188,LT3288....

DEN 624.00

XQF Звучник Микрофон за YAESU Радио FT-2800M FT-1802M FT-1807M FT-7800R МЗ-42B6J Радио

Секоја цел, ќе добие подарок , Како на сликаЗвучник Микрофон за YAESU Радио FT2800 M FT1802 M FT1807 M FT7800 R МЗ42 B6 J РадиоЗвучник Микрофон за YAESU Радио FT2800 M FT1802 M FT1807 M FT7800 R FT8900 RФункција : DTMF Микрофон со 6 pin RJ конекториМикрофон клип закачалка и 2 завртки се вклучениВграденво ПЗЗ и микрофонот е многу кориснаЗамена за YAESU МЗ42 B6 JЗа Yaesu Vertex Радија : FT7800 R / E FT8800 R / E FT8900 R / E FT1900 R / E FT2800 M FT2900 R / E FT7900 R / E FT1802 M FT1807 MПакет : 1 Pcs овој звучник + Метал Клип

DEN 557.76

USB Програмирање Кабел За Motorola, MOTOTRBO Радио DP2400 DP2600 PMKN4115 XiR P6600, XiR P6608, XiR P6620 XIR E8600 двонасочна Радио

Почитувани купувачи,Ова е пријателски потсетник дека ако поставите цел користење на Aliexpress Апликации, вие ќе најдете дека цената е многу поевтино отколку PC и таа заштедува многу време да се направи исплата, ве молиме скенирање на QR кодот и да добиете повеќе изненадување форма Апликации, Уживаат во шопинг и ви благодарам!USB Програмирање Кабел за полнење за Motorola Радио Xi R P6600 P6608 P6620 P6628 XPR3500 Карактеристики : 1...

DEN 735.00 930.72

XQF Алуминиумска Фолија Слушалка Слушалка Компатибилни Слушалки за полнење За Motorola 2-Pin XU1100, XU2100, XU2600, XU4100 Воки Токи Радио

Секоја цел, ќе добие подарок , Како на сликаАлуминиумска Фолија Слушалка Слушалка Компатибилни Слушалки за полнење За Motorola 2Pin XU1100, XU2100, XU2600, XU4100 Воки Токи РадиоОпис На ПроизводотКомпатибилни Модели : XTN Серија : XTN446, XTN500, XTN600 XTN XV Серија : XV1100, XV2100, XV2600, XV4100 XTN КСУ Серија : XU1100, XU2100, XU2600, XU4100 XTN СЕКИРА Серија : AXV5100, AXU4100 CLS Серија : CLS1110, CLS1410, CLS1413, CLS1450, CLS1450 C, CLS1450 CB, VL50 Дух Серија : SV10, SV11, SV11 D, SV21, SV12, SV22, SV22 C, SU210, SU22, SU22 C, SU220 VHF / UHF Дух, Дух Про, Дух Pro+ Дух МУ Серија : MU11, MU11 C, MU11 CV, MU12, MU12 C, MU12 CV, MU21 C, MU21 CV, MU22 CVS, MU24 CV, MU24 CVS, MU24 CVST Дух MV Серија : MV11, MV11 CV, MV12, MV12 CV, MV21 C, MV21 CV, MV22, MV22 CV, MV24 CVSCP Серија : CP88, CP040...

DEN 249.12