• Ново
GT1544V заврши турбополнач целата turbo 753420 / 753420-0002 / 750030 / 740821 за Форд Фокус II Mondeo III C-MAX 1.6 TDCi

GT1544V заврши турбополнач целата turbo 753420 / 753420-0002 / 750030 / 740821 за Форд Фокус II Mondeo III C-MAX 1.6 TDCi

DEN 12432.00
DEN 9448.00 -24 %

Износот
Во форма достапна за нарачката


GT1544 V заврши турбополнач целата turbo 753420 / 753420-0002 / 750030 / 740821 за Форд Фокус II Mondeo III C-MAX 1.6 TDCi
Турбополнач Дел Број :
1.Сите turbos се К18 материјал
2.Сите turbos е избалансиран
3.Имаме видови на turbos во парк
4.Имаме конкурентна цена 753420-5005 S / 753420-5004 S / 753420-0002 / 753420-0003 / 753420-0004 / 0375 J6 / 0375 J7 0375 J8 / 11657804903 / Y60113700 G / 9660641380 9663199280 / 9650764480 / 9654128780 / 9656125880 9657248680 / 9657531880 / 750030 / 740821 / 750030-0002 / 740821-0002 / 740821-0001 / 753420-2 / 750030-2 / 740821-2 / 740821-1 / 753420-4 / 3 M5 Q6 K682 AK / 3 M5 Q6 K682 AE / 753420 / 740821 ве Молиме проверете ја вашата Дел број и OEM број кој се наоѓа на вашиот турбополнач алуминиумски домување да бидете сигурни дека тие се совпаѓаат со оние кои може да се најдат во нашиот дел опис. Ако не можете да го најдете вашиот дел број или само сакате ни да се потврди дел, ве молиме слободно контактирајте со нас
Услови на продажба 1. Тарифни / Царина ќе биде купувачот должност,но ние ќе напишам ниска вредност на фактура да ви помогне да се намали или избегне данок. 2. Ние само брод да се потврди превозот адреса со сите alipay исплати, и да ни обезбеди телефонски број за да можеме да ве контактираме во врска со вашата нарачка, ако е потребно. 3. Ние обезбедуваме со 12 месеци гаранција.Гаранцијата не опфаќа оштетувања предизвикани од несоодветна инсталација или употреба. Така професионална инсталација е потребно. Превозот 1. Нормално нарачки ќе бидат испратени во рок од 24 часа по уплатата јасно. 2. Сите домашни нарачки ќе бидат испратени преку DHL / ТНТ / EMS as default.Ако имате други барање,ве молиме слободно контактирајте со нас. 3. Превозот следење на број ќе се обезбедува откако цел е despatched.
Каде е мојот дел број? Бројот е обично се наоѓаат на компресор за домување на мали правоаголни дел на станбениот која е машински рамни или на метална ознака во прилог на домување. Од друга страна,ве молиме контактирајте со нас со твојот матичен број и ние ќе ви помогнат да се идентификуваат точни модели.
Како да се инсталира турбо правилно? Турбо инсталација е стручна работа, која не може да се направи во гаража или дворот со себе. Ве молиме бидете сигурни дека турбо ќе биде инсталиран од страна на професионален механичар. Нормално, вашиот механичар ќе ги провери стариот турбо е проблем, како што понекогаш турбо неуспехот не беше предизвикана од себе. Исто така го замени моторот за масло филтер е задолжително во турбо инсталација. Масло feed цевки треба да биде заменет, ако тоа е премногу стар, и ве молиме не заборавајте да го премиер турбо пред инсталацијата. Севкупно, има само 1 принцип во турбо инсталација"бидете сигурни дека се што е 100% чист

