• Ново
FUWAYDA безжична Автомобил Задните Видите SONY CCD Паркинг Камера автомобил rear view camera за KIA FORTE /Hyundai Verna / Hyundai Solaris Седан

FUWAYDA безжична Автомобил Задните Видите SONY CCD Паркинг Камера автомобил rear view camera за KIA FORTE /Hyundai Verna / Hyundai Solaris Седан

DEN 1583.52
DEN 1235.00 -22 %

Износот
Во форма достапна за нарачката

Производи Се Препорачува
Ова е нашата продавница линк : ( ) со 2.4 GHz безжична модул, нема потреба да го вклучите видео кабел во внатрешноста на carless труд работа, лесно да го инсталирате SONY CCD камера е висока јасно, подобар квалитет отколку Шарени CMOS и CMD и CCD
Посебен Автомобил Задните видите Обратна Копија SONY CCD ЧИП Камера за
KIA FORTE / Hyundai Verna /Hyundai Solaris Седан 2010-2012 година
Ве молиме љубезно се земе предвид како што е подолу : Да се биде безбеден, ве Молиме да се забележи големината на сликата пред да го купат. Ве молиме контактирајте со нас, ако не сте запознаени со нашите производи.Бидете сигурни дека големината на нашиот производ како речиси ист како вашиот автомобил е табличка светлина. Во различни земји, дури и за истиот стил на автомобил на големината на табличка светлина може да биде различен. Оваа камера ќе го замени табличка светла.
170 степен поглед агол, многу мали, и лесен за инсталирање
Ниско осветлување и пополнете светлината автоматски, водоотпорен Камера Specification : Image сензори : 1/3" color остри SONY CCD Видео систем : NTSC (PAL верзија бара additiona барања) Минимум осветлување. Баланс на белата боја : Автоматски Видео Боја : Шарени Водоотпорен Класа : ip 66 Ефективни Пиксели : 728 X512 Резолуција : 520 TV линии Нормално CMOS / CCD / CMD Камера 450 TV линии) Видео Излез : 1.0 Vp-p,75Ω Електронски Shutter : 1/60(NTSC)-1/10000 SS/N сооднос : Подобро Од 48db Lens Агол : 170°Операција Температура : -20°C+80°C RH95%Температура на Чување : -30°C+80°C Работна Сила (DCV) : 12 VCurrent потрошувачка : 90m A Max
Видео предавателот& nr 1. 100% сосема нов и висок квалитет, лесна инсталација 2. Земете една минута за да добиете вашата камера стане безжична камера 3. 2.4 GHz безжична предавател/приемник за set ( Возило voltage12 Volt) 4. Работа спектар : До околу 50m (hollowness) 5. Поврзете се за да видите задниот камера и предна видео екран 6. Одговара на сите РКА composite video конекции 7. Напојување : DC 12 V 8. Предавател /приемник кабел : 1.5 м
Пакет се Вклучени : 1 x Водоотпорен Автомобил Задните Видите SONY CCD Камера 1x 2.4 Ghz Предавателот 1x 2.4 Ghz Приемник
Како да се Инсталира Камера со Безжичен Модул : Земете вашиот акции табличка на светлината во задниот дел на вашиот автомобил. Поправи камерата до каде акции табличка светлина беше. Поврзување вградениот табличка светло на камерата за тоа каде акции табличка светлина е поврзан за да се добие моќта се Поврзете на безжична модул (предавател) на вашата камера преку два кабли - жолта приклучок за излез AV и црна приклучок за енергија Поврзете на безжична модул (предавател) да обратна светлина на вашиот автомобил за да се добие моќта - црвена жица за позитивни и црна жица за негативни Поврзете на безжична модул (ресивер) на вашиот автомобил монитор - жолта приклучок за AV влез. Поврзете се на безжична модул (ресивер) на вашиот автомобил батеријата или запалка приклучок за да се добие моќта - црвена жица за позитивни и црна жица за негативните ќе видите слики кога вашиот обратна автомобил.
eturns :
Ние да се потрудиме да им служи на секој клиент нашите најдобро што можеме.

