• Ново
ФОРТ ЗГРИЖУВАЧКИТЕ Везови Печ Направени од страна на Twill со Merrow Граница и ПВЦ Поддршка Прилагодено како Клиент Дизајн MOQ50pcs Бесплатен Превозот

ФОРТ ЗГРИЖУВАЧКИТЕ Везови Печ Направени од страна на Twill со Merrow Граница и ПВЦ Поддршка Прилагодено како Клиент Дизајн MOQ50pcs Бесплатен Превозот

DEN 6278.40

Износот
Во форма достапна за нарачката

Добредојдовте на Нашата Онлајн Продавница : Ние сме многу чест ако ви се допаѓа и да ги купуваат нашите постоечки производи, ние ќе се направи ПОБРЗО кога ги добивме цел и точната количина. Исто така, ние може да се прилагоди според клиентот, уметнички дела или конкретно барање, ние треба да се направи примерок првата ако обичај нов објект, а потоа заврши Масовно Производство по клиент потврди примерок, па времето за испорака се потребни околу 15 ~ 23 дена, искрено посакувам на сите корисници можат да го разберат нас, ви благодариме!
1. Основно Конкурентни Предности :
а. Висок квалитет со конкурентна цена
б. Мали наредби се прифатени,
в. Клиентот дизајн се добредојдени
г. Професионална & брза услуга
2. Спецификација :
Материјал : twill (tatting)
Поддршка : ПВЦ
Edge : топлина намалување или merrow граница
Emb.површина : повеќе од 80%
Големина : 3 инчи
Боја : во рамките на 9 бои limite (различни бои во зависност од клиент барање)
Пакет : 100 парчиња / пластична кеса или како клиентот побара.
Погодна за воена, облека, торба или капа и др.
3. Истрага било печ е многу лесно :
Само mail за било груба скица, уметнички дела или лого за нас,
Во меѓувреме дозволете ни да знам материјалот, количина, големина, edge и поддршка или посебни барања итн.
MOQ : 50pcs по содржина
4. Ф. А. П :
a ) : Како да се пресмета големината?
Формулата за редовни големина= (ширина + должина)/2; за неправилна големина на посебна форма, големина= (max. ширина + max. должина)/2.
б) : Како да се разликуваат различни тип на границата?
Ние се илустрира четири основни видови на границите за да го изберете за да ги задоволат вашите посебни барања. Тие се Исечете-да-сенка граница, Топлина-намалување на границата, Merrow граница, Stitched граница.
c) : Колку барања за состанок Материјал на везови patch или лебл за вас да се избере за да се исполнат вашите посебни барања?
Постојат три различни Поддршка материјали за вас да се избере. Тие се Пластична Подлога, оваа поддршка е водоотпорен материјал; Топлина Печат Подлога, тоа бара на температура од 150 -180 степени centigrade кога топлина запечатени закрпи на облека;
d) : Она што е на ткаенини што се користат често за везени амблеми?
На ткаенини што се користат често за везени амблеми има twill, филц, тафт и жанила.
Нормално Материјал е twill, Тоа е широко се користат во облека, воена облека, капа или торба итн.

Особините

Тип На Производ:
Закрпи
Техника:
Извезена
Функција:
Рачно Изработени,Еко-Пријателски
Стил:
Шие-На
Бренд Име:
Jex
Големина:
3 inch
Број На Модел На:
DKP-Cl130829008
Материјал:
twill (tatting)
Edge:
merrow граница или топлина намали
Големина:
3 inch or as client's demand
Пакет:
100 парчиња / пластична кеса
Стил:
ПВЦ поддршка
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
is_customized:
Yes

Купувачите избираат и

Продажба на англиски букви закрпи топла топи лепило applique везови закрпи ленти DIY облека додаток печ 1pcs продаде

купувачи се покажеИмаме два вида на дамки (Топла Топи Лепило или Шиење) Ве молиме да се биде внимателен за да одберете кое ги задоволува вашата потреба...

DEN 5.00 6.72

на високо-одделение торба/шапка/крпа декорација ЉУБОВ везови beaded applique закрпи за облека

Функција : 1 Материјал : облека субвенција 2 Пакување : 1 сет 3 може да се користи за облека декорација , свадба се облекуваат applique , булчински headdress,чипка јака, чипка печ ,Декоративни свадба чевли, headwear декорација итн...

