• Ново
Слободен Брод K03 53039700024 53039700050 050 024 Турбо 0375G3 0375G4 0375C9 0375F5 9640168280 9632124680 DW10ATED 2.0 L HDi 107HP

Слободен Брод K03 53039700024 53039700050 050 024 Турбо 0375G3 0375G4 0375C9 0375F5 9640168280 9632124680 DW10ATED 2.0 L HDi 107HP

DEN 16319.52
DEN 14688.00 -10 %

Износот
Во форма достапна за нарачката

НОВИ K03 53039880050 53039700050 53039880024 53039700024 Турбо Турбина Турбополнач За Citroen C5 C8;За Peugeot 406 607 2.0 HDi DW10 ATED 2.0 L 110 HP Објект е 100% Сосема Нов
K03 024 050 53039880050 турбополнач
Дел NO. : 53039880050 53039700050 53039700024 53039880024 ОЕМ БР. : 0375 G3 0375 G4 0375 C9 0375 F5 9640168280 9632124680 Моќ : 110 HP
Капацитет : 2000 кзм Година : 1998 - Дел Број 53039880050 Претходната Верзија 53039880024 OE број 9632124680, 0375 F5, 0375 C9, 0375 G3, 0375 G4 Година 1999-03 Опис
За Citroen C 5 јас 2.0 HDi, За Citroen Xantia 2.0 HDI,
За Peugeot 406 2.0 HDi, За Пежо 607 2.0 HDi Производителот Дел Број 53039700050, 53039700024 CHRA 53037100514 НОВО ВО АКЦИИ Турбо Модел K03-1875 EXE4.81 KCAXD Мотор DW10 ATED FAP Производител на мотори PSA Зафатнина 2.0 L, 2000 кзм KW 80 RPM Max 4000 Гориво Дизел
Погодни За :
Возило : За Citroen C5 C8/За Peugeot 406 607 2.0 HDi 2.0 L 1998-04
Мотор/Мотор : DW10 ATED 2.0 HDi 110 HP ===================================================================================== ===================================================================================== Предмети Плаќање
Можеме да го прифатиме Зачувам,Кредитна Картичка,Western Union,Банкарски трансфер (Т/T) итн. ве Молиме бидете сигурни дека Сите Зачувам Плаќања мора да биде Потврден.
Предмети се испраќаат по плаќање е потврдено. Објекти На Превозот
Ние брод на адреса потврди предвидено од страна Зачувам.
Ние брод на објекти во светот.предмети брод од страна на EMS, DHL, UPS-от, ТНТ, Fedex, Кина пост воздух парцела.
Предмети ќе бидат испратени Веднаш по плаќањето Зачувам Потврди;ако не може да биде претставено на време,ние ќе ви ги даде e-mail за да ја објасниме ситуацијата.
Тоа трае околу 6-9 дена да брод на овие Земји.На пример : сад,Канада,Германија,Франција,велика БРИТАНИЈА,Австралија,Унгарија,Италија, Нов зеланд итн. Време на испорака
Откако стоката се испраќа,Објект Следење на Број ќе се обезбедува.ние ќе песна секој ден премногу.
1. UPS-от,DHL,FEDEX и TNT express превозот е обично се 3-5 работни дена зависи од земјата доставени до.
2.EMS изразат испорака е обично се 5~8 работни дена зависи од земјата доставени до.
3.Хонг Конг Воздухопловната : Обично,брод во Азија,Западот Евра.,Северна Ameria е околу 7~15 workding дена; брод во Јужна Америка,Средниот Исток,Источна Евра., Африка околу 15~30 работни дена. За нас
Ние имаме долгорочна производството и продажбата на искуство,Ние може да обезбеди професионална техничка поддршка,и може да ви помогне во решавање на секоја ситуација. Нашите ECEP-ЅВЕЗДА Е посветена на Енергија Конзервација и Заштита на Животната средина , да се фокусираат на развој и производство на енергија, заштеда на енергија и заштита на животната средина производ.
Создавање на вредност, победи на задоволство на клиентите ,е целта на нашата работа. Ние само го продаде добар квалитет на производи, и никогаш нема да се продаде лош квалитет, евтини, не по-продажба заштита производи, бидејќи таквите производи набавка ќе се трошат време и пари.
Ако имате било какви потреби, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе ви ги даде на повеќето професионални одговарање на служба во рок од 12 часа. Нашата посветеност
Ние се стремиме нашите најдобри за да се обезбеди повеќето Професионални услуги на клиентите.