Особините

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Бренд Име:
Турбо DFO
Име На Модел:
GT1544V
Frequence Опсег:
gt1544v 753420
Објектот Ширина:
30cm
Модел Година:
До 2015 Нов Производ
Поставување на Возило:
моторот
Материјал Тип:
К18 железо
Објектот Висина:
30cm
Автомобил Производител:
Ford
Автомобил модел:
Фокус
Специјални Функции:
gt1544v 753420
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Објектот Должина:
30cm
Објектот Тежина:
5.7kg
Турбо Дел Број 1:
753420-5005S; 753420-5004S
Турбо Дел Број 2:
753420-0004; 753420-0002
Турбо Дел Број 3:
750030-0002; 740821-0002
Турбо Дел Број 4:
740821-0001
ОЕМ Дел Број 1:
11657804903; 0375J6
ОЕМ Дел Број 2:
0375J8; 0375J7
ОЕМ Дел Број 3:
Y60113700G; 9656125880
ОЕМ Дел Број 4:
9663199280; 9657248680
ОЕМ Дел Број 5:
9660641380; 9650764480
Автомобил Производител:
за Форд Фокус II Mondeo III C-MAX 1.6 TDCi

Купувачите избираат и

Слободен Брод Друг Модел TD04 49177-07503 28200-42520 28200 42520 Турбо Турбополнач За HYUNDAI Galloper II ТЦ D4BF 4D56 Т/В 2.5 L

Опис на производот Бесплатен Превозот Друг Модел TD04 TD0410 T4 4917707503 2820042520 Турбо Турбополнач За Hyundai Galloper II ТЦ 1996 Мотор D4 BF ( 4 D56 Т / В) 2.5 L 88 HP со дихтунзи Модел : TD0410 T4 Дел БР...

DEN 13608.00 15119.52

Слободен Брод K03 50 24 53039880024 0375G3 0375G4 0375C9 0375F5 9640168280 9632124680 Турбо За Citroen Xantia 406 607 2.0 L DW10ATED

Опис на производот Бесплатен Превозот НОВИ K03 53039880050 53039700050 53039880024 53039700024 0375 G3 0375 G4 0375 C9 0375 F5 9640168280 9632124680 Турбо Турбина Турбополнач За Citroen C5 C8;За Peugeot 406 607 2.0 HDi DW10 ATED 2.0 L 110 HP Објект е 100% Сосема НовK03 024 050 53039880050 турбополначДел NO...

DEN 14688.00 16319.52

Слободен Брод TD03L4 49131-05212 49131 05212 0375K7 Турбо За Ford C-MAX Fiesta VI HHJA HHUB 1.6 L За Пежо Боксер III 4HV PSA 2.2 L

Опис на производот Бесплатен Превозот TD03 4913105210 4913105212 0375 K7 6 U3 Q6 K682 AE Турбо Турбополнач За Форд За Фокус II CMAX Fiesta VI HHJA HHUB 1.6 L TDCi И За Citroen Скокач За Пежо Боксер III За Fiat Ducato III 4 HV PSA НА 2,2 L HDI НОВИМодел : TD03 TD03 L409 GK3.3 TD03 L4 TD03 L409 GKДел NO...

DEN 15120.00 16799.52

Слободен Брод K04 53049880001 53049700001 Турбо Турбополнач За FORD Transit IV FT190 2.5 Л Ди 91-09 ФТ 190 АГА 4EC 4EB 4EA 4GB 4GC

