• Ново
PANA МИГ-350A заварување пиштол 5M,sunitable за МИГ-350 заварување машини,заварување факели,МИГ факели

PANA МИГ-350A заварување пиштол 5M,sunitable за МИГ-350 заварување машини,заварување факели,МИГ факели

DEN 3455.04
DEN 3282.00 -5 %

Износот
Во форма достапна за нарачката


Преглед На Нашите Продажба на Политики Плаќање ве Молиме имајте во предвид ние, исто така, го прифати преведување, western union, Paypal и други. Превозот САД, 7 да 13 дена Канада, 15 до 20 работни дена Austrralia, Западна Европа се 20 до 45 дена
Друга Земја : 30-60 дена
- Објектот ќе биде испратена во 3-5days по примена на плаќање на вообичаениот, ако било
посебен случај, ние ќе ве информира & добиете вашата потврда. За цената на превозот во комбинација, ве молиме контактирајте не за понатамошни преговори. Ако немате следење на број во 5 работни дена по вашата исплата, ве молиме контактирајте со нас.
Ве молиме да не контактирате доколку имате било какви тешкотии во добивање на вашиот предмети по вети работни дена.
Увозни давачки
Увозни давачки, даноци и други давачки што не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија.
Овие трошоци се купувачот'responsibility. Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе
биде пред купување. Политика на враќање Враќање е достапна само во рок од 7 дена по примен објект.
Во случај дека враќањето е побарано, ве молиме контактирајте со нас
пред да го испратите објектот назад.
Сите се враќа мора да ги содржи сите оригинални предмети неоштетени, во ре-saleable состојба, сите оригинални
пакување вклучувајќи прирачници, гаранција форми,итн. Превозот и ракувањето со такси не се враќа.
Купувачот е одговорен за безбедноста и превозот на трошоците на врати производот.
- Контактирајте со нас, Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите!
Повратни информации е многу важно за нас!!Ве молиме вас, контактирајте со нас веднаш ПРЕД
ќе ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми.
Тоа е невозможно да се третираат прашања, ако не знаеме за нив!
5 M кабел, ,МИГ факели
PANA МИГ-350 A заварување пиштол,
sunitable за МИГ-350 заварување машини,заварување факели;
МАГ/МИГ ЦО2 за заварување факел 200 A,Panasonnic стил МИГ факели US$ 45.00 /парче
бесплатен превозот 350 A swan вратот за PANASONIC стил MIG350 A заварување факели US$ 35.60 /многу
5 парчиња / многу
МИГ факели потрошен BINZEL 25 AK swan вратот 5 PCS колекции US$ 69.00 /многу
5 парчиња / многу
5 групи на 36 KD BINZEL потрошен, МЛАЗНИЦАТА , контактирајте совет на носителот, 36 KD гас дифузна, 36 KD совет М8*30 1.0-1.2 мм, US$ 27.20 /многу
20 парчиња / многу
МИГ факели потрошен, BINZEL 15 AK,контактирајте совет +контакт совет на носителот +млазницата US$ 23.50 /многу
30 парчиња / многу
10 PCS Млазницата за 500 A PANA стил заварување факели US$ 35.00 /многу
10 парчиња / многу
20 PCS МИГ-350 Млазницата за 200 A PANA стил заварување факели US$ 52.63 /многу
20 парчиња / многу
50 PCS M6*45*0.8 mm E-Cu контакт совет, заварување совети,МИГ контакт совет, САД$ 29.00 /многу
50 парчиња / многу

Особините

Примена:
МИГ заварување
Бренд Име:
JINSLU
Број На Модел На:
350A
is_customized:
Yes

Купувачите избираат и

ПТ-31 LG40 Воздух Плазма Машина Факел потрошен материјал раководител на телото за НАМАЛУВАЊЕ на-40/50 CT312

7234717791303693 PT31 парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче7234717791303693 PT31 парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парчеПТ31 LG40 Воздух Плазма Машина Факел раководител на телото за НАМАЛУВАЊЕ на40 / 50 CT312Производ : 1 buc PT31 глава на телотоВе молиме проверете повратна информација за овој производ.Ако уживате во тоа, ве молиме да го споделите.