Особините

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Бренд Име:
ECEPTECH
Поставување на Возило:
ПРЕД
Материјал Тип:
Комп Тркала C355;Турбина Тркала K418;Float Имајќи CW713R;Окно 42CrMo
Автомобил Производител:
Citroen
Објектот Тежина:
6.5kg
Специјални Функции:
Зголемување на моторот на воздухот, се произведуваат повеќе моќност и вртежен момент
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Frequence Опсег:
.
Објектот Ширина:
25inch
Име На Модел:
K03 53039880024 За Citroen C5 C8 За Peugeot 406 607 2.0 L DW10ATED
Објектот Висина:
26inch
Модел Година:
1999-2003
Објектот Должина:
25inch
Модел:
K03 050 024 Турбополнач
Дел Бр.:
53039700024 53039880024 53039880050 53039700050
ОЕМ Бр.:
0375G3 0375G4 0375C9 0375F5 9640168280 9632124680
Апликацијата возило:
За Citroen C5 C8 Xantia За Peugeot 406 607 2.0 HDi
Примена на моторот:
DW10ATED 2.0 L HDi 107HP 110HP 2.0 HDI
Гаранција време:
12 месеци
Место на Потекло:
Кина (Копно)
Тип На Објект:
турбополнач
превозот:
Бесплатен превозот

Купувачите избираат и

Слободен Брод Турбо Кертриџ CHRA BV43 168 1118100-ED01A 53039880168 53039700168 Турбополнач За кинескиот Ѕид GW Лебди H5 4D20 2.0 L

Опис на производот Бесплатен Превозот НОВИ Турбополнач Турбо Кертриџ CHRA Јадрото на BV43 53039700168 53039880168 1118100ED01 A За кинескиот Ѕид Лебди H5 Моторот : 4 D20 2.0 L Модел : BV43 K03 K030168 НОВИ Турбополнач Дел Бр...

DEN 7473.00 8303.52

CT20 CHRA 1720130160 1720130100 турбина кертриџ 17201301010 турбо core за Тојота Landcruiser D-4D 1KD-FTV моторот на воздухот

Дел Број172010 L040OE Број172010 L040, 172010 L040ОписHILUX SW4, Land cruiserCHRAN / AТурбо МоделCT20Производител На МоториЗА ТојотаЗафатнина3.0 LDОдговара на моторотKZN130 (1 KZT) 1 KDFTVЛадењеВода за ладењеПроизводителЗА ТојотаАпликацииЗА Toyota HILUX SW4 и LANDCRUISER 3.0 LDДругиот дел број : CHRA, 1720130100 / 1720130101 / 1720130160,1720130100 / 1720130101 / 1720130160, 17201 30100 / 17201 30101 / 17201 30160, 172010 L040 / VIGO3000 VGT, 172010 L040 / 17201 0 L040,CT20, CT20 турбо, 1 KDFTVЛинк од турбо заврши : .Гаранција : Гаранција : 12 месеци.Бесплатна услуга може да се обезбеди во 12 месеци од доби турбо!1.Гаранција обемот е : турбополнач школка нула,масло излегуваат во јавноста, и така натаму грешки предизвикани од страна на производителот.Ве молиме забелешка : турбополнач инсталацијата бара професионална инсталација,а Не професионална инсталација резултира со оштетување на машината, ќе бидат исклучени од делокругот на обезбедување на квалитет..Клиентите На Задоволително Ниво : 1.Не двоумете се да не контактирате во секое време, пред и по купувањето, ние сме посветени на вашиот 100% задоволството на клиентите...

DEN 4925.00 6480.00

HOSINGTECH - висока температура 10meter 10мм силикони вакум црево цевка цевка

HOSINGTECH висока температура 10meter 10мм силикони вакум црево цевка цевкаРод : 10мм Работна Температура : 60°C до 260°CДолжина : 10m Пука Притисок : 2 MpaДебелина : 3мм Работен Притисок : 0.3 Mpa да 0.9 MpaСлој : нема слоеви Прилагодите Услуга : Боја, Големина, ЛоготоГолемина на Толеранција : + / 0.5 mm Материјал : 100% чист силикониЗабелешки : 1...

