• Ново
Бесплатен превозот 2 парчиња/многу флукс пенкало БОН-102/Авторски Јапонија Бон-102 Флукс Паста/лемење паста/flux pen/ заварување флукс

Бесплатен превозот 2 парчиња/многу флукс пенкало БОН-102/Авторски Јапонија Бон-102 Флукс Паста/лемење паста/flux pen/ заварување флукс

DEN 359.52

Износот
Во форма достапна за нарачката


Име на производ : БОН-102 флукс пенкало може да биде исполнет со борови мирис и флукс на алкохол или Опис на Производот : Бренд : bonkote Модел : БОН-102 Спецификации : 4.3 MM Бон-102 заварување пенкало Опис : мека четка nib никогаш не му наштети на PC одбор бакарна фолија и IC pin и Pin. Четка nib ослободување на флукс, течноста тек е умерен. Исполнет пенкало јадро, обновливи Додадете Флукс Цена е дел од компанијата цена, пенкало core складирање флукс течност, никогаш не надвор Пропустливи истекување. БОН-102 може да биде исполнет со флукс пенкало, широко се користи во PCB заварување Карактеристики : Само треба да го замени nib може да се рециклира, и заштеда на трошоци. (2) производ е компактен, лесен за носење. Чистење, чистење по инхалација на алкохол. Транспарентен изглед дизајн, јасно разбирање на колофон остатоци. Карактеристики : Лесен за ракување, лесно да се носат Можете да го повторите пополнување флукс Спречи флукс испарување, за да се обезбеди постојан флукс карактеристики како што се додавање на алкохол, четка за чистење користете Sheaths транспарентен, лесно да се разбере употребата на флукс или чистење агент

Особините

Големина На Честички:
25-48µm
Бренд Име:
Eakins
Број На Модел На:
БОН-102

Купувачите избираат и

12pcs/многу IC Чип BGA Reballing Матрицата Колекции Поставите Лемење образец за samsung Галакси S3 S4 S5 S6 S7 S8 NOTE3/4/5/6 висок квалитет

12pcs / многу IC Чип BGA Reballing Матрицата Колекции Поставите Лемење образец за samsung Галакси S3 S4 S5 S6 S7 S8 NOTE3 / 4 / 5 / 6 висок квалитетПакет Вклучуваат(12 Парчиња) : 1x BGA Reballing Stencils за samsung S31x BGA Reballing Stencils за samsung S41x BGA Reballing Stencils за samsung S51x BGA Reballing Stencils за samsung S61x BGA Reballing Stencils за samsung S6 работ1x BGA Reballing Stencils за samsung S71x BGA Reballing Stencils за samsung S7 работ1x BGA Reballing Stencils за samsung S8 работ1x BGA Reballing Stencils за samsung Note 31x BGA Reballing Stencils за samsung Забелешка 41x BGA Reballing Stencils за samsung N ote 51x BGA Reballing Stencils за samsung N ote 6Answer : ___________________________ Note : Понекогаш фабриката ажурирање на BGA Reballing Матрицата, големината можеби различни, но функција е иста.

DEN 570.00 671.04

УВ Лемење се Спротивстави на PCB УВ Лекува Лемење Голема Јарболот Лемење Маска за Лемење се Спротивстави на 10g 5pcs/многу

Бренд : ОЕМ Модел : F0198 УВ Лемење се Спротивстави на PCB УВ Лекува Лемење Голема Јарболот Лемење Маска за Лемење се Спротивстави на 10g Оваа УВ Лемење се Спротивстави се користи за да се заштити PCB траги од корозија, влага.Тоа е исто така се користи за поправка на PCB по лемење rework...

DEN 363.84

Напредни BGA SMD Лемење Паста Флукс Маснотии Волумен 10cc NC-односно 559 G08 Капка брод

Опис : Заеднички Висок ИнтензитетДобро ДржењеДобра изолацијаМазна заварување површинаНе влошување не се исушиНеутрален PH 7土0.3Нема отров нема корозијаНа NCодносно 559 е висока вискозност нечиста флукс , тоа може да се користи за PCB , BGA , PGA reworking , и лемење и reballing на компјутер и телефонот чиповиТоа е мешавина од висококвалитет легирани прав и resinic pasty флукс , тоа може да се избегне бледо жолта остатоци , така што се лесни за чистење на одборот напомена : оваа ставка го нема Ag и Калај во тоа Спецификации : Тип : NCодносно 559Јачина на звук : 10 ×10ml / 10ccГолемина на : 18.4x101mmКоличина : 1 КомпјутерAnswer : ___________________________ Note : Ве молиме овозможи 13мм грешка поради прирачник за мерење...

