• Ново
КЛОВНОВИ Везови Закрпи Направени од страна на Twill со Merrow Граница и ПВЦ Поддршка се Направи Како на Клиент Барање MOQ50pcs Бесплатен Превозот

КЛОВНОВИ Везови Закрпи Направени од страна на Twill со Merrow Граница и ПВЦ Поддршка се Направи Како на Клиент Барање MOQ50pcs Бесплатен Превозот

DEN 6278.40

Износот
Во форма достапна за нарачката


1. Основно Конкурентни Предности :
а. Висок квалитет со конкурентна цена
б. Мали наредби се прифатени,
в. Клиентот дизајн се добредојдени
г. Професионална & брза услуга
2. Спецификација :
Материјал : twill (tatting)
Поддршка : ПВЦ
Edge : топлина намалување или merrow граница
Emb.површина : повеќе од 80%
Големина : 3 инчи
Боја : во рамките на 9 бои limite (различни бои во зависност од клиент барање)
Пакет : 100 парчиња / пластична кеса или како клиентот побара.
Погодна за воена, облека, торба или капа и др.
3. Истрага било печ е многу лесно :
Само mail за било груба скица, уметнички дела или лого за нас,
Во меѓувреме дозволете ни да знам материјалот, количина, големина, edge и поддршка или посебни барања итн.
MOQ : 50pcs по содржина
4. Ф. А. П :
a ) : Како да се пресмета големината?
Формулата за редовни големина= (ширина + должина)/2; за неправилна големина на посебна форма, големина= (max. ширина + max. должина)/2.
б) : Како да се разликуваат различни тип на границата?
Ние се илустрира четири основни видови на границите за да го изберете за да ги задоволат вашите посебни барања. Тие се Исечете-да-сенка граница, Топлина-намалување на границата, Merrow граница, Stitched граница.
c) : Колку барања за состанок Материјал на везови patch или лебл за вас да се избере за да се исполнат вашите посебни барања?
Постојат три различни Поддршка материјали за вас да се избере. Тие се Пластична Подлога, оваа поддршка е водоотпорен материјал; Топлина Печат Подлога, тоа бара на температура од 150 -180 степени centigrade кога топлина запечатени закрпи на облека;
d) : Она што е на ткаенини што се користат често за везени амблеми?
На ткаенини што се користат често за везени амблеми има twill, филц, тафт и жанила.
Нормално Материјал е twill, Тоа е широко се користат во облека, воена облека, капа или торба итн.

Особините

Тип На Производ:
Закрпи
Техника:
Извезена
Број На Модел На:
DKP-Cl130829025
Функција:
Рачно Изработени,Еко-Пријателски
Стил:
Шие-На
Големина:
3 inch
Бренд Име:
Jex
Материјал:
twill
Edge:
merrow граница или топлина намали
Големина:
3 inch or as client's demand
Пакет:
100 парчиња / пластична кеса
Стил:
ПВЦ поддршка
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
is_customized:
Yes

Купувачите избираат и

Cumberland Главата, Њујорк, САД Знаме 3широк везови patch за ленти/остава/камен

Cumberland Главата, Њујорк, САД Знаме везови печКако да се користи{1} извади вез закрпи и панталони(облека / торби / чевли / книги / други занает) кои ќе се пеглаат на...

DEN 442.00 480.00

Сомалија железо на везови знаме закрпи логоа 3 широк /custom печ/везови логото печ/крпа закрпи

Сомалија везови знаме печ 159bГолемина : 3 инчи X Држач за високаУпатства за употреба : 1 Прскање вода на задната страна од печ.2...

DEN 353.00 384.00

Националното Знаме Везови Закрпи и Метал Знаме Lapel Pin НЕПАЛ

Закрпи Поддршка : Железо или да се Шие на Печ Техника : Везени Знаме печ големина : 8*5cm Значка печ големина : 7*6cm Lapel иглички материјал : Метал Lapel иглички големина : 1.9*1.6 см Lapel иглички Грб : Sandblasted Lapel иглички Прилог : Пеперутка затворач закрпи и lapel игли може да се изменуваат,но им е потребна дополнителна такса.Ве молиме да се чувствуваат се да ме контактирате за повеќе детали.Производи Фотографии : Фабриката Се Покаже : Превозот : DHL,UPSот,ТНТ,Fedex,EMS,EЕМС Изразат за превозот опции.Ако ви треба Изразат испорака начин,ве Молиме контактирајте ме за детали пред да се направи нарачката.Царинската : Јас ќе се прогласи вредност на стоката како вашето барање или пониска вредност да ги споделите со стоката помине вашиот царински повеќе лесно.Тоа е вашата должност да го исчистите на царината во вашата земја.Ако тарифниот се случува,Тоа е вашата должност е да се плати за нив.Ви благодариме за вашето разбирање.Се враќа : Ние да се потрудиме да им служи на нашите клиенти најдобро што можеме.Ние ќе рефундирање на дека ако се врати на објекти, во рок од 15 дена од вашата приемот на предмети за било каква причина...