Особините

Леќа Материјал:
Пластични + Стакло
Бренд Име:
FUWAYDA
Материјал Тип:
ABS
Жица или Безжично:
Безжичната
Guiding Line:
Yes
Школка Материјал:
Пластични
Автомобил Производител:
Kia
Боја Име:
Црна

Купувачите избираат и

YESSUN За Lexus GS300 GS350 GS430 GS460 GS450h / Обратен Назад до Камерата / Паркинг Камера / Задна Камера / HD CCD

Паркинг Камера / Rear View Camera / Назад Нагоре Обратна КамераHD CCD Ноќ Визија + Висок Квалитет + ВодаДоказ + ПрашинаДоказ + Широк АголЗа LexGS300 GS350 GS430 GS460 GS450hПовеќе Јасна Слика За Различни Агли За LexGS300 GS350 GS430 GS460 GS450hКако да се инсталира : 1...

DEN 1004.00 1254.72

Liislee Автомобил Камера За Бентли Mulsanne 2010~2015 Висок Квалитет Заден Поглед Назад До Камерата За Пријатели Употреба | CCD + РКА

Висок Квалитет на Камерата За Автомобил | РКА Конектор | Ноќ Визија CCD | 20 МИЛИОНИ Водоотпорен | За Заден Поглед Назад До им Помогне на СистемотSpeica автомобил камера одговара : За Бентли Mulsanne 2010~2015Автомобил Камера За Бентли Mulsanne 2010~2015 Висок Квалитет Заден Поглед Назад До Камерата Специјална Понуда Пријатели да го Користите | CCD Со РКААвтомобил Камера За Бентли Mulsanne 2010~2015 Висок Квалитет Заден Поглед Назад До Камерата Специјална Понуда Пријатели да го Користите | CCD Со РКААвтомобил Камера За Бентли Mulsanne 2010~2015 Висок Квалитет Заден Поглед Назад До Камерата Специјална Понуда Пријатели да го Користите | CCD Со РКАГолемина на : Посебни Информации : Во целиот свет постојат многу автомобилската фабрика , и истиот автомобил модел додатоци можеби со различни додатоци , ние само сигурни дека камерите се вклопуваат во продажбата на автомобили во Кина, но повеќето од камерите одговара за други земји...

DEN 1432.00 1665.12

Intelligentized Обратен Камера За Buick Regal / Buick Excelle XT 2009-2013 Rear View / 580 ТВ Линии Динамичен Водство Песни

Интелигентни Паркинг Песни Паркинг Заден Копија Обратна КамераЗа Buick Regal 2009~2014 / Buick Excelle XT 2009~2013NTSC (Стандардно), PAL / РКА ПОМОШЕН / HD CCD 580 ТВ Линии / Ноќ Визија / ВодаДоказ / Широк АголИзградена Во Gyroscope Сензор !Инсталација Место : Или на Автомобил Табличка Светилки (Нема потреба од измена)Забелешка : Ако ви треба Камера во PAL систем, кога местото цел, само оставете порака "Треба ПАЛ".За Buick Regal 2009~2014 / Buick Excelle XT 2009~2013Приклучете го замени директно, сите потребни додатоци на каблите и приклучоците ќе дојде.Тоа не се некои мониторот или екранот...

DEN 1693.00 2565.12

HD SONY CCD Задна Камера За Ford Fiesta ST / Класичен / Ikon Интелигентни Паркинг Песни Обратна Копија NTSC РКА ПОМОШЕН 580 ТВ Линии

Интелигентни Паркинг Песни Паркинг Заден Копија Обратна КамераЗа Ford Fiesta ST / Класичен / Ikon 2002~2008NTSC (Стандардно), PAL / РКА ПОМОШЕН / HD CCD 580 ТВ Линии / Ноќ Визија / ВодаДоказ / Широк АголИзградена Во Gyroscope Сензор !Инсталација Место : Задржани Дупка За Камера (ве Молиме да бидете сигурни дека вашиот автомобил е со оваа дупка)Забелешка : Ако ви треба Камера во PAL систем, кога местото цел, само оставете порака "Треба ПАЛ".За Ford Fiesta ST / Класичен / Ikon 2002~2008Приклучете го замени директно, сите потребни додатоци на каблите и приклучоците ќе дојде.Тоа не се некои мониторот или екранот...

