• Ново
Авто затемнување заварување шлем/заварување маска/МИГ МАГ TIG(Јога-718G) Војна кочија)/4 лак сензор

Авто затемнување заварување шлем/заварување маска/МИГ МАГ TIG(Јога-718G) Војна кочија)/4 лак сензор

DEN 3840.00
DEN 1920.00 -50 %

Износот
Во форма достапна за нарачката


Опис На Производот
Технички податоци
Кертриџ Големина
110*90*9mm
Гледање Област
100*53mm
Лак Сензор
4
Светлината Државата
DIN4
Сенка Државата
DIN5-8/9-13 Надвор Променлива
Мелење Функција
YES
Чувствителност
Stepless Прилагодливи(Внатре)
УВ/IR Заштита
До Сенка DIN 16 на сите времиња
Префрлување Време
1/30000ms( на Собна Температура)
Доцнењето
0.1-1.0 S(Внатре Stepless Прилагодливи)
Напојување
Соларни ќелии&Заменливи Li-батерии
TIG Оценка
Enhanced
Оперативен Temp
-10° C~+60° C
Маска Материјал
Најлон(ПА)
Вкупната Тежина
485g
Гаранција
2 години
Одобрени
EN379 : 2009,EN175 : 1997;CE,ECS(1883 ГОДИНА)

Особините

Погледнете Област:
100x53mm
Чувствителност:
Stepless Прилагодливи(Внатре)
Соларен Погон:
Yes
Автоматско Затемнување:
Yes
Шлем Материјал:
Најлон
Напојување:
Соларни ќелии&Заменливи Li-батерии
Се Префрлат На Време:
1/30000s
Број На Модел На:
Јога-718G Војна кочија
EN379 1/1/1/2:
EN175 Б
Војна кочија:
DIN4/5-8/9-13
100x53mm:
Соларни ќелии&Заменливи Li-батерии
4 лак сензор:
СЛАБА БАТЕРИЈА
is_customized:
Yes

Купувачите избираат и

Заварување Шлем Премиум Маска 100*65mm 1111 4 Сензори Филтер Заварчик Шапка Капа Соларни Авто Затемнување МИГ TIG Мелење 3-13 CE УЛ АДС

Професионални Заварување Шлем Видите Големината 100x65mm(3.94x2.56") Врвот Оптички Класа 1111 4 Сензори Сенка Палета 4(3)13 Авто Затемнување Маска За ЗаварувањеТоа е премиум производ кој обезбедува голема приказ на големина со најдобри оптички класа, најдобриот автоматски прекинувач контрола, и најдобар квалитет.Тоа е без разлика на производи кои врвните брендови се продаваат, бидејќи тие може да доаѓаат од истото место.Тоа е вистински CE, АДС, УЛ, КАКО одобрен производ (одобрен од страна на германската Известени Тело).Исполнува : CE EN379 EN175, ANSI / ISEA Z87.12015, АДС Z94.307, AS / NZS 1337.1 : 2010.1...

DEN 2954.00 3211.20

Соларни Авто Затемнување ММА ЛАК Електрично Заварување Маска/Шлемови/Заварчик Ззп/Очи Очила за Заварување Машина Плазма Машина

​ГОЛЕМА ПРОМОЦИЈА НА ОВОЈ МОДЕЛ!Филтер Големина110mm*90mm*9mmАктивни Гледање Област92.5 мм*42.5 mmСветлина СенкаDIN4Темна СенкаDIN9~13Начин да се префрлат Темно Државатавнатре Контрола, stepless shiftПрефрлување Време1 / 10000 SОсетливост На ВредностаStepless КонтролаДоцнењето0.1 S~0.6 SНапојувањелитиум батерија / Соларен погонНоминална Капацитетот на Литиум Barrtery600m Ah / 1200m AhТемпературата На Работа10 centigrade~65 centigradeСензори за Лачно Заварување2Маска МатеријалPA / PPЗаштита на Одделение против UVBDIN15Внатре Заштита на засолниште104mm*47.5 мм*1mmНадвор Заштита На Засолниште109mm*89mm*1mmСите пакети на Бразил, треба CPF број од DHL / UPS / Федекс / ЕМС...