DEN 95.52

A47 Чиста рачно изработени блескави да се шие на Rhinestones applique јасно AB боја кристали трим закрпи 95*36cm DIY фустан додаток

Ние може да направи било која големина Ако сакате други големина, ве молиме контактирајте со нас Ако сакате други стил applique, можете да испраќате слики за нас, ние може да се направи како на слика, имаме одлични дизајнери4pcs / торба Бела чипка applique Деликатна везени 2513cm за врвот фустан m306 многупарчиња / многуДолго се Откажат 100pcs 7x28mm Вулкан да се Шие На Акрилик Стакло Diamante Кристал m76 многупарчиња / многу10pcs / торба 10cm Лента цвеќиња да се шие на ткаенина DIY applique за фустан m305 многупарчиња / многуДодаток скапоцен камен лабава монистра 150pcs 1014 Вулкан да се Шие На Акрилик Стакло Кристал Овална Форма flatback strass Дијамант m151 многупарчиња / многуКруг 10мм 400pcs да се Шие на Акрилик Кристално Црвена ABcolour Rhinestones Flatback За Рачно Шиење Камења Strass Дијамант m57 многупарчиња / многуБелиот автомобил на коските чипка ewelry DIY рачно изработени чипка додатоци m510 метарВисок Квалитет на црвена / зелена diamante на собата да се шие на кристал flatback лабава монистра скапоцен камен 1318mm 60pcs / торба m189 многупарчиња / многуШарени везени НОВИ 7meter / торба сомот Шиење трим Чипка сатен панделки metalic ткаенина h01 многуметри / многуЧипка лента Посебен прибор за облека DIY прибор за облека, додатоци Чипка појас ширина 5cm 7 метри / торба h023 многуметри / многуЛабава монистра 150pcs 1118mm капка форма Акрилик стакло златножолта AB Боја Rhinestones Камења Accessores да се Шие на Strass m49 многупарчиња / многу100pcs / торба 2.5 cm Микс evanescent нијанси донесе цвеќиња да се шие на ткаенина DIY applique за фустан m307 многупарчиња / многуКристал Круг школка шема 10мм темно сина AB боја ТоплоFix Acryl кристал опашот на опашката површината flatback 200pcs / торба b607 многупарчиња / многу

DEN 2011.20

10piece Beaded Дијамант Срцето Стрелка Закрпи Кристал AB Applique Scrapbooking Значки за Облека, Торби за Чевли Декорирани Шиење TH843

Опис : Одлична за декорација Можете да го украсите вашиот облека,чанти,капи и сл Одлично за свадба, облека, завеса, букети, чевли, headbands, Beanies,губење на клипот..итн секаде каде што сакате Спецификација (приближно) : Материјал : полиестер Големина : Прибл...

DEN 1098.00 1247.52

Националното Знаме Везови Закрпи и Метал Знаме Lapel Pin УГАНДА

Закрпи Поддршка : Железо или да се Шие на Печ Техника : Везени Знаме печ големина : 8*5cm Значка печ големина : 7*6cm Lapel иглички материјал : Метал Lapel иглички големина : 1.9*1.6 см Lapel иглички Грб : Sandblasted Lapel иглички Прилог : Пеперутка затворач закрпи и lapel игли може да се изменуваат,но им е потребна дополнителна такса.Ве молиме да се чувствуваат се да ме контактирате за повеќе детали.Производи Фотографии : Фабриката Се Покаже : Превозот : DHL,UPSот,ТНТ,Fedex,EMS,EЕМС Изразат за превозот опции.Ако ви треба Изразат испорака начин,ве Молиме контактирајте ме за детали пред да се направи нарачката.Царинската : Јас ќе се прогласи вредност на стоката како вашето барање или пониска вредност да ги споделите со стоката помине вашиот царински повеќе лесно.Тоа е вашата должност да го исчистите на царината во вашата земја.Ако тарифниот се случува,Тоа е вашата должност е да се плати за нив.Ви благодариме за вашето разбирање.Се враќа : Ние да се потрудиме да им служи на нашите клиенти најдобро што можеме.Ние ќе рефундирање на дека ако се врати на објекти, во рок од 15 дена од вашата приемот на предмети за било каква причина...

DEN 95.52

Моден Дизајн Чист Кристал Железо-во Patch WRA-750

Моден Дизајн Чист Кристал Железово Patch WRA750Процес На Производство : Како Да Се Железо Тоа? Ве молиме проверете подолу Работата : Топла Продажба : дворот дворУпотреба : (1) За свадба облека,свадба се облекуваат или навечер gown...