DEN 305.00 331.20

10piece Монистра Розова Сино Дијамант Цвет Закрпи Кристал Applique Мотив Врежана Значка за Облека, Брошеви Материјали за Шиење TH833

Опис : Одлична за декорација Можете да го украсите вашиот облека,чанти,капи и сл Одлично за свадба, облека, завеса, букети, чевли, headbands, Beanies,губење на клипот..итн секаде каде што сакате Спецификација (приближно) : Материјал : полиестер Големина : Прибл...

DEN 844.00 959.52

Денвер, Колорадо САД Знаме 3широк везови patch за крстот/еден Месечината/Планина

Денвер, Колорадо САД Знаме везови печКако да се користи{1} извади вез закрпи и панталони(облека / торби / чевли / книги / други занает) кои ќе се пеглаат на...

DEN 442.00 480.00

Црна леопард главата Везови чипка applique Железо На ткаенина џемпер облека печ sequined налепници т-маица diy NL219

Црна леопард главата Везови чипка applique Железо На ткаенина џемпер облека печ sequined налепници тмаица diy NL219Материјали : ВезовиПовод : Годишнина, Ангажирање, Подароци, Свадба DIYПол : Деца, ЖениГолемина : 21.5*23.5 CMТежина : 18gПочитувани Купувачи,1.Ако сте задоволни, ве молиме да ни даде 5 ѕвезди повратни информации; ако не е, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате на време, ние ќе се обидеме потрудиме да го реши вашиот проблем, додека не се satistied.2.Ако вашата набавка е над 100 стоките ќе бидат испорачани преку ЕМС или DHL.3...

DEN 106.00 138.72

Сомалија железо на везови знаме закрпи логоа 3 широк /custom печ/везови логото печ/крпа закрпи

Сомалија везови знаме печ 159bГолемина : 3 инчи X Држач за високаУпатства за употреба : 1 Прскање вода на задната страна од печ.2...

DEN 353.00 384.00

Националното Знаме Везови Закрпи и Метал Знаме Lapel Pin УГАНДА

Закрпи Поддршка : Железо или да се Шие на Печ Техника : Везени Знаме печ големина : 8*5cm Значка печ големина : 7*6cm Lapel иглички материјал : Метал Lapel иглички големина : 1.9*1.6 см Lapel иглички Грб : Sandblasted Lapel иглички Прилог : Пеперутка затворач закрпи и lapel игли може да се изменуваат,но им е потребна дополнителна такса.Ве молиме да се чувствуваат се да ме контактирате за повеќе детали.Производи Фотографии : Фабриката Се Покаже : Превозот : DHL,UPSот,ТНТ,Fedex,EMS,EЕМС Изразат за превозот опции.Ако ви треба Изразат испорака начин,ве Молиме контактирајте ме за детали пред да се направи нарачката.Царинската : Јас ќе се прогласи вредност на стоката како вашето барање или пониска вредност да ги споделите со стоката помине вашиот царински повеќе лесно.Тоа е вашата должност да го исчистите на царината во вашата земја.Ако тарифниот се случува,Тоа е вашата должност е да се плати за нив.Ви благодариме за вашето разбирање.Се враќа : Ние да се потрудиме да им служи на нашите клиенти најдобро што можеме.Ние ќе рефундирање на дека ако се врати на објекти, во рок од 15 дена од вашата приемот на предмети за било каква причина...

DEN 95.52

10PCS НОВИ 95*70mm Големи УПС! дизајн Значка Железо-На Закрпи Везени Appliques за Шиење Парче Облека Налепници Облека DIY

Лиза тука чекање за вашата посета Ставка ОписСостојба : 100% Сосема Нов!Материјал : polysterлинииплатноБоја : Многу мало како на сликата покажува,Варијација на бои може да се случи поради различни подесувања на дисплејИнструкции за Железо на : 1 : Место на печ noto никаде на платно директно.2 : Покрие тенка крпа на pacth,а потоа iton на.Избегнувајте користење на железо директно на крпеница за заштита на далноводи под висока температура.3 : Чувајте притискање на железо околу 4060 секунди и temp.Околу 120150 Температура(Зависи од дебелината на платно)4 : се Движат од железо, почекајте да се излади целосно надолу.5 : Ако adherece не е совршено.ве молам повторете акција(34)Како Различни Компјутери екранот боите различно,бојата на самиот објект може да се разликува малку од подолу сликиПРАШАЊА и одговори П : Како можам да се плати за мојата купување? A : Ние прифати Alipay, и сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ...

DEN 191.52

За истиот 5pcs/многу или 1set мешани Зголеми Цвет Закрпи За Облека, Железо На Извезена Ткаенина Applique DIY Облека Додаток

Инструкции за тоа како да се пегла на закрпиЧекор 1 Место далноводи кон никаде на платно директно.Чекор 2 Маска тенка крпа на далноводи,а потоа и на железо.Избегнувајте користење на Железо директно на крпеница за заштита на далноводи под висока температура.Чекор 3...