DEN 1834.00 2779.20

BOQUERON за Субару XV-апарат vx Crosstrek Impreza WRX Спи Вагон 11~15 SONY Водоотпорен CCD Автомобил Камера Обратен Обратна rearview камера

Добредојдовте на професионални Boqueron Автомобил Продавница!Оваа е посебна камера За Субару XV / апарат vx Crosstrek / Impreza / WRX / Спи Вагон 2011~2015 година ...

DEN 1147.00 1528.80

Liislee Автомобил Камера За Фолксваген ФОЛКСВАГЕН Зајакот / Caribe / A3 Cabrio 1H Висок Квалитет Заден Поглед Назад До Камерата За Љубителите | CCD + РКА

Висок Квалитет на Камерата За Автомобил | РКА Конектор | Ноќ Визија CCD | 20 МИЛИОНИ Водоотпорен | За Заден Поглед Назад До им Помогне на СистемотSpeica автомобил камера одговара : За Фолксваген "ФОЛКСВАГЕН" Зајакот 5 D Туринг A3 1 H 1991~2002За Фолксваген "ФОЛКСВАГЕН" Зајакот A3 1 H 1991~2002За Фолксваген "ФОЛКСВАГЕН" Caribe A3 1 H 1997~2009Автомобил Камера За Фолксваген "ФОЛКСВАГЕН" Зајакот / Caribe / A3 Cabrio 1 H Висок Квалитет Заден Поглед Назад До Камерата Специјална Понуда Пријатели да го Користите | CCD Со РКААвтомобил Камера За Фолксваген "ФОЛКСВАГЕН" Зајакот / Caribe / A3 Cabrio 1 H Висок Квалитет Заден Поглед Назад До Камерата Специјална Понуда Пријатели да го Користите | CCD Со РКААвтомобил Камера За Фолксваген "ФОЛКСВАГЕН" Зајакот / Caribe / A3 Cabrio 1 H Висок Квалитет Заден Поглед Назад До Камерата Специјална Понуда Пријатели да го Користите | CCD Со РКАГолемина на : Посебни Информации : Во целиот свет постојат многу автомобилската фабрика , и истиот автомобил модел додатоци можеби со различни додатоци , ние само сигурни дека камерите се вклопуваат во продажбата на автомобили во Кина, но повеќето од камерите одговара за други земји...

DEN 959.00 1114.56

YESSUN За Тојота Круна S200 2012 2013 / Обратен Назад до Камерата / HD CCD Ноќ Визија / Паркинг Камера / Rear View Camera

Паркинг Камера / Rear View Camera / Назад Нагоре Обратна КамераHD CCD Ноќ Визија + Висок Квалитет + ВодаДоказ + ПрашинаДоказ + Широк АголЗа Тојота Круна S200 2012 2013Повеќе Јасна Слика За Различни АглиЗа Тојота Круна S200 2012 2013Како да се инсталира : 1...

DEN 1029.00 1286.40

JiaYiTian Rear View Camera за Фиат Браво/Brava/Ritmo 2007~ година CCD Ноќ Визија Копија Камерата во Обратна Паркинг Камера Помош

Rear View Camera / Назад Камерата / Табличка Камера PC7080 / PC1049 Супер Слика Seneor / 4 LEDS High Definition / CCD Ноќ ВизијаПовеќе камерата може да се одговараат за други модел од истиот бренд...

DEN 1215.36

Rearview Камера За Nissan NV350 Караван / Urvan / РКА Жица Или Безжични / HD Широк Агол Леќа / CCD Ноќ Визија Rear View Camera

HD High Definition / CCD Ноќ Визија / Вода Доказ / Широк Агол Леќа го Замени Еден Од Табличка Светилки / Со Паркинг Референца Линии / РКА Конектор Одговара За Nissan Караван (E25) 2005 ~присутниОдговара За Nissan Urvan (E25) 2007~присутниОдговара За Nissan NV350 Караван (E26) 2012~ присутниОдговара За Nissan NV350 Urvan (E26) 2012~ присутниГо замени табличка светлина инсталација Повеќе Јасни Фотографии За Референца HD Висок Квалитет Очила ЛеќаОдговараат На 1 : Wired Одговараат НаОдговараат на 2 : Безжичните Одговараат ( РКА )Одговара 3 : Безжичните Одговараат ( ПОМОШЕН )Надворешните набљудувачи треба да се купат во прилог, можете да кликнете на линкот подолу за да ги одберетеИнсталација на Жици Дијаграм Опис : Оваа Боја Автомобил Задна Камера е ОЕМ дизајн висок квалитет на боја камера...