K04 53049880001 53049700001 53049880006 53049880008 914 F6 K682 AC 914 F6 K682 AG 914 F6 K682 AF 1113104 1113204 914 F6 K682 AB Турбо Турбополнач За Ford Transit Ди FT190 19922001; За LDV Ограничен Конвој 1993 Мотор : 4 EA 4 EB 4 HC ET70 2.5 Л ДИ 100 HP Со Сите ДихтунзиОбјектот е 100% Сосема НовK04 турбополначДел Број : 53049880001 53049700001 53049880001 53049700001Замени : 53049880006 53049880008 53049700006 53049700008ОЕМ Број : 914 F6 K682 AB / 914 F6 K682 AC 914 F6 K682 AG 914 F6 K682 AF LBU8421 1113104 1113204МОЌНОСТ : 100 HPГОДИНА : 19922001 Дел Број 53049880001 OE број914 F6 K682 AF, 914 F6 K682 AG, 914 F6 K682 AC, 914 F6 K682 AB,1057139, 1113104, 1057139, 914 F6 K682 AG, 914 F6 K682 AF,914 F6 K682 AB, 6611235 Година 199109 Опис Комерцијални Производителот Дел Број 53049700001 CHRA 53047100500 НОВО ВО АКЦИИ Турбо Модел K042070 GAA5.82 GCAAD Мотор ФТ 190 4 EB / 4 EA / 4 EC Зафатнина Од 2.5 L, 2496 кзм KW 74 / 100Погодни За : Возило : За LDV Ограничен Конвој ДИ 1994;За FORD Transit IV FT190 19922001, 2.5 L DiМоторот : 4 HC 4 EA 4 EB ET70 АГА / 4 GB / 4 GC 2.5 L 100 HP Година Модел на Моторот Модел За LDV Ограничен Конвој 1997 4 EA / 4 EB / 4 HC 2.5 L D 100 HP За LDV Ограничен Конвој Ди 199497 ET70 2.5 L D 97 HP За Ford Transit Ди FT190 19922001 4 EA / 4 EB / 4 HC 2.5 L D 100 HP За Ford Transit FT190 19942001 4 EA / 4 EB / 4 HC 2.5 L D 74 HP За Ford Transit FT190 19942001 4 EA / 4 EB / 4 HC 2.5 L D 100 HP Повеќе Апликација За Ford Transit 2.5 Л ДИ 1991 4 HC(2.5 L) 100 K04 53049700001 914 F6 K682 AB За Ford Transit ТД 199498 4 HC(2.5 L) 75 K04 53049700001 914 F6 K682 AB За Ford Transit ТД 199498 4 HC(2.5 L) 75 K04 53049700001 1057139 За Ford Transit ТД 199498 4 HC(2.5 L) 75 K04 53049700001 1113204 За Ford Transit ФТ 190 199906 2.5 LDI(2.5 L) 101 K04 53049700001 914 F6 K682 AG За Ford Transit ФТ 190 199109 2.5 LDI(2.5 L) 101 K04 53049700001 914 F6 K682 AF За Ford Transit ТД 199194 4 EA / 4 EB(2.5 L) 101 K04 53049700001 1057139 За Ford Transit ТД 199194 4 EA / 4 EB(2.5 L) 101 K04 53049700001 1113104 За Ford Transit ТД 199194 4 EA / 4 EB(2.5 LL) 101 K04 53049700001 914 F6 K682 AB За Ford Transit IV 1991 2.5 TD Мотор ФТ 190 4 EB / 4 EA / 4 ECПредмети ПлаќањеМожеме да го прифатиме Зачувам,Кредитна Картичка,Western Union,Банкарски трансфер (Т / T) итн...

DEN 13176.00 14639.52

Турбо Кертриџ CHRA TD06H-14C 49179-00451 4917900451 Турбополнач За Гасеница МАЧКА E200B Багер Земјата се Движи S6KT дихтунзи

TD06 H14 C 4917900451 49179 00451 Турбина Турбополнач Турбо Кертриџ CHRA За Гасеница МАЧКА E200 B Багер Земјата се Движи S6 KT со дихтунзи трговија на ГолемоТурбо Модел : TD06 H14 C4917900451 49179004505 I5015 5 I5015 5 I 5015За Гасеница МАЧКА E200 B Багер Земјата се Движи 1992 Мотор : E200 B S6 KTПРАШАЊА и одговори за Q1 : сакам да ги купат вашите производи, како можам да се платат? А : 1.Кликнете на botton на "Купи Сега" "ги Додадете во Кошничката" 2.Изберете ur превозот начин ,како што курирската служба DHL,Fedex,UPSот,EMS,итн...

DEN 5810.00 6455.52

Електричен турбо CT20 CHRA VIGO3000 VGT турбополнач core 172010L040 турбина кертриџ за Тојота Landcruiser D-4D турбо 1KD-FTV