DEN 1026.00 1080.00

Слободен Брод K03 53039880011 53039700011 53039700044 53039880044 11 44 Турбо За АУДИ А3 Octavia 1.8 Т За ФОЛКСВАГЕН Голф Бора AGU AOI 1.8 L

Бесплатен Превозот K03011 044 K03 53039880011 53039700011 53039700044 53039880044 53039700035 53039700026 53039880035 53039880026 06 A145703 A 06 A145703 B 06 A145703 G Турбо Турбополнач За АУДИ А3 ;За "ШКОДА" Octavia 1.8 Т за "ФОЛКСВАГЕН" Голф Бора 1.8 Т Мотор AGU AOI 150 HP Објект е 100% Сосема НовK03011 044 026 035 турбополнач : дел N0 : 53039700011 53039880011 53039700044 53039880044 53039700035 53039700026 53039700035 53039700026 53039880035 53039880026 53039880035 53039880026 53039700011 53039700044 53039700011 53039700044 53039880011 53039880044 53039880011 53039880044 ОЕМ БР : 06 A145703 A 06 A145703 B 06 A145703 G 06 A145703 Q 06 A145704 A 06 A145703 A 06 A145704 06 A145703 G06 A145704 B 06 A145704 BX 06 A145704 BV 06 A145704 L 06 A145704 LX 06 A145704 LVHP : 150 HPМасло : БензинЛадење : интеркулергодина : 200005 Одговара За : Возило : За Ауди А3 1.8 Т,За "ШКОДА" Octavia 1.8 Т,За "ФОЛКСВАГЕН" Голф / Бора 1.8 ТМотор : AGU AOI 1.8 Т 1.8 L 150 HP Примена : За Фолксваген Голф IV 1,8 Т AGU 150 HP 19981998 За Фолксваген Голф IV 1,8 Т AQA 150 HP 19971997 За "Фолксваген" Бора 1,8 Т AVC,APH,AGU 150 HP 20002005 За Фолксваген Буба 1,8 Т AVC,APH,AGU 150 HP 19992000 За "Шкода" Octavia јас 1.8 Т AGU 150 HP 19972000 За Седиште Леон 1.8 Т AQA / AJQ 150 HP 19982000 година За Audi TT 1.8 Т (8 N) AJQ СТАН 180 HP 19981998 За Ауди А3 1.8 Т (8 L) AQA / AJQ 180 HP 19982000 година За Ауди А3 1.8 Т (8 L) AGU / AOI / ARZ 150 HP 19962003 Предмети ПлаќањеМожеме да го прифатиме Зачувам,Кредитна Картичка,Western Union,Банкарски трансфер (Т / T) итн...

DEN 15552.00 17279.52

K04 53049880020 53049700020 06A145704M 06A145704MX 06A145704MV 06A145702 Турбо Турбополнач За Audi TT AMK APX AJH APY 1.8 Т 8N

K04 020 53049700020 53049880020 53049700022 53049880022 06 A145704 P 06 A145704 M Турбо Турбополнач За AUDI S3 TT Quattro 1.8 Т 19992006 Моторот : AMK APX AJH APY 1.8 L 225 HP трговија на ГолемоТурбо Модел : K04 K0422 K0402053049700022 5304988002253049880020 5304970002006 A145704 Q 06 A145704 PX 06 A145704 PV 06 A14570206 A145704 P 06 A145704 M 06 A145704 MX 06 A145704 MVЗа AUDI S3 TT Quattro СЕДИШТЕ Леон Cupra R 1.8 Т 19992002 Моторот : AJH AMK APX APY 1.8 L 210 HP 225 HP За Audi S3 1.8 Т 210 КС APY AMK 1999 За Audi TT 1.8 Т (8 N) 225 КС APX 1998Марк Година Модел Тип на H...

DEN 10368.00 11519.52

TD02 турбополнач 49173-07508 / 49173-07507 / 49173-07503 / 49173-07502 / 0375N5 за Citroen Berlingoo C3 C4 Jumpy Xsara 1.6 HDi

TD02 турбополнач 4917307508 / 4917307507 / 4917307503 / 4917307502 / 0375 N5 за Citroen Berlingoo C3 C4 Jumpy Xsara 1.6 HDi1.Сите turbos се К18 материјал2.Сите turbos е избалансиран3.Имаме видови на turbos во парк4.Имаме конкурентна ценаУслови на продажба 1...