DEN 62.00 74.88

Поправка Заварување Алатка МЕХАНИЧАР Лемење Паста Флукс XG-80 Sn63/Pb67 SMD SMT За 936 852D+ BGA Лемење Железо Станица 2pcs/многу

Бесплатен превозот Мобилен Телефон на Поправка Алатки за Полнење Spudger Pry Отворање Алатка Шрафцигер Сет за i Phone, i Pad Samsung Мобилен Телефон Рака Премногу 11.49 Бесплатен превозот Најновите CPS 3205 II прецизност Компактен мини Дигитален Прилагодливи DC Напојување 32 V5 A 110 V230 V 0.01 V / 0.001 НА 69.99 KQCPET6 V6 Надгради Мултифункционален Лаптоп И Десктоп КОМПЈУТЕР Универзален Дијагностички Тест Грешки Поддршка PCI,PCIE,ЗЗК,Мини PCI E 18.99 2016 Година Најновите 715 модел BGA матрицата Шаблони Директни Греење Reballing матрицата+Reballing Убодни За Чип Rework Поправка Лемење Комплет 66.99 Free Shipping 14 PCS / Многу JY ЦРНА LeadFree Лемење Лемење Железо Совети 900 MТК за Hakko 936 fx888 / 888 D SAIKE 909 D / 852 CXG 936d 9.99 Highspeed 30 рамки не се движат ghosting 13 MP HDMI VGA Индустриски Microscop Камера+130 X леќа+LED светло+стојат носителот+8" LCD Монитор 162.99 Бесплатен превозот ЕУ plug Yi Hua 908 D лемење железо станица +8858 I Топол воздух станица Прилагодливи Постојана temperatur 42.99 Бесплатен Превозот Висок Квалитет 5pcs / многу 5 / 10 / 20 / 30 / X 50mm 33m Висока температура лента BGA Отпорни на Топлина Polyimide 13.89 + = 1set слободни Механичар Лемење Лемење, Заварување Паста Флукс XG80 SMD SMT Sn63 / Pb37 Алатка 100% сосема нов Бренд : МЕХАНИЧАР Тип : XG80 Легури : Sn63 / Pb37 Microns : 2545um

DEN 421.92

Оригинални 100g Sn42Bi58 SD-528T ниска температура SMT LED доведе слободни SMT лемење паста Точка на Топење 138 Степен +игли

висок квалитет на 100g Sn42 Bi58 SD528 T ниска температура SMT LED доведе слободни SMT лемење паста Точка на Топење 138 Степен +иглиКарактеристики Модел SD528 T Легура Sn42 Bi58 Топи точка 138 големина на Честички 2045m Помогне да го залепите содржината 14 1wt% Халоген содржина Вискозност 160 Pa.s Изолација Отпор > 1 × 1012

DEN 598.00 746.88

Нема јасни 10ml 951 Kaster Флукс Пенкало за Лемење Соларни Ќелии, 10ml Соларни Ќелии Лемење Флукс Пенкало, DIY Соларен Панел Флукс Пенкала

Нема јасни 10ml 951 Kaster Флукс Пенкало за Лемење Соларни Ќелии, 10ml Соларни Ќелии Лемење Флукс Пенкало, DIY Соларен Панел Флукс Пенкала Супериорен fluxing способностИнстант мокрењеЗа подобро лемење на choise на соодветна Флукс е толку важно како и изборот на висока чистота лемење.Флукс е да се олесни протокот на лемење со намалување на површинскиот напон на родител метал и спречување на reoxidization преку блокирање на воздух веднаш по отстранување на оксид филм од родителска метал и покривање на површината...

DEN 200.00 235.20

3pcs KINGBO RMA-218 10CC Лемење Паста Флукс За Лемење им Помогне на

KINGBO RMA218 10 CC Лемење Паста Флукс За Лемење Помогне 2 парчиња / многу Бренд : KINGBO Модел : RMA218 Карактеристики : KINGBO RMA218 е висока вискозност нечиста флукс кој може да се користи за rework, областа или pin приврзаност кон BGA, CGA и CSP пакети, и собранието операции како што се Флип Чип приврзаност кон PWB супстрати.Добра формула за BGA reballing / топки worksit може да се држиме топки многу повеќе...

DEN 384.00 427.20