Дел Број172010 L040OE Број172010 L040, 172010 L040ОписHILUX SW4, Land cruiserCHRAN / AТурбо МоделCT20Производител На МоториТојотаЗафатнина3.0 LDОдговара на моторотKZN130 (1 KZT) 1 KDFTVЛадењеВода за ладењеПроизводителза ТојотаАпликацииза Toyota HILUX SW4 и LANDCRUISER 3.0 LDДругиот дел број : CHRA, 1720130100 / 1720130101 / 1720130160,1720130100 / 1720130101 / 1720130160, 17201 30100 / 17201 30101 / 17201 30160, 172010 L040 / VIGO3000 VGT, 172010 L040 / 17201 0 L040,CT20, CT20 турбо, 1 KDFTVЛинк од турбо заврши : .Гаранција : Гаранција : 12 месеци.Бесплатна услуга може да се обезбеди во 12 месеци од доби турбо!1.Гаранција обемот е : турбополнач школка нула,масло излегуваат во јавноста, и така натаму грешки предизвикани од страна на производителот.Ве молиме забелешка : турбополнач инсталацијата бара професионална инсталација,а Не професионална инсталација резултира со оштетување на машината, ќе бидат исклучени од делокругот на обезбедување на квалитет..Клиентите На Задоволително Ниво : 1.Не двоумете се да не контактирате во секое време, пред и по купувањето, ние сме посветени на вашиот 100% задоволството на клиентите...

DEN 4925.00 6480.00

Турбо Кертриџ CHRA Core GT1749V 717858 717858-5008S 717858-0007 038145702G 038145702E 038145702J 038145702N За АУДИ А4 1.9 A6

Турбополнач Кертриџ CHRA Турбо Core GT1749 V 7178585009 S 7178585008 S 7178580001 7178580002 7178580003 7178580004 7178580005 7178580006 7178580007 За AUDI A4 A6 За "Шкода" Врвен; "ФОЛКСВАГЕН" Passat Б5 0005 1.9 L TDI AVF AWX BPW трговија на ГолемоТурбо Модел : GT1749 V 7178587178585009 S 7178585008 S 7178580001 71785800027178580003 717858000 4 717858000 5 717858000 6 7 717858000Исто така, може да repalce : 7162150001 7120770001 038145702 038145702 X 038145702 V 7699375005 S 7614370005 7614370003 035145702 H 035145702 K 038145702 H 7582195003 S 7582190003 7582190002 03 G145702 F 03 G145702 FX 03 G145702 FV 03 G145702 K За Ауди А4 1.9 TDI (B7) 01 / 2005 12 / 2008 BKE / BRB 115 HP 1896ccm За Audi A4 2.0 TDI (B7) 01 / 2005 БРЕ / BRF / BVG / BVF 103 Kw 1968ccm За Ауди А6 2.0 TDI (C6) 01 / 2004 12 / 2008 БРЕ / BRF / BVG / BVF 103 Kw 1968ccm За "фолксваген" Passat B6 2.0 TDI 01 / 2005 БРЕ / BRF / BVG / BVF 103 Kw 1968ccm За Ауди А4 1.9 TDI (Б6) 12 / 2000 12 / 2004 AFV / AWX 96 Kw 1896ccm (A6) За Audi A4 2.0 TDI (B7) 01 / 2005 12 / 2008 BPW 103 Kw 1968ccm За Ауди Audi A6 1.9 TDI (C5) 01 / 2001 01 / 2005 AFV / AWX 96 Kw 1896ccm За "Шкода" Врвен јас 1.9 TDI 01 / 2001 12 / 2006 AFV / AWX 96 Kw 1896ccm За "фолксваген" Passat Б5 1.9 TDI 10 / 2000 05 / 2005 AFV / AWX 96 Kw 1896ccm За "фолксваген" Passat Б5 1.9 TDI 12 / 2003 05 / 2005 BPW 100 Kw 1968ccm За "фолксваген" Passat Б5 1.9 TDI 10 / 2000 05 / 2005 AVF 130 HP 1896ccm038145702 G 038145702 E 038145702 J 038145702 N 038145702 GX 038145702 GVЗа AUDI A4 A6 1.9 TDI;За "Шкода" Врвен;За Фолксваген "ФОЛКСВАГЕН" Passat Б5 Моторот : AV F AWX BPW 1.9 L TDDI 96 Kw 20002005Турбо Модел GT1749 V (S2) Дел Број 7178585009 S Претходната Верзија 7120770001 7162150001 7178580001 7178580002 7178580003 7178580004 7178580005 7178580006 7178580007 7178580008 7178585007 S 7178585008 S 7178580009 OE број 038145702 E 038145702 EV110 038145702 G 038145702 GV105 038145702 GV500 038145702 GV505 038145702 GV550 038145702 038145702 N 038145702 J Година Опис 20002008 Г...