DEN 7182.24

5pcs/многу Бубамара beaded закрпи за Облека да се Шие на црвениот Applique Бубамара декоративни parches за облека торба

Добредојдовте на нашата продавница!Големина на(Приближно ) : 7*9cm со ногаПакет : 5pcs / многуРачно изработени објект, сите се различни и уникатниБесплатен превозотВе молиме овозможи на боја разлика, бидејќи на светло, камера, итн.Трговија на големо прифатливо ! повеќе во парк...

DEN 335.00 360.00

Бесплатен Превозот Јужна Кореја 3 Широк Железо на Везови Знаме Закрпи Лого/Панк Печ/Декорација за облека/Custom Везови Печ

Бесплатен Превозот Јужна Кореја 3" Широк Железо на Везови Знаме Закрпи Лого / Панк Печ / Декорација за облека / Custom Везови Печ 161b Големина : 3 инчи X Држач за високаУпатства за употреба : 1...

DEN 353.00 384.00

1 Парче Црвена Роза Цвет Везени Печ за Облека, Железо на Ткаенина Значка Облека DIY Додатоци

Големина : 5(W) X 12.2(H)cmПакетот вклучува : 1 компјутер цвет печТаму е лепак на задната страна Можете да железо тоа на вашата облека.1...

DEN 62.00 76.32

Да се шие на растворливи во Вода, везови чипка applique muticolor трим закрпи 32*24cm за фустан деколте додаток

Ние може да направи било која големина Ако сакате други големина, ве молиме контактирајте со нас Ако сакате други стил applique, можете да испраќате слики за нас, ние може да се направи како на слика, имаме одлични дизајнери

DEN 354.72

Бесплатен превозот 29*11cm (2piecess/многу) црвени дамки Свадба Булчински Везови Чипка печ за Шиење Чипка Applique

Добредојдовте на нашата продавница 1.Мешани цел е добредојден ,секој дизајн копчето MOQ 2.Ве молиме укажуваат на вашите лични барања, како што се бои, пакети, вредноста на декларацијата итн, во порака кога ќе се грижат за нас...

DEN 423.00 470.40

За истиот 5pcs/многу или 1set Мешани Трендафил Цвеќе Закрпи За Облека, Железо На Извезена Ткаенина Applique DIY Облека Додаток

Инструкции за тоа како да се пегла на закрпиЧекор 1 Место далноводи кон никаде на платно директно.Чекор 2...

DEN 95.00 95.04

на високо-одделение торба/шапка/крпа декорација ЉУБОВ везови beaded applique закрпи за облека

Функција : 1 Материјал : облека субвенција 2 Пакување : 1 сет 3 може да се користи за облека декорација , свадба се облекуваат applique , булчински headdress,чипка јака, чипка печ ,Декоративни свадба чевли, headwear декорација итн...

DEN 305.00 331.20

3D ПВЦ Супермен закрпи На Баунти Хантер Печ баунти хантер карактер Американските претседателски Значка Печат Корпус закрпи

3 D ПВЦ Супермен armband закрпи На Баунти Хантер Печ баунти хантер карактер Американските претседателски Значка Печат Корпус armband Големина : 8.3*6 CM(3.3" x2.4")

DEN 153.12

Црна леопард главата Везови чипка applique Железо На ткаенина џемпер облека печ sequined налепници т-маица diy NL219

Црна леопард главата Везови чипка applique Железо На ткаенина џемпер облека печ sequined налепници тмаица diy NL219Материјали : ВезовиПовод : Годишнина, Ангажирање, Подароци, Свадба DIYПол : Деца, ЖениГолемина : 21.5*23.5 CMТежина : 18gПочитувани Купувачи,1.Ако сте задоволни, ве молиме да ни даде 5 ѕвезди повратни информации; ако не е, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате на време, ние ќе се обидеме потрудиме да го реши вашиот проблем, додека не се satistied.2.Ако вашата набавка е над 100 стоките ќе бидат испорачани преку ЕМС или DHL.3...

DEN 106.00 138.72

15 видови различни цртан филм animalpattern печ топла топи лепило applique везови закрпи ленти DIY облека додаток

Имаме два вида на дамки (Топла Топи Лепило или Шиење) Ве молиме да се биде внимателен за да одберете кое ги задоволува вашата потреба...

DEN 3.00 4.32

Прекрасна Стил рачно изработени Beaded Кристал Намали За венчаница WRA-753

Прекрасна Стил рачно изработени Beaded Кристал Намали За венчаница WRA753100% Производство На Рачно Изработени, Со Висок Квалитет, Моден ДизајнБоја Прилагоди? Опција 1 : Промена на боја на семе мониста и organza без кристал, цена и нема промени ...

DEN 7182.24