DEN 427.00 610.08

WC20 2.4X150mm 3/32X6 Ceriated Волфрам Electrode Сива Количина-10

Точка име : Сива WC20 2.4 X150mm 3 / 32"X6" Ceriated Волфрам Electrode PK10 Листата се Вклучени : Tig tor ch electrode Уп : WC202.4×150 WST50603 10 p кс Повеќе Детали : WS OEMed Tig сечење потрошни деловиЗемја на потекло : Кина

DEN 911.52

Бесплатен Превозот 10 Компјутери Precitec Млазници Кол.28mm Двоен Слој Калибар 0.8 - 5.0 P0591-574-00018 За Precitec Ласерско Сечење на Главата

Имаме Precitec калибар на млазници 0.8,1.0,1.2,1.4,1.5,1.8, 2.0, 2.5, 3.0 мм во парк Нашите млазници се на добар квалитет и ве Молиме да се чувствуваат слободни да ги купите!Ако се чувствуваат збунети во врска со калибар што треба, ве молиме ни email, ви благодариме!Сите производи превозот од Кина може да предизвика тарифи...

DEN 2746.00 3120.00

ВП СР 17 18 26 Серија 2 ПАРЧИЊА TIG Заварување Факел Switch & 1Set 2pin Приклучок конектор Одговара Плазма Машина

ВП СР 17 18 26 Серија 2 ПАРЧИЊА TIG Заварување Факел Switch & 1 Set 2pin Приклучок конектор Одговара Плазма Машина за Пакување Листа : 2 ПАРЧИЊА Факел се Префрлите 1 Set 2pin Приклучок конекторПреглед На Нашите Продажба На ПолитикиПлаќањеВе молиме имајте во предвид ние, исто така, го прифати преведување, western union, Paypal и други.ПревозотСАД, 7 да 13 денаКанада, 15 до 20 работни денаAustrralia, Западна Европа се 20 до 45 денаДруга Земја : 3060 денаОбјектот ќе биде испратена во 35days по примена на плаќање на вообичаениот, ако билопосебен случај, ние ќе ве информира & добиете вашата потврда.За цената на превозот во комбинација, ве молиме контактирајте не за понатамошни преговори.Ако немате следење на број во 5 работни дена по вашата исплата, ве молиме контактирајте со нас.Ве молиме да не контактирате доколку имате било какви тешкотии во добивање на вашиот предмети по вети работни дена.Увозни давачкиУвозни давачки, даноци и други давачки што не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија.Овие трошоци се купувачот'responsibility.Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќебиде пред купување.Политика На ВраќањеВрати се на располагање само во рок од 7 дена по примен објект.Во случај дека враќањето е побарано, ве молиме контактирајте со наспред да го испратите објектот назад.Сите се враќа мора да ги содржи сите оригинални предмети неоштетени, во реsaleable состојба, сите оригиналнипакување вклучувајќи прирачници, гаранција форми,итн.Превозот и ракувањето со такси не се враќа.Купувачот е одговорен за безбедноста и превозот на трошоците на врати производот.Контактирајте со насНие одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите!Повратни информации е многу важно за нас!!Ве молиме вас, контактирајте со нас веднаш ПРЕДќе ни даде неутрални или негативни повратни информации, така што можеме да ги исполнуваат решавање на вашите проблеми.Тоа е невозможно да се третираат прашања, ако не знаеме за нив!