DEN 5171.00 5745.12

Слободен Брод Турбо Кертриџ CHRA Core RHF5 VI95 8971480762 Турбополнач За Holden Родео Frontera За ISUZU Полицаец 4JG2T 3.1 2.8 L

Опис на производот Бесплатен Превозот НОВИ Турбополнач Турбо Кертриџ CHRA Јадрото На RHF5 VICC VI95 8971480762 Турбо Турбополнач За "Опел" Frontera,За ISUZU За Holden Родео Полицаец 19931998 4 JG2 T 4 JG2 TC 4 JG2 EC ЗА 2,8 L 3.1 L 84 KW 130 HP со Дихтунзи Модел : RHF5 VI95 VICC VIAN Дел БР...

DEN 7776.00 8639.52

GT2056S 742289 742289-5003S 742289-0002 турбополнач A6650901280 A6650901580 турбина за Ssang-Yong Rexton 270 XVT 186 HP D27DT

Дел број : 7422895005 S 7422890004 7422895003 S 7422890003 7422890002 7422895001 S 7422890001 742289 турбо полнач К Д M број : A6650900580 A6640900580 A6650901780 A6650900480 A6650901280 A6650901580 A6650901080 турбина Апликација : Turbo за SsangYong Rexton 270 XVT 186 HP D27 DT 2005 Турбо за SsangYong RodiXVT 186 HP D27 DT 2005Гаранција : Овој дел доаѓа со ЕДНА ГОДИНА неограничен километражата гаранција...

DEN 12709.00 15312.00

Слободен Брод GT1852V 709836-5004S 709836 778794-0001 778794 Турбо Турбополнач За Мерцедес Бенц Спринтер јас Ван 411CDI OM611 2.2 L

Опис на производот Бесплатен Превозот НОВИ GT1852 V 7098365004 S 7787940001 Турбо Турбополнач За Мерцедес Бенц Спринтер јас Ван 211 CDI / 311 CDI / 411 CDI 199906 OM611 2.2 L 141 HP Турбо Модел : GT1852 VДел Број 1 : 7098365004 S 7098360001 7098360004 7098360003 72669850003 S 7266980003 7266980001 7266980002Дел Број 2 : 7787945001 S 7787940001ОЕМ Број : A6110960899 A6110961699 A6110961599 Одговара За : Примена Возило : За Мерцедес Бенц Камион Спринтер јас Ван CDI 211 CDI / 311 CDI / 411 CDI 2.2 L 19992006Примена на Моторот : OM611 DE22 LA Euro3 2.1 2.2 L L 141 HP 128 HP 105 HP 19992006 За Мерцедес Камион Спринтер јас 211 CDI / 311 CDI / 411 CDI OM611 DE22 LAТурбо Модел GT1852 V Дел Број 7098365004 S Претходната Верзија 7098360001, 7098360003, 7098360004 OE број 6110960899, A6110960899, A6110961699, A6110961599 Година 19992006 Опис За Мерцедес Бенц Камион Спринтер јас 211 CDI / 311 CDI / 411 CDI CHRA 7038900045 $424.00 НОВИ ВО ПАРК, го НАПРАВИ ВО САД Мотор OM611, OM611 DE22 LA 2.2 L Зафатнина 2.2 L, 2148 кзм KW 80 / 95 / 105Предмети ПлаќањеМожеме да го прифатиме Зачувам,Кредитна Картичка,Western Union,Банкарски трансфер (Т / T) итн...

DEN 19872.00 22079.52

Слободен Брод CT16V 17201-30011 17201-30100 17201-30101 17201-0L040 Турбо За ТОЈОТА HI-ЛУКС HILUX Landcruiser VIGO3000 1KD-FTV 3.0 L