DEN 1008.00 1259.52

Соларни Авто Затемнување Филтер TIG МИГ ММА Заварување Шлем/Лицето Маска/Електрични Заварчик Маска/Капи Googles за Заварување Машина

1, безбедносна архитектура дизајн, меѓународна поп стил, ергономија, доволно внатрешен простор, лесно да се работи, удобен за носење, целосна заштита на лицето, вратот и ушите;2, со користење на висококвалитетни LCD и оптички облоги, заштитени постојан УВ / IR заштита (заштита класа 15 #), да се осигура дека операторот од штетните зраци на УВ / IR повреда;3, новиот оптички контрола на течен кристал на светлина вентил за автоматско затемнување технологија, мултислој LCD и обложени стакло, ефективно го блокира ултравиолетовите, инфрацрвените, видлива светлина е повеќе лесно да се помине, а со тоа се штитат заварувачи очи, па јасно набљудуваат заварување објект, намалување на повторува заварување, подобрување на заварување ефикасност;4, автоматска промена на првобитната светлина контрола на колото, очила на лак на времето за одговор на помалку од 1 / 10000 секунди, од светли државно ниво во темна државно ниво, а со тоа намалување на неочекувани моменти лак оштетување на очите;5, оригиналниот антимешање switch дизајн за да се спречи несаканите во близина на комплексот на животната средина да се види јасно на заварување објект;6, лак исчезнува, очила флип за време на светла на државно ниво и за заштита од мракот на државно ниво се поставени според побарувачката во рамките на 0.1 секунди / 1.2 секунди;7, со упатство ниво поставување функција автоматски промена на светлина за заварување очила, светла државно ниво DIN4 темно државно ниво DIN9 ~ DIN13 Darkening заварување капаФилтер ТипKW500Заварување Шлемови ТипKW500Филтер Големина110mm*90mm*9mmАктивни Гледање Област92.5 мм*42.5 mmСветлина СенкаDIN4Темна СенкаDIN9~13Начин да се префрлат Темно ДржаватаНадворешната Контрола, stepless shiftПрефрлување Време1 / 10000 SОсетливост На ВредностаStepless КонтролаДоцнењето0.1 S~0.6 SНапојувањелитиум батерија / Соларен погонНоминална Капацитетот на Литиум Barrtery600m Ah / 1200m AhТемпературата На Работа10 centigrade~65 centigradeСензори за Лачно Заварување2Маска МатеријалPA / PPЗаштита на Одделение против UVBDIN15Внатре Заштита на засолниште104mm*47.5 мм*1mmНадвор Заштита На Засолниште109mm*89mm*1mm

DEN 938.00 1340.64

1pc Соларни Автоматско/авто Затемнување TIG МИГ ММА МАГ Заварување Маска/шлемови Лицето Маска Заварчик заштитни Очила/око Маска 's Филтер Леќа T0.2

Соларни Автоматско / авто Затемнување TIG МИГ ММА МАГ Заварување Маска / шлемови Лицето Маска Заварчик заштитни Очила / око Маска 's Филтер ЛеќаПогоден за повеќето видови на заварување режимДоцнењето може да биде селективно.Корисникот очите и се соочуваат со целосна заштита од UV и IR зрачење во текот на целата заварување процес,дури и во јасна држава.Осетливост на вредноста : можете според вашата работна услови се избереБоја : ЦрнаМатеријал : ппКертриџ Големина : 110*90*13mmАвтоматско Затемнување : ДаТранзиција време : ≤2ms 22 ℃ (72 ° F)Одложување време(s) :

DEN 434.00 571.68