DEN 507.00 533.76

Висока Стабилност 4 Глави PCB Лемење на Машина со 6 Високо-пиксели Камери и 44 задолжени за хранење телиња/Изберете и Место Машина/SMD Компоненти

Работа со видео : www.youtube.com / watch?v=Ogxh Mpkzvd A&list=PLYMhrd K38j9v Nnjc Df GYz XV_y7 FTMIj D Опис на Производот Десктоп SMT Изберете и Место Машина , SMT460 , 0402,0805,0603,5050, BGA, Предводена MounterМаксимална коло област : 505*412 mm Максимално движење спектар на X и Y оските : 509*619 mm Максимално движење спектар на Z оската : 20 мм Максимална монтажа го оценувате : 9,000 КОМПЈУТЕРИ / час Просек монтажа го оценувате : 7,000 КОМПЈУТЕРИ / час прецизноста на Позиционирањето : 0.01 mm Визуелниот опсег на вшмукување млазницата : 5 mm Напојување : 220 V / 110 V, 50 Hz Компримиран воздух : 0.50.7 Mpa Максимална моќност : 350 W Појастип фидер : 8, 12, 16, 24 мм Визуелна се прикаже : 17 инчи боја HD дисплеј Производ тежина : 265 KG / 400 KG Опсег на примена : adaptive 0402, 0603, 0805, 1206, диоди,triode, SOT, итн максимална чип големина : 40*40 mm минимум pin проред : 0.5 mm Количество задолжени за хранење телиња : 44 КОМПЈУТЕРИ Сервис на моторни : Panasonic серво мотор Тежина 265 Димензија : 1035*990*694mm1.Datails2.Високо Прецизен JUKI Универзална Млазницата+4 Сместување Глава4.Доаѓаат со Компјутер + Монитор + Тастатура и Глушец5.44 задолжени за хранење телиња (Поддршка Цевка +IC Фах)6.Поддршка Група на IC Коцки (Случајна комбинација на шест различни чипови)7.Поддршка Задолжени За Хранење Телиња Со Палети Чипови8.Увезени Го Исклучите Електромагнетниот Вентил9.Прецизни Сребро Линеарна Упатство10.Пакет

DEN 297600.00

Висок Квалитет 220488 се Вртат Прстен за Плазма сечење факел потрошен материјал 130A

220488 се Вртат Прстен за Плазма сечење факел потрошен материјал 130 AНе оригиналниот ( Висок Квалитет на ОЕМ Производ )Не оригиналниот ( Висок Квалитет на ОЕМ Производ )Ние сме една од водечките добавувачи за заварување и сечење на опрема и додатоци за плазма машина потрошен материјал, ние нудиме висок квалитет на плазма потрошен материјал и замена како ХИПЕР...

DEN 6480.00

10N22 Collet 0.40 1.0 mm Одговара TIG Заварување Факел WP-17 WP-18 WP-26 PK/10

Точка име : 10 N22 Collet 0.40" 1.0 mm одговара TIG заварување Факел WP17 WP18 WP26 PK / 10Листата се Вклучени : Tig факел collet Уп : 10 N22 WST10001 10 p кс Повеќе Детали : WS OEMed Tig заварување потрошни деловиЗемја на потекло : Кина

DEN 287.52

Високо Оптоварување на PCB Дизајн Машина Трајни Површината Планината Систем 4 Глава 44 задолжени за хранење телиња 6 Камери за SMT Линија во Добра Цена

Работа со видео : www.youtube.com / watch?v=Ogxh Mpkzvd A&list=PLYMhrd K38j9v Nnjc Df GYz XV_y7 FTMIj D Опис на Производот Десктоп SMT Изберете и Место Машина , SMT460 , 0402,0805,0603,5050, BGA, Предводена MounterМаксимална коло област : 505*412 mm Максимално движење спектар на X и Y оските : 509*619 mm Максимално движење спектар на Z оската : 20 мм Максимална монтажа го оценувате : 9,000 КОМПЈУТЕРИ / час Просек монтажа го оценувате : 7,000 КОМПЈУТЕРИ / час прецизноста на Позиционирањето : 0.01 mm Визуелниот опсег на вшмукување млазницата : 5 mm Напојување : 220 V / 110 V, 50 Hz Компримиран воздух : 0.50.7 Mpa Максимална моќност : 350 W Појастип фидер : 8, 12, 16, 24 мм Визуелна се прикаже : 17 инчи боја HD дисплеј Производ тежина : 265 KG / 400 KG Опсег на примена : adaptive 0402, 0603, 0805, 1206, диоди,triode, SOT, итн максимална чип големина : 40*40 mm минимум pin проред : 0.5 mm Количество задолжени за хранење телиња : 44 КОМПЈУТЕРИ Сервис на моторни : Panasonic серво мотор Тежина 265 Димензија : 1035*990*694mm1.Datails2.Високо Прецизен JUKI Универзална Млазницата+4 Сместување Глава4.Доаѓаат со Компјутер + Монитор + Тастатура и Глушец5.44 задолжени за хранење телиња (Поддршка Цевка +IC Фах)6.Поддршка Група на IC Коцки (Случајна комбинација на шест различни чипови)7.Поддршка Задолжени За Хранење Телиња Со Палети Чипови8.Увезени Го Исклучите Електромагнетниот Вентил9.Прецизни Сребро Линеарна Упатство10.Пакет