Бесплатен Превозот CT16 V 17201OL040 172010 L040 1720130110 1720130160 1720130011 1720130100 1720130101 Турбополнач Турбо За ТОЈОТА HIЛУКС SW4 Landcruiser VIGO3000 Моторот : 1 KDFTV 3.0 L трговија на ГолемоТурбо Модел : CT16 V172010 L040 17201OL040 1720130110 17201301601720130011 1720130100 1720130101X050607313 VIGO3000За Toyota Hilux HIЛУКС SW4 / Landcruiser D4 D 2006; 1 KD Vi IGO3000 Моторот : 1 KDFTV 3.0 L D4 D ДизелТурбо Модел CT16 V Дел Број 172010 L040 Претходната Верзија 172010 L040 172010 L040 OE Број 1720130160 1720130100 1720130101 1720130160 1720130100 1720130101 2006 Година Опис За Toyota Land cruiser D4 D;Hilux SW4 CHRA 1720290040 Мотор 1 KDFTV Зафатнина 3.0 L 2982 кзм 6 Цилиндри KW 173 Гориво Дизел Апликации 2006 За Toyota Hilux SW4 и Landcruiser 1 KDFTVПРАШАЊА и одговори за Q1 : сакам да ги купат вашите производи, како можам да се платат? А : 1.Кликнете на botton на "Купи Сега" "ги Додадете во Кошничката" 2.Изберете ur превозот начин ,како што курирската служба DHL,Fedex,UPSот,EMS,итн...

DEN 20282.00 22535.52

GT1646V 756867 765261 765261-0002 765261-0003 03G253014N 03G253016H Турбо За АУДИ А3 ФОЛКСВАГЕН Голф Jetta Толедо BMP BMM BVD СОПИРАЧКИ 2.0 L

GT1646 V 756867 765261 7568670003 7652610005 Турбо Турбополнач За АУДИ А3 "ФОЛКСВАГЕН" Eos Caddy III ;Passat B6 ;Golf V ;Jetta V ;Врвен II ;Octavia II;Толедо III СОПИРАЧКИ PQ35 / 46 BMP BVD BMM 2.0 L TDI Објект е 100% Сосема НовGT1646 V турбополначДел NO...

DEN 19008.00 21119.52

GTB1749V Турбина 787556 BK3Q-6K682-PC турбо полнач BK3Q6K682PC turbolader за Ford Transit 2.2 TDCI 153 КС DuraTorq Euro 5

Дел број : 7875560016 / BK3 Q6 K682PC, 78755616 7875561 7875562 7875563 7875564 , Dura Torq Euro 5, турбо, 7875565017 S ОЕМ број : BK3 Q6 K682 PC , BK3 Q 6 K682 PC Одговара за : Turbo за Ford Transit 2.2 TDCI 153 КС Dura Torq Euro 5 2010Гаранција : Овој дел доаѓа со ЕДНА ГОДИНА неограничен километражата гаранција...

DEN 16613.00 20016.00

GT2056S 742289 742289-5003S 742289-0002 турбополнач A6650901280 A6650901580 турбина за Ssang-Yong Rodius 270 XVT 186 HP D27DT

Дел број : 7422895005 S 7422890004 7422895003 S 7422890003 7422890002 7422895001 S 7422890001 742289 К Д M број : A6650900580 A6640900580 A6650901780 A6650900480 A6650901280 A6650901580 A6650901080 Апликација : Turbo за SsangYong Rexton 270 XVT 186 HP D27 DT 2005 Турбо за SsangYong RodiXVT 186 HP D27 DT 2005Гаранција : Овој дел доаѓа со ЕДНА ГОДИНА неограничен километражата гаранција...

DEN 12709.00 15312.00

CNSPEED 100pcs 4.6mmx300mm НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК ZIP КАБЕЛ ВРСКИ ЗАКЛУЧУВАЊЕ ВРАТОВРСКА ЗАВРШИ YC100460

100pcs 4.6mmx300mm НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК ZIP КАБЕЛ ВРСКИ ЗАКЛУЧУВАЊЕ ВРСКА ЗАВРШИМатеријал : AISI 304 од не ' Рѓосувачки Челик Со Висока Отпорност на КорозијаПримена : Маса Транзит , Бродоградба , Морски ,Рударство , Моќ Станица, ПетроХемискитеРаботна Температура : Од 80 °c до + 538 °cФункција : АвтоЗаклучување Механизам Направи Одличен Сила и ИздржливостСвојства : Безбедност , Со Голема Јамка Затегнувачка Цврстина ,Отпорност Кон Пожар , Хемиска ОтпорностМазна Заоблени Рабови Погоден За Сите Типови на Кабел Изолација

DEN 307.20