DEN 89.00 89.28

Срцето Чевли Победа Рака Мода Везови Закрпи Pasting Appliques Облека Оркестарот Додатоци Ткаенина Ткаенина Значки Железо-на

Напомени : ве Молиме бидете сигурни дека сте го напуштиле правилниот пост код и адресата или пакет на услуги може да бидат вратени од страна на поштата! Ви благодариме за разбирањето!Големина : Како На СликатаСтил : ЖелезонаМатеријал : ТкаенинаБоја : Мешана БојаМодел : Срцето Раце УсниФункција : МодаПол : УнисексУпотреба : Облека Торба Оркестарот ЗакрпиПакет : 1 PCЗабелешка : ве Молиме овозможи боја разликата помеѓу објект и слика beause на светлината проблем.Плаќање : Само се чувствуваат сигурни да се плаќаат преку Ali Express Зачувам преку кредитна картичка, Visa,Master Card,QIWI,Western Union, и Банкарски Трансфери ...

DEN 14.00 16.80

15 видови различни цртан филм animalpattern печ топла топи лепило applique везови закрпи ленти DIY облека додаток

Имаме два вида на дамки (Топла Топи Лепило или Шиење) Ве молиме да се биде внимателен за да одберете кое ги задоволува вашата потреба...

DEN 3.00 4.32

За истиот 5pcs/многу или 1set Мешани Трендафил Цвеќе Закрпи За Облека, Железо На Извезена Ткаенина Applique DIY Облека Додаток

Инструкции за тоа како да се пегла на закрпиЧекор 1 Место далноводи кон никаде на платно директно.Чекор 2...

DEN 95.00 95.04

Националното Знаме Везови Закрпи и Метал Знаме Lapel Pin ТУНИС

Закрпи Поддршка : Железо или да се Шие на Печ Техника : Везени Знаме печ големина : 8*5cm Значка печ големина : 7*6cm Lapel иглички материјал : Метал Lapel иглички големина : 1.9*1.6 см Lapel иглички Грб : Sandblasted Lapel иглички Прилог : Пеперутка затворач закрпи и lapel игли може да се изменуваат,но им е потребна дополнителна такса.Ве молиме да се чувствуваат се да ме контактирате за повеќе детали.Производи Фотографии : Фабриката Се Покаже : Превозот : DHL,UPSот,ТНТ,Fedex,EMS,EЕМС Изразат за превозот опции.Ако ви треба Изразат испорака начин,ве Молиме контактирајте ме за детали пред да се направи нарачката.Царинската : Јас ќе се прогласи вредност на стоката како вашето барање или пониска вредност да ги споделите со стоката помине вашиот царински повеќе лесно.Тоа е вашата должност да го исчистите на царината во вашата земја.Ако тарифниот се случува,Тоа е вашата должност е да се плати за нив.Ви благодариме за вашето разбирање.Се враќа : Ние да се потрудиме да им служи на нашите клиенти најдобро што можеме.Ние ќе рефундирање на дека ако се врати на објекти, во рок од 15 дена од вашата приемот на предмети за било каква причина...

DEN 95.52

Cumberland Главата, Њујорк, САД Знаме 3широк везови patch за ленти/остава/камен

Cumberland Главата, Њујорк, САД Знаме везови печКако да се користи{1} извади вез закрпи и панталони(облека / торби / чевли / книги / други занает) кои ќе се пеглаат на...

DEN 442.00 480.00

Бесплатен Превозот Јужна Кореја 3 Широк Железо на Везови Знаме Закрпи Лого/Панк Печ/Декорација за облека/Custom Везови Печ

Бесплатен Превозот Јужна Кореја 3" Широк Железо на Везови Знаме Закрпи Лого / Панк Печ / Декорација за облека / Custom Везови Печ 161b Големина : 3 инчи X Држач за високаУпатства за употреба : 1...

DEN 353.00 384.00

Prajna Тактички Црвениот Крст Patch Тестови Воена Моралот Печ Крстоносец Везени Закрпи За Облека Мрачно Glueless Кука Јамка

Prajna Тактички Црвениот Крст Patch Тестови Воена Моралот Печ КрстоносецИзвезена Закрпи За Облека Мрачно Glueless Кука Јамка Големина : Како слика Количина : MOQ е 1 Buc / Многу

DEN 72.00 90.24