DEN 297600.00

OSSIEAO Топол Воздух Алатка се Справи со Носителот + 3pcs Млазницата За Лемење Станица 858D 878D 898D

Спецификација За Производ : Бренд новиМатеријал : пластични+металБоја : црна, сребренаГолемина на заградата : прибл.67*40mmДијаметар на млазници : прибл.23mmВлезот дијаметар на млазници : прибл.22mmВисина на млазници : прибл.35mmПроизвод Функција : 3 различни големини на млазници (3мм, 5mm, 8mm).Од двете страни на заградата се магнетни.Stent може да биде директно инсталиран на вашиот desoldering станица.Исклучителна изведба.Лесен за употреба.Практичен и долг животен век.Одговара за БРЗ _ATTEN 858 D 858 868 D 878 D 898 D.Пакет се вклучени : 1pc x справи со заградата3pcs x млазнициAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 15мм грешки поради прирачник за мерење.Објектот боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот.ПлаќањеНие ги поддржува следниве методи на плаќање...

DEN 239.04

2 ПАРЧИЊА P80 Полу-железо Позлата Hemicellulose Shield Купот на CNC Плазма Машина Факел потрошен материјал Вода за Ладење Ладење Adpater Shiled

Пакетот Вклучува : 2 парчиња P80 CNC Sheild Чаша со 6 MM цевка конектор (може да се избере модел кој сакате)МИКСОТ, Вклучуваат : 1pcs Сите bakelite CNC Чаши со 6 MM цевка конектор 1pcs Полуполуцрна полуцрна боја полуbakelite CNC Чаши со 6 MM цевка конектор 1pcs Полуполуelectroplating полуbakelite CNC Чаши со 6 MM цевка конектор 1pcs Полумесинг полуbakelite CNC Чаши со 6 MM цевка конектор2...

DEN 320.00 491.52

Висок Квалитет 120584 200A Факел Тело, 2 ПАРЧИЊА/МНОГУ

Висок Квалитет 120584 200 A Факел Тело, 2 ПАРЧИЊА / МНОГУ Не оригиналниот ( Висок Квалитет на ОЕМ Производ ) Ние сме една од водечките добавувачи за заварување и сечење на опрема и додатоци за плазма машина потрошен материјал, ние нудиме висок квалитет на плазма потрошен материјал и замена како ХИПЕР...

DEN 36000.00

Кина SMD Монтажа Машина,44 SMT Фидер PCB Дизајн Машина во Ниска Цена,4 Монтажа Глави со Прецизност Визија Системот