DEN 6858.00 9024.00

Слободен Брод GT2256V 715910-5001S 715910-5002S 715910 6120960599 Турбо За Мерцедес Бенц E-C E270 M-Class ML270 1999-07 OM612 2.7 L

Бесплатен превозот Нови GT2256 V 7159105002 S 715910 Турбо Турбополнач За Мерцедес ЕКласа 270 CDI E270 W210 MClass W163 M270 19992007 OM612 170 HP 2.7 LОбјектот е 100% Сосема НовGT2256 V турбополначДел Број : 7159105002 S 7159100002 7159100001ОЕМ Број : A6120960599 6120960599МОЌНОСТ : 170 HP,2.7 LГОДИНА : 19992007 Турбо Модел GT2256 V Дел Број 7159105002 S Претходната Верзија 7159100001, 7159100002 OE број 6120960599, A6120960599 CHRA 7038910024 Година 20032007 Година Опис Мерцедес Бенц EКласа, МКласа 2.7 L 270 CDI Мотор OM612 2.7 L 170 HP Дизел Зафатнина 2685 кзм KW 145 Kw / 170 КС Одговара За : Возило : За Мерцедес ЕКласа 270 CDI E270 W210; MClass W163 ML270 200307 OM612 170 HP 2.7 LМотор : OM612 170 HP 2.7 L Марка Модел Година Тип на H...

DEN 19440.00 21599.52

Гарет завршен турбо полнач GT1749S 715924 / 28200-42600 / 28200-42610 за KIA Sportage јас Pregio 2.5 TCi целата турбополнач

Гарет завршен турбо полнач GT1749 S 715924 / 2820042600 / 2820042610 за KIA Sportage јас Pregio 2.5 TCi целата турбополнач1.Сите turbos се К18 материјал2.Сите turbos е избалансиран3.Имаме видови на turbos во парк4.Имаме конкурентна ценаДел Број : 7159240001 7159241 7159240003 7159243 7158430001 7158431 ОЕМ Број 2820042600 2820042610 2820042700Услови на продажба 1...

DEN 6749.00 8880.00

Слободен Брод TD03L4 49131-05212 49131 05212 0375K7 Турбо За Ford C-MAX Fiesta VI HHJA HHUB 1.6 L За Пежо Боксер III 4HV PSA 2.2 L

Опис на производот Бесплатен Превозот TD03 4913105210 4913105212 0375 K7 6 U3 Q6 K682 AE Турбо Турбополнач За Форд За Фокус II CMAX Fiesta VI HHJA HHUB 1.6 L TDCi И За Citroen Скокач За Пежо Боксер III За Fiat Ducato III 4 HV PSA НА 2,2 L HDI НОВИМодел : TD03 TD03 L409 GK3.3 TD03 L4 TD03 L409 GKДел NO...

DEN 15120.00 16799.52

Авто заврши турбополнач турбо TD02 49173-07508 / 49173-07507 / 0375Q5 / 0375Q4 за Форд Фокус II Фузија Fiesta VI 1.6 TDCi

Авто заврши турбополнач турбо TD02 4917307508 / 4917307507 / 0375 Q5 / 0375 Q4 за Форд Фокус II Фузија Fiesta VI 1.6 TDCi1.Сите turbos се К18 материјал2.Сите turbos е избалансиран3.Имаме видови на turbos во парк4.Имаме конкурентна ценаУслови на продажба 1...

DEN 6858.00 9024.00

Турбо CHRA Кертриџ Core RHF4 VT10 1515A029 VB420088 Турбополнач За Мицубиши W200 L200 Пикап 2005-14 Не 4WD 4D5CDI 2.5 L

НАЈДОБРИ Qualty НОВИ Турбополнач Кертриџ Турбо CHRA RHF4 VT10 1515 A029 VB420088 За Мицубиши W200 L200 Пикап 200514 2.5 L Не 4 WD Моторот : 4 D5 CDI 136 HPОбјектот е 100% Сосема НовRHF4 турбополначДел број : VT10 VT10 VA420088 VB420088 VC420088 ОЕМ број : 1515 A029 Година : 20052014Зафатнина : 2.5 Л Турбо Модел RHF4660011 P10.5 NHBRL377 CEZ OE број VT10 1515 A029 Дел Број VB420088 VA420088, VB420088, VC420088 CHRA VBX40085 2006 Година Апликација За Мицубиши W200 автомобили;Камион L200 2006 Мотор Модел 4 D5 CDI 2.5 L 133 HP Зафатнина Од 2.5 L, 2477 кзм ТД KW 98 / 133 HP Гориво Дизел Поправка Комплет NH439809 Турбина Домување AR 10.5 Заменува Со VF420088 Одговара За : Возило : За Мицубиши W200; Т ruck L200 KB_T, KA_T Пикап 20052014 2.5 L Не 4 WD Моторот : 4 D5 CDI 2.5 L Не 4 WD 98 Kw 100 Kw 136 HP Направи Модел Година Тип на Мотор Варијанта Bodystyle За Мицубиши L 200 2005 2.5 Не 4 WD 2477ccm 136 HP 100 KW (Дизел) KB_T, KA_T [20052014] Пикап За Мицубиши L 200 2006 2.5 Не 4 WD 2477ccm 136 HP 100 KW (Дизел) KB_T, KA_T [20052014] Пикап За Мицубиши L 200 2007 2.5 Не 4 WD 2477ccm 136 HP 100 KW (Дизел) KB_T, KA_T [20052014] Пикап За Мицубиши L 200 2008 2.5 Не 4 WD 2477ccm 136 HP 100 KW (Дизел) KB_T, KA_T [20052014] Пикап За Мицубиши L 200 2009 2.5 Не 4 WD 2477ccm 136 HP 100 KW (Дизел) KB_T, KA_T [20052014] Пикап За Мицубиши L 200 2010 2.5 Не 4 WD 2477ccm 136 HP 100 KW (Дизел) KB_T, KA_T [20052014] Пикап За Мицубиши L 200 2011 2.5 Не 4 WD 2477ccm 136 HP 100 KW (Дизел) KB_T, KA_T [20052014] Пикап За Мицубиши L 200 2012 2.5 Не 4 WD 2477ccm 136 HP 100 KW (Дизел) KB_T, KA_T [20052014] Пикап Предмети ПлаќањеМожеме да го прифатиме Зачувам,Кредитна Картичка,Western Union,Банкарски трансфер (Т / T) итн...