DEN 869.00 1241.28

XCGaoon мини CCD Автомобил Предната Страна Приказ на Камерата Ноќ Верзија со 2 LED Светла 140 Степен Широк Агол Вистински Водоотпорен

ве молиме Имајте во предвид : многу Клиенти donot знае како да се избере ТВ Систем NTSC или ДРУГАР , Сега речиси сите на ДВД и ТВ и Следење на компатибилен со NTSC и PAL ...

DEN 768.00

FUWAYDA CCD Автомобил Rear View Camera за BMW E81 E87 E90 E91 E92 E60 E61 E62 E63 E64 Х5 X6 со 4,3 Инчен количка за TFT LCD Монитор

Производи Се ПрепорачуваОва е нашата продавница линк : ( ) CCD камера е висока јасно, подобар квалитет отколку Шарени CMOS и CMD CCD Автомобил задните видите автомобил камера за : BMW E81 E87 E90 E91 E92 E60 E61 E62 E63 E64 Х5 X6Главните Карактеристики Висока Јасно,Ноќ Визија,Вода Доказ, Пластичен материјал.170 степен поглед агол,многу мали,и лесен за инсталирање.Ниско осветлување и пополнете светлината автоматски,водоотпорен.Дизајниран според licese светлина дупка инсталирате...

DEN 1857.00 2351.04

Liislee Автомобил Обратен Камера За Ford Бик 2008~2014 Висок Квалитет Заден Поглед Назад До Камерата За Пријатели | CCD + РКА

Висок Квалитет на Камерата За Автомобил | РКА Конектор | Ноќ Визија CCD | 20 МИЛИОНИ Водоотпорен | За Заден Поглед Назад До им Помогне на СистемотSpeica автомобил камера одговара : За Ford Flex 2009~2016 ГодинаЗа Ford Mustang 2005~2016 ГодинаЗа Ford Бик 2008~2016 ГодинаАвтомобил Камера За Ford Ford Бик 2008~2014 Висок Квалитет Заден Поглед Назад До Камерата Специјална Понуда Пријатели да го Користите | CCD Со РКААвтомобил Камера За Ford Бик 2008~2014 Висок Квалитет Заден Поглед Назад До Камерата Специјална Понуда Пријатели да го Користите | CCD Со РКААвтомобил Камера За Ford Бик 2008~2014 Висок Квалитет Заден Поглед Назад До Камерата Специјална Понуда Пријатели да го Користите | CCD Со РКАГолемина на : Посебни Информации : Во целиот свет постојат многу автомобилската фабрика , и истиот автомобил модел додатоци можеби со различни додатоци , ние само сигурни дека камерите се вклопуваат во продажбата на автомобили во Кина, но повеќето од камерите одговара за други земји...

DEN 1149.00 1335.36

DIYKIT 9Inch Сплит QUAD Автомобил Монитор + 4 x CCD IR Ноќ Визија Задните Видите Автомобил Камера Водоотпорен за Автомобил, Камион, Автобус Обратен Камера

Новата Генерација Жичен Тешки Возила CCD Обратен Целосен Комплет4пински конектор, еден кабел го прави сето тоа9" Quad Монитор + 4 x CCD Водоотпорен Метален Капак КамераЛуксузно решение за автомобил обратна & сите страни4 x Белата CCD водоотпорен IR камера со широк агол на гледање4 x 10m должина на видео кабел за автобус / камионQuad 9 " Висок квалитет TFT LCD монитор4 x на каналот видео влезовиЛесна инсталација4 CH 4 PIN DC12 V24 V 9 Инчен 4 Сплит Quad LCD Екранот Боја Задни Видите Автомобил Следење На Автомобил Камион Автобус Обратен КамераОвој 9 инчен монитор широко се користи во автомобили, автобуси, сад камиони, комерцијални возила, камиони, градежни возила, оган камиони, бродови и други превозни средства.До четири камери може да биде поврзан сигналот, широко се користи во различни возила...