Работа со видео : www.youtube.com / watch?v=Ogxh Mpkzvd A&list=PLYMhrd K38j9v Nnjc Df GYz XV_y7 FTMIj D Опис на Производот Десктоп SMT Изберете и Место Машина , SMT460 , 0402,0805,0603,5050, BGA, Предводена MounterМаксимална коло област : 505*412 mm Максимално движење спектар на X и Y оските : 509*619 mm Максимално движење спектар на Z оската : 20 мм Максимална монтажа го оценувате : 9,000 КОМПЈУТЕРИ / час Просек монтажа го оценувате : 7,000 КОМПЈУТЕРИ / час прецизноста на Позиционирањето : 0.01 mm Визуелниот опсег на вшмукување млазницата : 5 mm Напојување : 220 V / 110 V, 50 Hz Компримиран воздух : 0.50.7 Mpa Максимална моќност : 350 W Појастип фидер : 8, 12, 16, 24 мм Визуелна се прикаже : 17 инчи боја HD дисплеј Производ тежина : 265 KG / 400 KG Опсег на примена : adaptive 0402, 0603, 0805, 1206, диоди,triode, SOT, итн максимална чип големина : 40*40 mm минимум pin проред : 0.5 mm Количество задолжени за хранење телиња : 44 КОМПЈУТЕРИ Сервис на моторни : Panasonic серво мотор Тежина 265 Димензија : 1035*990*694mm1.Datails2.Високо Прецизен JUKI Универзална Млазницата+4 Сместување Глава4.Доаѓаат со Компјутер + Монитор + Тастатура и Глушец5.44 задолжени за хранење телиња (Поддршка Цевка +IC Фах)6.Поддршка Група на IC Коцки (Случајна комбинација на шест различни чипови)7.Поддршка Задолжени За Хранење Телиња Со Палети Чипови8.Увезени Го Исклучите Електромагнетниот Вентил9.Прецизни Сребро Линеарна Упатство10.Пакет

DEN 297600.00

46 задолжени за хранење телиња Десктоп LED Изберете и Место Машина SMD LED Машина SMD Лемење на Машина со Големи Перформанси

Изберете и Место Машина TVM802 B Со 46 задолжени за хранење телињаТехнички Paramater : СпецификацииВерзијаTVM802 BПрименливи PCB20mm*20mm330mm*270mmXY движат во опсег395*445mmСместување главата квалитет15mmМонтажа способност5500 компонента на часТочност, монтажа,±0.025 mmПрименливи компоненти0402,0606,0805,sop8 ..QFN / BGAКомпоненти снабдување конфигурацијаЛента реално,најголемиот дел пакет(IC)Лента ширина8мм, 12mm, 16mmЗадолжени за хранење телиња46Машина димензијаL980*W655*H330mmВизуелно камерата2 HD CCD КамераВизуелен систем(долу)Automatic го признае fiducial маркаВизуелен систем(до)Automatic го признае компоненти и прилагодувањеВакуум пумпа за квалитет3 cacuum пумпа (една позитивна,две негативни)НапојувањеAC220 V или AC110 VМоќност150 W Тежина G...

DEN 201600.00

полу-автоматско рамен кревет свила екран печатач, екран печатач машина,цените екран печатач YX3250

Полуавтоматско Печатење Машина YX3250Полуавтоматско прецизност печатење машини Објект YX3050 YX3250 YX5070 YX32125 printтабела големина 250*350mm 320*450 мм 400 X600mm 320×1250mm големината на рамката 400*800mm 370*470mm,420*520mm,550*650mm 600 X800mm 370×470mm,420×520mm 550*650mm,550×1550mm супстрат големина 300*500mm 320*230mm 500 X700mm 300×1230mm супстрат дебелина 80mm 0.22.2 mm 80mm 0.25.0 mm Позиционирање PCB Надворешниот Или Pin Позиционирање PCB Надворешниот Или Pin Позиционирање PCB Надворешниот Или Pin Позиционирање PCB Надворешниот Или Pin Позиционирање минимум вредноста Напред / Назад±10мм R / L±10мм Напред / Назад±10мм R / L±10мм Напред / Назад±10мм R / L±10мм Напред / Назад±10мм R / L±10мм печатење точност ±0.02 mm ±0.02 mm ±0.02 mm ±0.02 mm повтори точност ±0.08 mm ±0.05 mm ±0.05 mm ±0.05 mm ја држите минималната дистанца 0.25 mm 0.25 0.25 mm mm 0.35 mm воздушен притисок 46 Kgf / Cm2 46 Kgf / Cm2 46 Kgf / Cm2 46 Kgf / Cm2 моќ 110 V / 220 V 50 HZ / 60 HZ 110 V / 220 V 50 HZ / 60 HZ 110 V / 220 V 50 HZ / 60 HZ 110 V / 220 V 50 HZ / 60 HZ големина 650 x 5700 x 850mm 900×700×1650mm 1200*1000*1750mm 1680×700×1650mm тежина 100kg 250 Kg 350kg 450 KgКарактеристики1...