DEN 5352.00 5946.72

Слободен Брод K03 50 24 53039880024 0375G3 0375G4 0375C9 0375F5 9640168280 9632124680 Турбо За Citroen Xantia 406 607 2.0 L DW10ATED

Опис на производот Бесплатен Превозот НОВИ K03 53039880050 53039700050 53039880024 53039700024 0375 G3 0375 G4 0375 C9 0375 F5 9640168280 9632124680 Турбо Турбина Турбополнач За Citroen C5 C8;За Peugeot 406 607 2.0 HDi DW10 ATED 2.0 L 110 HP Објект е 100% Сосема НовK03 024 050 53039880050 турбополначДел NO...

DEN 14688.00 16319.52

GT1749S гарет турбо полнач 732340 турбо core кертриџ 282004A350 28200 4A350 CHRA за Hyundai Портер 1 тон

Дел број : 7323405001 S , 732340 ОЕМ број : 282004 A350, 282004 A350 , 28200 4 A350 Претходната Верзија 7323400001 Моторот : D4 BC, ЕДЕН мотор и Зафатнина : 2.5 L, 2500 CC, 4 Цилиндри Материјал : Турбина тркала материјал е к18 Пакување Големина : 150*150*150mm Карактеристики : Мазна и силна моќ излез Апликација : 2003 Hyundai Камион, Портер 1 тонВе молиме проверете ја вашата Дел број и OEM број кој се наоѓа на вашиот турбополнач алуминиумски домување да бидете сигурни дека тие се совпаѓаат со оние кои може да се најдат во нашиот дел опис...

DEN 4013.00 5280.00

Турбо полначот core RHV4 турбина кертриџ CHRA За Форд Ренџер BT50 J97MU 156HP VGD20021 VDD20021 VAD20021 VBD20011 VBD20021

Турбо полначот core RHV4 турбина кертриџ CHRA За Форд Ренџер BT50 J97 MU 156 HP VGD20021 VDD20021 VAD20021 VBD20011 VBD20021 ве Молиме проверете дел број на вашиот стар турбо компресор домување пред да го купите !Турбополнач Дел Број : VJ38 VGD20011 VGD20021 VAD20011ОЕМ Број : VCD20011 VCD20021 VDD20021 VAD20021 VBD20011 VBD20021 VED20011 VED20021 VFD20011 VFD200211.За Форд Ренџер BT50 J97 MU2.За Mazda B2500 J97 MUУслови на продажба 1...

DEN 4742.00 6240.00

За Фолксваген T4 Транспортерот 2.5 TDI ACV/AUF/AYC 75 KW 102 КС 1995 - Турбо делови од турбина core НОВИ 53149887018 074145701A

За "Фолксваген" T4 Транспортерот 2.5 TDI ACV / AUF / AYC 75 KW 102 КС 1995 Турбо делови од турбина core НОВИ 53149887018 074145701 A​Стр leaser потврди дел број на вашиот стар турбополнач плочапред цел.Дел Број : 53149887018 / 53149707018, 53149887018 / 53149707018, 5314 988 7018 / 5314 970 7018, K147018 ОЕМ Број : 074145701 A / 074145701 AX / 074145701 AV Ќе одговара за автомобил : Услови на продажба 1...

DEN 4013.00 5280.00