DEN 9395.00 11456.64

LEEWA Автомобил LED Кочница Светлина IR-Заден Поглед Наназад/Паркинг Камера За Fait Ducato/Пежо Боксер/Citroen Скокач CA5369

Општи Информации Компатибилност За Fait Ducato (Трета генерација 2006–тековно)За Пежо Боксер (исто Така се нарекува )За Citroen Скокач (исто Така се нарекува) Спецификации Image Sensor Вистински 1 / 3 Sony CCD Леќа материјали 100% Стакло Ефективни пиксели 752×582 пиксели Хоризонтална резолуција 600 ТВ линии Областа Видите Агол 170deg (Дијагонала),130deg (H),125deg(V) уреди со покажувач Област 3.8 мм*2.9 mm Shutter Speed 11 / 12000 Гама Бр 0.45 Ноќ Визија за Поддршка (IR) Леќа со LED Светло Без Паркинг Водич Линија НЕ (CCD сензор не поддржуваат) Водич Линија Switch НЕ Image Type Огледало слика на Огледалото / Авторски Прекинувач БЕЗ ТВ Систем NTSC (PAL Опција,Pls оставите порака) Видео Излез CVBS РКА конектор(1.0 VPP,70 OHM) Минимум осветлување 0.01 Лукс / F=1.2(0 Лукс со IR за) Напојување DC12 V Моќ потрошувачка 130m A температурата на работа 20 C~75 C,RH 95% МАКС Складирање температура 40 C~80 C,RH 95% МАКС Водоотпорен го оценувате IP67 / IP68 Видео Кабел до 10 Метри

DEN 4860.00 5856.00

LiisLee Автомобил Камера За Ford Fusion 2002~2012 Висок Квалитет Заден Поглед Назад До Обратен Камера За Пријатели | CCD + РКА

Liis Lee Автомобил Камера За Ford Fusion 2002~2012 Висок Квалитет Заден Поглед Назад До Обратен Камера За Пријатели CCD + РКА Висок Квалитет на Камерата За Автомобил | РКА Конектор | Ноќ Визија CCD | 20 МИЛИОНИ Водоотпорен | За Заден Поглед Назад До им Помогне на СистемотSpeica автомобил камера одговара : За Ford Fusion (Европа) 2002~2012За Ford Fusion (Америка) 2006~2012Автомобил Камера За Ford Fusion 2002~2012 Висок Квалитет Заден Поглед Назад До Камерата Специјална Понуда Пријатели да го Користите | CCD Со РКААвтомобил Камера За Ford Fusion 2002~2012 Висок Квалитет Заден Поглед Назад До Камерата Специјална Понуда Пријатели да го Користите | CCD Со РКААвтомобил Камера За Ford Fusion 2002~2012 Висок Квалитет Заден Поглед Назад До Камерата Специјална Понуда Пријатели да го Користите | CCD Со РКАГолемина на : Посебни Информации : Во целиот свет постојат многу автомобилската фабрика , и истиот автомобил модел додатоци можеби со различни додатоци , ние само сигурни дека камерите се вклопуваат во продажбата на автомобили во Кина, но повеќето од камерите одговара за други земји...

DEN 1025.00 1191.36

XCGaoon CCD Автомобил Rear View Camera Вистински Водоотпорен ( IP67 ) Широк Агол 8 LED Светла Ноќ Визија за Паркирање Наназад Помош

Овој автомобил rear view camera со ноќно функција, водоотпорна, може да се Користи и во автомобили и дома ве молиме Имајте во предвид : многу Клиенти donot знае како да се избере Камера ТВ Систем NTSC или ДРУГАР , Сега Сите на ДВД и ТВ и Следење на компатибилен со NTSC и PAL...

DEN 718.00 806.40