DEN 120000.00

2017 Најевтиниот LED Светло Склопување SMT Чип Mounter TVM802A со камера задолжени за хранење телиња и 27 направени во Кина

SMT Изберете и Место Машина TVM802 AТехнички Paramater : СпецификацииВерзијаTVM802 AПрименливи PCB20mm*20mm~340mm*340mmXY оска движат во опсег305*350mmZ оската движат во опсег15mmСместување главата количина2Монтажа способност5000 CPH(Со камера) / 7000 CPH(Без камера)Точност, монтажа,±0.025 mmПрименливи компоненти04025050,СОП,QFN,IC,BGAЛента ширина8мм, 12mm, 16mmЗадолжени за хранење телиња27(8мм=21,12 mm=3,16 mm=2,најголемиот Дел IC=1)Вакуум пумпа1592 KPA (Mute вид пумпа)Вакуум пумпа количина3 вакуум пумпа(Една позитивна, две негативни)Напојување220 v ,50 hz(Конвертибилна да 110 V)Просечна работна сила100wТежинаG...

DEN 158400.00

13N29 Collet Тело 1/8 3.2 mm Одговара TIG Заварување Факел WP-9 WP-20 WP-25 PK/5

Точка име : 13 N29 Collet тело 1 / 8" 3.2 mm одговара TIG заварување Факел WP9 WP20 WP25 PK / 5Листата се Вклучени : Tig факел collet тело Уп : 13 N29 WST20017 5 стр кс Повеќе Детали : WS OEMed Tig заварување потрошни деловиЗемја на потекло : Кина

DEN 287.52

10N32 Collet Тело 3/32 2.4 mm Одговара TIG Заварување Факел WP-17 WP-18 WP-26 PK/5

Точка име : 10 N32 Collet тело 3 / 32" 2.4 mm одговара TIG заварување Факел WP17 WP18 WP26 PK / 5Листата се Вклучени : Tig факел collet тело Уп : 10 N32 WST20010 5 стр кс Повеќе Детали : WS OEMed Tig заварување потрошни деловиЗемја на потекло : Кина

DEN 335.52

Висок Квалитет 220011 Млазницата за Плазма сечење факел потрошен материјал 100A

220011 Млазницата за Плазма сечење факел потрошен материјал 100 AНе оригинални (ОЕМ Производ )Ние сме една од водечките добавувачи за заварување и сечење на опрема и додатоци за плазма машина потрошен материјал, ние нудиме висок квалитет на плазма потрошен материјал и замена како ХИПЕР...

DEN 7440.00

Висока прецизност И Брзо Брзински Автоматски PCB Машина Мали SMT Машини SMT280 Со 28 задолжени за хранење телиња+2 Глави

1.СпецификацијаМонтажа Главата Број 2 Монтажа точноста 0.025 mm за Монтажа агол 0 ~ 360° Теоретска брзина 7500pcs / h Нормален монтажа Нормално монтажа Нормално монтажа 6000pcs / h Млазницата тип JUKI Елемент за монтажа0402, 0603, 0805, 12060603, 0805, 3014, 5050SOT, СОП, QFN, BGA, итн Супстрат минималните димензии 10×10 mm Супстрат максимална големина 320×450 mm Супстрат дебелина ≤2mm Појастип фидер : 8, 12, 16, 24 мм Супстрат искриват дозволената вредност X, Y оска движат во опсег 410×490 mm Z оската движат во опсег од 10 mm, Z оската на ротација агол 0 ~ 360° Компатибилен формат на датотека Вградени МЧР систем Компатибилен формат на датотека CSV, TXT...

DEN 144000.00